Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas ALP (alkalikus foszfatáz) fórum

Magas ALP (alkalikus foszfatáz) (beszélgetős fórum)


5. levailivi (válaszként erre: 3. - Ccf0283561)
2013. nov. 22. 22:05
Meg szeretném kérdezni, hogy neked azóta lett-e valami következménye a magas alkalikus foszfatáz szintednek? Én ma kaptam meg a laboreredményt, 328 volt az értékem ( felnőtt nő vagyok, 240 lenne az ideális max. ), kutakodtam a neten, de semmi konkrétum, gondoltam, inkább olyat kérdezek meg, aki tapasztalatból tud válaszolni.
2012. okt. 16. 07:38

nincs mit

google a barátod

2012. okt. 15. 13:12
Köszönöm :)
2012. okt. 15. 13:09

Az ön által megadott rövidítés jelentése:


alkalikus foszfatáz

Részletes információk a vizsgált paraméterről:


Elsősorban a májban, epeutakban, bélben, placentában és a csontokban termelődő enzim, ezeknek a szerveknek a vizsgálatára szolgál a szintjének meghatározása. Értéke jelentősen emelkedik abban az esetben, ha az epeutakban valahol elfolyási akadály keletkezik (pl. epekő, vagy gyulladás utáni hegesedés miatt). Ilyenkor más, a májműködésre jellemző értékek is eltérést mutatnak. A kalciumszint egyidejű megváltozása viszont inkább csontbetegségre utal (pl. Paget-kór). Néha a májba vagy a csontokba terjedő daganat okozza értékének megnövekedését, ilyen esetben a tumor elleni kezelés hatásossága az enzim szintjének csökkenésében is mérhető. Gyermekekben és terhes nőkben egészséges esetben is magasabb értékek mérhetők, valamint egyes gyógyszerek is befolyásolhatják az értéket.

Megjegyzés:


Életkorfüggő, a megadott referenciaérték felnőttekre jellemző.


Mértékegység: U/l (nemzetközi egység / liter)


A paraméter referenciatartománya (normál értéke): kevesebb mint 250

2012. okt. 15. 12:23
Ma kaptam meg a labor eredményem,és magas az ALP értéke (342 U/L).Tudna valaki segíteni,aki jártasabb az ilyen dolgokban?!Mi lehet az oka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook