Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas vérnyomás, sport fórum

Magas vérnyomás, sport (beszélgetős fórum)


2017. márc. 11. 09:39
a seta es uszas kivalo ra.
14. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 11. - 31bc25d879)
2016. dec. 1. 19:59
szivsen remélem segítenek. nem azonnal fejtik ki a gyógynövények a hatásukat lassúbb folyamat, de sokaknak bevált. ha érdekelnek a gyógynövények nézz utána a google-n a "GYuri bácsi a füves ember"-nek nagyon sok hasznos dolog van benne a gyógyfüvekről.
13. f52a0b4925 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2016. dec. 1. 08:04
Köszönöm ez bíztató! Akkor csak türelmesnek kell lennem. Igen ilyesmire gondoltam, hogy tudom e folytatni majd...
2016. dec. 1. 07:00

A gyógyteák inkább megelőzésre és kiegészítőnek jók, kezelésre nem, ahogy a fokhagyma is csak kiegészítő!


Én is szedek néhány éve vérnyomáscsökkentőt, mert ingadozott a vérnyomásom.

Simán járok mellette hetente 3x aerobicra, jó időben napi szinten kerékpározok 20-30 km-t, ha rákattanok, akkor futok is, de nem hosszútávon, mert azt nem szeretem, hanem intervall futás (200 méter sprint, utána kb. ennyi séta). Ha van kedvem, akkor emelgetem a súlyzóimat, sokat gyalogolok, és a házimunkát sem kerülöm:D

Amióta szedem a gyógyszert: megszűnt az örökös fejfájásom, nem vagyok olyan lobbanékony, stb.


A gyógyszert nem szabad abbahagyni. Az én orvosom azt mondta, hogy nagyon sokat ártok magamnak ha ezt teszem. Nyáron sok a gyógyszer, így akkor lefelezem és sokat mérem a vérnyomásomat....

11. 31bc25d879 (válaszként erre: 9. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 1. 05:11

Köszönöm:)

Ezeket ittam, de akkor nekiveselkedek még egyszer:)

2016. nov. 30. 19:50
naponta fokhagymas piritos vagy hamis velo.
9. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 7. - 31bc25d879)
2016. nov. 30. 19:48
galagonyalevél, galagonyavirág 30 gramm és fagyöngy 20 gramm keverékéből kell gyógynövényteát főzni. ha nincs eredeti növény a herba házban be tudsz szerezni tasakos szárítottat, össze kell törni és leforrázni 3 dl vízzel, ha kihült meg kell inni naponta egyszer, vgy napraforgósziromből kell hasonló adagokból teát főzni és napont meginni, szerintem ebből is lehet venni a herba házba szárítottat, vagy google-n rá tudsz keresni, hogy melyik gyógynövényesnél tudod beszerezi. ja a foghagyma is jó egyébként de hát az eléggé közismert és hát azt csak hétvégén lehet a szaga miatt, de az ráadásul az érrendszert is karban tartja.
8. 31bc25d879 (válaszként erre: 5. - F52a0b4925)
2016. nov. 30. 18:15
Igy én is voltam. Kóvályogtam, vitt a fejem, szédelegtem. Kell másik gyógyszer, hidd el jól leszel.
7. 31bc25d879 (válaszként erre: 6. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 30. 18:13

És azt lehetne, hogy megemlítesz pár gyógynövényt?

Megköszönném:)

Én alapból sok gyógyteát iszom. De ha tudnál olyat ami kifejezetten csökkenti a vérnyomást nagyon hasznos lenne.

Előre is köszönjük:)

2016. nov. 30. 17:40
szia. olvastam, hogy a gyógyszerszedés nem vált be, én alapvetően rengeteget olvasok a gyógynövényekről és ott olvastam arról, hogy van nagyon sok fajtája, amely csökkenti a magas vérnyomást. szerintem ezek nem okoznának mellékhatásokat (fáradtság, álmosság) sokan legyintenek a gyógynövényekre pedig nagyon jó hatásokat lehet vele elérni. ha gondolod keress rá a google-ben, hogy melyek csökkentik a vérnyomást. jobbulást kívánok
2016. nov. 30. 17:19
Azóta vagyok szarul, hogy gyógyszert szedek... azóta nem bírok ébren maradni, felmenni a lépcsőn, stb... kivagyok tőle merülve.. gondolom a mellékhatások. De jó hír, hogy azért sportolsz és bírod gyógyszer mellett. Csak a kocogás engem nem nagyon elégít ki... én elég keményen nyomtam idáig a fekvőket, hasizmot, intervall futásokat... szerettem volna jövőre a 10 km körüli távokat teljesíteni...
2016. nov. 30. 16:43

Hát akkor ott tényleg picit több "baj" van. 30 + éve vagyok hypertóniás, szedek gyógyszereket reggel este. Én is nehezen fogadtam el, hogy huszonévesen gyógyszerek. De inkább ez mint egy stroke vagy egy szívinfarktus. Nekem nincs még látható jele sem az ereimen sem a szívemen. Azt nem mondom, hogy eszementem sportolok, de napi 30 percet tornázom: elipszis tréner, szoba kerékpár, Norbi 50+ magas vérnyomásos torna, hétvégén kocogás, fitnesz park. Ezen kívül próbálok egészségesen táplálkozni és élni.

Ez a lépcsőn kifulladós dolog már károsodást mutat(hat).

Mindenképp és mihamarabb kardiológus lásson.

3. f52a0b4925 (válaszként erre: 2. - 31bc25d879)
2016. nov. 30. 15:40
Köszi! Kb 5 éve szedtem egy ideig, és szép fokozatosan hagytam el, úgy, hogy folyamatosan figyeltem, hogy nem megy-e fel, közben kezdtem folyamatossá tenni a sportot, és működött is, nem mértem magas értékeket. Évek óta nem szedtem, de most már úgy tűnik nincs visszaút. De hátha van valaki, aki sportol és szed gyógyszert, hogy ez hogyan működik együtt... Még vagy két hét mire kontroll lesz, addig gondolom semmi...és még utána sem egy darabig, és ez kissé lelkileg rosszul érint, igaz, fizikailag sem bírok még a lépcsőn sem felmenni kifulladás nélkül azóta...
2016. nov. 30. 14:55

A "kicsit keményebbent" meg kell majd beszélni a kardiológussal. A beállított vérnyomás csökkentőket szedni kell! Nyilván azért nem mértél magas értékeket mert szedted és jól be voltál állítva.

A hypertónia csendes és alattomos gyilkos.

Mozogni mindenképpen kell de, hogy mit mennyit, hogyan azt határozza meg az az orvos aki ehhez ért.

Azért vagy olyan mint akit "kimostak" mert a szervezed, az ereid, szerveid hozzászoktak a kórosan magas értékekhez. Pár nap és rendbe jössz, ha nem, másra kell beállítani. Rengeteg korszerű több támadásponton ható gyógyszer van.

Javulást és fel a fejjel:)

2016. nov. 30. 14:48
Sziasztok.. elsődleges magas vérnyomást állapítottak meg nálam, Előző héten még keményen sportoltam... aztán náthás lettem, és akkor kezdtem érezni, hogy nem vagyok jól. Egy-két napig magas vérnyomást mértem, de azt hittem, azzal függ össze, hogy beteg vagyok, meg néhány hete kicsit stresszesebb az élet a munkahelyemen.. de a doki szerint az ultrahang már eltérést mutat, és van jele, hogy ez nem ma kezdődött. Azonnal elkezdte a gyógyszeres vérnyomás beállítást... most olyan vagyok mint akit kimostak. Lesz persze még néhány vizsgálat, hogy nem váltja-e valami ki.. de nem hiszem, mert néhány éve szedtem már gyógyszert, aztán szép lassan elhagytam, sosem mértem magas értékeket, jól is voltam, és bírtam a sportot is. Futok és küzdősportolok is, rengeteg erőnléti edzéssel.. Most aggódom, hogy valaha folytathatom-e kicsit keményebben, vagy marad a kocogás, és laza nem megterhelő mozgás... van olyan, akinek a beállított vérnyomás után ezzel nincs gondja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook