Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint fórum

Magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
3894. devonshire (válaszként erre: 3893. - Sookye)
2013. ápr. 21. 17:57

Nem. Inkább az aljához közelít, úgyhogy jó.


Nekem hasonló tartomány mellett 600 volt.

Neked nem kell erre gyógyszer az tuti.

3893. sookye (válaszként erre: 3891. - Devonshire)
2013. ápr. 21. 17:56

Úgy legyen! :)


Nekem ilyen értékem volt:

Prolaktin: 215,00 mIU/l Ref tart: 102-496


Akkor ez most nagyon gáz szerinted?

3892. sookye (válaszként erre: 3886. - Devonshire)
2013. ápr. 21. 17:54

Így van! Ehhez pedig a hormonok gyönyörű összjátéka szükséges, ami az esetek nagy-nagy százalékában önmagától működik is.

Ha viszont valamelyikbe, bármelyikbe!!! hiba csúszik (LH, prolaktin, ösztrogén és még sorolhatnám...) akkor van a gáz :(

3891. devonshire (válaszként erre: 3890. - Sookye)
2013. ápr. 21. 17:54

Mondjuk pl pont a prolaktin lehet határon belül, de inkább 0-hoz közelítsen, mint a felső értékhez.


Én is a MensMentisbe járok, és nekem sokat segítettek, egyetlen fillért sem bántam meg. Azóta újra bízom benne, hogy végre nekem is sikerülhet, és jövőre küldhetem a babámról az MMbaba fotót!

3890. sookye (válaszként erre: 3888. - Noarashi)
2013. ápr. 21. 17:52

Egyébként simán teherbe lehet esni szoptatás alatt, hál'istennek az ismerőseim körében 2 példát is tudok rá :) (Egyik másfél éves, másik 4 hós babóca mellett!) Más kérdés, hogy egészséges gyereket ki lehet-e hordani szoptatás közben, van akinek sikerül, van, akinek sajnos nem :(

Én hiába nem szoptattam már másfél éve, az ősszel mégis elvetéltem, talán a magas prolaktin miatt, talán más okokból, nem tudom :( A sima 5. napi vérvételemen normális határértéken belüli volt MINDEN hormonom... De ezért akarok elmenni a mensmentisbe, hogy normálisan, ne tébés szinten vizsgáljanak ki, mielőtt újra elvetélnék :p

3889. devonshire (válaszként erre: 3887. - Dondi79)
2013. ápr. 21. 13:15

Szia én most már 2 hónapja szedem.

1 szemet írt ki a doki.


Így kezdtem: Este mielőtt leragadt a szemem FELET vettem be 6 napig. Utána egészre váltottam, és ugyanúgy mielőtt leragadt a szemem akkor vettem be az egészet. Az első 3 hétben 2-szer voltam rosszul tőle, 1-szer kihagytam egy este és másnap rögtön egésszel folytattam. Akkor nagyon rosszul voltam másnap délelőtt, de azért elviselhető volt. A másik rosszullét nem volt erős.


Azóta semmi bajom tőle, semmi mellékhatás, viszont gyönyörű lett a bőröm, semmi pattanás :))

Viszont ha alkoholt iszok és úgy veszem be, másnap kicsit hányingerem szokott lenni felkelés után.

3888. Noarashi (válaszként erre: 3879. - Sookye)
2013. ápr. 21. 13:12
De igen :) Bocsi, tehát szoptatás alatt nem lehet terhebe esni :) Vagyis van aki ezt mondja...
3887. dondi79
2013. ápr. 21. 13:08
sziasztok.ti hogyan szeditek a bromot? vagy amikor kezdtétek hogy szedtétek?
3886. devonshire (válaszként erre: 3883. - Hikari85)
2013. ápr. 21. 12:53

Lehetséges, hogy van olyan amiről beszéltél, de ennek semmi köze a prolaktinhoz!!


Terhesség alatt azért nem esel teherbe, mert nincsen ciklusod, nincsen peteérésed.

A terhesség végén kezd el termelődni a prolaktin, tejelválasztás céljából. Stresszhormonnak is hívják.

Ettől lesz tejed, valamint megakadályozza (persze van kivétel) , hogy egy újszülött csecsemő ellátásával, szoptatásával járó "stressz" "kimerültség" és "megterhelés" mellett újabb terhességet hordj ki. Vagyis a szoptatás alatt segít egy új terhesség megelőzésében.


Ha igaz lenne, hogy terhesség alatt segít elkerülni a terhességet, az nem lenne túl vicces az első 3 hónapban, ugyanis a 12-14. hétig a magas prolaktin legtöbbször vetéléshez vezet.


Emelett a magas prolaktin nem játék, ha valaki nem kezelteti, az agyalapi mirigy annyira hozzászokik, a magas szintű termeléshez, hogy végleges meddőséget is okozhat. Persze ritka, és nagyon hosszú idő alatt, de fent áll ennek a veszélye. Valamint további hormonproblémákat okozhat.

3885. devonshire (válaszként erre: 3882. - Tiger_1)
2013. ápr. 21. 12:48

Ne keverd össze a terheléses cukrot az inzulinnal!!


Nekem nem magas a cukrom. Ebben az esetben nem az átlagot kell nézni, abból a PCO-sok semmire sem következtethetnek.A háziorvos pedig nem ért hozzá.

Endokrinológushoz kell menni és tőle lehetőség szerint 3 pontos terheléses cukor+terheléses inzulint vizsgáltatni. Mondjuk nekem 2 pontosból is simán megállapították. Nekem az éhgyomri és 0 perces cukrom teljesen jó volt. Majd 2 óra múlva a terhelés ellenére a cukrom az éhgyomri alá csökkent. Na ez szépen hangzik, de nem jó. Ez inzulinrezisztencia. Úgyhogy jó eredményhez kell egy ilyen vizsgálat. Háziorvos ad beutalót, vagy menj magánba, ha megteheted, ott minden gyorsan lezajlik. Remélem minden rendben lesz és tudtam segíteni!

3884. sookye (válaszként erre: 3883. - Hikari85)
2013. ápr. 21. 10:59

Akkor sorry :) De ott komoly hormonális problémák lehettek :p Alapból megakadályozza a hormonrendszer, hogy ha már megtermékenyült egy pete, akkor még egy megtermékenyüljön később. Ez már a beágyazódás előtt megtörténik, hiszen már a megtermékenyült petesejt (=zigóta) is bocsát ki magából hormonális jeleket, ami a sárgatestet arra készteti, hogy fenntartsa a terhességet, ne lökődjön ki.

Én meg feljődésgenetika órákon (is) szerzem az információkat :)

3883. Hikari85 (válaszként erre: 3881. - Sookye)
2013. ápr. 21. 10:20

a diskoverin láttam a műsort és az szülésről az anyaméhben levő életről szolt.több részes volt ez az ikrekről szolt. ha ott hazudnak akkor én is. de én elhiszem mert mért ne lehetne a beágyazódás után peteérés.

és van sajnos dupla méh is de ott csak az egyik képes kihordani egy terhességet.

én szeretem a tudományos műsorokat. onnan szerzem az infót nem a dr hausbol.

3882. tiger_1
2013. ápr. 21. 05:04

Sziasztok!


Ha nem bánjátok, csatlakoznék.Pár napja derült ki nálam a magas prolaktin,mikor kézbe kaptam és határérértéken belül volt,örültem,de aztán felvilágosított a nődoki,hogy babához nem jó...Sajnos nálam gyógyszertől lett ez a probléma vszínűleg.Most próbálom elhagyni és reménykedek,visszaáll a hormonom.Devonshire,hozzád hasonlóan nekem is van más probléma,a terheléses cukrom lett magas,de megnyugtatott 2 háziorvos is,hogy nincs gond,csak egyszeri kilengés lehetett,mert van egy érték ami 1 hó átlagát mutatja és az jó.Az az igazság,hogy kezd nekem magas lenni ez az egész.IR vizsgálaot lehet hogy nem is tudnék csináltatni ott, ahol lakom?Bár most,hogy olvasgattam a tudásbázisos IR fórumot,elgondolkodtam.Rosszullét,hasmenés,nem is használ mindenkinek.Biztos,hogy nincs más megoldás?Pl.egy méregtelenítő kúra.Annyi jót hallani róla.A Nők lapjában is írtak erről,pont egy nőgyógyász hölgy is részt vett ilyen léböjtkúrán és azt mondta,jó a PCO-ra.Bár nagy elhatározás kell hozzá,de a cél érdekében,ugye...

Biztos,hogy beidulnak tőle az öngyógyító folyamatok.Ti gondoltatok ilyenre?

3881. sookye (válaszként erre: 3880. - Hikari85)
2013. ápr. 20. 15:46

A Dr. House-ra gondolsz? Abban vannak jó nagy marhaságok, kitalációk :p

Én pl. "találkoztam" itt a Hoxán egy csajjal, aki egypetéjű ikreket várt, a 12. héten kiderült, hogy dupla méhe van, és a másikban is van egy baba, aki 2 héttel fiatalabb a másikoknál.

Na, ha most ezt elhiszed, akkor menj, és vegyél föl euró alapú hitelt, mert KAMU volt! Amikor lelepleztük, hirtelen törölte magát!

3880. Hikari85
2013. ápr. 19. 21:18
egy műsorban láttam volt egy nő aki a terhessége alatt terhes lett egy másik férfitól. ritka nagyon de lehetséges. ikertestvérek voltak különböző apáktól(az egyik néger volt) Ezt mint csak érdekességet írtam :D
3879. sookye (válaszként erre: 3870. - Noarashi)
2013. ápr. 19. 18:49

Már megbocsáss, de elolvastad azt, amit írtál??

"terhesség alatt ez egy teljelválasztást serkentő hormon"

"terhesség alatt nem lehet teherbe esni"

Esetleg nem "szoptatás alatt"-ot akartál írni mindkétszer??

3878. Márta82
2013. ápr. 17. 14:42

Mennyivel másabb ha tudod hogy hétvégén elmentek kirándulni valahova, vagy csak sétáltok egy erdőben,kiültök egy hangulatos teraszra a barátokkal. Egyből jobbak a napjaid, a gondolataidat is kicsit lekötöd vele.

Nekem is nagyon elegem van a télből, jó kedvű akarok lenni!!!!!!!!!!

2013. ápr. 17. 14:39
Mondjuk én azt kim,ondottan érzem, hgy az elmúlt fél év: végig tél és szürkeség, hideg engem nagyon megviselt.
3876. Márta82
2013. ápr. 17. 14:24

Ismerős a helyzet, kevés mozgás sok szorongás és délutánra nem marad energiád mozogni.

Ki kell szakadni az ördögi körből, valahogyan...

3875. Noarashi
2013. ápr. 17. 14:19

Szerintem ma a stressz azért jelentkezik inkább, mert nem vezetjük le. Én ha őszinte leszek magamhoz, alig mozgok. Nem fizikailag fáradok el, hanem agyilag. Minden téren meg kell felelni, folyamatos szorongás jellemző.

A másik oldal az hogy tényleg mindenhonnan ömlik ránk a hormon. Már kisgyerekek is küzdhetnek magas prolaktinnal, vagy pajzsmirigy gondokkal. Minél inkább a táplálkozás lánc csúcsán vagyunk, annál inkább kapjuk a mérget. Az is érdekes, hogy a tengeri halakat kerüljük terhesen, mert magas a higanytartalma. És még minden van a halakban, vagy egyéb élelmiszerekben.

3874. Márta82 (válaszként erre: 3873. - Devonshire)
2013. ápr. 17. 14:15
Aha, nem tudtam hogy az is stresszhormon :) akkor ma is tanultam valamit :)
3873. devonshire (válaszként erre: 3872. - Márta82)
2013. ápr. 17. 14:04
a prolaktint is nevezik stresszhormonnak, és valóban stressz alatt én sem azt értem, hogy összezördültem a párommal 1 napra.
3872. Márta82 (válaszként erre: 3871. - Márta82)
2013. ápr. 17. 13:53
Most ez a stressz dolgot nem úgy értem, hogy volt egy rossz hetünk és kifárasztottuk a mellékvesét, hanem huzamosabb időn keresztül azért ez már gondokat okozhat.
3871. Márta82 (válaszként erre: 3868. - Devonshire)
2013. ápr. 17. 13:52

Úgy tudtam a stressz hormon az a kortizol, vagy nem?

Az is kihat ezekre a dolgokra mert ha túl sok stressz ér minket nem bír a mellékvese elég kortizolt termelni egy idő után, így kifárad, ilyenkor kezd el plusz kortizolt kivonni vagy átalakítani a progiból, sárgatest hormonból, ezért az alacsonyabb lesz a kelleténél, ilyenkor könnyen fellép az ösztrogén dominancia, ami mindent borít.

Tény hogy a stressz, a mozgáshiány, sok kémiai cucc amit megeszünk magunkra kenünk nagyon nem jó.

3870. Noarashi (válaszként erre: 3868. - Devonshire)
2013. ápr. 17. 13:45

Voltaképpen terhesség alatt ez egy teljelválasztást serkentő hormon. Akkor nő meg, ezért van az a vélemény, hogy terhesség alatt nem lehet teherbe esni. Persze mindig vannak kivételek.


Nekem a doki ajánlotta a barátcserjét is. Vagyis eg homeopátiás szert, ami barátcserjét tartalmaz. Hogy attól, vagy amúgy is lement volna, nem tudom. De hatott. Aztán vizsgaidőszakban voltam olyan hülye, hogy voltam vérvételen hormont nézetni, hát megint picit magasabb volt.

3869. Juci1979 (válaszként erre: 3840. - Márta82)
2013. ápr. 17. 13:41
Köszi a választ ! Én fél évig szedtem. Kíváncsi leszek majd mit mutat a következő vervetel.
3868. devonshire (válaszként erre: 3867. - Noarashi)
2013. ápr. 17. 13:35

Az csak 1 okként emlegetik, mivel a prolaktin stresszhormon (hivatalosan), azért termelődik stressztőől, hogy ne ess stresszes helyzetben teherbe. Ezért termelődik szoptatás alatt, mert egy szoptatós csecsemő túl nagy stressz, hogy még terhes is legyél.


DE! valóban, nekem a dokim is azt mondja, ha kitartó valaki, egészséges életmóddal karban lehet tartani!

3867. Noarashi
2013. ápr. 17. 13:31

Múltkor beszélgettem egy barátommal arról, hogy mi ez a sok hormonprobléma, meg pajzsmirigyprobléma a környezetünkben. Nekem is a prolaktin egy problémás terület.

Azért nem minden a stressz miatt van. Ha kicsit belegondolunk, mennyi műszart eszünk-iszunk meg mindennap.

Egy beadandó dolgozatomban a műanyag szatyrokról írtam, és bizony ott is hormon bomlik, aztán ott vannak a fogamzásgáltók.

Sajnos egyre inkább ezzel kell szembesülni.

Most amióta Selye felfedezte a stresszt, azóta jó ezt ráfogni mindenre, de azért kicsit több van emögött.

3866. badacsonyitimi (válaszként erre: 3864. - Devonshire)
2013. ápr. 17. 13:15
Köszönöm!Sajnos már nem szoptatok,hát 3-gyerkőc mellett vannak stresszes időszakok,meg alapból is hajlamos vagyok túlreagálni dolgokat!
2013. ápr. 17. 13:13
Ha nagyon zavar, teljes endokrinológiai kivizsgálást, koponya MR-t, hasi-nyaki-mellékvese UH-t ajánlok. Mind idő, illetve idő és pénz kérdése, attól függően hol csináltatod.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook