Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyarországról való "kijelentkezés" fórum

Magyarországról való "kijelentkezés" (beszélgetős fórum)

1 2 3
66. gribedli*** (válaszként erre: 28. - JustFree)
2015. jún. 9. 14:36

Ez nem igaz, mert végülis kettős állampolgárságot sem ad minden ország. Én is csodálkoztam, hogy miért nem maradhat meg a személyim, amikor magyar vagyok, miért veszik el, de végülis más országokban meg nem is létezik a kettős állampolgárság, szóval ha véletlenül összeházasodsz egy külföldivel, akkor cakkunpakk az az ország már hallani sem akar rólad, hanem választanod kell a másik állampolgárságot kötelező jelleggel és neked a szülőhazádban már semmi de semmi jogod, stb.


Míg a magyarok fenntartják ugyanúgy a kettős állampolgárságot, sőt, a gyerekeimnek is kérhetem a kettőst, pedig ők már itt születtek. Felesleges úgy leírni az anyaországot, hogy szörnyen megutálnak, bosszúlnak, meg minden, csak mert te merészeltél elköltözni. Én pl. kedves "gesztusnak" tartom, hogy a gyerekeimnek is megadják a lehetőséget, holott nekik tényleg semmi közük már az országhoz (rajtam kívül), de ha egyszer úgy döntenek, hogy odamennek, mondjuk úgy, hogy "tárt karokkal" várják őket, mert kettős állampolgárok. Ennyi.

65. gribedli*** (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 9. 14:30
Nem, ha pl. 2 ingatlanod van, ugyanabban az országban is, akkor választanod kell a kettő közül, hogy melyik legyen a bejelentett lakcímed, mert ebből csak egy lehet. Aztán természetesen a másikhoz tartozó dolgokat a bejelentett lakcímedre fogják küldeni, ha akarod, de nem lehetsz bejelentkezve mindkettőbe, a másik az a tulajdonod lesz, de nem a bejelentett lakcímed.
64. gribedli*** (válaszként erre: 4. - Simple)
2015. jún. 9. 14:23
Attól még lehet ingatlanod, csak nem az lesz a bejelentett lakcímed. Ahogy mint magyar, lehet külföldön is ingatlanod. Csak választanod kell egyet a kettő közül, szerintem a népszámlálás is lehet az oka, hogy egy embernek ne legyen 2 bejelentett lakcíme. Legalábbis nekem ez tűnik a leglogikusabbnak. Másrészt meg van ugye a második ingatlanra adó is, tehát ezért is kell, hogy tudják, hogy neked most melyik melyik.
63. gribedli*** (válaszként erre: 3. - Tavasz007)
2015. jún. 9. 14:19
Ebben az esetben már rég ki kellett volna jelentkezned. Persze, mivel nem ellenőrzik, ezek csak akkor derülnek ki, amikor valaki házasság miatt, vagy állampolgárság változtatása miatt elmegy az adott hivatalokba. Igaz, nincs büntetés, vagy ilyesmi, de onnantól már tudják és ők szóltak, hogy jelentkezz ki...
62. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Tavasz007)
2015. jún. 9. 14:16

Elvileg nem lehet 2 bejelentett lakcímed, vagyis 2 országban nem lehetsz egyszerre, és a személyit, tb-kártyát vonják be. Egyébként én házasságkötéskor tettem ezt meg, és addig 2 bejelentett lakcímem volt, senki sem kérdezte, szóval nem tudtam, hogy ezt nem lehet. Házasságkötés előtt viszont kértek több papírt is, és mikor ezek miatt telefonáltam haza, akkor közölték velem, hogy innentől nem lehet magyar személyim, szóval küldjem haza, plusz a tb-kártyát is, és ki kellett jelentkeznem otthonról, amit egy zöld kártyával tanúsítottam, amit a kijelentkezés után küldtek el nekem. Azóta nem voltam otthon, de nem vagyok jogosult ingyenes eü-ellátásra, te pedig, ha ki szeretnél jelentkezni, ne a tb-t fizesd továbbra is, hanem ahol élsz, ott fizess egy olyan élet és balesetbiztosítást, ami külföldön tartózkodás esetén is fizeti a költségeidet, ennyi.


Oké, én is eljöttem otthonról, de más okokból, és nem beszélek így az országról, te meg, bocs, így beszélsz és még elvárnád, hogy majd amikor neked kényelmes, legyen ingyenes eü-ellátásod. Minek? Ha el akarsz jönni, úgysem mész vissza, ha annyira rossz ott, nem? Ha meg csak vagizni mennél, akkor meg vagizzál azzal is, hogy nem vagy rászorulva az ingyenes ellátásra, nem?:)

2015. jún. 8. 19:34
:)))
60. tavasz007 (válaszként erre: 57. - Fincsi5)
2015. jan. 13. 21:53
örökös rosszkedv kiírt témával inkább vedd úgy h nem kérdeztem semmit. bocsi:)
59. tavasz007 (válaszként erre: 57. - Fincsi5)
2015. jan. 13. 21:52

tessék?


baj,hogy több nyelvet beszélek? :D

az első mondatot értem, de mit értesz a második alatt?

58. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 1. - Tavasz007)
2015. jan. 13. 21:49

Akit ismerek, annak semmilyen magyar papirja nincsen, tb-adokartya, szemelyi-lakcimigazolvany bevonva. De o mar ott hivatalosan letelepedett.

Ha itthon orvoshoz megy, mindenert fizet.

57. fincsi5 (válaszként erre: 55. - Tavasz007)
2015. jan. 13. 18:35

Akkor ragadj le ott, amelyik nyelvet jobban tudod.

Legalább annyira, mint ebben a hozzászólásodban.

56. Cilumiluci (válaszként erre: 50. - Jstefan)
2015. jan. 13. 07:51
Szerintem itt most nem ez a téma :)
55. tavasz007 (válaszként erre: 50. - Jstefan)
2015. jan. 13. 07:48

ki a fa.....m beszél itt támogatásról?? :D


Sok országban éltem már, de köszönöm a tanácsot:)

54. Remoni (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 12. 21:34
A lakcím az a hely, ahol életvitelszerűen laksz. Attól, hogy egy ingatlan a tulajdonod, attól még nem lesz a lakcímed. Akinek van három ingatlana, az sem tud három ingatlanba bejelentkezni egyszerre. A "bejelentés" és a "tulajdon" két különböző dolog. Ha van egy ingatlanom, de életvitelszerűen külföldön élek, akkor nem kell bejelentve lenni a saját tulajdonomba, attól az még az enyém marad, akkor is, ha nincs oda bejelentve senki sem.
53. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Tavasz007)
2015. jan. 12. 21:33
Nem tudok. Minden ide köt.
52. 3a5c305959 (válaszként erre: 50. - Jstefan)
2015. jan. 12. 20:48
Igaz, csak nem relevans.
2015. jan. 12. 20:46

Nem kell kijelentkezni, de be kell jelenteni otthon a NAV-nak meg az OEP-nek hogyha valaki elhagyja az orszagot. Kijelentkezni csak akkor kell (es visszaadni a szemelyit es az utlevelet) hogyha valaki ugy dont hogy ki akar jelentkezni. Nincs idohoz kotve hogy mennyi tartozkodas utan kell. TB-t otthon nem fizethetsz hivatalosan, de ugyis ellatnak az Eu-s egeszsegugyi kartyaval. Egyedul annyi rosszabb hogyha kapsz gyogyszert azt TB tamogatas nelkul kell megvenned.


Lehet hogy itt Angliaban rosszabb a jarobeteg-ellatas, de ugye senki nem gondolja hogy majd hazajarunk ha haziorvoshoz kell menni? :-)

Egyebkent meg vannak jo orvosok, csak meg kell talalni. En pl 7 ev utan vegre talaltam jo haziorvost aki felir antibiotikumot ha kell, sot tovabbkuld vervetelre is (ami itt nagy szo sajnos :-( )

50. jstefan (válaszként erre: 1. - Tavasz007)
2015. jan. 12. 20:30
Ha jól képzett vagy,és szorgalmas, a világ bármely országában jól megélsz.Bármelyik országot választod örökké magyar maradsz, mert ott születtél. Teljes mértékben soha nem fogadnak be egyik idegen országban sem! Én ide jöttem a ti országotokba ,itt vagyok itthon ,ott vagyok otthon, mindkét helyen kitűnően lehet érvényesülni csak okosan ,szorgalmasan,keményen dolgozni kell mindenhol,nem a támogatást várni!!!
49. lomé
2015. jan. 12. 16:18
Egy helyen lehet az EU-n belül egeszsegbiztositasa az embernek. En ugy tudom, hogy nem fizetheted a magyar TB-t, ha külföldön biztositva vagy. Kijelentkezni? Ezt hogy erted? Nem magyar allampolgarnak lenni? Akkor milyen allampolgar lennel? Es mi az elönye, ha valaki "kijelentkezik" Magyarorszagrol?
48. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 45. - Fincsi5)
2015. jan. 12. 15:31
Ennyi idősen is sokan mennek. A nyelv meg ragadna rád, a muszáj nagy úr. Nem küldelek, félre ne érts, csak leírtam ez nem akadály egyik sem. :)
47. fincsi5 (válaszként erre: 46. - Derya)
2015. jan. 12. 15:29

Nem leírom magam, csak nekem már máshol nem lenne meg, amim itt van.

Csak ahogy mondtam , a lelki része....

arra, hogy valaki nem tud megtanulni nyelvet, élő példa vagyok. Ja, ugyanígy úszni sem tudtam megtanulni..szóval vannak itt bajok. DD

46. Derya (válaszként erre: 45. - Fincsi5)
2015. jan. 12. 15:25

hat nem tudom, ez attol fugg, mi a szakmad, vannak orszagok, ahol sokaig szokasos dolgozni... :-)


58 evesen meg ne irja mar le magat az ember... :-)


nyelvet barki tud tanulni, csak meg kell keresni a szamara alkalmas modszert. :-)

nem hiszek abban, hogy barki is keptelen lenne egy idegen nyelvet megtanulni.

ahogy az anyanyelvedet megtanultad, ugy masik nyelket is meg ehet tanulni.

kb ugyanannyi ido eleg is ra. :-)

45. fincsi5 (válaszként erre: 44. - Derya)
2015. jan. 12. 15:19

Én már semmit nem értek, abból, ami itt történik!


eddig nagyon ellene voltam a kivándorlásnak, de ha 10 évvel fiatalabb lennék, lehet elhúznék !

Valamelyik hülye minden napra álmodik valamit, kezdem unni.

de 58 évesen hova menjek? ráadásul képtelen vagyok idegennyelvet megtanulni.:(

s nem is az anyagiak miatt mennék, hanem ezt a "lelki terrort " nem bírom, meg a hülyének nézést. Mondja a család; ne nézzek tévét, eresszem el a fülem mellett a dolgokat, csak nem megy. :(

44. Derya (válaszként erre: 41. - Fincsi5)
2015. jan. 12. 14:50

ertem, hogy mit irtal, szeriontem te nem ertesz engem. :-(


eu-ban, ha dolgozik valaki es hazamegy, akkor az eu-s egeszsegbiztositasi kartyaval jogosult otthon bizonyos (a megallapodasokban rogzitett) ellatasokra.


miert fozetne tb-t?


ez hulyeseg.

2015. jan. 12. 14:28

Szia!

Úgy tudom, hogy csak "Külföldi letelepedés bejelentése" van, amit a külföldi nagykövetségen lehet intézni. Mi mindjárt 5 éve vagyunk külföldön és még nem szóltunk egyik országnak se (kettős állampolgárok vagyunk). Jobb az, ha nem tudják. Szerintem.

Az új állampolgárság felvételéig (ha akarsz), szerintem nem érdemes ilyenekkel bajlódni.

42. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 40. - JustFree)
2015. jan. 12. 14:21

Jó, csak élesben van mindkettőre rálátásom, és a hazai azért még mindig jobb.

Műhibák meg sajnos vannak itt is ott is.

Az ottanit, meg az tudja átlátni, akinek komoly problémái vannak.

41. fincsi5 (válaszként erre: 39. - Derya)
2015. jan. 12. 14:15

Igen, azt mondták, hogy amíg itthon van, a t. itt kell fizetni. havi 6810.-

azt már csak én gondolom, hogy hazalátogatáskor úgyis köt baleset biztosítást, s lehet az is elég, mert gondolom, nem hónapokra jön haza.:)


Valamit nem írok érthetően...? lehet, túlmagyarázom.....:)

40. JustFree (válaszként erre: 34. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 12. 14:15
Hát tudnék mesélni az otthoni 'csodás' járóbeteg ellátásról és az itteni 'katasztrófálisról' is, de nem ez a témája ennek a fórumnak.
39. Derya (válaszként erre: 38. - Fincsi5)
2015. jan. 12. 14:09

ezt irtad: "De a tb -ről rádióban hallottam,hogy amikor hazajön, arra az időre ITT kell fizetni , de ezt lehet hogy meg lehet kötni utasbiztosítással is. "


erre volt valasz az elozo hsz-em.

38. fincsi5 (válaszként erre: 35. - Derya)
2015. jan. 12. 14:07
ez amit írsz, 2-3 hetes külföldi tartózkodásra szól. arra nem vonatkozik, aki tartósan kint él. :)
37. gribedli*** (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 12. 14:05
A tanulás és a munka az más. Általában csak házasságkötésnek és letelepedésnek az előfeltétele ez. De tök oké, hogy valaki külföldön tanul, már miért ne lehetne magyar lakcíme? Szóval jogos, hogy ők vagy a vendégmunkások megtarthassák, mert csak ideiglenes dologról van szó (ami lehet, hogy éveket takar a valóságban, de akkor is ideiglenes ebből a szempontból)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook