Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magzati plexus cysta fórum

Magzati plexus cysta (beszélgetős fórum)


2019. jún. 25. 13:53
Sziasztok! Mai nap már mehettem is genetikai tanácsadásra, rendellenessége nincs a magzatnak, azt mondták 2-3het múlva általában felszívódik a cysta, de mivel vese tágulat is van így a kettő együtt növeli a down szindrómára az esélyt 0,5-1%al, így a mi döntésünk az amniocentezis. Független attól hogy a kombinált szűrés eredményeim jók. Meg is csinálták, nem volt kellemes de nem is gyötrelmes, ijesztő volt inkább.. Majd 3 hét múlva eredmény és kontroll.
2019. jún. 24. 19:25
Köszönöm szépen a biztató hozzászólásokat! :) Holnap már mehetek is a genetikai tanácsadásra, bízok benne, hogy semmi probléma nem lesz.
2019. jún. 24. 06:45
Nallunk is talaltak a kis fiamnak. Kb 2-3 het alatt tejesen felszívódott. Szegedre jartam UH-ra es ott mindig meg nyugtattak :) 3 éves lesz a kisfiam szombaton :) ne agodj biztos minden rendbe lesz a pocaklakoddal :)
14. danoni
2019. jún. 24. 00:54
cpc ciszta-ként keress rá.
13. danoni
2019. jún. 24. 00:53
Nekünk is volt, kétoldali, ráadásul elég nagyok. Emiatt (is) nagyon javasolták az amniot, amit meg is csináltattunk, negatív lett, és a ciszták is szépen felszívódtak, egy éves múlt a teljesen egészséges kislányom. Ne aggódj.
12. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Tripleea)
2019. jún. 23. 21:05
Kedves Anyuka! Kérlek ne idegeskedj. Valóban a ciszta felszívódik, és nem lesz semmi baj. Te eleve stresszes vagy és érthető a gyermekedért aggódsz, de ez egy kicsit természetes dolog, hogy van ciszta és a felszívódás is az. A stressz neked sem jó. Ha megszületik a baba addigra a stresszes hajlamodat kell "gyógyítani", mert akkor minden tüsszentésre nagy bajt fogsz alkotni. Nyugi és jó egészséget nektek!
2019. jún. 23. 20:20

Istenem, a mi fiatalkorunkban még UH se nagyon volt. Mit idegeskedtünk volna mi is...

Persze az sem volt leányálom, hogy a nyitott gerinccel született baba is váratlanul ért mindenkit.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Tripleea)
2019. jún. 23. 19:38

A fogadott orvosra reagálva, nem is muszáj, készüljetek, ahogy eddig.

A genetikus UH-s orvossal úgyis tartani kell majd a kapcsolatot, gondolom én. Az is lehet 2 hét múlva már nem is találnak semmit.

A 'sima' szülész ezzel nem tud mit tenni.

9. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Tripleea)
2019. jún. 23. 19:33
Rengeteg kismamának vagyos babának van ilyenkor még ciszta hol itt hol ott. 22. Hétre el is tűnnek sokan (főleg akik előző babánál így jártak) pont ezért nem is 18. Héten mennek hanem 20-21. Hét körül hogy ne legyen felesleges aggódás. Én augusztusban szülök a csooortunkban sokakban volt, mindenkinek felszivodott a 2-3 héttel későbbi kontrol uh-ra. Biztos nektek is így lesz.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2019. jún. 23. 19:27
Nem tudom a nevét, a Péterfy utcai kórházban volt a kötelező UH. Lehet már nincs is ott. Ha tudnám a nevét, tuti besétálnék a "kis sráccal", de amilyen bunkó volt, valószínű nem is venné a szívére a dolgot. Nem a diagnózis miatt, az adott volt, hanem amilyen stílusban közölte. A Dr. nő egy tünemény volt, akkor még a Szabolcs utcai kórházban dolgozott, amit azóta már bezártak :( Mindig hálával gondolunk rá.
7. Guruljka (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2019. jún. 23. 19:11
Ha még él az orvos, én nem bírnám ki, és igenis az orra alá dörgölném.
2019. jún. 23. 19:03
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Tripleea)
2019. jún. 23. 18:53

Családi tapasztalatot írok le.

Hátha segít. Nálunk azt mondta az UH után az orvos, hogy el kell vetetni a babát, mert tele van cisztával a baba koponyája. Sosem lesz normális.

Azonnal felkerestük Dr. Hajdu Krisztina szülész-nőgyógyászt, aki ennek a szakértője.

Elmondta, eddig is volt a babáknál, de mivel most már olyan a technika egyre többeknél mutatják ki.

Ez általában felszívódik méhen belül, de van amikor csecsemő korban.

17 éve történt, a "kedves" orvos orra aládörgölném, hogy egy 5 nyelven beszélő , kitűnő tanuló srácot akart megölni, aki már egyetemista.


Tudom nehéz lesz a szülésig, amíg a kezedben nem tartod az egészséges babádat,mert hiába mondják, hogy semmi gond, az ember fejőben ott a bogár de azt kívánom, hogy nyugodt boldog babavárásod és könnyű szülésed legyen!!!

2019. jún. 23. 17:28

De nézd meg, a plexus jelentése fonat, nem koponya.

[link]

2019. jún. 23. 17:19
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Tripleea)
2019. jún. 23. 17:18

Én még nem hallottam ilyenről, de légy nyugodt és bizakodó, amennyire csak lehet!


[link]

2019. jún. 23. 17:10

Sziasztok!


Kerestem ilyen témával bejegyzést de nem dobott ki semmit sem a kereső :( Pénteken voltunk 18.hetes UH-n és a magzati plexusban azaz az koponyájában több 2-3 mm-es cysta látott az orvos, így tovább küldenek egy komolyabb ultrahangos vizsgálatra a Klinikára, mert Debrecenben az OTI-ban csak alapellátás van. Azt mondta Doktornő, hogy nem kell aggódni nincs nagy probléma, csak jobb megnézetni, de hát kibuktam, ahogy kijöttünk. 28 éves vagyok,első tervezett baba,a kombinált teszt eredményem negatív lett. Fogadott orvost tudatosan nem kerestünk. Utána olvastunk azonnal, elvileg az esetek nagy részében felszívódik, de hát kb 2 hét múlva kell mennem a vizsgálatra, addig szét stresszel az elmém, még ha én próbálok is nem gondolni erre.. Van itt olyan anyuka, akinél volt,van ilyesmi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook