Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magán vagy TB fogorvos fórum

Magán vagy TB fogorvos (beszélgetős fórum)

1 2
2018. okt. 2. 21:08
Sajnos vagyunk egy jó páran, akik nem engedhetik meg maguknak a magánt.A fogpótlás, még így is drága, és ha nem rögzített amit főleg nem tudunk kifizetni akkor a rágás rettenetes, és a gyomrot teszi tönkre.örülök nektek, hogy ti meg tudjátok fizetni.
2018. okt. 2. 12:30
Én tavalyig sztk-ba jártam. Húzásokhoz tökéletes választás. 18 évesen volt pár tályogos fogam, sztk-ban gyökérkezelték aztán szép sorba kitörtek, begyulladtak... egyiket se lehetett megmenteni. Egyik szemfogamat sztk-ban csináltattam meg csaposra, na olyan is lett... jól elméretezték. Most a maradék lyukas fogamat már magán úton tömettem be és a fogpótlásokkal is magánba megyek. Komolyabb beavatkozásom eddig nem volt magánban, szóval kíváncsi leszek.
2018. okt. 2. 07:44
Magán
2018. okt. 2. 07:30

Sajnos a körzeti fogorvosom egy szakbarbár. Voltam nála egyszer. Soha többet.

Így járok magánrendelésre.


Ellenben nem egy olyan orvost ismerek, akihez simán járnék körzeti rendelésre, ha szabadon választható lenne.

47. plavalaguna (válaszként erre: 46. - Szkotina)
2018. okt. 2. 07:15

Az a baj evvel hogy mindenkinek mast jelent a "nem vagyonokert"


Legegyszerubb ha elkezded turni a netet. Arlistakat bongestel kerdezgetsz szemelyesen utana embereket. Bele kell feccolni az idot.

2018. okt. 2. 07:10
Nagy szükségem lenne egy jó orvosra aki nem vagyonokért leszedi a régi hidamat és újat készít. Létezik ilyen? Kisnyugdíjas jeligére választ várok.
45. Guruljka (válaszként erre: 38. - Channa*)
2018. szept. 29. 18:37

És erre kiegészítőleg reagáltam.

:D

Bocs, ha homályba borult átmenetileg...

44. Guruljka (válaszként erre: 41. - Fincsi5)
2018. szept. 29. 18:35
A hidat is a fogtechnikus csinálja. Ritka, hogy maga a fogorvos ehhez is értsen.
43. fincsi5 (válaszként erre: 42. - Plavalaguna)
2018. szept. 29. 17:43
Ja, hogy teljes pótlásnál. Ebben van valami Ismerek olyat, aki kihúzatta fogait a körzetivel, az levette a mintát is, majd a paciens elment a vejéhez, aki fogtechnikus, és a doki innentől ki lett iktatva. DD
42. plavalaguna (válaszként erre: 41. - Fincsi5)
2018. szept. 29. 17:38

Mer a doki am nem csinal semmit csak a penzt szeddiii ;) (ironia. Nem guruljka hszere szol)


Szerintem arra utalt guruljka hogy pl a mufogsor nagyban mulik a fogtechnika minosegen is, ergo nem csak dokit kell valasztani ha fogpotlasrol van szo

41. fincsi5 (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2018. szept. 29. 16:53

Vesszek meg, ha értem. DD



Fogtechnikushoz miért kellene menni?:)

40. Guruljka (válaszként erre: 39. - Fincsi5)
2018. szept. 29. 16:29

Nekem szerencsém volt, egyszer a buszon két helybeli asszony pont a fogakról beszélgetett. Mivel látásból ismerjük egymást, nem volt probléma, hogy megkérdezzem, ki az a fogtechnikus, akit mindketten dicsérnek. Megmondták szívesen. És hurrá, éppen olcsó is. Sőt azt az infót is megkaptam, hogy a helybeli fogorvossal dolgozó fogtechnikus jobban elérhető ugyan, de valamivel drágább, és nem is annyira jó.

Megvan persze minden fogorvosnak a megszokott, bevált fogtechnikusa, akivel dolgozik. Ez elvileg a betegnek is jó, mert az orvos leveszi a mintát, nem kell a betegnek külön oda is elmennie, de nem mindig ez a legkedvezőbb megoldás. .

39. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Pedroo)
2018. szept. 29. 16:23

Ezt nem igazán értem, hogy keresni kell....van körzetid, ahova tartozol, egy doki.:)

Én előtte nála próbálkoznék, s ha nem jó, csak akkor magánrendelőbe.

2018. szept. 29. 13:30

Fogpótlásért az sztk-ban is kell fizetni, csak ott drágább, mint maszeknál.

Az sztk-ban a fogmegtartó kezelésekért nem kell fizetni, azaz fogkő leszedés, tömés, gyökérkezelés és még a húzás, ami ingyenes. De az összes többi nem.

2018. szept. 29. 13:09

A közelben van egy fogorvos, aki a kezelést TB-re végzi mindenkinek, aki hozzá megy.

Hétvégén magán ügyeletet tart. De legalább tart. A környékünkön nincs más fogászati ügyelet.

A komolyabb kezeléseket és a fogpótlást magánban végzi, az ár kinek sok, kinek nem?

300 ezer felett van nála a teljes protézis. A kisebb pótlások, fajtája válogatja. Tavaly néztem meg, már nem emlékszem.

Jól dolgozik, mert mindenki dicséri, és a rendelője is jól felszerelt.

36. ab61752c45 (válaszként erre: 35. - Globus)
2018. szept. 29. 13:05
először a sztk-ba mentem.elküldött röntgenre,nem látott semmi lyukat.utána mentem a magánba,ott szörnyülködtek,hogy nem vette észre. a kálváriát leírtam.
35. globus
2018. szept. 29. 13:01
Attól is függ, hogy milyen munkáról van szó. Tömetni, húzatni felesleges magánba menni, szépen megcsinálják államiban is. Magánban az a jó, hogy gyorsabban készülhet a fogsor, nem mindegy, hogy másfél hétig kell fogatlanul járni vagy fél évig :) Magát a fogtechnikát mindkét helyen meg kell fizetni.
34. plavalaguna (válaszként erre: 33. - Ab3619a9cd)
2018. szept. 29. 12:17

Nem. Nem olyan. Azt mondom ahhoz ki mikyen doki nem a magan nem maganhoz van koze.


Szoval nem erdemes szapulni ezt vagy azt. Mert egyes orvosok vannak.

33. ab3619a9cd (válaszként erre: 32. - Plavalaguna)
2018. szept. 29. 11:40
Kezd olyan kinek van több pénze... szaga lenni a dolognak!
32. plavalaguna (válaszként erre: 31. - Pedroo)
2018. szept. 29. 11:25

Akkor oda nem mesz... ha van aki kifizeti masnak meg nem irealis.

Ezen hulyeseg haborogni

31. pedroo (válaszként erre: 30. - Plavalaguna)
2018. szept. 29. 11:17
Nyilván fontos a fogorvos, de sokszor irreálisan felszámol érte
30. plavalaguna (válaszként erre: 29. - Pedroo)
2018. szept. 29. 11:11

Anyagostul mindenestul 50 az inkabb... de van olcsobb is...


Amugy ha szerinted felesleges a doki ket eset van. Orizd meg a fogaid. Vagy tetesd be a fogtechnikussal ha szerinted a dokisag semmit se er...



Hat en csak pislogok...

29. pedroo (válaszként erre: 25. - Plavalaguna)
2018. szept. 29. 10:55

Tudod ha megnézed az árakat Akkor bizony láthatod hogy szerintem sok fogorvos szinte egy rabló.

Nézzünk például egy cirkon kerámia koronát. Tudom jól hogy egy fogtechnikus ezt körülbelül 20000 Ftért megcsinálja a fogorvos meg 60 70 ezer forintért beteszi a szádba

28. plavalaguna (válaszként erre: 26. - Ab3619a9cd)
2018. szept. 29. 10:32
??? Hat az nem egy velemeny hogy minden magan rossz...
2018. szept. 29. 10:31

Szerintem van kelkiismeretes dokk meg kontar. Es ez nem azon mulik magan vafy sztk... persze tudom idehaza minden legyen ingyen a borbol viz is...


Es itt is nem konkret dokikrol megy a duma.. hanem vki talalt egy jot es akkor abbol rogton azt gondolja az a megatuti es nem az egyenen mulik hanem higy magan vagy sztk... holott ehhez koze sincs...


Magandoki meg ha mar fizet vki akkor megy a csodavaras. Hat fizettunk, akkor tamassza mar fel a halottat is!


Akinek nem inge ne vegye magara.


Maganban masok tobbnyire a korulmenyek van szamla van szamonkerhetoseg kevesebb ido. De az orvos ugyanavval a diplomaval rendelkezik itt is ott is.

26. ab3619a9cd (válaszként erre: 25. - Plavalaguna)
2018. szept. 29. 10:31
Csak azért mert másnak más a véleménye mint a tiéd?Fogadd el!
2018. szept. 29. 10:26

Most ez ilyen magánorvos szidó fórum??


Pff...

24. Channa* (válaszként erre: 19. - Plavalaguna)
2018. szept. 29. 10:23

Hát nem tudom....


Nekem egy fogtömés után 3 héttel bedagadt az arcom és nem az volt az első gondolata az sztk-s fogorvosnak, hogy húzzuk ki, pedig én azt szerettem volna, hanem az, hogy ez egy tökéletes fog, megmentjük. És, így is lett. Gyökérkezelés 2 alkalommal a 3. alkalommal betömte és ez 1 hét alatt zajlott le.


De abban igazatok van, hogy vannak rossz sztk-s orvosok.

Az enyém nyugdíjba ment és jött helyette egy fiatal srác, aki direkt rosszul tömi be a fogat, hogy utána azt mondhassa, hogy ezt már csak pénzért tudja megcsinálni. Ki akarta mindig húzni a fogaimat, mert szerinte jobb annyira gyengék, hogy ki fognak hullani maguktól...Az én fogai, amit 49 évig 3 hetente látott fogorvos, és ráadásul még szép szabályosak is. Tömött fogam 4 db van, pótolt 3 hátul, hiányzó meg nincs, csak a bölcsesség fogaim. Ez nem normális!

Nem rég bejelentkeztem egy másik kerületbe, csak az sztk-s fogorvos miatt:DDDD És ez megint szuper:D

23. Amaunet (válaszként erre: 14. - Pedroo)
2018. szept. 29. 09:17
Nem tudom hány összehasonlítást tettél, én elégedett vagyok velük.
2018. szept. 29. 09:16
SZTK-ba járunk évek óta, az egész család. A gyerekek persze a gyerekorvoshoz, de ő is SZTK-ban rendel. Mindkét orvossal elégedettek vagyunk. Sokan mondják hogy a magánorvos azért is jobb, mert szinte azonnal tud fogadni, SZTK alapon meg heteket kell várni. Nálunk ebből sosem volt gond, vizsgálat után kérem a következő időpontot, de volt hogy férjemnek nagyon fájt a foga, bement, mondták kicsit várjon majd fogadták. Azért aki rendszeresen jár kontrollra és ismerik, azt betudják tenni sos-be, nem kell privát menni sehova.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook