Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magyar Kismamik Skandináviában! fórum

Magyar Kismamik Skandináviában! (beszélgetős fórum)


1 2
48. Khatif (válaszként erre: 1. - Zsanimami)
2009. dec. 30. 09:58

Szia,


Én ugyan nem éel Norvégiában, de nem annyira messze :P


Hollandiában hivatalosan egy uh van csak a 20 héten. Szerintem kérdezz rá, hogy végeznek-e a többet, ha például kombinált tesztet csináltatsz, illetve van-e valahol 3D vagy 4D uh-ra.

Nekünk is így volt csak több uh-nk itt. Persze az egy kötelezőnk kivül mindenért fizettünk.


De ne aggódj, ha egy uh van akkor sem. Az északi gyerekek is megszületnek és felnőnek :DD

2009. dec. 30. 09:53

Szia Mindenkinek!

(bár lehet, hogy nem látogatnak már erre olyan sokan) Nagyon Boldog Uj Évet Kivánok erőben és egészségben!


Újévi Köszöntő

Meghitten gondolunk az elmúlt évekre,

Hol örömet, hol bánatot hagyott örökbe.

Tiszteletbe tartva múltat és jövőt,

Feledjük a rosszat, gyűjtsük az erőt.


Bízzunk és reméljük az újévre nézve,

Minden családban legyen egészség és béke.

Tisztesség legyen a vendég az év küszöbén,

Mit örökbe fogadunk a szívünk közepén.


Legyen erő, egészség minden házban,

Kenyér az asztalon a meleg szobában.

Bor, szalonna sose fogyjon el,

Búzánkat a jég sose verje el.


A jókívánságokat lehetne sorolni,

Embertársainkat, igazán szeretni.

Legyen közöttünk a szeretet és békesség,

Az új évezrednek a küszöbén.


Ma még vannak göröngyös utak,

Hol a szeretet nehezen bukdácsolgat.

Bízzunk, talán nem mentél el még,

Az újévben teleszel nálunk a vendég.


Minden ember igazi álma,

Hogy boldogságát egyszer megtalálja.

Szeressük egymást úgy, mint gyermekünk,

Boldogok igazán csak akkor lehetünk. "


BUÉK ! Manyusz

2009. dec. 23. 09:35

Sziasztok!


Nagyon boldog, békés karácsonyt szeretnék kivánni Nektek és családotok minden tagjának!


"A szeretet ünnepe


Meghitt, szép Karácsony, titoktól csillogó szemek,

Vajon a szeretteimnek mit is vegyek?

Lehet nagy ajándék, vagy csak szerényebb,

A család együttléte mégis a legszebb.


Együtt díszíteni a karácsonyfát,

sütni-főzni a finom vacsorát,

fenyőillattal teli a szoba,

megterített asztalon tányérok vannak sorba.


Örül a család apraja-nagyja,

ajándékát mindenki megkapja,

talán egy percre elkalandozunk,

olyan jó, hogy mi így együtt vagyunk.


Becsüljük meg hát, hogy együtt lehetünk,

ne múljon el soha a szeretetünk,

nem kell ide drága ajándék,

hisz a család, béke, nyugalom a legnagyobb érték."


egy nagy ölelés még mellé! Manyusz

2009. dec. 1. 20:10

Sziasztok!

Gratulálok a kismaminak, biztos nagyon aranyos pocid lehet. Nekem is mindig nagyobb volt az átlagnál, sajnos a kg-oknak is köszönhető volt.Bár Imikémmel a szabályos 9-10 kg-t szedtem össze, ő született 3,5 kg-val, Ádámommal 17 kg-ot, ő 3,15 kg lett, Sanyókám ő 4,05 kg lett, no vele bekaptam 30 kg-t, szinte gurultam. Lacókám ő 3,95kg lett no akkor is ragadt rám vagy 25 kg. És a végén mire már a kicsi is lett 6 éves visszafogytam 61 kg-ra. Ja az első terhességemkor voltam 55. No persze most! Jaj meg sem merem irni, szerintem közel 70. És még babám sem lesz pedig olyan takarosan gömbölyödik a csipőm. Már szegény szomszédom meg is kérdezte tán csak nem? Hát köszöntem szépen és megnyugtattam, hogy nem! No ennyit a svéd szomszédokról. Itt ráérnek lesni a szomszédot hogy gömbölyödik.

Hát lehet hogy megtudnánk a bébit otthon is próbálni, ahogy kérdezgettem én odahaza támogatásban nem részesülnék, mert nem alapjáratu meddő vagyok, hanem "technikai" meddő. Igy olyan 20.000 korona. De persze készségesen már időpontot is adtak volna márciusra, de mondtam is ne rohanjunk annyira, hisz még a fele ára sincs meg. Hát majd lesz valahogy.

Bár épp ma mérgelődtem, mert itt vagyunk már 1,5 éve és még egy fillér családipótlékot nem kaptunk. Már le vagyunk mindenhol regisztrálva, mindenhová, már szerintem több kg papir bement és még semmi. Mindig valamit még mindig küldjünk be, meg ezt, meg azt, hát annyira bosszant, hogy itt ennyire nem számit, hogy mennyit kell kifizetni egyszerre? Már majdnem, sőt biztos is, hogy több mint 30 ezer korona. Ez nem gond nekik egyszerre?

Olyan mérges lettem. No de majd ez is megoldódik.

Megyek és elteszem magam holnapra.

Puszi mindenkinek és jó pihenést.

2009. dec. 1. 15:15
oké szia...
2009. dec. 1. 15:10
Januar 15 en lesz az egyetlen uh amit itt csinalnak, sajna tobb nem lehet, csak messze van maganrendelo es egy vagyonba kerul... De majd 3d-re elmegyek azert! Na megyek dolgozni... :(
2009. dec. 1. 14:47
az uh biztos jól mutatja, mikor mész megint dokihoz?
41. zsanimami (válaszként erre: 40. - 9242a6388c)
2009. dec. 1. 14:41

Szia, koszonom szepen!!!! :)


Juni 15-re vagyok kiirva, de meg csak bab formaban lattam a babam, remelem mindene megvan. :)


A hasam nagy es erzem is, mindenki aztmondja biztosan idosebb a terhesseg, dehat amikor meg csak bab volt megallapitottak a 6+3 napot, es stimmelt is a fogantatas idopontjaval, szal nem tom...

40. 9242a6388c (válaszként erre: 39. - Zsanimami)
2009. dec. 1. 14:38

Szia Zsani!

Nagyon örülök neked és a babának is!

Boldog terhességet kivánok! Mikorra vagy pontosan kiirva a babával?

2009. dec. 1. 14:32

De orulok az ujaknak, azthittem mar kihalt a forum. :)


Udv mindenkinek!!!


En jol vagyok manocskammal egyutt, ma vagyok 12 hetes, es mar mocorog neha odabent. :D


Hu Manyusz jo nagy a csalad, es bonyolult, epp ugy mint az en csladfam!! :)


Nagyon remelem valahogy osszejon a baba nektek, hisz itt eszakon szulnek meg 45 evesen is siman, de 50.000 korona az nagyon sok, itt nem tamogatjak???? Otthon nem tudnad elvegezni?


Szurkolok!!!


Legyen cep napotok lanyok!

2009. nov. 30. 19:57
És Dániából??
2009. nov. 29. 17:42

Sziasztok! Esetleg valaki Finnorszagbol? No, nem vagyok am valogatos, nagyon orulok, hogy bovul az eszaki csapat! :)


Puszi mindenkinek!

2009. nov. 24. 19:17

Szia mindenkinek!

Hát én ilyen későn jutok ide, mert mindenkinek kell a gép. Köszönöm a jeleket is igazi üdvözlő jelek. Köszönöm. Én 2. házasságomban élek itt Svédországban egy kis faluban. Párom itt dolgozik már lassan 4. éve. Mi a legkisebb fiammal költöztünk ide ki 1,5 éve. Első házasságomból van négy hatalmas nagy fiam 21, 19, 16, 14. A három legnagyobb odahaza él Magyarországon. A két legnagyobb dolgozik. A 3. fiam ő másodéves a vadászszakon Szegeden. A legkisebb fiam pedig itt jár suliba, ami persze nagyon laza, és nagyon szereti. Sokkal jobban mint ami otthon ment.Még itt él a férjem leánykája is ő egykoru az én fiammal 14 éves. Mi nagyon szeretnénk ugyan egy közös kisbabót, de sajnos leköttettem magam, amit már annyiszor megbántam, hisz kigondolta volna, hogy én még egyszer férjhez megyek? Itt ugyan a helyreállitó mütétet nem vállalják a korom végett (41 vagyok), meg hát kitudja mennyi esélye lenne, de nagy örömmel ajánlották Stockholmba a lombik módszert potom 50 ezer koronáért, hát ez sajnos nem megy. De most kutatom a lehetőségét, hogy Magyarországon mennyibe kerülne és hol? Már érdeklődtem, de még nem igazán tudták megmondani, hogy egy olyan személynek mint mi (aki nem természetesen meddő) annak elejétől a végéig mennyi lenne a lombik módszer. A korom nem akadály. (legalább is ezt mondták) Ugy hogy most kutatok, amellett vezetem a családot (orránál fogva) szóval még tanulok beszélni, kigondolta, hogy 41 évesen még tanulnom kell beszélni. Szóval próbálom eltölteni a napjaim. Szakmámba mire bekerülhetek addigra nyugdijas leszek. Nővérként dolgoztam odahaza. No megyek mert ma vették fel a gyerekek az influenza szurit és "rettentően" fáj a karjuk, tehát találtam két ápolni való személyt akin kiélhetem a tanultakat. Én csak esténként jutok ide hosszabb időre. Mégegyszer köszönöm, hogy klubtagnak nyilvánitottatok! puszi mindenkinek Manyusz

35. e584b61b26 (válaszként erre: 32. - Manyusz)
2009. nov. 24. 10:25
Ha nagyon akarod gyorsan meg lehet ám tanulni!Nekem 3 hónap alatt sikerült :)
34. 9242a6388c (válaszként erre: 27. - Zsanimami)
2009. nov. 24. 10:14
Köszi a levelet!!! Sok mindent átgondolunk, a költözéssel kapcsolatban is... Kösz mégegyszer, kérlek irj mi van veletek? Hogy vagy? Mi hir a babóról?
33. 9242a6388c (válaszként erre: 32. - Manyusz)
2009. nov. 24. 10:12

Szia Manyusz!!!

Üdv a klubban!

2009. nov. 24. 10:05

Sziasztok!

Bár jó régen volt az utolsó bejelentkezés én most találtam ide. Én és családom Svédországban élek Norrhultban. Igaz nem tartozom a kismamás anyukákhoz, hisz nekem nagy gyerekeim vannak, de szivesen beszélgetek valakivel, aki egy kicsit hasonló helyzetben van itt messze, mint mi. Bár a korban benne vagyok, de mi is szeretnénk egy közös babát, csak technikai akadályai vannak. Sajnos. De talán idővel megoldódnak. Szóval ha van kedve beszélgetni valakinek este fele idejutok a géphez a gyerkőcök végett. Hát ha tudunk egymásnak segiteni valamit. puszi mindenkinek és szép napot Manyusz

2009. nov. 19. 19:00
Szia Zsani! :D Valahogy gondoltam, hogy Te inditottad a forumot! :D:D
2009. nov. 19. 17:49

Szia! Lehetne még egy pár kérdésem?!

Hogy csináltátok a költözést? Költöztető céggel, vagy kocsival?

Mennyire drágák a bútorok? Hol érdemes vásárolni?

Köszi...

29. 9242a6388c (válaszként erre: 28. - Zsanimami)
2009. nov. 17. 15:10
oké köszi a válaszokat!! Minden jót neked és a babónak is!!!!
2009. nov. 17. 15:09
na megyek dolgozni en is, puszo, majd jovok!
2009. nov. 17. 15:08
Hat ez fugg sokmindentol. Jo ha legalabb 15-20 ezer koronat keres, es ha olcso albiba laktok, az olyan max 5000 korona, egy kocsi muszaj, mert itt nagyon szar a tomegkozlekedes es gyalog meg haaatalmas tavok vannak, a benzin, kaja eleg draga, de kihuzzatok siman, nyugi, a lenyeg hogy minel elobb tanuljatok a nyelvet mert azt nagyon meltanyoljak es konnyebben kapsz melot majd kesobb. Az ovi az nagyon draga, 3000 korona kb, es kajat sem kap, es itt mar 10 honapos kortol be kell adni, mert az allam nem fizeti tovabb a gyest, vissza kell menni melozni... meglesztek ne aggodj!!! :)
2009. nov. 17. 15:06
óvodai helyzetről tudsz valamit?
2009. nov. 17. 15:04
És ha csak az egyik dolgozik mondjuk egy-két évig?
2009. nov. 17. 14:52
Az elet konnyebb, ha mindkettotoknek van normalis allasa akkor sosincs honapvege, megvan haz, 2 kocsi, nyaralas, de sajna en nemtalalok normalis melot mar jo ideje... :S
23. zsanimami (válaszként erre: 22. - 9242a6388c)
2009. nov. 17. 14:51

haaat... az emberek, kedvesek, segitokeszek, jo sokat isznak hetvegenkent, ;) nincs veluk ugy gond, de megis teljesen masok mint mi, mintha mas bolygorol lennenek, nagyon nehez igazi baratra lelni, nem csak kollegara vagy haverra. De ne aggodj mert eszakon azt hallottam sokkal melegebbek, kedvesebbek. A kamaszok kibirhatatlanok es bunkok, senki nem neveli oket, azt csinalnak amit akarnak. Majd a sajatom fog utalni, mikor en nem engedem neki ezeket. :)

A kisebb gyerekek rosszak, azok sincsenek nagyon nevelve, :D, a suli naaagyon konnyu, en jartam fel evet 9.-be es akkor vettuk az otthoni 5.es anyagokat. Kerdezz batran ha tudok segiteni valamiben! :)

22. 9242a6388c (válaszként erre: 19. - Zsanimami)
2009. nov. 17. 14:46
Mesélj milyenek az emberek, az élet??
2009. nov. 17. 14:45
Amúgy szívesebben mennénk Norvégiába de itt van munka!:)
20. e584b61b26 (válaszként erre: 19. - Zsanimami)
2009. nov. 17. 14:44
Na reszkess vidámpark ha Lilian nagyobb lesz,támad a nyuszicsalád!:d :D :D
2009. nov. 17. 14:35
Ott voltam mar (Gøteborgban), Lisebergben, az egy vidampark, tuti jo hely!!! :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook