Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magyar állampolgárságú anyának és osztrák állampolgárságú apának milyen állampolgárságú lesz a gyermeke? fórum

Magyar állampolgárságú anyának és osztrák állampolgárságú apának milyen állampolgárságú lesz a gyermeke? (tudásbázis kérdés)


22. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Panna.33)
2016. aug. 26. 14:58

:DDD

Ez .urva jó!

21. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2016. aug. 26. 14:55

Nahát! Ahhoz képest, hogy az osztrákok milyen kiöregedett nemzet, nem adják könnyen:)


Az én gyerekeim mind az olaszoknál születtek olasz apától, amikor az első született, még nem voltunk házasok, mégis automatikusan megkapta az olasz állampolgárságot.


Igazatok van, a magyar mindenkinek jár, vagyis a magyarok megadják a kettős állampolgárságot de kérvényezni kell, ki kell tölteni hozzá egy csomó papírt. Nem minden állam gondolkodik így, pl sok helyen amikor valaki egy más országbelivel házasodik, kötelezik arra, hogy döntse el, hova akar tartozni és megtagadják a kettős állampolgárságot.


A magyarok nem, sőt a gyerekektől sem tagadják meg, de nem úgy van, hogy egyből tudnak ők erről, teszem azt, nekem a házasságkötés előtt szóltak, hogy a fiamnak még nem kérvényeztem a kettőst, szóval be kell jelenteni a szerveknek, nem tudhatnak ők sem minden újszülöttről, ha nincs benyújtva kérvény.

20. Channa* (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2016. aug. 26. 05:41

Igen!

Ismét elolvastam amit írtam és rájöttem, hogy rosszul fogalmaztam!


Elnézést!

19. Guruljka (válaszként erre: 16. - Channa*)
2016. aug. 25. 21:19

Ez volt a félreérthető:


"Most meg úgy van, hogy megkapja azt az állampolgárságot, ahol megszületik, és kérvényezni kell a másik szülő állampolgárságát"


Ha az anya magyar, akkor a születés helyétől függetlenül magyar állampolgár lesz a baba.

18. Channa* (válaszként erre: 16. - Channa*)
2016. aug. 25. 16:01

Ja, értem!

Én egyértelműnek veszem, hogy az anya magyar és itt születik a kicsi...

2016. aug. 25. 16:00
van ilyen család ismerősöm. 2 éve született kislányuk, és magyar állampolgár lett.
16. Channa* (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2016. aug. 25. 15:57

Mert?

Miben tér el a hozzászólásom az általad hozott linkben leírtaktól?


Teljesen egyértelműen írtam le.

Van egy ismerős házaspár, az anya magyar, az apa dél-amerikai, a gyerek itt született. Magyar állampolgár a kicsi, ha azt akarják, hogy az apa állampolgárságát megkapja, akkor kérvényezni kell.


Nem állítottam semmi olyat, ami nem igaz.

15. globus (válaszként erre: 12. - Panna.33)
2016. aug. 25. 07:48
:)
14. 3d787b167a (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2016. aug. 25. 07:32
Így van: magyar.
13. c73db520ef (válaszként erre: 5. - Viaszvirág)
2016. aug. 25. 06:59
Ma mar nem igy van: a gep az adott orszag felsegterulete.
12. Panna.33 (válaszként erre: 5. - Viaszvirág)
2016. aug. 25. 06:45

Ja.ja, ott van pl. Senki Alfonz esete:


"A világ valamennyi államából örök időkre kiutasították, és így már régóta csak a legnagyobb titokban tartózkodhatott a Földön. Főként éjszaka.


Tuskó Hopkins szerint dán volt, egy guatemalai méregkeverő esküdött rá, hogy spanyol, ő maga büszkén vallotta, hogy „szülőföld nélküli”, mert egy bennszülött kenuban jött a világra Colombo közelében, és szüleitől valamennyi környező állam megtagadta a gyermek anyakönyvezését. Egy örmény gőzösön keresztelték, de ez az állam időközben megszűnt. Rendőrségi szakértők szerint közigazgatási úton egy másik bolygóra kellene továbbítani."

2016. aug. 25. 05:10

Van még pár érdekes lehetőség az osztrák törvényben, pl. ha a szülők a gyermek nagykorúsága előtt házasságot kötnek, szintén kettős állampolgárságú lehet a gyermek.


A baba születési körülményeit nem tudjuk, így nehéz találgatni.

2016. aug. 25. 05:06

Ha a szülők házasok, csak akkor kap a gyermek kettős állampolgárságot.

Ausztria tekintetében kerestem az adatokat.

2016. aug. 25. 05:05

Most nézem: az osztrák törvény szerint a gyermek az anya állampolgárságát kapja.


Ez pedig itt van benne, szívesen lefordítom, ha kell.


[link]

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Channa*)
2016. aug. 25. 05:02
Legalább nézd meg a linket... ott van egyértelműen.
7. Channa* (válaszként erre: 5. - Viaszvirág)
2016. aug. 25. 04:39

Azért nem teljesen így volt:D

Érdekes lett volna, ha a szülők tegyük fel magyar és osztrák, a gyerek meg kenyai állampolgárságot kap.


Régen úgy volt, ha a repülőn született, akkor megkaphatta azt az állampolgárságot is. Bár valószínű, hogy inkább a repülőjét, mint azt az országét, ami fölött elrepültek.



Most meg úgy van, hogy megkapja azt az állampolgárságot, ahol megszületik, és kérvényezni kell a másik szülő állampolgárságát. Tehát, ha itt születik a gyerek, akkor magyar lesz és az osztrákot kell kérvényezni.

6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Viaszvirág)
2016. aug. 25. 03:59

Régen lehet, én is olvastam ilyesmit. :D

Lehet, akkor sem így volt, nem tudom.


Fel lehet telefonon is hívni egy Kormányablak irodát, ott megmondják. Ez végtére is nem szavazás kérdése. Megvan rá a jogszabály.

2016. aug. 25. 02:58

Ha repülőgépen születik meg a gyerek, akkor megnézik, hogy melyik ország fölött repülnek és olyan állampolgárságú lesz a gyerek.

Vagyis, amelyik országban születik, annak az állampolgára lesz.



Legalábbis régen ez így volt!!

2016. aug. 25. 00:46

A linkben, amit hoztam, egyértelmű:


A magyar állampolgár gyermeke a születésével a törvény erejénél fogva, automatikusan magyar állampolgár lesz. A magyar állampolgárság keletkezése független a születési helytől. Akár az apa, akár az anya után „örökölhető” a magyar állampolgárság.


... és van tovább. Azért hoztam a linket, mert az a jelenleg érvényben levő törvény, és le van írva az ügyintézés módja is. Ez a biztos.


Ha egy állapotos asszony elmegy Horvátországba nyaralni, és ott születik meg a pici, akkor elég macerás lenne horvát állampolgárként hazavinni a babát, és kérvényezni a magyar állampolgárságot.

3. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Mano1216)
2016. aug. 25. 00:39

Tudtommal, ahol születik helyileg, az a hívatalos állampolgársága, ha az Ausztria, akkor az, utána lehet kérvényezni, hogy a magyar állampolgárságot is megkapja.

Magyarán, kettős állampolgárságú lesz a bébi :D

2016. aug. 25. 00:09

Ez úgy hangzik, mint ha azt kérdeznéd, egy vörös hajú apa és egy szőke anya gyermekének milyen lesz a hajszíne.


Attól is függ, hol született a gyermek.


Itt nézhetsz utána:


[link]

2016. aug. 24. 23:38
Magyar állampolgárságú anyának és osztrák állampolgárságú apának milyen állampolgárságú lesz a gyermeke?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook