Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint fórum

Magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4134. Pici Manócska (válaszként erre: 4133. - __Hope__)
2019. máj. 2. 15:27

Szia! Igen nèztek nem találtak cicáztak...

Egyenlen egy bibi volt csak hogy 9cn-en alig 2.6mm volt a nyálkahártya...

4133. __Hope__
2019. máj. 2. 15:22

Sziasztok!


Hogy felélénkült ez a fórum! :)


Beus,

köszönöm a biztatást. :) Egyelőre megy a vitaminkúra a férjecskémnél, plusz csináltattunk egy bakteriológiai vizsgálatot, amiben sajnos volt pozitív eredmény, így megy vissza andrológushoz, hátha sikerül az okozó tényezőt orvosolni, utána megyünk vissza meddőségibe, és meglátjuk majd, hogy mit mondanak az eredményeinkre.


A makroprolaktin vizsgálata úgy tudom, hogy még relatív új dolog az orvostudományban, jelenleg még nem is érhető el az összes laborban. Nagyjából az a lényege, hogy bizonyos esetekben a prolaktin molekulák nagyobb méretűek, így a vérben magasabb a prolaktin szint, azonban az aktív molekulák száma valójában nem emelkedett, így nem is okoz tipikus tüneteket, mint a tejcsordogálás. Ezzel spórolni lehet a drága képalkotó vizsgálatokon (sella MR), illetve nem terhelik a szervezetet feleslegesen gyógyszerrel (Bromocriptin). Ennek lehetősége enyhén emelkedett prolaktinszint esetén merül fel, amikor jellemzően nincs gond a többi hormonnal, és van rendesen peteérés.

Nálam úgy tűnik ez a helyzet, alaphormonok rendben, progeszteronszint 47 nmol/l (ez alapján peteérésem is van), Inhibin B, AHM értékek is jók, IR, PCOS, fertőzés a szervezetemben nincs. De hétfőn megyek vissza endokrinológushoz, akkor okosabb leszek, beszámolok majd itt is, hátha egyszer másnak segítenek a makroprolaktin, PEG visszanyeréssel kapcsolatos információk. :)


Az pedig szörnyű, hogy így meg kell szenvedni már azért is, hogy az embert kivizsgálják! Ráadásul esetünkben még azzal is szembesültünk, hogy andrológia nincs sztk-ban.

Pici Manócska,

én is mindenképp javaslom az IR vizsgálatot, az éhgyomri inzulinod elég magas, és egy inzulinrezisztencia okozhatja a hormoneltéréseket, viszont jó hír, hogy az akár egy kis étkezésbeli módosítással is elég jól orvosolható. Illetve nézték már UH-gal, hogy nem policisztás-e a petefészked?


Kinga.V,

nálad "csak" a prolaktin magas? Többi hormon rendben? Gondolom még a 21. napi vérvétel van hátra, és utána a nőgyógyászhoz mész vissza? Szerintem ha tudsz, akkor foglalj már most időpontot endokrinológushoz, úgyis oda fognak küldeni, és általában még magánrendelésen is néhány hétre kapsz csak időpontot... És azt hiszem azzal mindenki egyetért, hogy ezeknek a kivizsgálásoknak az egyik legerősebb lelketrombóló része az állandó várakozás...

4132. Pici Manócska (válaszként erre: 4130. - Ágio8405)
2019. máj. 2. 12:50
5-6 között van...
4131. Ágio8405 (válaszként erre: 4130. - Ágio8405)
2019. máj. 2. 12:47
a t4 lehetne magasabb de ha minden más ok tsh is jo (1 körüli vagy az alatt) és nincs igazán tünet beleférhet. de igazábol maximumhoz közel jó de legalább 18 körül.
4130. Ágio8405 (válaszként erre: 4127. - Pici Manócska)
2019. máj. 2. 12:45
értem, de ha nem siekrül kiiratni nézd meg fizetösen tudsz-e menni valahova. éhgyomri cukrod mennyi ilyen magas inzulin mellett?
4129. Pici Manócska (válaszként erre: 4125. - Ágio8405)
2019. máj. 2. 12:26

fT4:10-23 pmol/l nekem 14.860 ugye

fT3: 2.4-6.3 pmol/L nekem 5.720

4128. Panna07 (válaszként erre: 4124. - Pici Manócska)
2019. máj. 2. 12:16
Sajnos a progeszteron alacsony, abban a hónapban nem volt peteérés. Az inzulinprobléma és a magas prolaktin lehet gátja a peteérésnek,de a 3 pontos inzulin terhelés után már többet fogsz tudni. Ha a prolaktint és az inzulint sikerül helyrerakni, akkor remélhetőleg jönni fog a baba is :)
4127. Pici Manócska (válaszként erre: 4125. - Ágio8405)
2019. máj. 2. 12:15
Zalaegerszegen tudnak ugye oda járok az èhgyomri meg is van csak a terhelést csesztèk kiírni.....
4126. Pici Manócska (válaszként erre: 4124. - Pici Manócska)
2019. máj. 2. 12:14
Megkeresem a pairt ès irok majd...
4125. Ágio8405 (válaszként erre: 4124. - Pici Manócska)
2019. máj. 2. 12:12
t3 t4.hez irj légyszi ref határt is. 3 pontos terhelésre érdemes elmenni magánba, 8000 ft körül van meg van aznap és nincs akadékoskodás, sok kisebb labor nem is tud nézni egyáltalán inzulint.
4124. Pici Manócska (válaszként erre: 4123. - Panna07)
2019. máj. 2. 12:10

A progeszteron a 24.cn volt 11.80.nml/l



DHEA-s a 4cn volt 3.73mol/l



Meg volt egy nagyon rossz èhgyomri inzulinszintem ami 24lett



Most igyekszem kiharcolni egy 3pontosat!



Meg probalkozok a diètával bár a terhelést megvárnám vele!



FSH 4.1mIU/ml lett a 4cn-en



LH 1.92mIU/ml volt a 4cn-en


Tpo jó volt novemberben meg a t3 t4 is


FT3:5.720 pmol/l


FT4:14.860pmol/l


AHTG:10.0IU/ml


TPO: 11.35IU/ml

4123. Panna07 (válaszként erre: 4122. - Pici Manócska)
2019. máj. 2. 12:08
Szia! Szomorú, hogy az orvosok nem küldenek el további kivizsgálásra. Engem volt,amire elküldtek, volt, amire magamtól mentem magánlaborba, itt a fórumon összeszedtem az infókat, hogy mit érdemes megnézetni babaprojekt előtt. Szóval nálad is kellene nézni a TSH mellett t3,t4, Anti-TPO, Anti-TG, ez ad teljes képet a pajzsmirigyről, aztán 3 pontos inzulin és vércukor mérés kellene mindenképpen, emellett a progeszteront is meg kellene nézetni, 21. ciklusnapon kell, de csak akkor, ha 28 napos a ciklusod, ha hosszabb, akkor plusz annyi nappal később. Nagyon rossz a rendszer, hogy ha az ember TB alapon szeretné pl. megcsináltatni az inzulin-vércukor terhelést, vagy vár heteket, mire bejut egy sztk rendelésre, ahol úgy kell kinyörögni, hogy küldjék el az embert vizsgálatra. Ha meg magánrendelésre megy az ember beutalóért, akkor kb 20ezer Ft-ba fáj a beutaló. Ezért szerintem egyszerűbb egyből magánlaborba menni, ha van a közelben persze. Én a Synlab-ba mentem, ott csináltattam az inzulin-vércukor terhelést, 11ezer Ft volt.
2019. máj. 2. 11:50

Sziasztok!

Mértékegységekkel!!


Hormonsoron voltam a prolatin a 4cn 678mLU/L volt 24.cn pedig 789mLU/L


Elvileg peteèrésem sincs...

S kimutatta a vv a a tényleges hyperprolactinaemiàt...

A nőgyógyász nem írt semmit! 15-èn megyek endokrin dokihoz...


November óta tudom hogy baj van a pajzsmiriggyemmel is akkor 50mg letroxot kaptam februári tsh eredményem 2.49volt s az sztk-ás doki nem emelt pedig mondtam neki hogy babát akarunk...


Most az sztk-as nödoki se irt semmit hanem egyből àtjárhatóságit akart...


De nem nyugszik igy 15-èn megyek magán endos dokihoz hátra rendben hozza a hormonokat s utanna jön a baba...

Illetve van egy éhgyomri 24-es inzulinom is de erre sem irt terhelést csak sima 2pontos cukrot...

:(

4121. Ágio8405 (válaszként erre: 4120. - Kinga.V)
2019. ápr. 29. 19:30
Köszönöm aranyos vagy 😍 Hát sajnos a pajzsmirigyhez sok endokrinologus sem ért 😞 ha nem volt inzulin, cukor terhelesed még mindenképp nezess. Magánban 8000ft körül van tb alapon nem mindig csináljak meg rendesen. A pm -nél is sajnos a legtöbb tb labor önkényesen nem csinálja meg a t3 t4-et ha ref határon belüli a tsh hiába írja ki a doki.😞
4120. Kinga.V (válaszként erre: 4119. - Ágio8405)
2019. ápr. 29. 19:11

Tiszta szívből gratulalok!!!

Igazi hős vagy!!! El sem tudom kepzelni, miken mehettél keresztül... (pláne,h elkezdtem előlről olvasgatni a forumot es mindenkit te biztattál, hogy a 2011es év lesz a tietek...)

Vigyázz magatokra es nagyon sok boldogsagot a babahoz is!!


Nekem csak tsh-t neztek eddig, majd gondolom a magas prolaktin miatt jobban körüljárják. :)

4119. Ágio8405 (válaszként erre: 4118. - Kinga.V)
2019. ápr. 28. 20:12

Én elég extra eset vagyok mert nekem ir kezelésre nem javult semmit. 9,5 év után jött csak úgy meglepiböl. Neki most jött el az ideje 😍 tavalyi évben voltak életem legrosszabb ciklusai az utolsó már csak gyógyszerrel jött meg. Előtte legalább fel évvel nem is volt petefészek mukodesem de valószínűleg egész évben nem nagyon. Volt már inszemunk, rengeteg closty stimus ciklus évekig tartó lelki pillér kezelés mindenféle csoda szer ami másoknak bejött, most meg csak úgy jött a legváratlanabb helyzetben. Igaz csomó körülmény most lett a legtökéletesebb az érkezésehez 😍 24 hétbe lépek kedden. 7 hetes volt már amikor kiderült 😬


Pajzsmirigynél nêtek t3,t4, atpo,Atg-t is? Sajnos a tsh magában nem sokat ér. A rege határ pedig elavult. Termékeny korú nőnek 1 körül jó, legfeljebb 1,5-ig. T3,t4 a maximumhoz kel hogy közel legyen.

4118. Kinga.V (válaszként erre: 4117. - Ágio8405)
2019. ápr. 28. 16:21

És úgy vettem ki a szavaidból,h nektek sikerült. Leírnád, hogy mennyi időre és milyen tortúrán mentél át?

A jelenlegi vérvétel szerint a pajzsmirigyem jó, bár egyszer már volt egy+-os.

4117. Ágio8405 (válaszként erre: 4114. - Kinga.V)
2019. ápr. 28. 16:09
Vagy akkor váltani kell. Ráadásul emelek esett prolaktin sokszor pajzsmirigy alulmukodes vagy inzulinrezisztencia következménye nem csak úgy magától ennyi van. Előző kettő meg általában kéz a kézben együtt jár. Manapság sajnos leggyakoribb meddőségi okok. Anno nekem is a prolaktin derült ki legelőször igaz 1000 alatt volt. Utána derült ki hogy pco okozza igazából.
4116. beus009 (válaszként erre: 4114. - Kinga.V)
2019. ápr. 28. 15:48

Kinga a peteeres nem garancia a minosegre. Nem tudom ugyan hogy a prolaktin mennyire befolyasolja azt de sajnos a tüsző ures is lehet es ezt meg pé kovetessel sem tudod biztosra :(

Mindenkepp kezeltesd, sok sikert neked is😊🍀🍀🍀🍀🍀

4115. beus009 (válaszként erre: 4111. - __Hope__)
2019. ápr. 28. 15:45

Szia Hope.

Tunetem nekem sem volt. Semmilyen de mint irtam nalam simat neztek azt amit irsz az szamomra kinai. Inszem segithet a lassu katonak eseteben😉 sok sikert👍😊🍀

4114. Kinga.V (válaszként erre: 4113. - Ágio8405)
2019. ápr. 28. 15:43

Ovu teszttel követem, bár nem minden honapban. 4hónap alatt 3-szor volt peteérésem. 😊

A menszeszem is teljesen normál. De olvastam,h sajnos a beagyazódás sem egyszerű a magas erték miatt..

Tavaly augusztus ota probálkozunk, a dokim meg nem akart elküldeni vizsgálatra,szerinte korai. Még jó, h ambulánsan megoldottam.Remélem, az eredményeket komolyabban veszi.

4113. Ágio8405 (válaszként erre: 4112. - Kinga.V)
2019. ápr. 28. 13:55
Hát kicsi rá az esély hogy legyen peteérés, de sokunknak lett már baba lehetetlen hormonális és ciklus körülmények mellett is. Én azt szoktam mondani amíg egy nőnek van méhe és petefészke és él nemi életet igenis van esélye babára csak hogy kinek több, kinek kevesebb. A hormonok állandóan változnak. Hol ennyik hol annyit. Nézték már amúgy hogy van-e peteérésed ennyi mellett? Vagy ovu teszt, hömérözés? Mint regebben írtam van ismerősöm akinek már beindult minden 1200 körüli prolaktinnal és jött is a baba rögtön amint lett peteérése de ő 5000 fölöttiröl indult.
4112. Kinga.V
2019. ápr. 28. 13:13

Sziasztok!

De jó, h találtam egy élő forumot... 😊

Nekem 1840 volt az összprolaktinom. Megvárom a 21.napos eredményt is, akkor megyek vissza csak a dokihoz.

Ilyen magas eredménnyel nem is reménykedhetünk?

4111. __Hope__ (válaszként erre: 4110. - Beus009)
2019. ápr. 23. 14:40

Szia! Köszi a gyors választ, és gratulálok! :) Igazából engem a makroprolaktinnal, PEG visszanyeréssel kapcsolatos információk érdekelnének. Olvastam olyat, hogy amennyiben azért magas a prolaktin szint, mert az makroprolaktint és oligomert tartalmaz (vagyis nagyobb molekulákat), nem pedig a prolaktin monomer magas, akkor igazából azzal nem kell foglalkozni, de endokrinológushoz csak 2 hét múlva van időpontom, így addig gyűjtöm az információkat. A magas prolaktinszinthez kötődő tipikus tüneteim nincsenek, nincs mellfájdalom, nincs tejcsordogálás, illetve a peteérésemre/ovulációmra sincs elvileg hatással, mert a progeszteron szintem szép magas a ciklus 2. felében.

Sajnos nálunk a katonák mozgása a fő gond, illetve nálam ez a prolaktin eltérés van, amiről jó lenne, ha kiderülne, hogy mégsem probléma... Vagyis lelkem mélyén ebben bizakodom...

4110. beus009 (válaszként erre: 4109. - __Hope__)
2019. ápr. 23. 10:30
Szia. Nalam majdnem 700 volt novemberbe de fel szem bromocriptyn estenkent levitte ket honap alatt 70 alá. Ez volt januarban es azota nem nezettem. Vasarnap ultettek be Brnoba egy 5 napos babócat a pocimba es a doktor elotte kedden mondta hogy mostmar abbahagyhatom. Az a het sem volt mar lenyeg de mondta megtapadas utan mat felmehet a prolaktin. Szoval a mertekegysegek amiket irtal szamomra idegenek, a lenyeg hogy addig kell szedni amig bekopog a golya. A doktor annyit mondott a mehnyalkahartya felepiteseben van szerepe hogy alacsony legyen. Lehet a petesejt kapcsan is de az nalam donor. Sok sikert 🍀🍀🍀
4109. __Hope__
2019. ápr. 23. 09:10

Sziasztok!


Bár már nem aktív ez a topik, de talán van, aki látja és tud segíteni.

Enyhén emelkedett prolaktin szint (41,25 ng/ml, majd 49,49 ng/ml ref.: 3,34-26,72 ng/ml) kapcsán endokrinológus makroprolaktinomára gyanakodott, tekintettel arra, hogy tipikus tünetem nincs (vagyis kicsit rendezetlen menstruáció az egyetlen), de sajnos az adott labor makroprolaktint nem néz, így Bromokriptint kaptam. 3 hónapig szedtem napi fél szemet (engem egyébként nem viselt meg a gyógyszer), 1 hónap után le is vitte 13,35 ng/ml-re, majd az orvos elküldött, hogy többet nem is kell nézni, kontroll sem szükséges.


Baba projekt kapcsán nézettem meg a hormonokat, de sajnos továbbra sem jött a várva várt gyermekáldás, így meddőségi központba mentünk, ahol újra kérték, hogy nézessem meg a prolaktint. Gyógyszer nélkül 32,54 ng/ml-re visszament, ezért fizetősen megnézettem a makroprolaktint, melynek értelmezésében kérném a segítségeteket:

Prolaktin: 1118,0 mIU/l (ref.: 127,0-637,0 mIU/l)

Prolaktin, PEG kezelés után: 564,2 mIU/l

Prolaktin visszanyerés: 50%

Ez azt jelenti, hogy több a nagyobb méretű prolaktin molekula a véremben, ez okozza az emelkedett szintet, de egyébként még megfelelő? Teherbeesési esélyeket ez csökkenti?


Előre is köszi, ha valaki tud segíteni!

4108. Zéto
2018. ápr. 27. 15:39

Sziasztok!

A prolaktinom 495 mlU/l volt a ciklus 4.napjàn. A endok.doki terhelèses vizsgàlatot kèrt. Segitenètek mert 1 honap mulva megyek ujra dokihoz a 0 perces 298 volt aztàn kaptam egy gyogyszert majd a 60 perces prl 4539 mlu/l az aktiv prl 4022 mlU/l. Mit jelent ez az eredmèny? Sajna nem talàltam rà semmit a neten. Előre is köszi

4107. Monyó85
2018. márc. 7. 07:51
Nincs valakinem megmaradt Bromoja? Megvenném.....
4106. Monyó85 (válaszként erre: 4105. - Mery83)
2018. márc. 7. 07:50
Első babámmal fél év volt, másodikkal 2hónap :)
4105. Mery83
2018. febr. 22. 21:57
Kíváncsi vagyok ki milyen gyorsan esett teherbe a bromociptrim gyógyszer segítségétől, hat hete semmi....remélem rövid időn belül.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook