Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint fórum

Magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. febr. 21. 18:49

Egy nagyon kedves és aranyos csajszi a hipofizis adenóma fórumban nekem sokat segített. Őt műtötték, de szegénynek nagyon komoly volt az esete- olvasd el.

Szerintem ha nem indokolt, nem műtik, sajna az enyémet sem. Pedig meg szeretnék szabadulni tőle. Neked okoz más panaszt is? S bőrtüneteket, pattanást stb?

4043. egykisma
2014. febr. 20. 20:21

Sziasztok,

még új vagyok itt, most találtam rá erre a fórumra..

1,5 éve diagnosztizálták az adenomámat - miután gyereket szerettünk volna és kiderült, hogy ötszöröse a normálisnak a prolaktin értékem -. Azóta sikerült gyógyszerrel beállítani, rajta vagyunk a gyerek témán, de eddig - egy tíz hetes terhességet elveszítve - sajnos nem jártunk sikerrel. Ebben a hónapban újra felment a prolaktinom 1,5 szeresére a normálisnak (úgy, hogy kétszer megemeltük már az elmúlt két hónapban az adagot), azt hittem, hogy terhes vagyok, amiatt, de sajnos úgy néz ki, nem. :( Március 11.-én kell mennem MR-re, már előre félek, hogy vajon mekkorára nőtt...


Van itt valaki, akit már műtöttek adenoma miatt? Az lenne a kérdésem, hogy utána is kell szednie bromot rá vagy a műtétet követően megoldódik végleg ez a probléma?

4042. e66d15eb56 (válaszként erre: 4041. - 97e6b70f58)
2014. febr. 20. 19:19
ma voltam a nőgyógyi vizsgálaton képzeld van a jobb petefészekben egy 14mm tüszö a balban egy 11mm tehát van peteérésem . az a kérdés meg szokott e repedni ?:)
4041. 97e6b70f58 (válaszként erre: 4040. - E66d15eb56)
2014. febr. 19. 19:58
a progeszteronnak 3. napon nem tudom, mennyinek kell lenni, azt tudom, hogy a ciklus második felében magasabb kell legyen, ez (is) bizonyítja, hogy volt peteérés. szóval inkább az a mérvadó, mennyi lesz mondjuk a 23.napon. gondolom, orvosnak viszed majd megmutatni az eredményed, biztos megmondja, jók-e az értékeid.
2014. febr. 19. 19:21
Hát az itt Cegléden 20. valamennyi fejből nem emlékszem . de a neten azt olvastam 24 ig jó . ezért bizonytalanodtam el . a progeszteronom viszont csak 5.77 lett na azon se tudtam el igazodni hogy az jó e vagy nem ?
4039. 97e6b70f58 (válaszként erre: 4038. - E66d15eb56)
2014. febr. 19. 18:56
szia! nem írtad, mi volt a referencia tartomány, de ha u.a. mint nálam (24-ig volt jó) akkor egy kicsit magas a prolaktinod.
2014. febr. 19. 15:24
sziasztok :) szerintetek a 3. napi vérvételen 23,60 lett a prolactinom az most jó vagy nem ?
4037. 97e6b70f58 (válaszként erre: 4036. - Bellavita21)
2014. febr. 18. 10:25
akkor egyelőre kitartást kívánok neked!
4036. Bellavita21 (válaszként erre: 4035. - 97e6b70f58)
2014. febr. 14. 22:42

úgy végeleges, hogy tényleg átgondoltam döntenek vmi mellett.

AZ orvosom felírt egy csomó gyógyszert, majd az adenóma diagnózisakor egy prof szerint semmit se szedjek- de rosszul voltam, most egy 3. orvoshoz kerültem a SOTE_ra, itt remélem, lesz egy köztes megoldás.

4035. 97e6b70f58 (válaszként erre: 4034. - Bellavita21)
2014. febr. 14. 19:24

köszönöm a tanácsot, én is így gondoltam... még nem olvastam olyat, hogy a 3. hónapig szedné valaki.

hogy értik azt, hogy végleges terápia, semmi nem vált be, mindent kipróbáltál?

2014. febr. 14. 00:43

most még semmit sem szedek, csapolnak állandóan, aztán talán lesz végleges terápia is egyszer.


Szerintem ha kiderül, hogy van baba, akkor hagyd abba a szedését, nagy gondot nem csinálhatsz vele.


Amúgy az Agnucaston -t jobban ajánlják a dokik, mint a premenst nem tiszta barátcserjét tartalmaz.

4033. 97e6b70f58 (válaszként erre: 4032. - Bellavita21)
2014. febr. 13. 19:11

sajnálom, hogy neked nem segített egyik sem. most mit szedsz?

én norprolacot szedtem, de azt mondta a doki, hogy egyelőre letehetem, elég lesz a premens. a premenset szednem kéne a terhesség első három hónapjában is, viszont az van a tájékoztatóban, hogy akkor már nem szabad..

4032. Bellavita21 (válaszként erre: 4031. - 97e6b70f58)
2014. febr. 12. 21:54

Én szedtem barátcserjés cuccokat, fél évig, semmit sem segített. Kezdetben Premens,meg Zafír, aztán az Iherb-ről rendeltem Femipravint, mivel a Premens nagyon drága és a hatóanyag is nagyon alacsony.

Nekem nem vitte le szignifikánsan, mivel a melleim még így is iszonyú fájdalmasak- de nekem hipofizis adenoma okozza valszeg, az indok nélküli magas prolaktinra lehet hogy hatásosabb.

2014. febr. 12. 18:46
sziasztok! most először olvaslak benneteket, nem tudom, volt-e már szó róla. ti szedtetek premens tablettát magas prolaktinra, vagy más barátcserje készítményt? segített? valamint a teherbeesés után is volt aki folytatta?
4030. Bellavita21 (válaszként erre: 4029. - Devonshire)
2014. febr. 10. 19:05

rendben, elmegyek mellékvese uh-ra is.

Ha pörgök, akkor olyan szinten fáj a vesetájékom, hogy üvöltöttem napokig. Fürdővízben ültem, azzal csillapítottam a fájdalmat. Két hétig nem tudtam felállni az ágyból. EZ volt a legutolsó munkahelyemen, ahol a próbidőn belül kiestem- ugyanis a próbaidő alatt kiirt betegszabadság alatt elbocsáthatnak indoklás nélkül. Én ezt nem vártam meg, magam felmondtam. Pszichésen már nem bírtam volna, hogy beteg vagyok és ki is dobnak. Esélyem sem volt.

Akkor megnézték a vesefunkciókat, de minden ok volt, így a háziorvos kitalálta, hogy gerincem sugároz ki. Elküldtek gerincgyógyászhoz. Úgyhogy a vége az lett, hogy gerinctornára kéne járnom, mert az egyik csigolya nyitott. De én TUDOM, hogyez egészen más jellegű fájdalom volt, s a sok tünet összefügg!

Az a baj, hogy állítólag az uh a mellékvesén semmit sem lát. Maga a mellékvese nagyon pici.

2014. febr. 10. 14:11

Ez tényleg az orvostudomány teteje, nem csinál mellékvese UH-t és megállapítja, hogy nem mellékvese beteg.

Mivel az ACTH-n kívül a kortizol is magas, ez azért nem elhanyagolható tényező. A mellékvesén is lehet simán daganat, ezzel nem megijeszteni akarlak, csak nem árt tudni. Az sem sokkal veszélyesebb mint a hipofízis adenoma, de azt ki szokták műteni, hogy a hormonok rendbe jöjjenek,


De elsődlegesen bromocriptint kéne szedned.

Főként hogy szar a ciklusod. És mivel még barnázol is, ez utalhat progeszteronhiányra, ami meg eg esetleges terhességnél vetélést okozhat


Tudod én azért voltam irtó dühös, és vagyok még most 36 hetes várandósan is, mert amikor végre normális orvos kezei közé kerültem, tudatosodott bennem a tény, hogyha több mint 2 év sikertelenség után végre véletlenül teherbe estem volna a bajaim mellett, nagy valószínűséggel elvetéltem volna. Amit lelkileg már nem éltem volna túl.

Így is mivel a kezelések hatására 4 hónapon belül teherbe estem, még így is nagy volt a kockázat, és bromot és merckformint szedtem a 12. hétig.

És mivel így is

4028. devonshire (válaszként erre: 4024. - Bellavita21)
2014. febr. 10. 14:05

A pco-hoz nem kell feltétlenül elhízottnak lenni.

Vannak 23-as BMI-vel rendelkező ir-esek, pco-sok.


Itt a naplóm:

[link]


hátulról a 3. oldal aljáról kell kezdeni.

A bejegyzések címeiből nagyjából lehet tudni, hogy miről szól az adott bejegyzés, így ami nem érdekel azt kihagyhatod. mert benne van egy egész diétás leírás is.

4027. marica87 (válaszként erre: 4026. - Bellavita21)
2014. febr. 10. 13:31
Hát a mellékvese betegséghez nem tudok hozzászólni, de hagyd rá!Csak hát rohadt idegesítő lehet, hogy te megteszel mindent, járod az orvosokat, ők meg nem segítenk!De biztosan van olyan lelkiismeretes orvos, aki tud segíteni!!
4026. Bellavita21 (válaszként erre: 4025. - Marica87)
2014. febr. 10. 12:39

Hááát ezt nem értem én sem :-)


A drága Szabolcs Professzor szerint semmi teendő nincs, mert monomer prolaktin. Csak egy napot cseréljen velem a feszülő mellemmel, s akkor mindjárt más megvilágításban látná a dolgokat.


És emellett még magas a cukor HOMA indexem, az ACTH-m, meg a kortizolom, de állítólag nem vagyok mellékvesebeteg, ezért ez sem igényel kezelést.


Én ebbe nem nyugszom bele, már 20naponta menstruális 10 napig, barnázok 3 napig előtte utána, nekem ne adják be, hogy nincs semmi bajom.

4025. marica87 (válaszként erre: 4017. - Bellavita21)
2014. febr. 10. 09:38

Szia!

Én is azt javasolom Neked, hogy kezeltesd a magas prolaktint.Nekem 1527 volt, ami elég magasnak számít.Kaptam rá bromocriptint, napi egy szemet kell szednem, nincs semmi mellékhatása, és azóta 200 körüli értéken van.MRI-re is el kellett volna mennem, csak sajnos bepániklotam, mert nem bírom a bezártságot, így nem mentem el.De szedem a gyógyszert július óta, és azóta a cikliusom is rendeződött.Én csak azt nem értem, hogy ha neked is ilyen magas, meg van is adenómád, akkor miért nem adtak rá gyógyszert?Kellett volna pedig...

4024. Bellavita21 (válaszként erre: 4023. - Devonshire)
2014. febr. 9. 20:24

Devonshire


Hol van a naplód?

Nekem elvileg nincsen PCO-m. Amikor meglátnak, már akkor rámondják, mert nem vagyok 100 kg.

Persze azt nem nagyon van lehetőségem elmondani, hogy folyamatos antibiotikumos kezelés miatt 4 évig minden átment rajtam, így emiatt képtelen voltam hízni. Bár a hormonoktól evés nélkül is híznék????

4023. devonshire (válaszként erre: 4021. - Bellavita21)
2014. febr. 9. 16:52

Sajnos nem ismerem a könyveket. Én sztk-ban jártam, végül a Mens mentisben kötöttem ki, pillanatok alatt diagnosztizáltak mindent és kezeltek.

2,5 év szenvedés után nekik köszönhetem a babámat, aki ma már 35+2 a pocakban.


A párodtól elég durva dolog, hogy otthagyott a bajban.

Inzulinrezisztenciát vizsgálták már nálad?

Mert PCOS tünetegyüttesed is simén lehet. Mint nekem. Bár sosem fog kiderülni, hogy az adenoma az alapja mindennek, vagy az inzulinrezisztencia.


De véleményem szerint az adenoma, mert amikor nálam azt kezelték, akkor a többi is elmúlott.


persze mellette szigorú diétán voltam, Bromot és Merckformint szedtem.


Ha gondolod olvasd el a naplómat, hátulról kell kezdeni. nekem is voltak bajaim, és engem is leszartak.

4022. Bellavita21 (válaszként erre: 4021. - Bellavita21)
2014. febr. 9. 15:42

Ja és a legújabb, hogy a magas prolaktint a stressz okozza :-)))


Szuper.


A mellem duplájára duzzad meg a ciklus második felében, kétféle méretű melltartóm van ennek kezelésére!!!!!!!! Az egész hátam és mellkasom tiszta ragya.


A prolaktin 1000 felett a luteális fázisban. Menjenek a francba.

4021. Bellavita21 (válaszként erre: 4020. - Devonshire)
2014. febr. 9. 15:39

2007 óta nincs baba :-(


Akarnék gyereket, bár az utóbbi egy év rosszulléteim miatt a párom elhagyott. Most nincs kitől. meg akarok gyógyulni.


Magán dokiknál jártam, Tűzkőnél még 2011-ben, a Szabolcs prof szerint nincs teendő, a Rose klinika szerint a problémáim nem endokrin eredetűek.


Ezt követően találták meg a daganatot. Jelenlegi dokim szerint a SOTE-n a tüneteim nem endokrin eredetűek. A szakállam alkati (a hason és állon nem fontos), a ragyáim alkati, a foltjaim gombák, a rosszulléteim pedig pszichések.


Nem fogok több dokinak 20 ezret fizetni negyed óráért.


Most magam járok utána mindennek.


TUdtok olyan orvosi szakkönyvet, ami az endokrinológiai területet veszi át?


Mellékvesét nem ultrahangozták.

4020. devonshire (válaszként erre: 4019. - Bellavita21)
2014. febr. 9. 13:58

A mellékvesédet ultrahangozták?

Nekem is magas volt az acth-m is.


Az orvosok ezt csinálják amíg nem akarsz gyereket. Addig nem fontos. Az én sztk-s endokrinológusom nem tartotta fontosnak hogy megtudjuk van-e daganat az agyamban vagy sem. Na én akkor mentem el magánba. Mert oké, hogy nem egy akkor nagy dolog, de én azért tudni akartam róla, hogyvan-e avagy nincs.


A szabálytalan ciklus miatt is fontos lenne rendbe tenni a hormonokat, bár azt is kinézem belőlük, hogy amíg nem akarsz gyereket fogamzásgátlót írnak rá.


Ja esetleg megteheted, keress fel magán endokrinológust.

4019. Bellavita21 (válaszként erre: 4018. - Devonshire)
2014. febr. 9. 12:17

Értem. Érdekes módon nekem nagyon sok tünetem van, de az orvosok leszarják. Szerintük ha monomer prolaktin, akkor nem kell vele foglalkozni. Magas az acth, a kortizol is.

Én nem értek ehhez,de szarul vagyok, a mellem szétdurran....

És még nem kaptam gyógyszert....

Mensim is már összevissza van csak.

4018. devonshire (válaszként erre: 4017. - Bellavita21)
2014. febr. 9. 11:06

Mindenképpen foglalkozni kell vele, főleg ha hipofízis adenomád van!


Bromocriptin szedését fogja javasolni az orvos.

Nekem 3 hónap alatt mindent rendbe tett, szerintem az adenomám is visszahúzódott, bár kontroll MR-re nem tudtam menni, mert teherbe is estem.


Ha babát nem szeretnél akkor is foglalkozni kel vele, mert hosszú távon más belső elválasztású mirigy hormontermelését is megzavarhatja, Inzulinrezisztenciát, PCO-t, pajzsmirigyproblémákat.

2014. febr. 9. 00:36

Sziasztok,


Tudja valaki,hogy az ezres feletti prokatinszinttel kell foglalkozni,amennyiben a luteális fázisban mérik? Illetve ha a mérés szerint többségében monomer prokatinról van szó?

Van hipofizis adenómám, szőrösödésem, akném, ami a második fázisban jobban fellángol, csakúgy a feszülő mellem.

A follikuláris fázisban lemegy 500 körülire az érték. (572, 513 ,mIU/L)

4016. dondi79
2013. okt. 27. 21:41
a baj csajok már megint késik az ovum :((((
4015. dondi79 (válaszként erre: 4014. - Cirmi83)
2013. okt. 27. 21:41
köszönöm :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook