Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas AFP érték (3, 5) volt valakinek ilyen? Babának lett valami baja? fórum

Magas AFP érték (3, 5) volt valakinek ilyen? Babának lett valami baja? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. nov. 26. 17:03
Sziasztok!Nekem az AFP-m alacsony lett,de minden kórháznál más a referencia érték.Tartomáynon belül volt,de az alsó határhoz közel.Én egészen a 26.hétig genetikára jártam a 9.héttől betegségem miatt,csupán a biztonság kedvéért.Genetikus egyből mondta,hogy az UH a mérvadó és ha baj lenne,már a 12.heti UH-nál látszódott volna.Makk egészséges a kisfiunk,Szilveszterkor lesz 2 éves :)
2013. nov. 26. 15:31
Erről én is hallottam, hogy sok a fals eredmény, külföldön nem is használják már.
49. Bébinyuszi (válaszként erre: 48. - 03755e6896)
2008. dec. 23. 14:33

Szia Doryka!

Gratulálok a picihez, és köszi a bíztatást! Azért biztos bennem is motoszkál majd a szülésig hogy minden rendben legyen. Dehát mit lehet tenni, ez az anyukák sorsa:)

2008. dec. 22. 22:32

Szia!

Nagyon örülök,hogy nincsen semmi baj!

Nekem nagyon alacsony lett az afp-m,és riogattak,hogy tuti down-kóros. Én megcsináltattam a magzatvíz vizsgálatot,ott kiderült hogy nincs baj.De azért végig izgultam a terhességem. Egészséges babám született,most 3 hetes!

Minden jót Neked! :))

47. Bébinyuszi (válaszként erre: 46. - Pmjudit)
2008. dec. 22. 19:59

Köszönjük!

Nektek is boldog Karácsonyt!

46. pmjudit (válaszként erre: 45. - Bébinyuszi)
2008. dec. 22. 19:38

Szupi!


Most már nyugodjatok meg és várjátok nagyon ŐT, boldog karácsonyt!

2008. dec. 22. 17:25

Megjöttünk Pestről!

Szerencsére mindent rendben találtak pindurral! Azért felajánlották hogy ha kérem csinálnak magzatvíz vételt, de az orvos nem ajánlotta, mert biztos benne hogy a rossz időben levett AFP az oka mindennek, és azt mondta ha a babának lenne bármi baja akkor azt látni lehetne az uh-n. Úgyhogy úgy döntöttünk az Atival, hogy nem vetetjük le a magzat vizet. Ha már 4 orvos is megerősített, akkor biztos vagyok benne hogy nincs baja a kisbabánknak. Különbenis szépen fejődik!

Amúgy meg rengetegen voltak, fél 10-re értünk oda, és 3-ra végeztünk:( Nagyon fárasztó volt! De legalább nem kell többet oda mennünk-legalábbis reméljük!

2008. dec. 13. 21:00
Köszi sépen, remélem így lesz!
43. frutty (válaszként erre: 39. - Bébinyuszi)
2008. dec. 13. 18:31

pihenyél,sokat!

minden,rendben lesz!

42. pmjudit (válaszként erre: 39. - Bébinyuszi)
2008. dec. 12. 13:10

Jaj de jó!


Mondtam én, hogy rossz időben vették le a vért!


Most már nyugi, pihenj sokat és várd nagyon ŐT!

41. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 39. - Bébinyuszi)
2008. dec. 12. 12:54
Most már akkor ne idegeskedj!! Igy ismeretlenül is sok boldogságot a Babádhoz! :-)
40. borbelya (válaszként erre: 39. - Bébinyuszi)
2008. dec. 12. 12:18
Juhéjjj,m na ugye ! Mondtam én, mostmár nyugodj meg és pihenj sokat!
2008. dec. 12. 12:07

Sziasztok!

Megjöttem a 3. ik uh-ról. Ez a Doki is mindent rendben talált, hála Istennek! Nagyon örülök!!!!

Egy új uh-on nézett meg- persze eszerint is 20 hét 3 napos vagyok, tehát 19.ik héten vették le az AFP-t 16.ik hét helyett. Ő is azt mondta hogy a rossz időben levett minta miatt lett a magas eredmény. Átnézte jól a Babót, és mindent rendben talát:)))

Azért kaptam beutalót pestre genetikai uh-ra, mert ilyen értéknél ez kötelező. De jobb is, minél többen nézzenek meg, az a biztos.

Telefonon már kaptam is időpontot, és szerencsére 22. én tudnak fogadni.

2008. dec. 12. 10:50
Sziasztok! Nekünk is 3,5 -es volt az AFP-énk, de a már másfél éves kisfiamnak az ég világon semmi baja. ha jol értesültem nagyon sok országban már nem is használják ezt a szürést, mert sokszor mutathat fals eredményt. érdekes amugy a menszeszem alapján pont elöző nap szültem,mint a kiirás, az ultrahangos idő szerint, ami alapján az AFP-re menetelt is számolják, lett volna még 3 hetem a szülésig. Erről ennyit, én is hetekig idegeskedtem, voltunk vagy 4 orvosnál, persze mindegyik mást mondott :-(
37. borbelya (válaszként erre: 35. - Bébinyuszi)
2008. dec. 11. 19:27
OKsi.
2008. dec. 11. 19:26

20. héten a magas AFP miatt felküldtek Budapestre,ahol a sok idegeskedés után megnyugtattak semmi baj nincs hál'istennek csak nem jól számitották ki az időmet.Április 28 helyett március 5-én szültem meg a második fiam.

Egészséges 'nagy' baba lett.

35. Bébinyuszi (válaszként erre: 34. - Borbelya)
2008. dec. 11. 16:38
oké. Holnap megyek a 3. ik dokihoz, remélem Ő is meg fog nyugtatni. Majd megírom mi volt.
34. borbelya (válaszként erre: 32. - Bébinyuszi)
2008. dec. 11. 13:01
Majd mindenképpen számolj be ha van valami fejlemény!!!
33. Ymanie
2008. dec. 10. 18:41
nekem is magas volt a fiúknál,de engem csak ultrahangra küldtek vissza,máshova nem.Nem is volt semmi probléma,csak nem a kiírt időpontra születtek.
2008. dec. 10. 16:45
Köszi csajok, aranyosak vagytok!:)
31. adel07
2008. dec. 10. 16:21
Hurrá!Most már próbálj kicsit megnyugodni.(bár könnyű ezt mondani)
2008. dec. 10. 11:35

Szia! Nekem 8x-os és 12x-es AFP-ket mértek. Mindenki beájult, hogy ilyet még nem értek. Megismételték, még magasabb lett. Elküldtek Zalaegerszegre genetikai UH-ra. Onnan felküldtek Pestre az I. sz. női klinikára genetikára. Ott közölték velem, hogy későn küldtek, most már akármi lesz, akkor is meg kell tartanom... Ott sem találtak semmit... Minden hónapban mennem kellett Pestre újabb és újabb vizsgálatokra. Végig idegeskedtem a terhességemet. Megszületett a kislányom, kiadták a kórházból egészségesként. Kijött a gyerekorvosunk első nap, és közölte velem, hogy a cisztákra figyelnem kell. Mondom én "milyen cisztákra ???!!" Megmutatta, a füle mindkét oldalán volt egy-egy iciri-piciri lyukacska, ez egy-egy ciszta kivezető nyílása. A baba testében levő ciszta megemelheti az AFP értéket. És ezeket a cisztákat nem vették észre, egyik kórházban sem!!!!

A kislányom most 7 éves, a lyukacskák még megvannak, de hála az égnek nincs velük semmi gond.

29. borbelya (válaszként erre: 27. - Bébinyuszi)
2008. dec. 10. 11:17
Én a Batáról hallottam sok jót, a másikat nem ismerem, de én nem náluk szültem.
28. pmjudit (válaszként erre: 26. - Bébinyuszi)
2008. dec. 10. 10:23

Jaj de örülök! o:))

Úgy izgultam érted.

Nekem is nehezen jött össze az első 3 év orvostól-orvosig.


Látod itt a magyarázat, ha nem pontos időben van levéve, már is téves eredményt hoz.


Nyugodj meg és várd ŐT nagyon. meglátod milyen csodálatos lesz!!

27. Bébinyuszi (válaszként erre: 23. - Borbelya)
2008. dec. 10. 10:20
Fehérvári vagyok, a Bácskaihoz járok, de mivel nála nem lehet szülni, ezért mostanában választok szülészt. A Bata Barnabás, és a Szakács Szilvia között fogok dönteni, álítólag mind a ketten nagyon jók.
2008. dec. 10. 10:17

Most jöttem meg az UH-ról. Ez a doki is mindent renben talált, söt 18 hetes helyett a méretek alapján 20 hetesnek mondott. Azt mondta, ha 19-ik héten vett vérből ez már reális eredmény. MOst kicsit megkönnyebbültem. Úgy néz ki, a babával minden rendben. De a biztonság kedvéért megyek a kórházba genetikai uh-ra is!

Köszi a segítségeket

25. adel07 (válaszként erre: 24. - Adel07)
2008. dec. 10. 07:25
Bocsi Értetek:))
24. adel07
2008. dec. 10. 07:25
Szia! Mikor én mentem a dokim azt mondta menjek be a városra levetetni a vért,mert itt csak 4napra rá lett volna vérvétel.Mert aztán magas lesz és jön a csomó vizsgálat.Vagyis ha pár napot elszámolnak máris magasabb.Szurkolok érted:))
23. borbelya (válaszként erre: 22. - Bébinyuszi)
2008. dec. 10. 07:15
Fehérvári vagy?? Kinél fosz szülni?
2008. dec. 10. 05:23
Köszönöm mindenkinek a bíztató szavakat, remélem minden rendben lesz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook