Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas vérnyomásra természetes alapanyagbol létezik e olyan szer amivel csökkenthető? fórum

Magas vérnyomásra természetes alapanyagbol létezik e olyan szer amivel csökkenthető? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
30. Icus (válaszként erre: 6. - 984ff08d0b)
2008. márc. 21. 08:38
A mákkal mi a probléma? Mert nekem egy doki most ajánlotta, hogy reggel egyek egy kiskanál darált mákot, mert az a legjobb vas-potló. Mellette tudja, hogy ingadozó a vérnyomásom, mégsem tett a mák vérnyomásemelő tulajdonságára megjegyzést!:(
29. Cszsuka (válaszként erre: 27. - 4b6a2525df)
2008. márc. 2. 13:57
Sajnos az a tapasztalatom, hogy ha meg is járták az orvost, csak vérnyomáscsökkentőt kapnak és kész. Persze, ez így sarkított, mert a koleszterint mostanában mindig megnézik, de ott is csupán koleszterincsökkentőt kap az illető, meg elmondják, hogy mit ne egyen. A többi info átadása miránk vár....
28. 4b6a2525df (válaszként erre: 26. - Macoka3)
2008. márc. 2. 08:43

Légyszi inkább ide ird meg, hogy sokan tudjanak okulni belőle:):)

Köszi:)

27. 4b6a2525df (válaszként erre: 25. - Cszsuka)
2008. márc. 2. 08:43
Ne viccelj már:) Nem tünt kioktatásnak:) én a válaszban csak "védekeztem", hogy nem olyan alapossággal irtam mint Te, de feltételeztem, hogy az ezen a fórumon előfodulók már mind megjárták az orvost, orvosokat.
2008. márc. 1. 19:50
A kollégáim már többször sikerrel jártak a bioptron fényterápiával a magas vérnyomás normalizálásánál.Nagyon jó eredményeink vannak:-)Ha érdekel leírom priviben,vagy itt:-)
25. Cszsuka (válaszként erre: 24. - 4b6a2525df)
2008. márc. 1. 19:38
Ja, bocs, ha kioktatásnak tűnt, nem az akart lenni, sőt...:) Én is csak a saját gondolataimat fűztem hozzá.
24. 4b6a2525df (válaszként erre: 23. - Cszsuka)
2008. márc. 1. 19:24

Ebben teljesen igazad van, csak a fórum cime, hogy létezik-e természetes.....

Ezért irtam, hogy így is csökkenthető.

Nen azt irtam, hogy ettől végkép normalizálható, de előforduhat (főleg most ezekben az össszevissza frontos időkben) hogy hirtelen felmegy a vérnyomás, nincs kéznél gyógyszer, hát akkor van ez a módszer.

2008. márc. 1. 17:53
Először azt kellene kideríteni, mitől magas az a vérnyomás? Szervi probléma, vagy esetleg stressz, vagy érszűkület, magas koleszterinszint? Érelmeszesedés? Ezek mind okozhatják, s ha már tudod, melyik,akkor érdemes a kiváltó okok megszüntetésére keresni megoldást. Ez akár fokhagyma is lehet. De van, amikor megoldás az elegendő víz ivása is, hiszen ha besűrűsödik a vér, amiatt is felmehet a vérnyomás. Én azzal kezdeném, hogy jól kikérdeznélek az életmódodról, szokásaidról, milyen gyógyszereket szedsz, vagy esetleg gyógynövényeket fogyasztasz, stb. Minden befolyásolhatja, s csak ezután adnék tanácsokat.
2008. márc. 1. 16:28

Jártam egy masszörnél és ő azt mondta, jogy a bal csukló külső felén lévő csont felett 3 újjnyival lévő pontot, meg a csukló belsején, lent a tenyér felett lévő pontot kell nyomkodni 6-szor, és naponta kétszer,

Mivel 10 napot jártam hozzá, igy nekem mindennap megcsinálta és olyan vérnyomást hozott ki maszirozás után, hogy 108/80/65.(de ez 10 napon keresztül így volt, persze a gyógyszereim szedtem) Nos nekem évek óta a gyógyszerek mellett olyan 146/92/70 az átlag, de inkább 150/100 körül szokott lenni.

21. 4b6a2525df (válaszként erre: 20. - Picur_01)
2008. febr. 28. 07:46
És ezt rendes Herbária boltban lehet kapni, vagy valahonnan rendelni kell?
20. picur_01 (válaszként erre: 3. - Davicsa)
2008. febr. 27. 22:18

Szia!


Ismerettségi körömben többeknek bevált egy vérnyomáscsökkentő tea. Esetleg érdemes kipróbálni, ez is természetes anyagokat tartalmaz:

Luobuma vérnyomáscsökkentő filteres tea

19. 4b6a2525df (válaszként erre: 18. - Muci5)
2008. febr. 27. 15:07
Van bemme valami. De a legrosszabb az évszakváltáskor hirtelen jövő frontok. Én most úgy látszik a melegfrontra lettem érzékeny, mert pár óra alatt 140-ről 170-re felmegy a vérnyomásom. Ugyhogy mostanában kint az asztalon a vérnyomásmérő, és ha felugrik rögtön veszek be egy gyószert, mindegy, hogy napi hány szemes adagot irt elő a doki.
18. muci5
2008. febr. 27. 11:21

annyira sunyi dolog ez a magas vernyomas, anyum par eve allandoan korhazban volt vele! en meg messze lakok tole, nem tudok hazaugrani hogy meglatogassam!

neha el sem arulta hogy korhazban volt... csak veletlen tudtam meg! utalom a magas vernyomast! ugy tudom, hogy evszakvaltaskor barmit csinalhatsz, akinek magas ilyenkor tuti megbolondul a vernyomasa!

2008. febr. 9. 14:13

Sziasztok! Olvasom a sok jó tanácsot és köszönöm mindannyiotoknak.

Azt hiszem,hogy nálam a vizesedés és idegi alapon kaptam meg. Munkahelyi stressz és napi 12 órai állómunka.Hát most ez is megoldodott mivel sokat voltam betegállományban szépen kirugtak!

Nem baj legalább most egy darabig foglalkozhatok az egészségem rendberakásával!

2008. febr. 9. 04:42
szerintem mindenkeppen a fokhagyma és mindenolyan tea aminek vizhajtó hatása van, mert azáltal hogy hajtja a szervezetből a vizet csökken a vérnek az érfalra gyakorolt nyomása és ezzel egyidőben csökken a vérnyomás. A fontos az hogz közben potolni kell a vizet, vagyis kell vizet inni mert ha nem az kiszáradáshoz is vezethet.
2008. febr. 8. 21:39
fokhagyma,
14. 984ff08d0b (válaszként erre: 13. - 4b6a2525df)
2008. febr. 8. 18:52
jó neked :D párom nem bírta :D
13. 4b6a2525df (válaszként erre: 12. - 984ff08d0b)
2008. febr. 8. 18:49

Nos nekem nemigen jól szuperál a gyomrom, meg az epém sem fiatal (velem egykorú, szóval 53 éves mindkét szervem:), azonban ezt a citromos fokhagymás dolgot kipróbáltam, meg is ittam és semmi baja nem lett sem az epémnek, sem a gyomromnak, bár letettem a nagyesküt, hogy a harmadik nap reggel ki fogom dobni, mert fetrengeni fogok a görcstől.

Egyébként nem tudom megenni a piritós kenyeret fokhagymával, annyira nem birja a gyomrom, vagy az epém a fokhagymát.

Szóval a fél litert megittam, több is mint 3 hétig tartott, ez még december elején volt, a 3 féle vérnyomásos gyógyszert változatlanul szedtem, mondjuk 1 hét után az estit elhagytam, majd orvosi javaslatra az egyik reggeli gyógyszert megfeleztem.Ez volt január elején, most vasárnap meg felugrott a vérnyomásom 170/106-ra, alig tudtam lenyomni (háromszoros adag gyógyszert vettem be), hétfőtől visszatértem a napi 3 gyógyszerre, mégis még mindig 150 körül "szarakodik" Semmilyen stressz hatás nem ért, senki nem bosszantott fel, szóval a fene tudja, hogy mi történt, de az tény, hogy a citromos fokhagyma rossz hatással nem volt sem a gyomromra sem az epémre:):)

12. 984ff08d0b (válaszként erre: 10. - Timoca69)
2008. febr. 8. 17:17
ahha, ha nincs gyomor, vagy epeproblémád, akkor tényleg jó :DDD ha van, akkor nem a vnyomásodtól leszel szarul :DDD
2008. febr. 8. 14:11
Az afrikai vörös tea (ROOIBOS) is jótékony hatással van a vérnyomásra.
2008. febr. 8. 13:28
Szióka ! A férjemnek ingadozik a vérnyomása, én is keresgéltem és találtam egy természetes dolgot, ill. kettőt, de ez alkoholos, így a zéró toleranciával kiesik. Az első : 30 gerezd fokhagyma összenyomva, 5 db citrom héjastól apróra összevágva, ezeket összekeverjük, felöntjük 1 liter vízzel és az első rottyanásig főzzük. Ha kihült leszűrjük, napi 1 kupicát kell inni belőle. 3 hét a kúra, évente 2x lehet megcsinálni. Sztem tök jó !!!!
2008. febr. 6. 15:02

ja és fűszerek közül a rozmaring, (de ez illóolajban is!) az oregano FELEMELI a vérnyomást, ne egyél ilyen tartalmú hamikat és valamennyire az édesgyökér-tea is emel!

méregteleníteni érdemes, de ehhez kérd szakember segítségét és szintén ne tedd, ha pocis vagy vagy szoptatsz!!! igyál sokat, napi 3 liter is segít a csökkentésben, kevesebb sótartalmú étel (a vegetából is a só nélkülit vedd, így te ízesítheted sóval a levest, és nem "bújik" el), a konzervkajákat az előregyárott élelmiszereket felejtsd el, a rendszeres testmozgás is sokat segít ha idegi alapú a vny-emelkedés...

2008. febr. 6. 14:52
Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a segitséget!:))
7. Ancika (válaszként erre: 6. - 984ff08d0b)
2008. febr. 4. 09:29
fagyöngy tea az tlleg nagyon jó, de semmiképpen ne igyál ha terhes vagy!!!!!!!!!!!!
2008. febr. 4. 08:31

fagyngy tea formában is iható

és ha hirtelen felugrik és rosszul vagy, a mustármag szétrágása leviszi kb. 20-al az értéket...viszont a gyomrod tnkreteszi...párom próbált mindent, neki idegi-gyomor alapú a vérnyomása, azaz idegességre és gyomri-máji trténésekre felugrik. pl. mákot nem is ehet...

2008. febr. 4. 08:00
fohagyma (kapszulában is kapható)
4. 7004ca251b (válaszként erre: 3. - Davicsa)
2008. febr. 4. 01:45

nagyon szívesen.

és mielőbbi gyógyulást!:)

3. davicsa (válaszként erre: 2. - 7004ca251b)
2008. febr. 4. 01:40
SZia! Nagyon köszönöm.Nekem ez új dolog nagyon mert mindig nagyon alacsony volt de sajnos két hete megbolondult és magas lett. Két fajta gyógyszert irtak föl reggel és este is szednem kell de őszintén nem szeretek gyógyszert szedni és ha tehetem el is kerülöm.Mégegyszer kösz!:))
2008. febr. 4. 01:29
fokhagyma,már gyógyszertárban is kapható drazsé formjában és a fagyöngy is jó rá
2008. febr. 4. 00:33
Magas vérnyomásra természetes alapanyagbol létezik e olyan szer amivel csökkenthető?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook