Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Magányos típusú emberekkel mi a baj? fórum

Magányos típusú emberekkel mi a baj? (beszélgetős fórum)


1 2
34. tumbo2 (válaszként erre: 29. - 37e1ff8723)
2022. ápr. 9. 15:13
tőlem is csak egyszer kérdezte meg egy rokon,mikor megyek még egyszer férjhez,nem tudom mit mondtam neki,de utána sose kérdezte.
33. 7aee3f2a07 (válaszként erre: 32. - B6717edffa)
2022. ápr. 9. 13:48
Engem ne vegyen el a királyfi, mert férfi vagyok.
32. b6717edffa (válaszként erre: 2. - 7aee3f2a07)
2022. ápr. 9. 11:30

Jön a királyfi és elvesz feleségül:)

Legyél jó továbbra is.

31. Fox Mulder (válaszként erre: 29. - 37e1ff8723)
2022. ápr. 9. 09:46
Jól tetted. Ha nem veszi észre magát, valahogy jelezni kell. Még ha morálisan konfrontálódunk is magunkkal az átmeneti "szintsülyedés" miatt, de jelezni kell.
2022. ápr. 9. 09:44

Egyébként is egyre nagyobb divat a mingli életforma. Sokan gondolják úgy, vagy tapasztalták meg a saját bőrükön, hogy nem attól lesz "nagyszerű" a kapcsolatuk, ha ugyanaz van a lakcímkártyájukra írva.

Nem elhanyagolható az a réteg, aki úgy szeretne minőségi időt megélni a másik mellett, hogy megmarad a "saját birodalma" is, ahová bármikor visszavonulhat.

Mi emberek nagyon sokfélék vagyunk és nagyon sokféleképpen szeretnénk jól érezni magunkat. Kb. csak a kompatibilis cinkostárs megtalálása a feladat, hasonló a hasonlóval elv alapján.

29. 37e1ff8723 (válaszként erre: 22. - Fox Mulder)
2022. ápr. 9. 09:41
Beszólogatás... Kár, hogy szó nélkül tűri. Pedig nem szorul rájuk. Én robbannék. Volt rá példa, más ügyben. Többé egy szót sem szóltak.
28. tumbo2 (válaszként erre: 27. - Fox Mulder)
2022. ápr. 9. 09:40
szerintem jóindulatú,talán azért,mert én csak pár szót váltok vele az utcán.a lányomat viszont nagyon szereti,ilyen kedves,szép,segítőkész manapság ritka,szerinte.
27. Fox Mulder (válaszként erre: 26. - Tumbo2)
2022. ápr. 9. 09:35
Akkor miért és foglalkozik veled és minősítget? Farkába harapott a kígyó?
26. tumbo2 (válaszként erre: 25. - Fox Mulder)
2022. ápr. 9. 09:34
mint a szomszédasszony mondta,én magamnak való vagyok.
25. Fox Mulder (válaszként erre: 23. - Tumbo2)
2022. ápr. 9. 09:30

Leben und leben lassen...

Jó nagy rakás konfliktus elkerülhető lenne csupán azzal, hogy sokan nem állnak bele a másik emberbe csupán azért, mert az másképp gondolkozik és másképp merészeli jólérezni magát.

24. tumbo2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 09:30
na aztán osztom az észt.én is mindig egyedül játszottam,pedig volt két testvérem,2.2 év különbség,a harmadik akkor jött,mikor 21 éves voltam.mikor felnőttünk az apám állandóan szekált,kisleánykák mikor mentek férjhez.pedig én sem voltam csúnya,a húgom a falu szépe volt.megtettem ezt a szívességet,fél év múlva elvált asszony voltam,aztán találkoztam a lányom apjával,de én senkivel sem tudnék együtt élni.
23. tumbo2 (válaszként erre: 22. - Fox Mulder)
2022. ápr. 9. 09:11
én is az vagyok,nem akarják elhinni,hogy nekem senki társasága nem hiányzik.a volt barátnőm is mondta,hogy menjek velük sétálni,kirándulni.hogy nekem az milyen jó lesz.hát nem.
22. Fox Mulder (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 08:33

Ez a "vegyél nagyobb fazekat, mert ha majd családod lesz" meg "mindenkinek megvan a párja" stb.. Ezeket a beszólásokat úgy hívják, hogy passzív aggresszió. Sokszor észre sem vesszük, hogy ezt játszák velünk, de kb. egyformán utáljuk.

Nem konfrontálódnak veled nyíltan, csak megy a célozgatás. Érezd szarul magad, mert hogy merészeled jól érezni magad a saját magad világában. Javaslatom: csak azért is, nyugodtan érezd jól magad!


Attól, hogy valaki introvertált, csendes és jól megvan önállóan is, még nem azt jelenti, hogy kényszeresen meg kell őt menteni. Ezt ajánlanám a kedves rokonság figyelmébe. Mentsenek meg téged inkább a saját passzív aggresszív formájuktól.


A társadalmi elvárásokkal meg akkor foglalkozz, ha majd befizetik helyetted a csekkjeidet.


A házasságok több mint fele válással végződik. Vannak persze jó kapcsolatok is, de baromi nagy szerencse kell hozzá.

Ha semmi kedved hozzá eleve, hagyd a fenébe. Az összezártság és az együtt élősdi nagyonsok mindenkinek nem való.


Jó szöveg ez a lélekvándorlás meg következő életünk duma, de bizonyíték nincs rá. Most viszont tutira itt vagy és kaptál egy lehetőséget, hogy jól érezd magad, ahogyan csak te akarod. Hát csináld! :-)

2022. ápr. 9. 08:01
Semmi, miért lenne baj velük?
20. 7aee3f2a07 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 06:59
Mert az embereknek megvan az a nagyon jó tulajdonságuk, hogy maguk helyett szeretnek a másikkal foglalkozni. Azok foglalkoznak másokkal hidd el, akik a legkevésbé vannak magukkal megelégedve. Egyszerűbb másokat megkritizálni, mint elkezdeni önmagukon dolgozni. Ugyanakkor megértem a problémádat és tudok is vele azonosulni. A legutóbbi időkig engem szintén nagyon zavart, ki mit gondol rólam, mert nem egy olyan életet élek én se, mint amilyen a nagy könyvben meg van írva. Ezeknek az embereknek szerintem akármit csinálsz, akkor sem fogsz megfelelni.
19. krisztikrisz (válaszként erre: 14. - 37e1ff8723)
2022. ápr. 8. 23:19
Igen, mindig azt csinálja, ami közelebb áll hozzá, nincs értelme megerőszakolnia magát mások kénye-kedvéért.
18. krisztikrisz (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 23:15

90%-ban megvagyok.

10%-ban jobb volna valakivel.


Megadtad a választ.

Ha változik, majd az arány is változni fog.

17. krisztikrisz (válaszként erre: 7. - *lime*)
2022. ápr. 8. 23:13
Ez sok esetben így van, de még itt is veszélyes az általánosítás, mert kivételek mindig vannak.
16. krisztikrisz (válaszként erre: 5. - 37e1ff8723)
2022. ápr. 8. 23:12
Így alakította, mert erre van igénye. Majd ha másra lesz igénye, akkor változtat.
15. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 23:10
Egy gyerek a társadalmi elvárás miatt. Felejtsd el! Olyan társadalmi elvárás nem létezik, ha te nem akarod.
14. 37e1ff8723 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 22:15
Szerintem döntsd el, mit akarsz. Egyedül élni, vagy párban? Ha látják rajtad, hogy rendben vagy, magabiztos vagy, megbékéltél a helyzettel, leszállnak rólad. Azt írod, hogy nagyjából elvagy egyedül. Akkor keress valakit, akivel csak eljárj ide-oda. Ez sokkal egyszerűbb, mint megtalálni életed szerelmét. 🙃
13. mallow (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 20:22

:)

Tudom, olykor idegesítő lehet, de mosolyogj, és hagyd rájuk. Egyébként lehet, hogy későn érő típus vagy - na ez is egy hülye duma, mármint a házasságra későn érő... :) Lehet, hogy egyszer majd találkozol valakivel, aki megtöri ezt a "magányt", erőltetni nem kell. :)

12. mallow (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 20:14

Igen, ez szerintem is durva következtetés volt.


Egyébként ilyen nincs, hogy magányos típus, legfeljebb zárkózott, az pedig nem jelenti azt, hogy magányos, mint ahogy te is írtad, hogy nem vagy az.


Én nem vagyok nagyon zárkózott, gyerekként szerettem játszótársak, emberek között lenni, szüleimtől is láttam a mintát, ők nagyon társasági emberek voltak. Viszont szerettem mindig elvonulni, és mindig rengeteg mindennel foglalkoztam, soha nem unatkoztam. Nem hiányzott hozzá társaság, szerettem álmodozni is, elmerengeni egyedül egy vízparton, nézni a napsugarak csillogását, vagy a vonuló felhőket ... :))


A kötöttséget nehezen bírtam egy kapcsolatban, az igazi harmóniát nem sikerült megtalálnom ezekben.


Utazni is szeretek egyedül, kötetlenül, felfedezni az új helyeket, megismerni embereket. Nagyon izgalmas tud lenni.

Utálom, amikor azt mondják valakire, hogy olyan magának való, meg ennél pejoratívabbat, bár rám sosem mondták, mégis zavart, ha hasonlók miatt megszóltak valakit.


Azért lehet, hogy a természetünkön kívül más is belejátszott, hogy ilyenek lettünk, de én most is az "ún" zárkózott emberekhez vonzódom, sokkal érdekesebbnek, titokzatosabbnak látom őket. :)

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - *lime*)
2022. ápr. 8. 20:03
Magam sem tudom, hogy jó-e így vagy nem nekem. Sokszor mivel egyedül vagyok, ezért nem megyek el eseményekre. Vagy nem szívesen. Vagy elnézem a házaspárokat, hogy kettesben sétáltatják a kutyájukat. Én egyedül. 90%-ban megvagyok, 10%-ban lehet jobb volna valakivel lenni.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Panna.33)
2022. ápr. 8. 19:58

Fura mert a rokonság egyik része néha azt mondja teljesen random témákba beleszőve, hogy: "ha majd családod lesz" vagy "mindenkinek van párja, te is megtalálod majd .


Hogy életszerű legyen a szitu: pár hete említettem, hogy fazekat akarok venni húsleves főzéshez. Mondja a nénikém, hogy a nagyobbat vegyem, mert ha családom lesz jó lesz több főre. Na ilyenekre gondolok.


Egy másik meg minden áron egyik-másik-harmadik társkeresőt ajánlgatja, hogy "tessék regisztrálni".

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2022. ápr. 8. 19:47
Miért nyomorítanék meg akárkit is? Nem vagyok szadista, kínzó. Nem is értem ezt a választ.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 7aee3f2a07)
2022. ápr. 8. 19:45
De mások meg lenéznek emiatt. Főleg a rokonok. Vagy lehet mások is, de csak a rokonság mondja az arcomba.
7. *lime* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 16:23
Semmi baj nincs veled, egyszerűen csak ilyen vagy. Inkább örülj, hogy jól meg vagy magadban, a kapcsolatok közel sem tökéletesek, nem feltétlenül felhőtlen együtt lenni valakivel már kapcsolat szinten sem, pláne házasságban. Nem véletlenül van a rengeteg válás és kapcsolati probléma. Legalább nem kell ilyennel küszködnöd, szóval szerintem ha jól érzed magad egyedül, ne vegyél a válladra egy lehetséges terhet.
2022. ápr. 8. 15:51

Miért lenne velük/veled baj?

Boldogtalan vagy?

Csak akkor akarj változtatni, ha igen, ne azért, mert az az elvárás. Egy életed van, ne a megfelelési kényszer tegye tönkre.

5. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 15:49
Nem azért vagy egyedül, mert baj van veled, hanem azért, mert így alakítottad. Nem kerested mások társaságát. Ha változást szeretnél, változtass.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook