Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Magyar vizsla- tapasztalatok fórum

Magyar vizsla- tapasztalatok (beszélgetős fórum)


9. judit71 (válaszként erre: 8. - 8ce5c2db7a)
2011. júl. 12. 14:37

Szia Emi!


Először Te gyakorolj Vele. Ha közeledik és látod, hogy ugrani akar, akkor emeld fel a lábad - térdből hajlítsd be - és kicsit fordul félre. Ezzel azt éred el, hogy ugrás közben valószínűleg a mellkas vonalába kerül a térded, ami kellemetlen lesz Neki. Midneközben mondj valami tiltószót, hogy a kettő együtt rögzüljön. NE vagy NEM, én a NEM UGRIK tiltást használom ilyenkor. Valami rövid és hatékony legyen. A miénk is szokott még ugrálni, de szerencsére egyre kevesebbet. Remélem tudtam segíteni.

2011. júl. 11. 15:07
nekünk igaz csak fél vizslánk van,de Anyám több energiája van,mint a gyerekeimnek. Arról,hogy tudom leszoktatni,hogy ne ugráljon a gyerekekre? Lassan minket is felborít. Játszik csak,de a srácok már félnek tőle néha :(
2011. júl. 11. 15:05

Sziasztok!


Nekünk egy 16 hónapos nagyon gyagyás és örökmozgó vizslalányunk van. :) Okos ahhoz kétség nem fér, és ezzel együtt rafkós is. Nagyon sok mindent megtanult már az alapvető engedelmességi dolgokon kívül is.

Korábban angol vizslánk volt, Ő tavaly március 5-én halt meg. Tehát tudtam, tudtuk mivel jár egy vizsla. :) De imádom!

2011. febr. 27. 23:09
biztosan sokaknak vannak még szép emlékei, írjatok!!
2011. febr. 27. 07:52
már csak beszélni nem tudnak :) vagyis de tudnak, a maguk módján:) egyszerűen tökéletesek :)
4. artista bonita (válaszként erre: 5. - Psycheee)
2011. febr. 26. 23:52
teljesen egyetértek veled!! Lulu igazi társ volt, és ha lesz még egyszer kutyám, megint egy vizsLulut szeretnék! micsoda ebek, micsoda jellemek:))!!
3. 22a839c893 (válaszként erre: 2. - Vberni01)
2011. febr. 24. 19:59

én ezt mostanába tapasztalom, amikor magára hagyjuk és hazajövünk: bent ül a szobába, pedig direkt hangossan zörgök, meg matatoka kulcsal, és csak akkor jön oda, ha odaállok a szoba ajtóba, és azt mondom neki: Ladykém megjött a gazdi :)

Amúgymeg állati okosak, és nagyon gazdis, nálunk ott alszik mellettünk, pedig most h külön költöztünk, le akartam szoktatni róla, de nem megy, mer akkor ott ül az ágy végébe, és érzem h szugerál :)

2011. febr. 24. 19:56

Rengeteg energiájuk van! Értsd ezalatt: állandóan rohan, ugrál, kocsit karcolta nekünk! :)

Úgyhogy sokat kell vele sétálni, le kell fárasztani, de legalábbis megpróbálni. De a miénk mintha rövidlátó volna.... Ha megállunk a kapuban, először ugat, és néz, majd ha kiszállunk a kocsiból ránk mered, és csak miután meghallotta a hangunkat azután szalad oda hozzánk. Vagy veletek is így van?

2011. febr. 24. 19:53
nekem van egy másfél éves magyar vizslám:) és egyszerűen imádom őt:)kinek milyen tapasztalatai, élményei vannak velük kapcsolatba?? várok mindenkit!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook