Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magándoki vagy SZTK? fórum

Magándoki vagy SZTK? (beszélgetős fórum)


30. 6b006fc769 (válaszként erre: 28. - Sunshine24)
2011. márc. 24. 16:28
Érdekes, én megkaptam ezeket SZTK alapon:) Na jó a kedvességet nem mindig, mert a dokinéni nagyon tudott veszekedni a hízás miatt:)))))
2011. márc. 24. 14:52
Én még nem tartok a terhesgondozásnál, de mi is babát szeretnénk. Eleinte szakrendelésre jártam, csak amikor rángattak ide-oda, meg küldtek el a fenébe, hogy menjek magándokihoz, akkor letettem róla. Azóta magándokihoz járok és ragaszkodom is hozzá. Korrekt orvosnak találom.
28. sunshine24 (válaszként erre: 16. - 6b006fc769)
2011. márc. 24. 14:48
Egyrészt kedvesebbek, másrészt odafigyelnek, nem kell neked felállítanod a diagnózist, és könyörögnöd egy-egy vizsgálatért.
2011. márc. 24. 13:39
Én is sztk-ba jártam végig a terhesen. Én eleinte kerestem egy magándokit, ugye a 12 hetes uh nagyon fontos, erre közölte,hogy nem jó a gépe, nem tudja megcsinálni, fél órát ott ültünk telszámokat adott,hogy kit hívjak,kihez menjek, és még el is kérte a pénzt. Ezen felháborodtam és elmentem az sztkba. Reggel fél 9-kor kezdett, de ott ültem fél 7-kor (akkor ment el a párom dolgozni és így bevitt) és az első 3-ban benne voltam, utána irány a védőnő és így letudtam mindent egy nap. nekem szerencsére nem volt semmi problémám, szülés beindulásakor meg felhívta a párom a kórházat,hogy 5 perces fájások vannak, amik kb 1 percig tartanak és mit csináljunk. Mondták,hogy menjünk be, és már bent is maradtam és meg is született a kislányom. fogadott szülésznőm sem volt, de nagyon jót fogtam ki, gátvédelemmel szültem, szóval én úgy voltam vele,hgoy fizettem egy csomó tb-t, akkor lássanak is el, és amit a magándokira költöttem volna, azt a kislányomra tudtam költeni.
2011. márc. 24. 12:20

Én mikor terhes lettem sztk rendelésre mentem be.Fiatalon nem volt még magán dokim.

Na ne mondjam azt hittem hogy 10 hetes terhesen megszülök az asztalon olyan durván nyomkodott meg az orvos.Utána kerestem egy magándokit.Nem azt mondom hogy de nagyon drága volt,de nekem elég volt kiböjtölni a havi pár ezer forintot.De ha elölről kellene kezdenem akkor már alapból hozzá vagy egy másik magándokihoz mennék.

Sajnos tesómmal idén nőgyógyászati gond volt és mivel ismerte már a dokimat látásból ő is hozzá ment.Műtét lett a vége de a műtétért nem fogadott el egy forintot se.Csak mikor rendelőbe megvizsgálta azért.És neki lehetünk hálásak hogy a tesóm még szülhet ha akar.Nagy volt a kockázat hogy nem.De ő megmentette.

2011. márc. 24. 12:10
Lehet, hogy mindenki azt kapja, amit elvár? Tudom-tudom, megint ezotéria-túltengésem van...
24. anyucika3 (válaszként erre: 14. - Sunshine24)
2011. márc. 24. 11:22

Én is így vagyok vele.De nem azért,mert ezzel egyet értek,sőt mélységesen felháborít,hogy erre vagyunk kényszerítve amellett,hogy fizetjük a tb-t.

Undorító ami az eü-ben megy.

23. 204b456479 (válaszként erre: 22. - Szjudy77)
2011. márc. 24. 11:15
ameddig nem nyúlnak hozzád addig röhögj, aztán marad a sírás :-D
22. szjudy77 (válaszként erre: 21. - 204b456479)
2011. márc. 24. 11:05
Na igen... :) Néha már nem tudom sírjak vagy röhögjek kínomban :(
21. 204b456479 (válaszként erre: 18. - 25a27430dd)
2011. márc. 24. 11:00
Magyarooooorszááág, ahol rémálmomban jártam... :-D
20. 6b006fc769 (válaszként erre: 18. - 25a27430dd)
2011. márc. 24. 10:57
hatalmas gerince lehetett....
2011. márc. 24. 10:56
Azt hozzáteszem, hogy UH-ra időpontra jártam, és mivel 4D-re mentem az fizetős volt. Utána amikor kórházba zártak, ott a komplett osztályt "lezavarták" az UH-ra, olyan időpontban, amikor nem volt utcáról bejövőnek rendelés, így az is eléggé pörgött:)
2011. márc. 24. 10:55

Én meg jó nagy baromságot csináltam, sztk-ba jártam, de tömtem pénzzel. Soha többé nem csinálnám ezt.

Egyáltalán nem volt készséges, úgy vette, neki a pénzem alanyi jogon jár. De új városba jöttem férjhez, nem tudtam, mi a rendszer, senkit nem ismertem itt:(((

Most már jobban körülnéznék, és igen, fizetnék, de tisztáznám, hogy mi jár nekem a pénzemért.

17. szjudy77 (válaszként erre: 7. - 204b456479)
2011. márc. 24. 10:51

mehettem volna az sztk-ba is, ahol mindenki tojik a fejemre meg a terhességi diabeteszemre :( Voltak körülöttem olyanok, akiknek nem volt fogadott orvosuk... Szerencsétlen csaj 2 hetet feküdt bent a kórházban, ahova magas vérnyomással került és rá se néztek. Aztán fogadott onnan egy orvost és csodák-csodája egyből foglalkoztak vele.

Én se értek egyet ezzel a rendszerrel, de ez van. Azért a 8. hónapban nem mindegy, hogy 4 órát ülök a folyosón ultrahangra várva, vagy 5 percet :(

Amúgy meg a ha az általunk fizetett tb mind a kórházakba kerülne, akkor nem ilyen lenne a színvonal...

16. 6b006fc769 (válaszként erre: 14. - Sunshine24)
2011. márc. 24. 10:46
Szerintem ha jó a magánorvos, márpedig úgy-e az ember jóhoz akar járni, akkor az is futószalag, csak van időpontod és lehet, hogy kedvesebbek.
15. 6b006fc769 (válaszként erre: 11. - Jaina)
2011. márc. 24. 10:44

Ha beindul a szülés a mentőt:) Én úgy voltam vele, hogy ha nincs nagy baj, akkor kivárom a rendelési időt, ha meg nagynak ítélem meg, akkor hívom a mentőket, ők meg bevisznek a kórházba és ott azért nagy valószínűséggel megoldódnak a dolgok.

Végül is a magándoki doki mit tud csinálni? Ha nincs nagy baj, azt mondja, hogy a legközelebbi rendelésére menj be, ha nagy baj van ő is kórházba irányít.

2011. márc. 24. 10:42
Nem várok babát, csak szimpla nőgyógyászati szűrésre járok, de eszembe sem jut az sztk, csakis magán. Fogorvos, nőgyógyász szerintem legyen magándoki. Inkább kispórolom rá, de ne kezeljenek futószalagon. Megéri az a pár ezer ft a nyugalmadért szerintem.
13. 204b456479 (válaszként erre: 11. - Jaina)
2011. márc. 24. 10:41
A kórházat, nekem volt fogadott orvosom, de a kórházat hívtam, mert elég elfoglalt emberke, ha megindul a szülés, úgyis a végére jön csak. :-)
12. Nirvi (válaszként erre: 4. - 0a8303ed6d)
2011. márc. 24. 10:39
SZia:D
11. Jaina
2011. márc. 24. 10:39

Az sztk-s dokiról csak jót hallottam, ill. körbenéztem a neten, csak jó tapasztalatot olvastam róla. Viszont iszonyatos mennyiségű beteget vállal, ezért hosszú nála a várakozási idő nagyon.

A másik dokit (magándokit) nem ismerem személyesen, csak neten szoktam olvasgatni, amiket ír.


A telefonálós kérdés nekem azért jutott eszembe, mert pl. a legjobb barátnőm most szült és a terhesség alatt voltak problémái. Még az elején elkezdett vérezgetni és akkor hívta a dokiját, illetve nála megindult a 36. héten a szülés és akkor is a dokiját hívta, hogy mi legyen. Ha nincs választott orvosod, csak mondjuk sztk-ba jársz, akkor ilyenkor kit hívsz? :D

10. 204b456479 (válaszként erre: 8. - 6b006fc769)
2011. márc. 24. 10:39

Te melyik országban voltál terhes? :-DDD

Na, de viccet félretéve...szerintem nagyon nagy szerencséd volt, Én eddig ami ingyenes ellátás, azzal csak rossz tapasztalatom volt ebben az országban, kivéve a védőnőmet, aki egy határtalanul kedves nő...aztán lehet h külföldön is ilyenek az 'ingyenes' szakrendelések.

2011. márc. 24. 10:34
*szakmailag:)))
2011. márc. 24. 10:33

Na akkor erősítse valaki a másik oldalt is:)

Én Sztk-ba jártam, egyedül a várakozás volt sok, de az orvos, akihez jártam nagyon alapos, lelkiismeretes volt, olyan vizsgálatra is elküldött, ami nem kötelező (kombinált teszt) épp valami miatt ingyen megcsinálták. Végig képben volt, nagyon odafigyelt rám és a babára. Toxémiás lettem és kórházba kerültem, ekkor sem volt fogadott orvosom, de itt is nagyon jó orvosokkal és nővérekkel voltam körülvéve, mindenki kedves és szalmailag nagyon felkészült volt. Én úgy gondolom, hogy tökéletes ellátást kaptam. Igazából az nem jutott eszembe, hogy bárkit a mobilján hívjak, egyszer 16 hetesen kijött az aranyerem, ami vérzett, akkor nagyon megijedtem, de aztán rájöttem, hogy máshol vérzek, nem a babás nyílásnál:) Akkor a védőnői szolgálatot hívtam, megnyugtattak:)

7. 204b456479 (válaszként erre: 6. - Szjudy77)
2011. márc. 24. 10:28
De kedves, végülis azért fizeted a TB-t hogy még fizess a magánrendelésén is...
2011. márc. 24. 10:26
Engem az sztk-s doki rögtön a magánrendelésére irányított, mert terhesgondozást csak ott vállal... :( úgyhogy nem volt kérdés.. de ott legalább tényleg nem kellett várni, minden alkalommal ultrahangozott, stb... igaz hogy sokba kerül, de azért van előnye is...
2011. márc. 24. 10:24

Én magánba mentem, de azért, mert nagyon pofára estem az SZTK-s dokival, nem álltunk messze attól, hogy feljelentsük, azóta eszembe nem jut SZTK-s dokihoz menni, meg Nekem más dolgok is voltak, de ez hosszú story...

Ha rendes az SZTK-s doki és szereti a munkáját, akkor szerintem hívhatod nyugodtan a mobilján (ha már megadta akkor élj vele).

4. 0a8303ed6d (válaszként erre: 2. - Nirvi)
2011. márc. 24. 10:23
Szia Nirvi! :D
2011. márc. 24. 10:23
Én a magándoki mellett döntöttem, mert itt az SZTK olyan, hogy 2 perc alatt ledarálnak és előtte 2 órát ücsörgök a váróban! Nem olcsó a magándoki, de legalább tudom, hogy alaposan megnéznek mindent...
2011. márc. 24. 10:22
Én mindenképp magánt választanék. VAgyis azt is választottam és azt is fogok legközelebb is:)
2011. márc. 24. 10:20

Babát szeretnénk a párommal. Ezzel kapcsolatosan merült fel bennem a kérdés, hogy majd terhesgondozásra hova járjak.

Ami az sztk-s doki mellett szól: nálunk egy nagyon kedves doktor úr van, rendesen megvizsgál, alapos, de nagyon sokat kell várni (múltkor voltam és 4,5 órát vártam mire sorra kerültem). A magándoki mellett ugyanez (kedves, lelkiismeretes), de egy vizsgálatra 2 napi fizumat hagyom ott, messzebb van sokkal, viszont nem kell várni.

Nem tudom melyiket válasszam. Meg az is kérdés nekem, hogy ugye ha valami baj van, felhívod a dokidat. De egy sztk-s dokit is tudok ugyanúgy hívni mobilon, mint egy magánt?


Ti mit gondoltok, ill. ha babások vagytok ,akkor ti mit választottatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook