Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Máglyarakás kérdés fórum

Máglyarakás kérdés (beszélgetős fórum)


2014. ápr. 5. 14:55
Férjem kedvence ez az édesség. Hasraütésre szoktam csinálni, semmit nem méricskélek, és ezidáig sosem kellett a kukában landolnia. Én szoktam venni hozzá, rövid szavatossági idővel rendelkező un. "akciós kalácsot". Összevagdosom dobókocka méretre. Ahány tojást lelek, annyi sárgáját ízlés szerint cukkoraal, vamiliás cukorral habosra keverek. Persze ha 1 tojasom van, akkor neki se állok, de 5 körül már igen. A tojásos masszát felhigítom tejjel, és beáztatom a kalácskockákat. Elegyemet a kivajazott tepsibe öntöm. Olyan löttyedékesnek kell lennie, akkor nem akad torkon. Ezt elősütöm. Aranysárga kinézetig. de halványan. Az almát "vastag" reszelőn lereszelem, kis fahéjjal, vaniliával, vajon megpárolom. A kalácskockás "masszát" a tepsibe ügyködöm, szórok rá darált diót, és rákenceficézem a párolt almát. Végül ráteszem a tojásfehérjék habját, amit én nem keverek be baracklekvárral, hanem azt alá kenem vékonyan. Fehérjével még pár perc, és utána mértani pntosságú kockákra lehet vágni, nagyon fini. Ez a kreatív otthon lelhető maradék kiflik, bigyók, isteni édesség receptje. Ha nincs dio? üsse kő, van helyette mogyorokrém. Vagy az sincs? Akkor találok ezer éves mikulás meg nyúl csokit! Nem kell ragaszkodni a receptelhez. Mellényúlni nehéz. Fentázia kérdése. Remélem segítettem.
9. mistvan2 (válaszként erre: 8. - Mmacus)
2014. ápr. 4. 20:54
kösz a tanácsot de nemrég csináltam rakott krumplit.
8. mmacus (válaszként erre: 7. - Mistvan2)
2014. ápr. 4. 20:48
Írtam neked üzenetet.
7. mistvan2 (válaszként erre: 6. - Mmacus)
2014. ápr. 4. 20:47

van két jénai edény, azt látod a képen is, annyit akarok csinálni hogy mindkettő tele legyen.

20x29cm mérete.

6. mmacus (válaszként erre: 5. - Mistvan2)
2014. ápr. 4. 20:24
Nem a tojástól függ a mennyiség, hanem a felhasznált péksüteménytől. 7 tojásfehérjéből rengeteg hab van, az szerintem nagyon sok a tetejére. Én 8 kiflit szoktam hozzá felkarikázni, ahhoz 3-4 tojás kell. És van belőle egy tepsivel.
5. mistvan2 (válaszként erre: 2. - Mmacus)
2014. ápr. 4. 20:21
amennyit kitudok hozni 7 tojásból, annyi adagot.
2014. ápr. 4. 20:19
Én darált diót is szoktam a rétegekre szórni, jó sokat:)
2014. ápr. 4. 20:17

6 szép alma

1 púpozott mokkáskanál ôrölt fahéj

15 dkg \"Vénusz sütőmargarin

8 szikkadt zsemle

1 liter tej

4 tojás

30 dkg porcukor

1 csomag vaníliás cukor

25 dkg sárgabarackíz


Alap hozzávalók, ezzel aztán tudsz variálni.

2. mmacus (válaszként erre: 1. - Mistvan2)
2014. ápr. 4. 20:12
Savanykás almát vegyél, pl Idared. Én nem reszelni szoktam, hanem meghámozva vékonyan szeletelni. A szükséges tojás mennyisége a többi hozzávalótól függ, mekkora adagot akarsz csinálni?
2014. ápr. 4. 20:10

e hétre ezt a finomságok csinálom meg :), de van pár kérdésem :), és igen nem lesz leves mellé :).


1. milyen almából csináljam? olyan sok alma van hogy nem tudok választani.

2. reszeljem meg vagy karikára vágjam? reszelés valszeg sajt reszelővel fogom.

3. 7 tojás van csak és mindet felakarom használni, miből menyi kell?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook