Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Magyarország: kísérlethez való kutyusok bölcsője és elsődleges szállítója fórum

Magyarország: kísérlethez való kutyusok bölcsője és elsődleges szállítója (beszélgetős fórum)


1 2
34. f758a7200f (válaszként erre: 33. - Lara1984)
2013. ápr. 12. 08:08

Igen de en azokrol is beszelek akik nem tudjak, hogy mire megy ki a jatek, csak tenyesztenek fajtatiszta kutyakat nagy mennyisegben eladasra kulfoldre. Nincsenek vele tisztaban, hogy meg sem elik mindig a kutyusok hogy kierjenek, ha megis, betegek lesznek (megiscsak picurik), es senki nem vesz beteg kutyat, menhelyen meg elaltatjak oket.


Csak az olyan eladas a tiszta sztem (human szemmel), amikor 1-1 kutyakolyokrol van szo es valaki Magyarorszagon,-rol veszi mert "sporolni" akar, de ilyenkor sem csapatostul veszi tuti.


Szoval elhiszed, sokszor maga a tenyeszto sincs vele tisztaban, ez nem jelenti azt, hogy csukja be a szemet. Pl akitol mi vettuk, folyamatosan ker kepeket a kutyankrol. Tudni akarja mi van vele, hogy tartjuk, az eladassal nincs vege a kapcsolatnak. Mi szivesen kuldunk is neki

33. Lara1984 (válaszként erre: 31. - F758a7200f)
2013. ápr. 12. 00:46

Van egy mondás: "Az ember a legkegyetlenebb állat." Nem tudom, kitöl származik, de becsülöm a szókimondásáért.

Amiböl anyagi haszna van az embernek, vagy magába tudja tömni, a "cél szentesíti az eszközt"-alapon sem az öldökléstöl nem riad vissza, sem attól, hogy rettenetes szenvedést okozzon.

Én erre azt mondom, hogy remélem lesz majd olyan faj, amely a Homo sapiens sapiens húsát fogja sütögetni, nemi szerveiböl afrodiziákumot készíteni, börét kicserzeni, a fajt ipari méretekben és körülmények között, ketrecekben tenyészteni, stb.

De az emberi faj van/lesz olyan idióta, hogy önmagát pusztítja ki. Kár értü(n)k??... Kötve hiszem.

32. Lara1984 (válaszként erre: 26. - F758a7200f)
2013. ápr. 12. 00:23
Így van. Gyakorta galamb módra viselkedem: én is tojok rá(juk). :-)
31. f758a7200f (válaszként erre: 27. - Rescue)
2013. ápr. 11. 10:04

Igen, jönnek azok is, fajtatiszták eladásra, pedigré nélküliek is, szóval nem biztos, hogy tényleg fajtatiszta (vagy csak nem akarták kifizetni a papírokat, nem tudom), és azokat is ilyen ketrecekben, étlen szomjan, takaró nélkül tartják, szörnyű körülmények között és egy részük el is pusztul. Persze, mikor kiérnek, az áruk jóval magasabb, mondjuk még mindig olcsóbb mint az ittenieké, és gondolom, az sem tűnik fel senkinek, ha fekete szállítmányból van, hogy nagy mennyiségben veszik. Kinek kellene házibarátnak 100kutyus, nem?


Amit belinkeltem, az a műsor(vagyis a riporter) egyszer az állatvédőkkel együtt feltört egy labort és kiszabadítottak egy halom kutyust, csak aztán sajnos ezeket el kell altatni mert nem tudják hova tenni.


Ezért, ha valaki olvas és nagy mennyiségben tenyészt kutyákat eladásra, essen már meg a szíve basszus, hogy így is úgy is a halálba küldi őket, ha pedig valaki tud ilyenről, figyelmeztesse, mondja el valakinek. Ezeket a kutyákat nem tarthatják menhelyen, aki túléli és nem lesz kísérleti alany, azt is el fogják altatni:( Sztem jobb ha meg sem születnek...

2013. ápr. 11. 10:03
Szörnyű ezt olvasni, le vagyok maradva...erről még nem is hallottam. :( csak szeretnélek elismerni Titeket, hogy igenis vannak még "fecskék". Nem sminkelek, de a többi cuccunkat át is nézem...:(
2013. ápr. 11. 09:49
ha meg csak a kutyusokrol volna szo mar az is nagyon necces....
28. Rescue
2013. ápr. 11. 09:46
*kp
27. Rescue
2013. ápr. 11. 09:46

A legtöbb hírdetős oldalon van egy személy, ugyan az aki, fajtatiszta kiskutyákat keres, mindegy milyen fajta, kb ban fizet, ez egy kicsit gyanús nem?

Óvakodjatok!

26. f758a7200f (válaszként erre: 25. - Lara1984)
2013. ápr. 11. 09:43

Én nem vagyok vega, de mindig azt szoktam mondani az ilyenre, hogy ha valaki újításokat kritizál, hogy egy fecske nem csinál nyarat: NE is, ne is járj elöl jó példával, mert ki tudja, még valaki véletlenül leutánoz, nem???:))))


Rájuk kell hagyni, te meg azt csinálsz amit akarsz. Én szívesen vagyok "egy fecske" is, tojok rá:)

25. Lara1984 (válaszként erre: 12. - F758a7200f)
2013. ápr. 10. 21:31

Mikor tudomást szereztem arról, hogy mely cégek tesztelik a termékeiket állatokon, átnéztem a cuccaimat és kidobtam a szemétbe az oda valókat, és azóta bojkottálom az ilyen márkájú kenceficéket.

Sokan megmosolyogtak érte, mondván: "egy fecske nem csinál nyarat" - de nem foglalkoztat. Büntudat nélkül akarok tisztálkodni és sminkelni.

(Vega sem véletlenül vagyok...)

2013. ápr. 5. 15:43

[link]

video/videoextra.shtml?17372


Az egész egyben

23. f758a7200f (válaszként erre: 22. - Gotoau)
2013. ápr. 5. 15:19

Basszus a loreal kit nem vett már meg? Betojok...


Én is szerettem a body shop termékeket, most már mindenem gyógyszertári vagy saját készítés, de emlékszem, szerettem nagyon:)

22. gotoau (válaszként erre: 21. - Gotoau)
2013. ápr. 5. 14:48
Azt hiszem megvásárolta a L'Oreal, kis egyszemélyes cégként indult annak idején.
21. gotoau (válaszként erre: 14. - F758a7200f)
2013. ápr. 5. 14:47
Igen, a Body Shop kifejezetten hirdeti, hogy nem kísérletez állatokon, ez a márka kifejezett vonzereje" a piacon, sok termékem van tőlük és jók is.....bár pont a napokban olvastam hogy L'Oreal csoport, az meg ugye élen jár állatkísérletekben :((((
20. f758a7200f (válaszként erre: 18. - Writingsmurf)
2013. ápr. 5. 14:41

Nem, sztem egy állomás inkább. Persze, vannak laborok is, de mivel van tengerpart meg minden, és kevés ellenőrzés, gondolom emiatt, egy kiindulópont és mennek aztán mindenhova, más országokba is, ahogy írtam az elején, egész Európába.


Ha a kozmetikumokat nézem, akkor a franciák abban előrébb járnak, ha pedig a gyógyszergyártást, abban a németek. Az olaszok az utazáson kívül nemigen jeleskednek technikai vagy gyógyszer, esetleg kozmetikai vívmányokkal.

19. f758a7200f (válaszként erre: 16. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 5. 14:39

Jó, azért az olaszok másért is mutogatnak a magyarokra, az orvhalászat miatt. Persze, amikor ők mennek fürjre lőni Magyarországra, az nem számít, gondolom...


De ettől függetlenül én várom, mi lesz a vége, mert egyszer csak abba kellene hagyni ezt az egész kutyásdit, nehogymár, szegények:(

2013. ápr. 5. 14:37

Olaszországot kéne sarazni! Nem oda viszik őket?! Nem ők tesztelgetnek az ártatlan kiskutyákon, nyuszikon és más kisállatokon!?

Ha jól emlékszem, a védett madarainkat is oda szállították párszor, csempészve, döglötten... És akkor a mi országunk a rosszabb?


[link]

17. f758a7200f (válaszként erre: 15. - *virág)
2013. ápr. 5. 14:34

Van ilyen hozzáállás, hogy szülni kell a kutyának? Az miért jó? Úgy értem, pszichésen biztos van rá igénye a kutyának de tényleg, ha az egész aztán arra megy ki, hogy hova teszik a kölyköket?


Amúgy a műsorból én azt vettem ki, hogy itt nem csupán pár kölyök elpasszolására megy ki az egész, hanem direkt arra tenyésztenek, hogy majd viszik ki, eladják jó pénzért. Persze, otthon potom pénzt fizetnek kölykönként, de mikor megérkeznek az olaszokhoz ott már felmegy az ára.


A műsor egyik epizódjában mutatták azt is, amikor egy ilyen labort lepleztek le, állatvédők segítségével, szegény kutyulkák és olyan helyen tartották őket, hogy tényleg, legszívesebben a tartóikat zártam volna be oda. A betonon, takaró nélkül, enni, innivaló nélkül

16. bd55e3f068 (válaszként erre: 7. - F758a7200f)
2013. ápr. 5. 13:19

Elsőszámú, mert épp ezen csámcsognak. Én hányok az ilyentől. Ez kb. u.a., mint mikor a felvilágosult, fejlett ország földgyilkost kiabál egy másik országra, és kiadja, hogy ne nyírják az őserdőket. Közben meg mélyen lapít, hogy ők vásárolják fel szarért-húgyért a kitermelt fát, hogy luxuscikkekel meg eldobható kacatokkal vegyék magukat körül.


Maga a téma is ocsmány, de az ilyen mutogatás szintén az.

2013. ápr. 5. 12:56

A felelős állattartástól indul az egész. Ha a kutyákat megoperáltatnák a gazdák, és nem hinnének mindenféle baromságbam, hogy pld. kell szülni a kutyának, és majd csak utána lehet operálni...és hasonlók, akkor nem lenne annyi kiskutya, akit halálra ítélnek.

Engem felháborít az állatkísérlet minden formája.

14. f758a7200f (válaszként erre: 11. - 4fbd4b2862)
2013. ápr. 5. 10:50
Ha jól emlékszem, a body shop, az nem használ pl. és nem katalógusos, de vannak más márkák is
13. f758a7200f (válaszként erre: 10. - Kristo_f)
2013. ápr. 5. 10:48

Nem mindig magára a termékre van írva, inkább keress egy adott márkát és annak a cuccait használd, akkor biztosra mész, meg sem kell nézni.


Habár, ha rendeletek is tiltják, nem tudom, miért is kell kikötni. Ezek szerint nem is olyan rendelet, vagy nem ellenőrzi senki

12. f758a7200f (válaszként erre: 8. - 4fbd4b2862)
2013. ápr. 5. 10:47
Ez biztos nem mindenre van felírva, némelyik márka kiköti, hogy nem, de más márkák meg igen. Persze, jó szokás megnézni, de nem tudom, ha a fodrász festi a hajad, tőle megkérdezed, hogy az milyen márka (hogy kísérletezték-e állaton), és ha igen, akkor azt mondod, hogy akkor ne fesse be?
11. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 10. - Kristo_f)
2013. ápr. 5. 10:42
Ne sasold,katalógus cuccok..
10. kristo_f (válaszként erre: 8. - 4fbd4b2862)
2013. ápr. 5. 10:18
Nem tudtam hogy rajt van. Tusfürdőt, sampont nem is figyeltem ilyen szempontbol mg. Legközelebb megsasolom
9. 9d7907a17a (válaszként erre: 3. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 5. 10:14
Teljesen igaz, mert ugye ha nincs kereslet, akkor elapad a kínálat is.
8. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 5. - Kristo_f)
2013. ápr. 5. 10:13
Amit én használok,azon mindenen rajta van,hogy nem volt állatkisérlet!Tusfürdő,spirál,krémek stb
7. f758a7200f (válaszként erre: 3. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 5. 10:00

En is ezt mondom, de en abban a tudatban voltam hogy ha mar egyszer betiltottak, nem lehet azert akkora a piac.


Megis, a tegnapi mar ki erte a biztositekot, amugy is mindig errol beszelnek az utobbi idoben de most mar teljesen atment egy ilyen magyarok fikazasaba is. Ha van is megrendelo ra, miert kell beszallni, nem semmi, hogy ELSOSZAMU szallito basszus

6. f758a7200f (válaszként erre: 5. - Kristo_f)
2013. ápr. 5. 09:58

Az egyiptomiak is hasznaltak szemfesteket es piperecuccokat es ezt nem allatokon kiserleteztek ki, es nem csipte a szemuket sem.


Persze, ha ma mar mindenbe adalekanyagot kell tenni hogy tobb legyen a sulya (mert mas haszna nem nagyon van), az csiphet

2013. ápr. 5. 09:50

2009-tol, de még korábbtol is tilos volt olyan kozmetikai szert forgalmazni amit állatokon teszteltek

Kivételeket persze adatak, ezzel kikerülik a cégek a tiltást

Kezd terjedni a komputeres tesztelés.


Ugye ti vásároltok szemfestéket és más szépitőszereket?

Vajon rajta van-e ezeken a szereken, hogy folyt-e állatkisérlet amikor kifejlesztették?

Nem, nincs rajta


Valamely hotelben zuhanyoztam egyszer és a tasakos sampon a szemembe ment

3 napig azt hittem megőrülök tőle, hiába mostam ki


Ugyanakkor gyógyszerkisérleteket nem lehet állatok nélkül lefolytatni

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook