Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magzatvédő vitamin szedése babatervezéskor fórum

Magzatvédő vitamin szedése babatervezéskor (beszélgetős fórum)


1 2
2012. aug. 19. 11:03
Sziasztok! Koszonom a sok valaszt! Regota probalkozunk a kistesoval, de csak most jutott eszembe, h ujra szedni kene a Gravidat. A kisfiam 17 honapos, marciusban hagytam abba a szedeset, mert jottek a gyumik-zoldsegek. Elotte semmi bajom nem volt tole, csak amikor a hanyos 14 hetem volt keressegkor. Tegnap este elalvas elott vettem be belole az elso szemet, de 10 percen belul atom hanyingerem lett tole. Hangyanyi remeny csillant, hatha... De a ma reggeli negativ teszt csak megerositette az elgondolasomat, hogy nem azerbohockodott a menzeszem, mert bebabásodtam ujra... :( Koszonom a kedves szavakat, a drukkokat! Szoritok minden babat tervezonek es nyugodt pocakos idoszakot kivanok a mar bruttosoknak! ;)
17. vikucka (válaszként erre: 1. - Pepperoni_9)
2012. aug. 19. 09:05

Amikor babát terveztünk, én is Gravidát szedtem, de nekem - most leirom, bocsánat a nyersességért - de zöld lett a székletem és nagyon fájtak a beleim.


utána, amikor babás lettem, akkor femibion 800-at szedtem, de sajnos csak 2 hónapig élt a magzatom :((


Most is azon gondolkozom, hogy újra kezdem a femibiont, de előtte meg kell néznem, hogy van-e Észtországban ilyen.

2012. aug. 19. 08:57
Amúgy úgy emlékszem, a Gravida tájékoztatójában írják is, hogy este ajánlott bevenni. Viszont nekem akkor is hányingerem volt tőle.
15. Fishyke (válaszként erre: 7. - Modeszta)
2012. aug. 19. 08:55
Szerintem nekem is ez volt a gondom, mert semmi más ilyen jellegű tablettát nem tudtam többé enni, még magne B6-ból is rágótablettát kellett vennem. De a Béres szépségvitaminnal is így jártam, attól is rosszul vagyok.
2012. aug. 19. 08:52
Üresjáratban nem, szedtem a Gravidát terhesség alatt és közben is, viszont egyik napról a másikra nem viselte el többé a szervezetem és kihánytam. Többszöri próbálkozás után inkább váltottam Hipp Natalra:)
2012. aug. 19. 08:39
Én a baba tervezése előtt 1-2 hónappal irattam fel a nőgyógyásszal folsavat. Az véd ugye a fejlődési rendellenességek ellen. Azt szedtem, a 12. hétig. Meg gravidát azokban a hetekben, mikor nagyon hányingerem volt, és szinte semmit nem bírtam enni. Amúgy mindig az elalvás előtti percekben nyeltem le, így sosem volt tőle hányingerem.
2012. aug. 19. 08:37

Én a végén szedtem a Gravidát, de nagyon hányingerem volt tőle. Az elején, mikor még csak terveztük, mielőtt élesbe ment volna Femibiont szedtem. Attól semmilyen hányingerem, vagy émelygésem nem volt. Egy hónapig szedtem "üres járatban", utána első próbálkozás után volt kettő csíkom :).

Sok sikert :)

2012. aug. 19. 08:30

Én Gravidát szedtem és szedek most is, soha nem volt vele gondom, de tény, hogy amúgy is meg tudnám számolni egy kezemen, hogy hánysor volt 33 év alatt hányingerem bármitől is. Szóval ez alkat kérdése is, van, aki eleve érzékenyebb. Ha a tabletta nagyságával van a gond, akkor a Gravidában az a jó, hogy félbe lehet törni, esetleg meg lehet próbálni napközben evés után és este evés után egy felet bevenni.


Az én orvosom azt mondta egyébként, hogy a baba méretei már a fogantatás pillanatában meghatározottak és alapból a szülők testfelépítésének átlagától függnek, az anya méreteihez képest óriásira növő babák inkább az apa nagyobb testméretei miatt lehetnek. Azt mondta, hogy a vitamin csak abban segít, hogy a baba elérje a genetikailag meghatározott optimális súlyát, és ne maradjon az alatt. De az optimálisnál nagyobbra nem nő tőle.


Akárhogy is, ha továbbra is rosszul leszel a vitamintól, meg kell kérdezni az orvost, hogy mi az a minimum, amit be kell szedni (pl. folsav), vagy keresni egy másik készítményt. a lágy zselatinkapszulák sokaknak jobban bejönnek (pl. Matruelle)

2012. aug. 19. 08:21

Én a fiamnál Elevitet szedtem, szerintem semmit nem ért. A fiam sem lett óriás baby, mint ahogy riogattak, hogy húúúú mekkora lesz. Épp, hogy elérte a 3 kg-t.

Most meglepi baba van a pocakban és nem szedek semmiféle vitamint, csak a MagneB6-ot és rengeteg gyümi és zöldség gurul le. Még a vérképem is sokkal jobb így, mint anno a vitaminnal.

Én kérdeztem a védőnőt, de mondta, hogy nem muszáj. No, az árakról már nem is beszélek.

2012. aug. 19. 08:05
Én is Gravidát szedek, az első napokban rosszul voltam tőle. De amióta este veszem be, és eszek előtte pár falatot, azóta nem érzem a rosszul létet.
2012. aug. 19. 07:51
Nekem is hányingerem lett tőle néha, ha a reggel vettem be szinte éhgyomorra. Próbáld meg később bevenni, mikor már nem üres a hasad. Remélem, hamarosan kopogtat a gólya újra! :)
7. modeszta (válaszként erre: 1. - Pepperoni_9)
2012. aug. 19. 07:50

Nem vagy érzékeny a filmbevonatra?


Én is rosszul voltam a Gravidától, mert filmbevonatos. Az összes ilyen tablettától begörcsöl a gyomrom...:(

6. szivárványocska (válaszként erre: 1. - Pepperoni_9)
2012. aug. 19. 06:58
Én is Gravidát szedek, mert babát szeretnék. Nekem is hányingerem volt tőle (délelőtt vettem be). De most már vacsora után és igy semmi bajom vele.
5. sara1986 (válaszként erre: 1. - Pepperoni_9)
2012. aug. 19. 06:50

folyton hánytam a hülye terhesvitaminoktól. Én már inkább a minél több friss nyers zöldség-gyümi, csíráztatás és vegyes étrendben hiszek.

Egyébként mindkét babánk után szoptatás alatt lettem terhes :)

4. Pepperoni_9 (válaszként erre: 3. - Szila5)
2012. aug. 19. 01:38
Jo lenne, de most mult el a menstruaciom... :( Igaz, eleg rendhagyo volt, hamarabb is jott meg 8 nappal (a megszokott idiota 45 naphoz kepest), volt is a kozepen masfel nap szunet... Annyi tesztet lottem mar el, hogy ertelmetlennek latok tesztelni. Amugy a kisfiam meg ezerrel cicizik... :/
3. szila5 (válaszként erre: 1. - Pepperoni_9)
2012. aug. 19. 01:19
Régebben szedtem én is pár hónapig "üresben", hátha segít, semmi bajom nem volt tőle. Tuti nem vagy terhes? ;)
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Pepperoni_9)
2012. aug. 19. 00:48
Én nem terhesvitamintól, de igen egyik vitamintól olyan hányingerem volt, hogy képtelen voltam szedni. Párnapba telt mire rádöbbentem mitől vagyok rosszul.
2012. aug. 19. 00:44
Sziasztok! Szeretnénk egy tesót a kisfiamnak (sajnos 7 hónapja nem akar jönni...). Ma elkezdtem szedni a Gravidát, de olyan hányingerem lett tőle, mint anno az első terhességemnél. Más is járt már úgy, hogy "üresjáratban" rosszul lett a vitamintól??? Köszi a válaszokat! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook