Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magántanulók, ti hogy kaptátok meg a féléves jegyeket? fórum

Magántanulók, ti hogy kaptátok meg a féléves jegyeket? (beszélgetős fórum)


5. lilimia (válaszként erre: 4. - Moonlight13)
2014. febr. 7. 18:15
Köszönöm! :)
4. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Lilimia)
2014. febr. 7. 07:27

Gratulálok az eddig elért eredményeidhez!

Megnéztem a fényképeiteket, nagyon szép pár vagytok!

2014. febr. 7. 00:37

Szia!

Én az általános 4. osztályt már magántanulóként kezdtem eü. okok miatt. Mivel nem tudtam bejárni, és a kirendelt tanárok között volt olyan, akinek az adott tárgy nem volt a szakterülete. Minden év végén osztályozó vizsgát kellett tennem, 8. osztályban természetesen ez a félévkor volt esedékes. A gimit megpróbáltam nappalin, de 9. második félévében már nem számolták a hiányzásaim. 10. mádodik félévétől lettem estis, mivel gimiben már nem kötelessége az iskolának biztosítani a tanárokat (általánosban idegennyelvből sem).

Hiába éves anyagokból kellett vizsgáznom, mindig kitűnő volt a bizonyítványom, neves gimnáziumba mentem, ott is kitűnő voltam, simán vettem a felvételit, majd az érettségit is, míg az osztálytársaim idegroncsok voltak, én rutinos vizsgázóként futottam neki, abszolút sikerrel. A Debreceni Egyetemre jelentkeztem Szociális munkás szakra, de az eü. problémák, és a tanárok viselkedése miatt (több ízben megaláztak amiatt, hogy vak vagyok). Utána 2 éves OKJ-s tanfolyamon osztályelső voltam.

Tudás szempontjából egyáltalán nem hátrány, sőt! Viszont olyan dolgokból maradtam ki a magántanulóság, pontosabban a betegségeim miatt, amik pótolhatatlanok, de nem volt más opció esetemben.

Egyébként mind általánosban, mind a gimnáziumban folyamatosan kapcsolatban voltunk, voltam az iskolával, bármi volt, szóltak, akár egy sulis programról volt szó, akár a vizsgák időpontjáról.

2014. febr. 6. 23:50
En ket evet voltam magantanulo eletem soran, egeszsegugyi es csaladi okokbol kifolyolag. Egyszer 8-ban es egyszer 12-ben, pont erettsegi evben. Eletem 2 legszebb eve volt. A sajat tempomban haladhattam, ami erdekelt utana jarhattam, nem oltek a hulyesegekkel. A matek nekem nehezen ment, abbol kulontanarhoz jartam. Dolgozatokat bementem megirni evkozben a tanaraim lyukasoraiban, valamint beadando munkak es szobeli vizsgak is voltak. Mindket magantanuloi evemben jol teljesitettem, 8-bol egy nivos kozepsuliba jutottam be, 12)bol pedig az eltere osztondijaskent toriszakra. Azota mar az anglisztikat vegzem jo eredmennyel csalad mellett. Vallom, hogy az a ket ev rengeteget nyomott a lattban, nem vettek el a tanulasi vagyamat, illetve amit evek alatz elvettek, azt vissza tudtam szerezni. A tanarok mindig jofejek voltak, hiszen jo eredmenyeim voltak. Egyik osztalyomat sem szerttem igazabol, nem is tartom senkivel a kapcsolatot, de sem akkor, sem most nem hianyzik. Sulin kivul voltak ea vannak is barataim. Sajnos az 5.evi kotelezo ovit nem tudom kikerulni, de a fiam biztos homeschoolingos lesz, nem fogom hagyni, hogy a szuper magyar oktatasi rendszer tonkretegye... Pedig belolem is tanar lesz, de nem ebben a rendszerben...
2014. febr. 6. 23:22
Szerintetek mi az előnye, hátránya, és a félévi tájékoztatot, hogy kaptátok meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook