Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magány - kinek van ötlete? fórum

Magány - kinek van ötlete? (beszélgetős fórum)


1 2
41. mézgapaula (válaszként erre: 40. - Szoszatyar)
2012. ápr. 15. 20:03

Hát igen, biztosan nehéz ügy. De szerintem is jó ötlet, hogy megpróbálod így a neten, hátha sikerül. Bár én félnék, hogy rám akaszkodnak olyanok is, akikkel nem érezném jól magam, és nem tudom majd őket levakarni.


Én is egyedülálló vagyok különben újra (azért is néztem bele a fórumba) és a legutóbbi pofáraesés után nem is keresek párt, de gyerekem sincs. Igaz, a magányt mindig jól bírtam, többnyire kirándulni járok a kutyámmal, de régebben volt, hogy moziba is elmentem egyedül:-)


Sok sikert a sorstársak megtalálásához!

40. szoszatyar (válaszként erre: 38. - Mézgapaula)
2012. ápr. 15. 17:11

De hát egyértelműen a volt férjemhez kötődtek :(. A barátnőimmel természetesen csinálok néha közös programokat, az nagyon jó. De a gyerekek nem lesznek tőle boldogabbak.

Ismerkedni sajna ők nem szoktak. Az egyik néha igen, a másik soha. Én gyerek koromban mindenhol ismerkedtem, barátnőket szereztem, még a strandon is. Egyébként most is. Csak tényleg mindig az van, hogy egyszer csak általában előkerül az új ismerős férje. De párok és egyedülálló tényleg nem passzolnak, higgyétek el. A téren vagy a játszóházban (oda is járunk) meg nem írhatom ki magamra, hogy "egyedülálló!!! sorstársakkal ismerkednék". De itt igen :).


Olyan fura, néha tényleg azt érzem, nincsenek is szinglik, főleg közép-korosztályban, általános iskolás gyerekkel. Mindenkinek van/lesz párja? Kétségbeejtő. Szinte kötelező párkapcsolatban élni, másképp az ember ki van közösítve :(. Valahol értem, de hát nem sikerülhet mindenkinek, én meg nem erőltetem, inkább vagyok egyedül, mint egy erősen kompromisszumos kapcsolatban. Lehet, hogy felnagyítom a problémát, vagy most telt be a pohár, de tényleg azt látom, hogy alig vannak pár nélküli (és párt nem kereső) emberek.

39. szoszatyar (válaszként erre: 37. - Bosziii)
2012. ápr. 15. 17:01
Vegyek egy macskát? És költözzek a szabadba? :)
38. mézgapaula (válaszként erre: 36. - Szoszatyar)
2012. ápr. 15. 15:41

Idegen parok koze nyilvan nem, de egy jol osszeszokott tarsasag nem ertem, miert vetne ki magabol az egyedul maradtat (hacsak nem egyertelmuen a volt ferjedhez kotodnek).

Akkor esetleg kuldd el neha a gyerekeket veluk, a regi haverokkal, te meg csinalj kozos programot a gyermektelen baratnoiddel:-)

Hidd el, ennyi szabadsag neked is jar!

Vagy vidd oket mindenfele es engedd, hogy a gyerekek ismerkedjenek.

2012. ápr. 15. 15:28
cica! négyfalnélküliség! :-)
36. szoszatyar (válaszként erre: 34. - Mézgapaula)
2012. ápr. 15. 15:27

Ó, hát bonyolult a helyzet a régi ismerősökkel, rokonokkal. Nem utáltak ki a társaságból, csak egyszerűen nem passzol be az egyedülálló a párok közé, ez tapasztalat!

A saját családom távol van tőlem, minden szempontból (korban, stb).

Nők Lapját már rég láttam, az tény. Majd megnézem.

35. 6e647e0d82 (válaszként erre: 31. - Szoszatyar)
2012. ápr. 15. 15:04
ez nagyon jó ötlet..., menni fog, biztos vannak a nagy tömegben olyanok, akik szívesen kimozdulnának a gép mögül.:)
2012. ápr. 15. 15:03

Szia,

ez nagyon furcsa nekem, amiket irsz, mert ebbol teljesen az jon le, hogy a valasod elott volt egy nepes tarsasagotok, amibol azutan a feltekeny felesegek "kiutaltak". Marpedig ez nagyon szomoru:-( Nekem is van olyan baratnom, akire egyszeruen tapadnak a pasik, pedig o sosem tudna nos emberrel kezdeni es emiatt sajnos szakadt mar meg baratnojevel kapcsolat.

Viszont van egy prima otletem: mi a helyzet a rokonokkal: fiverek, unokafiverek, masodunokafiverek?? Csak vannak valahol hasonlo koru gyerekek. Lehet, hogy a csaladi kapcsolatok teren lehetne egy kicsit erositeni es azt csak nem gondolja egy asszony sem, hogy a masik kikezd a sajat unokatestverevel.

Azonkivul a Nok Lapja szokott cserevakaciot hirdetni, ott gyakran jelentkeznek egyedulallo anyukak, akik gyerekeikkel egyutt nyaralnanak. Ezekbol aztan eletreszolo baratsagok is kialakulhatnak, bar arra nincs garancia, hogy a kedvedert egyik baratnod sem akar part keresni...

33. szoszatyar (válaszként erre: 32. - Korteforma)
2012. ápr. 15. 15:03
Csinálok mindent, mint lejjebb írtam is. Csak a társaság nem jön össze, mert párokkal egyedülállónak nem jó. Azért keresem itt a sorstársakat, hátha így célzottan sikerül pont őket találni meg.
32. korteforma (válaszként erre: 1. - Szoszatyar)
2012. ápr. 15. 14:18

Ami érdekel, kezd el egyedül csinálni. Kivéve, ha mind olyan, amit otthon csinálnál :)

Mozgás, kreatív elfoglaltságokhoz találsz társat.

Én egyedülálló vagyok és persze, jó lenne társ, de amíg nincs, addig is jól akarom érezni magam.


Legyél kezdeményező! Simán lehet, hogy a párkapcsolatban élő ismerősök, illetve egyedülálló barátaid szívesen mennének el veled ide-oda.


Azt, hogy magány, töröld a fejedből, mert egyre inkább ezt az érzést fogod megélni és "bevonzani". :-)

31. szoszatyar (válaszként erre: 30. - 6e647e0d82)
2012. ápr. 15. 14:14

Igen. Vagyis azt hiszem. Egy biztos: egész családok nem. És "pasi" sem jöhet szóba (hogy miért, az itt most nem lényeg). Idősebbekkel is jól megvagyok egyébként! Csak a gyerekek unják azt, mikor én egy idősebbel beszélgetek (ami egyébként nekem jól szokott esni), és se másik gyerek, se velük nem foglalkozom azalatt. Szóval igazából nem magamnak, hanem magunknak keresek társaságot ily módon. Abban a reményben, hogy nem vagyok egyedül, csak IRL nem találom meg pont azokat, akikkel éppen tudna működni a közös program. Ami egyébként - elképzeléseim szerint - egy laza virtuális klubra alapozódna, lennének programok, és mikor ki akar, csatlakozna. A klub specialitása az lenne, hogy "egyedülálló szülők", akik a gyereküknek (és maguknak) a tévé/számítógép magányánál jobb szabadidőtöltést szeretnének.


Egyébként azt gondolom, ez pont olyan dolog, amire jó a net. A net nem feltétlen elvon a való élettől, hanem akár szolgálhatja is azt, ha ügyesen használjuk :).

30. 6e647e0d82 (válaszként erre: 28. - Szoszatyar)
2012. ápr. 15. 13:59
akkor neked egyedülálló kisgyermekes anyukák a legoptimálisabb megoldás?
29. szoszatyar (válaszként erre: 27. - Idhikai)
2012. ápr. 15. 13:36
Szóval összefoglalva az előbbit: igen, egyszerűbb, működik is, csak nem a megfelelő társakat sikerül így találni. Az az igazság, hogy nagyon kevés az elvált kisgyerekes szülő, főleg vidéken. A kisgyerekesek inkább nem válnak, hanem fenntartják a házasságot akkor is, ha nem működik. Erről, hogy ez jó-e, lehet vitázni (el is olvastam pár topikot ma a témában), de én elemzés helyett a megoldást keresem, mégpedig a jó megoldást, és ez egy ilyen próbálkozás itt :). Hátha ez bejön :).
28. szoszatyar (válaszként erre: 27. - Idhikai)
2012. ápr. 15. 13:29
Ezeket csinálom is, és meg is van a felnőtt társaság - egész addig, míg apuka fel nem bukkan. A párokkal való kapcsolat nem erős oldalam, meg nem is vált be. Nem nyúlom le senki pasiját, de mégis azt hiszik, le akarom, pedig nem, tényleg nem, senkit nem akarok, megvan a magam "lelki kötöttsége", abszolút nem vagyok nyitott senkire. De ezt akár ki is írhatom magamra, akkor is félnek tőlem, még azok is, akik tudják, hogy mennyire esélytelen, hogy én bárkit is közel engedjek magamhoz. A másik, hogy utálom nézni, ahogy mások egymást simogatják, meg puszilgatják. Van egy család, akikkel emiatt szakadt meg a kapcsolat, hogy már inkább vittem a gyerekeket én egymagam, mialatt ők csókolóztak, hogy ne kelljen látnom, mert azért tud fájni, hogy másoknak megy, csak nekem nem. De a fő gond az, amit az előbb írtam, hogy "két nő egy pasi" az nem jó felállás... Lehet, hogy én sem vágynék rá, ha lenne párom, hogy egy jó megjelenésű egyedülálló nő is jöjjön velünk bárhová.
27. Idhikai (válaszként erre: 8. - Szoszatyar)
2012. ápr. 15. 13:22
Annak idején úgy csináltam, mivel valóban a gyereknek is kell a gyerektársaság, hogy pl. elmentünk kirándulni a közeli erdőbe, vittünk még 2-3 gyereket a gyermekeim osztályából, barátai közül... később már csatlakoztak a szülők is, és mindjárt felnőtt társaság is volt, hja... és imádtam számháborúzni a gyerekekkel. :)Ha elmész velük uszodába, strandra, simán szóba lehet elegyedni az ott lévő édesanyákkal... de a játszótéren is, vagy az óvodában... Mindegyik egyszerűbb, mint neten, vadidegenek közt társaságot keresni... szerintem. De kívánom, hogy így is sikerüljön.
26. szoszatyar (válaszként erre: 25. - Syria)
2012. ápr. 15. 13:17
Az nem tartozik a témához. Biztos van topik, ahol a lelki élet meg a párkapcsolat a téma, majd rákeresek :).
25. syria (válaszként erre: 1. - Szoszatyar)
2012. ápr. 15. 13:14
Mi az oka, hogy nem keresel partnert?
24. szoszatyar (válaszként erre: 23. - 6e647e0d82)
2012. ápr. 15. 13:11

Jó ötlet...

Mondjuk egy ismerkedős délután valahol valamikor. De még nem most, hogy legyen ideje másoknak is észrevenni, hogy van ilyen fórum, van ilyen kezdeményezés.

De addig esetleg lehet töprengeni, hogy hol és mikor. A jövő hétvégével az a gond, hogy egy napos, a mostanival meg az, hogy már vége. Marad tehát a hosszú hétvége egyik napja, vagy az azt követő hétvége egyik napja. Addig ráér ide találni mindenki, akit érdekelhet.

23. 6e647e0d82 (válaszként erre: 22. - Szoszatyar)
2012. ápr. 15. 13:06
akkor azt javaslom, dobj fel valami konkrét dolgot, és akit érdekel, csatlakozni fog...
22. szoszatyar (válaszként erre: 20. - 6e647e0d82)
2012. ápr. 15. 12:57

Köszönöm, nagyon kedves vagy, de sajnos pont a kreatívkodás az, ami nem jön be egyikünknek sem, igazi kétbalkezesek vagyunk :), kreatívkodásban a kötelező minimumot is épp csak elérjük, de azt sem túl lelkesen :(.

Egyébként jó ötlet a munkahelytől, hogy ilyet szervez!!!

21. 6e647e0d82 (válaszként erre: 18. - 2a69f78972)
2012. ápr. 15. 12:55
már kezdtem megijedni, hogy baj van velem, mert nem érzem... de így megnyugodtam.:)
20. 6e647e0d82 (válaszként erre: 14. - Szoszatyar)
2012. ápr. 15. 12:53

a munkahelyemen vasárnap délelőttönként szoktak lenni kreatív foglalkozások hasonló korú gyerekeknek, nagyon élvezik... ha gondolod megírom mikor lesz a következő, Budapest, közel a Margitszigethez...

nem reklámozni akarom, csak mint ötlet...

19. rohiani (válaszként erre: 1. - Szoszatyar)
2012. ápr. 15. 12:50

Szia!

Nekem is hasonló a gondom, csak nálam egy gyerek van. Ő 8 éves. Kettesben nekünk sincs nagyon kedvünk elindulni, bár voltunk már sok helyen (Budai vár, libegő, kisvasút, Hévíz, Keszthely, Zamárdi kalandpark, Diósgyőri vár, Visegrádi stb.), de mostanában elindulni sincs kedvem. Társasággal tényleg jobb. Barátnőmékkel szoktunk menni, ott két kislány van, de ők sem mindig érnek rá, így marad itthon tv, szgép, játszótér unalmas háromszög.

Szóval én szívesen benne vagyok egy-két ilyen programba. Mi Pomázon lakunk.

18. 2a69f78972 (válaszként erre: 16. - 2a69f78972)
2012. ápr. 15. 12:49

Hoppá! Ez kissé félreérthető!:))))


Baráti szimpátiával, virtuálisan!:))))

17. szoszatyar (válaszként erre: 7. - 2a69f78972)
2012. ápr. 15. 12:48
Egyébként egész életemben magányos voltam egy kicsit, és még csak nem is zavart. Jól tudom magam érezni egyedül. Egy határig :).
16. 2a69f78972 (válaszként erre: 15. - 6e647e0d82)
2012. ápr. 15. 12:44
Ölellek!:)
15. 6e647e0d82 (válaszként erre: 12. - 2a69f78972)
2012. ápr. 15. 12:44
nekem segített.:)
14. szoszatyar (válaszként erre: 11. - 6e647e0d82)
2012. ápr. 15. 12:42
A gyerekek alsó tagozatos általános iskolások.
13. szoszatyar (válaszként erre: 10. - 2a69f78972)
2012. ápr. 15. 12:42
Budapesttől 70 km-re élünk, de legszívesebben Bp-n és környékén szervezünk programot. Meg a Balatonnál. Szeretek kirándulni is. És hát a net nagy segítség a távkapcsolatokban ma már :), én hiszek benne, hogy a távolság nem akadály. Nem közös délutáni játszóterezésre gondolok, abból már kinőttünk, hanem hétvégi programokra, ahhoz meg úgyis utazik valamennyit az ember, a vidékieknek helyben szinte semmi nincs.
12. 2a69f78972 (válaszként erre: 9. - Szoszatyar)
2012. ápr. 15. 12:38

Értettelek az első perctől kezdve!


Csak a fórum címe miatt hátha idekeveredik olyan ember, akinek ez segíthet (?)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook