Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Magányban karácsonykor fórum

Magányban karácsonykor (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Magányban karácsonykor

1 2 3 4 5 6 7
169. ab61752c45 (válaszként erre: 161. - Guruljka)
2018. jan. 8. 14:19
én sem vagyok nagy töltött káposztás.néha főzök,de karácsonykor?
168. Guruljka (válaszként erre: 164. - Vancsa1977)
2018. jan. 8. 14:06

Régebben is beszélgettünk már, csak másról. Talán említettem már, de én vagyok az a fehérember, aki a lecsót sem annyira szereti. Azt ha elém teszik, még nagy ritkán megeszem, de magam csak egyszer készítettem a nyáron, azt is csak magamnak, mert a fiam egyáltalán nem eszi. Abban is csak egyetlen szem paradicsom volt.

Az is csak azért, mert a húgom meglepett pár szem paradicsommal, és nem akartam kidobni. Talán egy kiló lehetett, de sokára fogyott el.

167. Guruljka (válaszként erre: 164. - Vancsa1977)
2018. jan. 8. 13:51

Én is szeretem a halat, de a fiam fél a szálkától.


Igazából ez is azért van, mert ritkán evett, szerintem. Gyerekkoromban én magam is ritkán ettem halat, mert azt Nagymama hozta még a piacról, ő tudta megpucolni. Anyám szerintem életében nem pucolt halat, szóval én se vagyok ebben bajnok. Gondolom, jobb helyen lehetne szeleteket is venni, de hát olyan hely meg nincs a közelben. :D


Sokféle ételt szeretek, de ettől még egyiket sem eszem gyakran.

166. Guruljka (válaszként erre: 164. - Vancsa1977)
2018. jan. 8. 13:48

Én a töltött paprikát szeretem elvileg, de most is éppen olyan szakaszban vagyok, hogy nem kívánom a húst. Viszont a paprikát mindig is megettem belőle, azt a szószt meg kivételesen szeretem.


Régebben megettem a töltött káposztát, de annak is szerettem a "bundáját".


Azért sem szeretem az ilyen töltött dolgokat, mert a darált húsban tapicskolni végképp nem vagyok hajlandó. De fasírtot azért sem eszünk, mert azt bővebb zsiradékban kellene kisütni, mint amit mi kedvelünk.


Darált húst veszek a legritkábban.

165. Vancsa1977 (válaszként erre: 163. - Guruljka)
2018. jan. 8. 12:14

Úristen!!A férjem szörnyülködve hallgatta ahogy ezt a posztodat elolvastam neki!!!

A nagyobb fiam ha nagyon éhes akkor ő egy ültében megeszi azt az 1 kiló 16 deka csirkehúst :-) És most 7,5 éves :-)

164. Vancsa1977 (válaszként erre: 161. - Guruljka)
2018. jan. 8. 12:11

Egyszerűen nem értelek.De ez az én felfogásom miatt van.Kb.2 éve a volt osztálytársam is írta,hogy meg nem enné a töltött káposztát,és a paprikát.Mi a férjemmel el voltunk hűlve ezen,hogy van valaki aki ezeket nem szereti??Hát úgy látszik vannak többen is.Én minden héten megenném,sőt a férjemről nem is beszélve.

Nálunk se sok halas van hiába városban élünk.Most 2 nagy áruház láncnál is árultak halat,a férjem úgy vett.Mi imádjuk!!

163. Guruljka (válaszként erre: 161. - Guruljka)
2018. jan. 6. 15:35

Még az arányokat megírom:

Fentebb nevezett ételünk 1 kiló 16 deka csirkecombból készült. Ketten ettük három napig.

162. globus (válaszként erre: 145. - Százas Evelin)
2018. jan. 6. 13:54
:DDD
161. Guruljka (válaszként erre: 159. - Vancsa1977)
2018. jan. 6. 13:50

Ebben hasonló a szokásunk, de én az ünnepkor is csak ugyanannyira vagyok éhes, mint máskor. Az egy szem velem élő fiam is ugyanolyan válogatós, mint máskor.

Kettőnkre miért szaladgáljak például rántani való hal után, mikor ő egyáltalán nem szereti a halat, én meg rántva kevésbé? Halat pucolni nem kell megtanulnom, mert halas a közelünkben sincs. Én tavaly ettem két pontyszeletet halászlé alappal felfőzve, de valamikor tavasszal, amikor a fiam nem volt itthon, ugyanis ő nem szereti.

Egyikünk sem szereti a töltött káposztát. Én készíteni főleg nem szeretem. Szerinted tényleg a hagyomány kedvéért főznöm kellene?


A kocsonyát egyikünk sem eszi. A húslevest sem, de a fasírtot se nagyon. Sertéshúst eszünk máskor is, flekkent nem, inkább brassóit szoktam.


Mindennek fényében a kókuszos csirke mazsolás rizzsel nevű régi családi kedvencet készítettem, ami az ára miatt kicsit ünnepi, és éppen elfogyott, mire meguntuk volna. Nálunk ez a családi hagyomány, még a lányoméknál is, habár sok éven át nem tellett rá. Még csak nem is bonyolult, hamar megvolt. Nem régi hagyomány, csak a fiammal egy idős, az ő kicsi korában szavaztuk meg karácsonyinak.


Nem igényesség, hanem realitás kérdése. Nálad vannak kicsi gyerekek, ha jól tudom. De nálam ez a 28 éves a legfiatalabb, én meg 60 évesen már nem akarom a konyhában tölteni az időmet.

160. Vancsa1977 (válaszként erre: 70. - Piroska52)
2018. jan. 6. 12:46

Én ugyanígy vagyok a szilveszterrel!!Nálunk már elkezdik a petárdázást 27.-től és a 2 kutyánk nagyon fél tőle,képesek betörni a bejárati ajtót,hogy bemeneküljenek a házba félelmükben.Most is szilveszter estétől bent voltak kb.este 6-tól,csak egy kicsire engedtem ki őket,hogy wc-zenek odakint.

Mi a férjemmel beszélgettünk(nem érdekelt a tv műsor,meg nem is volt szinte semmi a tv-ben),majd puzzle-ztünk majdnem éjfélig a 2 gyerek kirakójával amit kaptak karácsonyra :-)

159. Vancsa1977 (válaszként erre: 55. - Ab61752c45)
2018. jan. 6. 12:38

Nálunk már a 3.-ik éve ugyanaz(előtte is ugyanaz volt,csak 3 éve pluszba lett halászlé is).

24.-én halászlé,kocsonya(23.-án csinálom meg),töltött káposzta,fasírt.Most is eltolódott a menű,mert 24.-éről megmaradt csomó kaja,így 26.-án lett megcsinálva a húsleves,rántott hús szalmakrumplival,és a nagy fiam kért flekken húst,mert nagyon imádják az apjával.Ez is maradt másnapra 27.-ére.

158. Vancsa1977 (válaszként erre: 53. - Guruljka)
2018. jan. 6. 12:34

Én is hálás vagyok azért a kevésért amim/amink van.Mert vannak nálunk szegényebbek,rosszabb sorsú emberek,családok.

De karácsony az mégiscsak karácsony.

Amikor még apukámmal,és anyukámmal laktam volt egy olyan év amikor karácsonyra szinte alig volt mit ennünk.Na akkor megfogadtam,hogy nekem nem kell semmi de semmi ajándék hanem a kaja meg legyen.

157. Guruljka (válaszként erre: 156. - Százas Evelin)
2017. dec. 25. 19:07
Az a lényeg! :D
156. Százas Evelin (válaszként erre: 150. - Guruljka)
2017. dec. 25. 17:57
Persze, nem is vagyok türelmetlen. Egyébként, még így is jól érzem magam. :-)
155. Százas Evelin (válaszként erre: 151. - Piroska52)
2017. dec. 25. 17:52
Köszönöm, neked is boldog karácsonyt!
154. Guruljka (válaszként erre: 153. - Guruljka)
2017. dec. 25. 16:53

Szíveket küldtél, lehet, hogy félreértettél valamit?


Nem jelentkeztem nálad alanynak. Ha gorombának tűnök irányodban, az nem magakelletés és nem, ismétlem, NEM a véletlen műve.

153. Guruljka (válaszként erre: 152. - Aba011e456)
2017. dec. 25. 14:36
Tedd, amit jónak látsz. Elég messze vagy.
152. aba011e456 (válaszként erre: 144. - Guruljka)
2017. dec. 25. 08:51
A sex felkoki allapotban igenytelensegre vall....De ha mindketten spiccesek felszabadult, gatlastalan is tud lenni...
151. Piroska52 (válaszként erre: 149. - Százas Evelin)
2017. dec. 24. 13:18
jobbulást,és békés ünnepet
150. Guruljka (válaszként erre: 149. - Százas Evelin)
2017. dec. 23. 19:47

Most másképpen alakult az életnek az ő fennforgása.

Majd lesz jobb.

149. Százas Evelin (válaszként erre: 148. - Guruljka)
2017. dec. 23. 19:12

Milyen kis okos unoka. Megadja a módját, és nem engedi, hogy elrontsák az örömét. :-)

Nekem most tulajdonképpen mindegy is, mit eszem. Pszichésen sem vagyok annyira topon, rámragadt némileg anyám szomorísága, az ilyesmitől azért nem lehet olyan egyszerűen elhatárolódni. Nem is akarnék.

Meg orrilag is tompa vagyok, kissé náthásan sose tudok rendesen enni. Az illatokat sem érzem, étvágyam se túl jó. Már megint ott tartok, mint az ad.hoc fogyim idején, csak akkor eszem, ha éhes vagyok. Ebből nemigen fog kijönni a napi 5-6 alkalom, de ez a pár nap csak nem nyom annyit a latban.

148. Guruljka (válaszként erre: 147. - Százas Evelin)
2017. dec. 23. 17:00

Figyu csak... nem az étel az ünnepi. Az érzés az, amivel eszed.

Az egyik unokám nem engedi, hogy az anyja az év során máskor is kókuszos csirkét főzzön, mert akkor odalenne a karácsonya. Neki az az ünnepi étel.

147. Százas Evelin (válaszként erre: 146. - Guruljka)
2017. dec. 23. 15:52

Na ez az, erről beszéltem. :-) Saját magával legyen jóban az ember, akkor mindig remek társaságban van. :-)

Na képzeld, én meg bulgurt tettem a gombalevesbe. Kissé mintha agyamra ment volna a fogyi, ez valahogy szokatlan kombináció volt. De ízre kifogástalan. Sehogyse sikerül viszont karácsonyi kajának minősítenem. Nekem sincs szaloncukim, fám is csak egy kicsi mű, savanyúkápim viszont van doszt. Másfél zacsi bolti, és egy fél fejet legyalulva, besózva belegyűrtem egy befőttes üvegbe, azt most szoros megfigyelés alatt tartom. :-) Az lesz a januári savi kápi. :-) A többi az meg echte karácsonyi káposzta.

146. Guruljka (válaszként erre: 145. - Százas Evelin)
2017. dec. 23. 15:36

Nem is kell. :D


Én tegnap már este 8 körül ágyban voltam, és hamarosan aludtam is.

Már nem ittam meg a sört sem, amire egész nap készültem.

Egészen délig aludtam, most meg csak simán jól érzem magam. :D Majd ma megcsinálom azt a cukkinigömbös kaját, az ünnepi kókuszos csirkét csak holnap.


Hogy ma sütök-e valamit, még nem tudom.


Nincs itthon: szaloncukor, bájjjgli, savanyú káposzta.

Ja, és fenyő sincs, csak a drága kis kőrisem az udvaron. Eleven kis madarak a díszei, mert "ő" tartja at ágain az etetőket.

2017. dec. 23. 15:31

Izgalmas szerető az én karácsonyfám alá ugyan be nem ül. Túl vagyok én már az ilyesmin. Egész nap főzzek takarítsak, csillogjon villogjon minden, az izgalmat meg max. csak az jelentse, hogy a benyomott drágám előáll-e valami karácsonyi extra kívánalommal, akkor amikor nekem az összes kívánalmam már csak a szundi lenne.

Hm. Nekem is volt már egy olyan érzésem, hogy megint elharapódzott bennem a terézanya. :-) Mit akarok megértetni, és minek? A maligánokkal nem versenyezhetek. :-)

144. Guruljka (válaszként erre: 143. - Aba011e456)
2017. dec. 23. 13:24
Csakhogy egy temperamentumos nő nem arra vágyik, hogy egy félkoki pasi lelkét és egyebét tuningolja még karácsonykor is...
143. aba011e456 (válaszként erre: 141. - Százas Evelin)
2017. dec. 23. 13:21
Ezert jo egy izgalmas szereto,,,,,
142. Guruljka (válaszként erre: 141. - Százas Evelin)
2017. dec. 23. 12:31

Evelin anyu.


Majd frontálisan ütközik a maligánokkal, és kész.


Tudod: kinek-kinek a maga módján!

141. Százas Evelin (válaszként erre: 140. - Aba011e456)
2017. dec. 23. 11:50

Ezt mintha már megbeszéltük volna egyszer.

A magány lehet társas ugyan, de attól még xar.

Az egyedüllét viszont nem okvetlen magány. Lehetsz egyedül, függetlenül mindentől és mindenkitől úgy nagy általában, de tetszésed szerint vendéget fogadhatsz, te magad elmehetsz otthonról stb.

Szerintem ezt érdemes becélozni. Te most hogy állsz?

140. aba011e456 (válaszként erre: 139. - Százas Evelin)
2017. dec. 23. 11:39
Meg a magany is jobb a tarsas maganynal...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook