Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magánvállalkozás, vagy Kft? fórum

Magánvállalkozás, vagy Kft? (tudásbázis kérdés)

3. 8ee31e318f (válaszként erre: 2. - Hugica_29)
2009. aug. 25. 21:22

szerintem nem a kor szamit. :)


nekem az a legnagyobb problemam, hogy nagyon meg van kotve egy maganvallalkozo. fillerre el van szamoltatva a sajat penzerol. a kft mintha kicsit lazabb poraz lenne.

elobbirol van tapasztalatom, utobbit nem ismerem tisztan a mukodeserol.

2009. aug. 25. 20:37

Szia!

Szerintem kft.

Mert:

A kft jogi személy. Alapíthatják természetes személyek, jogi személyekés jogi személyiséggel nem rendelkező személy. És a legjobbb (nekem :) ), hogy alapíthatja 1 személy is. A minimális alapító vagyon fél millió ft. A munkavállalók kedvezményesen vagy ingyenesen dolgozói üzletrészt szerezhetnek, ha ez a társasági szerződésben ez rögzítve van .... meg ilyenek :)

De sztem ezeket te is tudod ha már belevágsz :)


Tudom nem sok egy 17 éves szájából hallani (majdnem 18 :D ) de közgazdász leszek és tanultam ilyenekről. :))


Mindenesetre sok szerencsét kívánok hozzá! :)

2009. aug. 25. 20:20

Komolyan gondolkodom az iparengedely kivaltasan. egy faipari vallalkozas, ami fureszaru, kerti butorok kereskedesevel, es egyedi asztalos es epitoipari termekek gyartasara szakosodik, bar mindez evek mire teljeskoruve valik, a koltseges eszkozpark kiepitese miatt.

tehat marad indulasnak egy max 2 szemelyes mikro vallalkozas, ami evek alatt bovulne, es talan 6-10 fot alkalmazna hosszutavon.

ez esetben milyen elonyei, es hatranyai vannak egy maganvallalkozasnak, vagy kft-nek?

varom velemenyeitek. koszonom mindenkitol :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook