Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas ferritin fórum

Magas ferritin (beszélgetős fórum)


2023. febr. 7. 16:51
Nekem is magas. Szia ! Elvégeztek egy csomó vizsgálatot / laborok, tüdő rontgen, hasi UH, nőgyógyászat- rákszüréssel, mammográfia, stb./. Minden negativ. Holnap reggel megyek az összes eredményemmel időpontra a László kórházba. Én nem gluténos vagyok, hanem laktózos. Egyébként a májfunkicóm is tökéletes. Nem vagyok nyugodt. Nekem is tizszeres kb. 65/N. :)
2022. jan. 29. 16:25
2 éve derült ki, hogy magas a ferritinszint a véremben 977 volt az érték, nem tudták miért. Mindig vérszegény voltam, ezért hol Sorbifer Durulest, hol Maltofert kellett szednem, de a vasam nem javult. Háziorvosom azt mondta, ha nem megy feljebb a vasam szedjek 2 Sorbifert reggelente. Közben a menstruációm is el-elmaradozott, két éve már nincs is. Kiderült a vastabletták okozzák a magas ferritint, na meg, hogy nincs menzeszem, hogy a felesleges vér kiürüljön a szervezetemből. Most 956 az érték, de még mindig magas. Mivel vérszegény vagyok a vércsapolás nem jó , a gluténérzékenységről nem is ebszélve. Járt már valaki így. Mivel lehetne csökkenteni a magas ferritint? Már nem eszek céklát se, disznóhúst se, májast se.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook