Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas FSH szinttel teherbe lehet esni? fórum

Magas FSH szinttel teherbe lehet esni? (tudásbázis kérdés)


23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Roni1000)
2022. jan. 17. 14:39
Hát szerintem a magas FSH az 12 fölött kezdődik. SBGH nem tudom mi :)
2022. jan. 17. 13:54

Sziasztok,

Nem tudom él e még a topik így kérdezek hátha,orvoshoz egy hónap múlva megyek csak.

34 éves vagyok és babatervezésbe vagyunk már pár hónapja.

Voltam a 3. napi hormon vérvételen ahol leírnám az eredményeket ( amh még folyamatba van) de van kettő aminél nem teljesen értem a dolgokat.

LH:3,55 , FSH: 7,09 , Progi: 1,6 nmol, Ösztraidol: 185 pmol, Tesztoszteron: 1,49 nmol, SHBG: 35 nmol, prolactin: 128, tsh: 2,2, t4:12,36, t3:3,36 anti tpo: 0,51 , acth: 4,11 dhea: 7,15

Ami kérdésem lenne, nálam az fsh szint magasabb, ez mit jelent vagy miben gátol? illetve az shbg szintet én alacsonynak tartom de kozbe meg a tesztoszteront meg jonak latom.

Ha valaki tud okosat mondani megköszönöm :)

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Panna07)
2021. aug. 25. 13:00
Hát nem.....csak a csoda segíthet...
20. Panna07 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 25. 12:53
Így tényleg nem könnyű a helyzet, hogy ő már nem szeretne.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Panna07)
2021. aug. 25. 12:11

Petevezetékek 100%-ban átjárhatóak. Anatómiailag minden szuper. Egy 6mm-s miómám van, de az nem deformálja a mhet még, nem is foglalkoznak vele. D vitamin is Ok. Fogászatra kell menni, az jogos.


Páromnál a sperma szám, az tuti ok. Itthoni teszt már volt. A mozgékonyság valóban kérdés...


Csak kicsit nehezített a helyzetem, mivel Ő nem akar már gyereket, de, ha véletlenül teherbe esnénk, megtartanánk(ezt megbeszéltük).Megszakítással védekezünk, és néha nem sikerül teljes mértékben kiszállni, emiatt mondtam, hogy kb. a csoda segíthet....

40 évesen meg új pasit találni, pláne, hogy szeretem és amúgy jól megvagyunk...

18. Panna07 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 25. 11:06
Ja értem. Csodák mindig vannak! Drukkolok! De egyetértek Borian-nal, hogy megnyugtató lenne a párodnál egy spermavizsgálat, hiába van két gyereke, azóta bármi változtatott. De reméljük rendben van. Amúgy petevezeték átjárhatósági vizsgálatod volt? D vitamin vérvétel is fontos, meg fogászati szűrés, van hogy egy gócpont a szájban gátolja a teherbeesést.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Panna07)
2021. aug. 25. 10:53
A csodát most a kisbabára gondoltam. Ahhoz kell csoda!
16. Panna07 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 25. 09:52
Én is voltam ilyen vérvételen, tőlem sem könnyű vért venni, de ha ügyes a laboros, megoldja, nálam az oldalsó vénákból vett 60 és 120 percnél.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Panna07)
2021. aug. 25. 09:14

Mondjuk kicsit nehézkes, mert egy vénából szoktak tudni venni :D

Csak a csoda segíthet, hogy összejöjjön....Nagyon nagy csoda kellene...

14. Panna07 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 25. 08:57

Jó ötlet mégegyszer megnézetni a progeszteront, egy mérés különben sem elegendő messzemenő következtetést levonni.


Az inzulinrezisztenciára valóban oda kell figyelni mert okozhat gondot.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Panna07)
2021. aug. 25. 08:43

Ok, köszi.

Majd a hónapban nézetek még egyszer progeszteron szintet.

Nekem a jobb petefészkem a gyengébb, most az van soron. A balban 4 petesejt volt még, a jobb oldalon csak 3.

Meg amúgy most a havim lerövidült 3 napra...mondjuk ha vesszük az előtte napi 3-4 nap barnázást :D


Lehet túlaggódok én itt mindent, és leginkább az inzulin rezisztenciára kellene koncentrálni, a többi amúgy okés lenne...

12. Panna07 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 25. 08:32
Nem tudom mitől lehet a barnázás, elvileg nem csak a progrszteron hiány miatt lehet, és neked az nincsen. Nekem is amúgy legtöbbször úgy kezdődött a menzesz, hogy előtte 3 nap barnázás, aztán jött a rendes vérzés, és nekem sem volt progi hiányom. Elvileg normális a vérzés előtt közvetlenül barnázni, így készül leválni a méhnyálkahártya.
2021. aug. 25. 08:27

Panna, köszi :)

Szedek Q10-t (most emeltem a dózist 300 mg umbiquolra) + E vitamin meg rendelek alpha -lipoic acid-ot és letettem a minimál cigit is ( néha 1-2 szálat elszívtam). A napi 2-3 kávét nem bírom csökkenteni :(


Azt nem értem, hogy miért barnáztam 4 napig, ha ilyen magas volt a progeszteron szintem? (lehet teherbe akart esni a szervezetem, csak nem ment?)

Erre nincs tipped?

Köszi

10. Panna07 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 24. 23:15
Érdemes lenne szedned Q10 tablettát, az javíthatja a sejteket.
9. Panna07 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 24. 23:13
Az Lh jó, a progeszteron szép magas, viszont az ösztradiol meg sok negatív értelemben. Az Fsh 40 évesen sokszor 10 körül van, de mivel a magas progeszteron értéked alapján erős peteérésed van, nem gond a kicsit magasabb Fsh, ez inkább a lombikos stimulációnál fontos hogy mennyi. Sajnos a petesejtek minőségét a mai állás szerint nem lehet kimutatni, még a lombikos biológusoknak sincs rá módszere hogy belelássanak úgymond.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Panna07)
2021. aug. 24. 20:57

LH 4.2 IU/L volt, Ösztrogén 343,2IU/L volt. Az előző ciklusban néztek progeszteront 72 volt a 20.napon, mégis barnáztam 3 napig havi előtt.

Pénteken töltöttem a 40-et.

7. Borian (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 24. 19:03
Az nem jelent semmit, náluk is bármikor elromolhat vmi. Mivel ők egyszerűbb gépezetek, azért szokás őket először kivizsgáni. Könnyebb és általában könnyebben javíthatók is. :-)
6. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 24. 18:52
Szia! Az FSH ismerete önmagában még kevés a gyerekvállaláshoz, fontos az LH és az Ösztradiol érték is, meg az FSH értéknél nem mindegy hogy hány éves vagy.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Borian)
2021. aug. 24. 14:45
Neki már van két gyereke, le vannak gyártva a prototípusok :)
4. Borian (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 24. 12:44

sztem sajnos nincs, az úgy derül ki, hogy sikerül-e a megtermékenyülés, beágyazódik-e, megmarad-e


de gondolom, van vmi gond, ha ilyen irányban vizsgálódnak... a fárodat megnézték alul-felül?

2021. aug. 24. 12:20

Köszi szépen. Bár az AMH 0,72 volt ferburban, de a doki azt mondja, ez nem azt jelenti, hogy nem lehet spontán teherbe esni, ez a stimulálhatóságot nézi.

Van olyan vizsgálat, ami a peték minőséget mutatja?

2. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 24. 12:04

1, szerintem ez nem vészesen magas

2, magas fhs nem reagáló petefészekkel gáz, mert akkor nem tudják kezelni a meddőséget, ha az fhs nem magas, akkor annak adagoásával tudják "munkára bírni" a tüszőket (de nálad van készülődő petesejt, ezért ez nem játszik

3, a peték minősége más kérdés, de az a hormonszintekből nem derül ki

2021. aug. 24. 11:04

A 10,3 FSH magasnak számít? (3-5 napi érték). Ezzel még lehet spontán teherbe esni? (UH-n 4 petesejtet láttak a bal és 3-t a jobb petefészkemben, a balban volt egy domináns és volt pozitív LH teszt).

Múlt hónapban négy napot barnáztam havi előtt, pedig a progeszteron szintem 72 volt a 20.napon....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook