Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas inzulin szint milyen veszélyekkel jár? fórum

Magas inzulin szint milyen veszélyekkel jár? (beszélgetős fórum)


1 2
11. ájrin (válaszként erre: 10. - T.Orsa)
2009. szept. 4. 16:40

:)


Ha hasmenésed van tőle, nem lehet másra cserélni?

Én úgy tudom, hogy érdemes diétázni mellette, szénhidrát szegény étrenddel.

Cukormentes ételek, teljes kiörlésű kevés pékáru...stb

10. T.Orsa (válaszként erre: 7. - Ájrin)
2009. szept. 4. 16:34

Pont most olvastam a naplód,mert ugye kemény 1napig nem voltam.

Nem semmi volt ez a macskaüldözés dolog:-D

9. T.Orsa (válaszként erre: 6. - Orsi86)
2009. szept. 4. 16:33

Étrendet nekem nem mondtak,de már nem eszek sok cukrot.

Én egyébként PCO-s vagyok,ami azt jelenti,hogy a petefészkeim tele vannak kis cisztákkal,és ennek a tünete,vagy oka az inzulinrezisztencia.

8. T.Orsa (válaszként erre: 7. - Ájrin)
2009. szept. 4. 16:31

Sziaaa!:-)

szedem,csak a hasmenésnek kellene elmúlnia..:-)

7. ájrin (válaszként erre: 4. - T.Orsa)
2009. szept. 4. 16:28

Szia Orsi!

Szedjed akkor azt a Met-et! :)

2009. szept. 4. 16:28

Köszönöm a segítséget.


T. Orsa, még csak az eredményemet kaptam meg ,de nemvoltam orvosnál. Kb 3hét múlva kell vissza mennem.


Neked milyen étrendet mondtak? Mit lehet enni? Éhgyomorra nekem 8 volt aztán innom kellett egy csomó cukrot ( cukor terhelés) és aztán lett nagyon mgas az eredményem.

5. Angie_24 (válaszként erre: 1. - Orsi86)
2009. szept. 4. 16:27

Olvastam pár könyvet a cukorbetegségről, fajtáiról stb stb (van a családban egy 1es típusú cukorbeteg kisgyerek), és bár laikus vagyok, én azt mondanám, hogy a cukrot kerüld.


Gyakorlatilag ez volt mindig a konklúzió, hogy akár alacsony, akár magas a vércukor vagy inzulinszinted (a kettő ugye összefügg), a kiváltó ok a CUKOR, úgyhogy azt ne egyél.


De ez csak az én "tanácsom", az alapján, amit a témáról olvastam, mindenképpen beszélj róla dokival...

2009. szept. 4. 16:23

Szia!

Engem is érdekelne a téma!

Több,mint 2éve szeretnénk kisbabát,most néztek inzulint.

Éhgyomorra:18,87 ,1órával reggeli után: 78..

Norm.érték:3-17.


Annyit tudok,hogy nehezíti a teherbeesést!

Te kaptál rá gyógyszert?Én Metformint.

3. ájrin (válaszként erre: 1. - Orsi86)
2009. szept. 4. 16:22

igen, lehet.

a magas inzulin szint gátolja a baba megtapadását.

fogsz kapni gyógszert és gond nélkül helyre jössz, ne aggódj.

addig diétázz, az is sokat javít a helyzeten.

ezt fogják majd javasolni is.


jó egészséget!

2009. szept. 4. 16:21

azt nem tudom hogy amitt nem jön a baba, mondjuk nálunk már 15 hónapja nem jön, de ezzel az inzulinnal nincs bajom, de azt mondták hogy a gyerekeknek nem szabad sok cukrot adni mert a magas inzulin elnyomja a növekedési hormont, ami nem azt jelenti hogy törpe lesz hanem olyan alacson növésű mint a mai gyerekek

viszon szerintem azért vigyázz vele, mert nem veszélytelen

2009. szept. 4. 16:17

Sziasztok!


Már hónapok óta nem jön a baba. Az orvosom elküldött vérvételre. Glükóz és inzulint mértek. A glükózom jó volt. Viszont az inzulinom magas. Éhgyomorra a megadott értékek között volt viszont cukor fogyasztása után 1óra múlva: 61mu/l 2óra múlva 35mu/l pedig 2-25 között lenne normális. Ez mit jelent? 1 hónap múlva kell vissza mennem az orvoshoz addigis mit ehetek? Illetve ez a teherbeesés esélyét mennyiben rontja?

Volt egy vetélésem is. Lehet,h e miatt?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook