Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyarorszag - amit fontosnak tartanal elmondani idegenekenek rola fórum

Magyarorszag - amit fontosnak tartanal elmondani idegenekenek rola (beszélgetős fórum)

22. winny
2012. nov. 22. 18:02

Tanuljanak meg magyarul!

Lassan ez lesz a kötelező.

2010. dec. 22. 19:02
Jújj, a mákostészta nálunk se vált be, mármint a gyerekek barátainál... (hogy szerettük a napköziben).
2010. okt. 17. 18:59
Meg lehetne "lovagolni" az Attila, Skóciai Szent Margit, Széchenyi és magyar-angol vonatkozású történelmi szálakat. Nem azt mondanám, hogy finnyás, hanem inkább azt, hogy nagy nemzeti öntudattal rendelkeznek. Büszkék a történelmükre, a hagyományokra. Ugye azért náluk is történt egy és más anno a királyi udvarban, de azok felett elsiklanak... A fiam 4 éve él Angliában, először Londonban, lassan 2 éve L-tól délre egy órányira egy volt királyi kisvárosban.
19. blueberry (válaszként erre: 17. - A14deb9047)
2010. okt. 16. 22:31

az a helyzet, ha ez az angol egy nagyon finnyas nep a tapasztalataim szerint. Csak az isemrt es jol bevalt eteleket eszik. Igaz, ket eve az egyik tanito no kapott egy bejgli talat - es nagyon izlett nekik... de O csak felver angol es szereti az ujdonsagokat. Vhogy a palacsintanal leragadtam - azt tolthetik is mindenfelevel - sztem biztosan szeretnek.


Igazsag szerint azt hittem, sokkal tobb erdekes dolgot tudnank itt gyerekek szamara osszeszedni... kicsit csalodott vagyok :(

2010. okt. 15. 21:42
Akkor az állatkertet sem kellene kihagyni... (Valamikor voltam belföldi idegenvezető is, csak már sok brossúrával le vagyok maradva, mert nem foglalkoztam vele).
17. a14deb9047 (válaszként erre: 16. - Blueberry)
2010. okt. 15. 21:41
Szinte csak nálunk vannak mákos ételek: guba, gombóc, rétes, tészta, nudli, stb. Mákos kelt kalács :)
16. blueberry (válaszként erre: 14. - Martin3)
2010. okt. 14. 23:08

tenyleg, koszi, a deli harangszo sem jutott eszembe.. pedig milyen igaz! Bar itt nem harangoznak delben - hianyzik is nekem.

Arra gondoltam mar, h sutok nekik palacsintat - mondjuk nel esz egyszeru 2x90 gyereknek, meg a tanarok, de ha mondjuk egy palacsintat tobbfele vagnek..? - ismerik a palcsntat, csak kicsit vastagabb a tesztaja es nem toltik... es francia eledelkent tartjak szamon. Gondoltam a retes sutesre is, mert sztem imadnak a retestesztat nyujtani....

2010. okt. 14. 23:05
koszonom az eddigi hozzaszolasokat. Zsoka, valoban klassz dolgokat soroltal fel es egy felnottnek meg is hozza a kedvet, h ellatogasson hozzank, de 4-7 eveseknek kell beszelnem magunkrol... marmint az orszagrol es a magyar emberekrol. Az Aranycsapat szuepr otlet, amire eddig nem is gondoltam! - raadasul angol gyerekek, valszeg erdekelni fogja oket az aranycsapat :D
2010. okt. 14. 21:42

ezek szerint külföldi gyerekeknek kell tartanod az előadást? hány évesek?

mindenképp olyan érdekességeket mondj el, amelyek a gyerekekhez állnak közel! sokkal jobban meg fogják jegyezni, ne a felnőttek számára "érdekes" városokról beszélj, mert az lehet akár a világörökség része stb, baromira unalmasnak fogják tartani.

viszont, ha magyar nevezetességeket mondasz, ami máshol nincs(hiszen melyik országnak nincs híres város?! ez egy gyereket nem fog meghatni)pl dobos-torta, gundel-palacsinta, puszta, gulyás, disznótoros, miért harangoznak(mert ugyebár miattunk van a déli harangszó, itt beveheted, hoyg Sopronban miért 11-kor)és bármi, ami egy gyereket érdekelhet!(én most csak összevissza leírtam, de szépen "felfűzve" a dolgokat, jó kis előadást lehetne tartani nekik!)

13. a14deb9047 (válaszként erre: 10. - 68b1114f6e)
2010. okt. 14. 19:55
Csodálatos szép mind a kettő... építészeti remekművek...
2010. okt. 14. 19:51
És természetesen a Balaton, Siófok, Tihany; Veszprém, mint a királynék tartózkodási helye...
2010. okt. 14. 19:51
Kecskeméten a Cifra-palota, a Városháza a zenélő órával... Helvécia (egy svájci férfi itt vett 1892-ben 2000 hold területet és az volt a végrendelete, hogy ezt a birtokot Helvetia-nak nevezzék el (ami ugyebár Svájc latin neve). Ez az egyetlen latin helységnév Magyarországon.
2010. okt. 14. 19:50
Kerüld el.
2010. okt. 14. 19:48
Budapesten a Szent-Gellért szobor, a Gellért-fürdő, Dohány utcai zsinagóga; Szegeden szintén a Zsinagóga.
8. a14deb9047 (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2010. okt. 14. 19:47
Gemenci-erdő, Hortobágy, Eger-Szilvásvárad, Palota szálló, Siklós-Máriagyűd-Harkány. Kőszeg, hogy ott miért 11 órakor harangoznak; Békéscsaba Munkácsy-múzeum; a vékonyrétes szintén unikum!, a hajósi pincesor;
2010. okt. 14. 19:26

Bugacpuszta, a puszta világa egészen egyedülálló.

A gyógyvizek, és gyógyfürdők.

2010. okt. 14. 19:20

pl.

1920. június 4. (bár a kicsik még nem értik)

Kékestető

Hollókő

Aranycsapat

2010. okt. 14. 19:06

Így igaz nem csak idegeneknek kell tudni ezt,hanem, akik itthon laknak ismerd meg hazádat, mert van olyan is sajnos, akik még sehol sem jártak az otthonán kivül, mert nem telik rá. Egy kis ismeretszerzés nem árt rengeteg féle útikönyv létezik, amiből fel lehet olvasni és megismerni a

nevezetességeket, amit a 3. hozzászóló is emlitett.

Üdv.Ágnes

4. a14deb9047 (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2010. okt. 14. 19:02
A zserbó - mint szintén az egyik leghíresebb magyar édesség.
3. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Blueberry)
2010. okt. 14. 18:49
Sopron, Hévíz, Esztergom, Pécs, Szeged, Kalocsa, Debrecen - Virágkarnevál, Baja a Sugovicával és a Szentháromság-térrel és a halászlevével, Szentendre, Budapest Mátyás templommal, Halászbástyával, Hősök terével, Operaházával és Parlamentjével, ahol anno még mocsár volt a helyén; és a kihagyhatatlan Lánc-híddal; Pannonhalma, Sárospatak, mint királyi születési hely, Margit-sziget a klastromával; és természetesen az ételeink: Gundel-palacsinta, Dobos torta, a disznótoros (ami ilyen formában sehol nincs, mint nálunk), az Újházi tyúkhúsleves, melyek hungarikumok.
2010. okt. 14. 15:35
Szerintem mutasd ne, hogy hogy lopják szét az országot.:D
2010. okt. 14. 15:29

Mit mondanatok el, v mutatnatok meg/be Magyarorszagrol kb 10 percben. Minden erdekel - kepek, helyek, kultura, szokasok, etelek,...

Elsosorban gyerekeknek kell tartanom hamarosan egy rovid eloadast - szeretnem mindel szinesebbe, erdekesebbe tenni.

Elore is koszonom az oteleteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook