Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas vérnyomás-természetes gyógymódok fórum

Magas vérnyomás-természetes gyógymódok (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 3. 09:50
Köszönöm azért a tanácsokat.:) fokhagymára szerencsére rá lehet venni, azt szereti is. De a mozgás. :(((
34. mandulacska2 (válaszként erre: 33. - Nissi)
2011. nov. 3. 09:49
Hú, hát ez a főzés már megy nálunk, de ő ugyanúgy veszi a nasikat magának, és eszi. Tegnap megevett végre egy fokhagymát. Séta jó, de ahhoz is már alig füllik a foga, pedig kutyánk is van, és az esti séta az övé lenne, de már folyton nyafog, hogy már megint kell vinni. Pedig reggel és délután is én viszem.:(
33. Nissi (válaszként erre: 3. - Mandulacska2)
2011. okt. 29. 17:31

Szia

Mivel gondolom te fözöl otthon, probálj egészségesebben fözni, nem egyik naprol a masikra de folyamatosan vezesd be, több zöldség, gyümölcs, saláta, barna kenyér stb, kevesebb hus, só, üditök. stb. Akár az ö tudta nélkül is fogd fogyokurára.

Mozgás, a sulyzos edzés pont nem jó, helyette kardio mozgas, mundjuk miért nem mentek el vacsi után kettesben sétálni egy nagyott, neked is jót tesz, vagy vesztek egy szobabiciklit.

2011. okt. 27. 15:44
siberian ginseng,kava,qquenzin q10,gotu kola,hawtorn,maca-nem tudom ezek kozul mindet lehet e otthon kapni,es a bana,vmint cekla,dio es banan a legjobb az etelek kozul.kombutcha tea is sokat segit.es seta,seta,seta....a verkeringesre.
31. survivor3 (válaszként erre: 22. - Mandulacska2)
2011. okt. 25. 07:20

Szia!

A súlyzózás nem jó a vérnyomásra.

Leghasznosabb a futás és a kerékpározás.

30. miky0828 (válaszként erre: 3. - Mandulacska2)
2011. okt. 25. 07:13

Szia!

Én tudok egy megoldást nekem bejött.Vásároltam egy vérnyomás regeneráló készüléket és azóta szinten tudom tartani a vérnyomásomat. A fejfájásom megszűnt stb.

Üdv:

Miki

29. ina87 (válaszként erre: 1. - Mandulacska2)
2011. okt. 24. 22:14

szioka,ajánlok egy recepted ha mododban áll probáld ki:hozzávalok,40-40dkg karfiol és brokkoli,1puha körte 3gerezd fokhagyma ,1kk vaj,1ek.olaj,bors 1/2 citrom reszelt héja 1sótlan zöldség leves,2dl lefölözött aludtejj,1ek.szezámmag.


elkészités:az olajat és a vajat felforrósitjuk beletesszük a rózsáira szedett karfiolt és brokkolit,fokhagymát valamint a felkockázott körte felét,borssal citromhéjjal ízesítjük,keverés mellett 5percig pároljuk.hozzáöntjük a levest és lefedve közepes lángon 20percig főzzük majd összeturmixoljuk beletesszük a maradék körtét 10percig állni hagyjuk,de nem főzzük,majd aludttejjel a szezámmaggal finomitjuk a levest! remélem segit

28. 6b006fc769 (válaszként erre: 26. - B4c06bc553)
2011. okt. 24. 12:27

66,525, ha egészen pontosak akarunk lenni

ugyanmár

27. b4c06bc553 (válaszként erre: 26. - B4c06bc553)
2011. okt. 24. 11:07
...bár ha pontosan ki akarod számíttatni, akkor inkább írd be te az adatokat, mert csak saccra mondtam. Lehet pár kilóval kevesebb, vagy több is az az ideális súly.
26. b4c06bc553 (válaszként erre: 25. - Mandulacska2)
2011. okt. 24. 11:02
Van rajta több is! Az ideális súly 66,5 kg!!!
25. mandulacska2 (válaszként erre: 24. - 6b006fc769)
2011. okt. 24. 10:59
Van súlyfeleslege, jelenleg olyan 93 kg és 170 valamennyi cm. Úgyhogy egy 10-es azért biztos van rajta pluszba. :( Megpróbálom rávenni, de tartok tőle, hogy nem fogja csinálni.
2011. okt. 24. 09:58
Nem tudom, hogy van-e súlyfeleslege, ha van, mindenképp le kéne adni belőle. Só mérséklése tényleg alap, és nagyon jót tesz ha elkezd mozogni: séta, bringa (akár szobabringa) kirándulások. Nekem pl. ezek hatására most teljesen normális, pedig jócskán van még súlyfeleslegem.
23. mandulacska2 (válaszként erre: 17. - Emi1206)
2011. okt. 24. 09:46
Ő sajnos tényleg nagyon stresszes, mondjuk én is, de legalább én letudom magamban, hogy attól, hogy kikészítem magam, nem jutok előrébb, és a probléma sem oldódik meg.
22. mandulacska2 (válaszként erre: 15. - Hannapanni)
2011. okt. 24. 09:45

A fagyöngy teát, ill. citromfüvet is kipróbáljuk. Aszem citromfüvünk van is itthon, mert még amikor babát terveztünk, azt is ittam stressz ellen.


Testmozgásra már régóta próbálom rávenni, de csak addig jutottunk, hogy jópár éve vett egy súlyzót, aztán az ágy alatt kötött ki. pedig kellene neki.

21. mandulacska2 (válaszként erre: 14. - 978d6e406c)
2011. okt. 24. 09:44
Igyekszem majd valahogy beadni neki. Orvoshoz megpróbálom elagitálni, max. azzal érvelek, ha valami baja lesz, hosszabb időre kiesik majd a munkából, mint ha egyszer elmenne dokihoz.
20. 978d6e406c (válaszként erre: 18. - Hannapanni)
2011. okt. 23. 23:25

Hát sajnos tényleg így van,hogy sokan nem hajlandóak megváltozni...De különben nehéz is ez,nem ítélkezni akarok senki felett.

Tényleg nem könnyű,de van hogy muszály.Vagy jönnek az ilyen betegségek,mint a magas vérnyomás. De értelek,én nem szoktam ebbe belegondolni,amikor tanácsot írok,csak írom a szükséges dolgokat,infókat-aztán hogy ki mennyire fogadja meg,az más dolog.

Egyébként számos lelki oka lehet a magas vérnyomásnak,de az ilyen elfojtások a szívre (is)mennek,ezáltal pedig a vérnyomásra.Nem tudom,hogy jól gondolom-e,csak most így látom.

Hiszen a szívünkkel érzünk,vagyis ott van az érzelmek feldolgozásának helye.

Igen,ebben is egyetértünk,hogy önmagunkért kell tennünk.Csak nehéz elkezdeni.

Hát én magam is van hogy túl agyalom a dolgokat,de utóbbi időben már inkább a megérzéseimre hallgatok,a kristály kiválasztásánál!:)

Egyszerűen csak megfogom,és érzem hogy kell-e nekem.

És általában ha valami megfog,utólag kiderül (ha fejből nem tudom)hogy miért szólított meg,mire jó.

19. Hannapanni (válaszként erre: 17. - Emi1206)
2011. okt. 23. 23:16

A citromfű tea tényleg hatásos, és az íze is kellemes.

Ráadásul kertes házban ingyen hozzá lehet jutni.

Barátnőmnél egyszer felmagzott, azóta ipari mennyiségben kaszálja... :-)

18. Hannapanni (válaszként erre: 16. - 978d6e406c)
2011. okt. 23. 23:14

A gondolkodásmód megváltoztatása nem egyszerű. Aki magas vérnyomásost ismerek (régi betegségként, nem most kezdődő), azok mind nagyon visszafojtanak dolgokat, és nem igazán tudtak ebben továbblépni. Apu is ilyen volt. Kívülről a világ legnyugodtabb emberének látszott, azt meg, hogy belül mi zajlott, csak az Isten tudja. Van egy barátunk, aki hasonló problémával küzd, ő is nagyon kövér mellé, de rajta néha látjuk azt a sok elnyomott és tudattalanba leszorított dolgot, ami ezt okozza. És mi hiába látjuk, a felesége hiába látja.

Tenni mindenkinek önmagáért kell.

Egyébként az ilyen kristály-kiválasztás nagyon működik! Nekünk is volt ilyen, amikor nem az kellett, amiről tudtuk, hogy jó, hanem más. Aztán kiderült, hogy ez tényleg jobb volt. csak néha nehéz elengedni az agyalást.

17. emi1206 (válaszként erre: 1. - Mandulacska2)
2011. okt. 23. 22:40

Szia(sztok)!


Én is a fokhagymát ajánlanám, én úgy fogyasztottam, hogy felvágtam apró darabokra egy gerezdet, beleraktam egy pohár vízbe és megittam. Semmi szájszagom nem lett tőle.

Ihatna citromfű teát is a stressz ellen.

Egyébként támogatom a kivizsgálás tanácsot is, mert biztosra kéne menni, hogy tényleg az idegesség miatt ment fel a vérnyomása és szerintem mérjétek meg a pulzusát is.

A fagyöngy teáról én is hallottam, nem csak a vérnyomást csökkenti, de még a szívnek is nagyon jó.

16. 978d6e406c (válaszként erre: 15. - Hannapanni)
2011. okt. 23. 22:32

Nagyon egyet értek abban,hogy az élet-és gondolkodásmód megváltozása az igazi megoldás.

Hát a gyógynövények is nagyon jók,szó se róla,ezek tényleg teljesen természetesek,és jótékonyak,szemben a gyógyszerekkel.

Ugyanakkor egy kivizsgálás szerintem nem árt,mert esetleg kiderülhetnek komolyabb fizikai okok,amik kiválthatják a magas vérnyomást,vagy olyan betegségek még idejében,amiket nem is gondoltunk,feltételeztünk.

Egyébként a kristályok nem gyógyszerként hatnak,hogy szó szerint lehúzznk a vérnyomást,de adott esetben csökkentik,vagy a megfelelő kristállyal "harmonizálhatják" azt:)

Ez csak kristály megválasztásának kérdése.

Nekem az egyik családtagom magas vérnyomásban szenved,és kiválasztott magának 1 füstkvarc nyakláncot..Pontosabban a kristály őt...

Nem is tudta,hogy az mire jó,és mégis!

Hát a kristályok csak tudnak valamit..:)))

15. Hannapanni (válaszként erre: 13. - Mandulacska2)
2011. okt. 23. 22:12

Ne félj, az nem segít!!!

A fagyöngy tea azért jó, mert nem "lehúzza", hanem harmonizálja a vérnyomást (tehát ha alacsony, akkor feljebb viszi). Az orvost nem biztos, hogy érdemes nagyon erőltetni, mert sajna a gyógyszerek ez esetben arról szólnak, hogy kilövik az agy ilyen irányú önszabályozását (ebben a témában legalábbis), és akkor marad az életfogytig gyógyszerezés.

Én az anyukámat agitáltam ezügyben, a nővérem meg mint egészségügyis a gyógyszer felé próbálta. Végül maradt Herbária ajándékainál, meg némileg változtatott az életmódján, és azóta kutya baja. Amúgy lenne mitől betojnunk, mert az apám agyvérzésben halt meg.

Ha megissza a párod a teát, akkor csak egyszerűen készítsd el, hogy csak innia kelljen. A stresszkezelésre pedig kell valami neki testhez álló módszer. Pl a testmozgás sokat segít (amúgy meg jön a fahasogató szezon, azt is ki lehet próbálni, szerintem nagyon jó!!!:-) )

14. 978d6e406c (válaszként erre: 13. - Mandulacska2)
2011. okt. 23. 22:03

Szia!Nem tudom,hogy a férjed mennyire befogadó,de van 1 ötletem.

Igaz,hogy nevemhez méltóan ásványos a dolog,de gondoltam megosztom.

Füstkvarc medál,vagy karkötő,esetleg marokkő.

A füstkvarc lehúzza a vérnyomást,és elég férfias viselet is,szerintem.

Idegrendszerre is jó mert megnyugtat,eloszlatja a feszültséget.

Ha nyitott az ilyesmire,akkor ajánlott beszerezni ebből valamilyen formában.

Egyébként ez kiegészítő terápia,azért érdemes lenne tényleg kivizsgáltatni magát.

13. mandulacska2 (válaszként erre: 12. - Jstefan)
2011. okt. 23. 21:20
Basszus, nagyon félek. És mint minden férfi általában, ő se szeret elmenni orvoshoz.:((
12. jstefan (válaszként erre: 3. - Mandulacska2)
2011. okt. 23. 21:16

A 150 körüli vérnyomás felugorhat 200 fölé ,és lehet agyvérzést kapni,lebénulni,meghalni! Ajánlatos venni vérnyomásmérőt,és ellenőrizni, gyógyszert bevenni rá mert végzetes lehet másodpercek alatt!!! Ilyen vérnyomásértéknél a gyógynövények nem segítenek!

Sürgősen orvoshoz kell fordulni,és az ő utasításait betartani!

11. Lolita63 (válaszként erre: 8. - Mandulacska2)
2011. okt. 23. 19:55

A srteressz csinál ilyen dolgokat sajnos:(

A fagyöngy tea nagyon jó.Nyugtató teát pedig az A fagyöngyteát kizárólag hidegen készítjük. Egy púpozott teáskanál fagyöngyöt adunk negyed liter vízhez, majd egy éjszakán át állni hagyjuk. Másnap kicsit felmelegítjük és leszűrjük.

2011. okt. 23. 19:55
Egyebkent egy alaposabb kivizsgalas sem artana, mert tobb minden okozhatja.
2011. okt. 23. 19:54

Gyuri bacsinak a fuves embernek, van ra teaja, egy probat meger.


A neten rakereshetsz.

8. mandulacska2 (válaszként erre: 5. - Lolita63)
2011. okt. 23. 19:52
Igyekszek nem aggódni, csak nem akarom, hogy romoljon a későbbiekben. sajnos nagyon nagy a stressz is rajta, ill. mindkettőnkön, de nekem szerencsére eddig inkább alacsony volt. Neki viszont gyakran fáj a feje, és sajnos sok nasit eszik. Mondjuk én is többet, mint kellene, de nekem valahogy mindig inkább alacsony, max. 110, de inkább 100 alatt.
2011. okt. 23. 19:50
L arginin,omega 3 kapszulák.
2011. okt. 23. 19:49

Allisat fokhagyma kapszula megfizethető, és nem lesz szaga :) reggel-este, férjemnek bejött.

(narancssárga dobozka 100 darabbal)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook