Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magány fórum

Magány (beszélgetős fórum)


2008. júl. 29. 11:25

"A fény harcosa tudja, hogy Isten a magányt használja arra, hogy megtanítson az együttélésre"

Coelho

2008. júl. 29. 09:58

"Amikor te egyedül vagy, akkor nem egyszerűen egyedül vagy - te magányos vagy. A magány és az egyedüllét között pedig óriási különbség van. Amikor magányos vagy, akkor a másikra gondolsz, hiányolod a másikat. A magányosság egy negatív állapot. Úgy érzed, jobb lenne, ha a másik - a barátod, a feleséged, az anyád, a szerelmed, a férjed - ott lenne. Jobb lenne, ha a másik ott lenne veled... de nincs ott.

A magány a másik hiánya. Az egyedüllét viszont önmagunk jelenléte. Az egyedüllét nagyon pozitív; egy jelenlét, egy túlcsorduló jelenlét. Annyira szétárad a jelenléted, hogy betöltheted vele az egész világegyetemet, és senki másra nincs szükséged."

Osho

2008. júl. 29. 09:49
Nekem vannak barátaim, de a legtöbbje elfoglalt, nem érnek rá semmire se. De ha van valami gondjuk egyből megtalálnak. Már többször próbálkoztam, hogy magamról beszéljek, végre velem is foglalkozzon valaki. A fenét! Mindenki csak a saját problémájával van elfoglalva, csak magukkal foglalkoznak. Így maradt számomra az egyetlen funkció,az hogy meghallgatok másokat. Ha már nagyon elegem van, akkor elmegyek egy szakemberhez, az végre meghallgat! De szőrnyen magányosnak érzem magam, hiába van körülöttem ennyi ember.
2008. júl. 29. 09:39
Ez egy érzés, érzés hullám nálam- van, hogy nincs semmi kiváltó oka. Mondjuk én sokszor szeretek saját kis világomban egyedül ellenni- jól elvagyok, de a magány egészen más, akkor úgy érzem senkit nem érdeklek, és mindent pesszimistán látok...
2008. márc. 10. 15:48
Mert senki nem figyel a másikra. Nem beszélgetünk, nem vagyunk együtt csak úgy, a társaság kedvéért. Nem érünk rá, rohanunk. Dolgozunk látástól vakulásig. (a nők még a házimunkával és a gyerekneveléssel is megfejelik) Fáradtak vagyunk, bambuljuk a TV-t, meg az interneten lógunk és hülyeségeket beszélünk:)
2008. márc. 10. 14:47
És mi van azokkal, akik társas magányban élnek?
6. badonyimariaeva (válaszként erre: 5. - LoLiNa)
2008. febr. 17. 11:18
Összekaptam magam,csak egy kicsit másképp!
5. LoLiNa (válaszként erre: 4. - Badonyimariaeva)
2008. febr. 17. 11:10

De nem mindenki ugyanolyan.

ha valaki magányos, társaságra vágyik. sokan csalódtak, csalódtunk már életünkben, nincs is olyan ember a földön, aki ne csalódna / nem csalódott életében.

össze kell kapni magunkat és továbblépni! ismerkedni stb. :)

és máris tovaszáll a magány.

4. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Ab31092128)
2008. febr. 17. 10:56

Azért mert a bizalmat egyvaliki,jól eljátszotta az életemben!

Ezek után,sokan a magányt válasszuk.

2008. febr. 17. 10:11
Mert odalett a bizalom,az egymás iránti érdeklődés,szerintem legalább is..sajnos..és a legtöbb valaki ellenséget keres a másikban,és nem barátot,vagy túl elfoglalt,hogy foglalkozzon másokkal,és el van a maga kis világában.Megfigyeltem,egynémelyik öreg nénike úgy tud örülni egy két jó szónak,mikor látom,hogy magányosan üldögélnek,és nem veszi őket figyelembe a kutya se....
2008. febr. 17. 10:10
nekem erről pont egy másik topci témája jutott eszembe,vagyis a kisebbségi komplexus.Szerintem ez lehet az egyik oka a sok magányos embernek,illetve a máik véglet azok az emberek,akik annyira elvannak maguktól szállva és tökéletesnek hiszik magukat,hogy mindenkit kiszelektálnakmmig a végén egyedül találják magukat...
2008. febr. 17. 10:08
sziasztok ! szerintetek miért van ennyi magányos ember ?üdv feri

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook