Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas inzulinszint fórum

Magas inzulinszint (beszélgetős fórum)


8. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - 2e0923665c)
2013. dec. 19. 11:12

Szervezetünk működése szempontjából nagyon fontos, milyen a vércukorszintünk. Ennek szabályozásában komoly szerepet tölt be az inzulin, amely hormonként segíti, hogy a sejtekbe bekerüljön az azokat tápláló cukor. Inzulinrezisztencia esetében a sejtek "éheznek", ugyanis a sejt felszínén képződő inzulin-receptorokhoz az inzulin csak gyengén tud kapcsolódni. Ennek oka általában az, hogy maga a receptor jön létre "hibásan", ami miatt a sejtek rezisztensek lesznek az inzulin hatására, és ami miatt lényegesen több inzulinnak kell jelen lennie a vérben ahhoz, hogy sejtbe a cukor bekerülhessen.

A probléma oka az, hogy a sejtek inzulinreceptorai nem jól alakulnak ki, illetve nem működnek megfelelően. Ennek hátterében genetikai hajlam is meghúzódhat, az inzulinrezisztencia kialakulásának esélyét mindenképpen növeli, ha családon belül előfordult már 2-es típusú cukorbetegség. Emellett a mozgásszegény életmód és gyorséttermi koszt is emeli a kockázatot. Ugyancsak fokozhatja a veszélyt az, ha nem megfelelő a szervezet D-vitamin-ellátottsága.


Növelhetik a probléma megjelenésének esélyét a különböző gyomor- és bélrendszeri, emésztőszervi problémák, a pajzsmirigy-alulműködés, a tejcukor- és a gluténérzékenység, azaz minden olyan tényező, amely kapcsolatba kerülhet a szénhidrát-anyagcserével, és amely többletterhet róhat a sejtműködésre, a sejtek receptoraira.


Inzulinrezisztenciára inkább más betegségek, rendellenességek tünetei miatt kezdenek gyanakodni az orvosok. A leggyakoribb ilyen probléma a menstruációs zavar, a policisztás ovárium szindróma (PCOS), a meddőség és a túlsúly, azon belül is az alma típusú elhízás, azaz az úszógumiszerű zsírpárnák megjelenése. Ugyancsak utalhat inzulinrezisztenciára az erős szőrnövekedés, mellette padig a depresszió és a fáradtság is, valamint az, hogy az érintett nem tudja kialudni magát, rossz a közérzete és belső nyugtalanság lesz úrrá rajta. Tünet lehet még a hajhullás is, amely miatt sok egyéb betegség mellett az inzulinrezisztenciának is fontos szimptómája lehet.

7. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - 2e0923665c)
2013. dec. 19. 11:10
Igen ettől vagy éhes, keress fel egy endokrinológust. Megfelelő diéta gyógyszer és nem lesz állandó falási rohamod. Keress rá az inzulin rezisztenciára
6. zebracsikó (válaszként erre: 5. - 2e0923665c)
2013. dec. 19. 11:10
endokrinológus pontos válaszokat tud Neked adni erre
2013. dec. 19. 11:09
ergo emiatt eszem sokat,nem a sok evés miatt magas a szintje?
2013. dec. 19. 11:01
inzulin-rezisztencia
2013. dec. 19. 10:57
nem tudom...csak inzulin eredményem van,ott 29 a határ nekem 55 van...lehetek ettől éhes?vagy mitől lehet magas az inzulin szint?csak az eredményt kaptam meg orvossal nem bezséltem még.lehet a sok evés miatt vagy eiatt eszek sokat?
2. kisj
2013. dec. 19. 10:54
cukorbeteg vagy?
2013. dec. 19. 10:52
Mitől lehet magas az inzulinszintem?Állandoan éhes vagyok...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook