Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Madeleine McCann, az eltűnt angol kislány története fórum

Madeleine McCann, az eltűnt angol kislány története (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
226. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 225. - Skorpió73)
2007. szept. 12. 18:11

Érdekes, hogy a barátok közt sem volt senki, aki azt mondta volna, hogy nem kellene ILYEN PICI!!! (meg semmilyen korú) gyerekeket magukra hagyni egyedül. Akárhogy utáltak volna engem ezért a hangulatrontásért a barátaim, én biztos nem tudtam volna ott mulatozni barátként sem, nemhogy szülőként. És higgyétek el, nem "utólag könnyű okosnak lenni" alapon mondom ezt, én tényleg nem hagytam volna őket békén, akkor inkább a lakásukon mulatozzunk.


Nagyon furcsa ez az eset. Két teljesen normális, intelligensnek festő ember, (orvosok!!!) akikről nehéz elképzelni, hogy nem szeretik a gyerekeiket.

de ha szeretik, hogy képesek rendszeresen altatózni őket akármilyen okból is? Jó hogy nem leitatják őket, hogy jól aludjanak. (ha igaz)

Egy igazi szülő, még azt is utálja, amikor a gyereke szurit kap, de elviseljük, mert tudjuk, hogy kell. De hogy én döfködjem a gyerekemet?!

Bocs hogy elragadtak az indulatok, de rendkívül fel tud háborítani az emberi hülyeség és felelőtlenség, főleg, ha egy magát megvédeni képtelen, kiszolgáltatott és ártatlan gyerekről van szó.

2007. szept. 12. 14:28

Ha annak a portugál lapnak pontosak az értesülései és az apuka tényleg bevallotta, hogy nyugtató injekciót adott be a gyerekeinek, akkor kérdezem, mennyire volt "fontos" az az este a barátokkal, hogy ezt megtette? Nem akarom bántani, hiszen nem tudni ebből mennyi igaz.

A vérnyomokat a szobában nem hiszem, hogy több hónap után veszik észre. Hova rejthették a kislányt, ha mindez igaz és hova vihették azután?

Nyugodtan vacsoráznak (ellenőrzik a kicsiket, mondván) és közben szervezetten eltűntetik a szeretett gyermeküket, hogy védjék magukat? Azután kétségbeesetten hívják a rendőrséget, hogy elvitték Madeleine-t, felforgatnak mindent és közben tudják, hogy halott? Ekkora színészek lennének?

2007. szept. 12. 13:30

"Azonban a McCann-ék hazautazását sokan menekülésként értelmezik. Az orvos házaspár ugyanis mindig hangsúlyozta, hogy csak akkor hagyják el Portugáliát, amikor lányuk előkerül."


Ez egy akkora nagy butasag!!

Mennyi ido eltelt mar azota(majdnem 5 honap)es meg most jottek haza.

Nem elhetnek ott talan evekig is csak azert mert egyszer azt mondtak,hogy addig nem jonnek haza mig meg nem lesz a lanyuk.

Gondolom a masik meg az,hogy biztosan tobb segitseget kapnak itthonrol,mint egy idegen orszagba.

2007. szept. 12. 13:09

A Portugáliában májusban eltűnt kislány, Madeleine szülei tagadják annak vádját, miszerint ők maguk ölték volna meg lányukat. A portugál rendőrség ingoványos talajra lépett vagy sikeresen leleplezték a világméretű médiakampányt folytató szülők elterelő hadműveletét? Az eset továbbra sem megoldott, a nyomozás folytatódik.


Kate McCann - jó színész, vagy áldozat?A rokonok drámai jelenetekről számolnak be. Az anya, Kate McCann angliai hazatérésük után azonnal Maddie szobájába sietett, ahol - erősen vallásos lévén - a gyerekágyhoz ült, sírni és lányáért imádkozni kezdett. A rózsaszín cica természetesen ekkor is a kezében volt, nyilatkozta anyósa a Mirror-nak. „Kate-nek szüksége volt erre. Egyedül akart lenni a szobában." A 67 éves nagymama szerint ezek a percek nagyon drámaiak voltak a 39 éves anyuka számára. Madeleine ruhái és játékai még mindig ugyanúgy vannak a rózsaszínre festett szobában, mint ahogy a Portugáliába való indulás előtt hagyta a kislány.


„Ez volt a legrosszabb, amit Kate-nek ki kellett bírnia az életben: hazajönni és Madeleine szobáját újra látni", idézi a Mirror Sheila Cowell-t, az anya egyik nagynénjét. „De Kate erős nő, ki fogja bírni."


Azonban a McCann-ék hazautazását sokan menekülésként értelmezik. Az orvos házaspár ugyanis mindig hangsúlyozta, hogy csak akkor hagyják el Portugáliát, amikor lányuk előkerül. Amikor Angliában landoltak, ahol majdnem tíz TV-társaság is várt rájuk, anyósa szerint Kate igencsak kimerültnek látszott. Állandóan azt ismételte, soha nem gondolta volna, hogy egyszer lánya nélkül kell majd hazatérnie.


A McCann szülők péntek óta a Portimao-i rendőrség tájékoztatása szerint hivatalosan is gyanúsítottak. A portugál büntetőjogban ennek a lehetősége egyébként egy különleges helyzetet jelent: az érintettek ugyanis megtagadhatják a vallomástételt, valamint a kihallgatások során jogi védelmet igényelhetnek. Gyanúsítottá nyilvánításuk azonban egyúttal arra is utal, hogy eddigi kijelentéseik hitelt vesztetté váltak.


A gyanú szerint Kate és Gerry McCann részt vettek lányuk meggyilkolásában, majd holttestét eltüntették. A mindeddig példátlan médiakampányt pedig csupán azért indították el, hogy bűnrészességükről elterelődjön a figyelem. A család szóvivője, McGuiness megerősítette, hogy Kate-et a kihallgatás alatt konkrétan meggyanúsították azzal, hogy Maddie halálát ő okozta. A súlyos vád ellenére a portugál rendőrség nem szolgált hivatalos magyarázattal.


Ami az egész ügyben biztos: Madeleine május 3-án tűnt el a portugáliai Praia da Luz-ról. Utoljára este hat körül látták többen a kislányt, mikor apjával együtt fagyit evett. A portugál „Diario de Noticias" lap azt írja, hogy az apa kihallgatásakor bevallotta, mindhárom gyermekének aznap este nyugtató injekciót adott be. Az estét ezután feleségével és másik hét barátjukkal az alig száz méterre lévő tapas-bárban töltötték. Este tíz körül vették észre, hogy Maddie ágya üres.


De miért csak most láttak napvilágot a McCann-házaspár elleni bizonyítékok, hogyan kerültek mindketten az eljárást végzők látószögébe? „Úgy gondolom, ez egyáltalán nem volt egyszerű a portugál rendőrségnek", nyilatkozta a Spiegel Online-nak Rudolf Egg, a Wiesbaden-i Kriminológiai Központ igazgatója. Hiszen külföldiekről van szó. „Már csak emiatt is jól meg kellett minden lépést gondolniuk. Mert ha melléfognak, nagyon megégethetik magukat." Nem beszélve a kampánynak köszönhetően a McCann házaspár iránt érzett világméretű szimpátiáról.


„A legtöbb esetben családi oka van egy-egy gyermek eltűnésének. Ez persze nem azt jelenti, hogy feltétlenül gyilkosságra kell gondolni." - mondja Egg egy 1968 és 1982 közötti rendőrségi statisztikára utalva, mely értesülései szerint a mai napig aktuális. Eszerint az eltűnt gyermekek kétharmadát saját szüleik öltik meg. Ha ehhez még hozzávesszük a további rokonságot illetve ismeretségi kört, kiderül, hogy ötből négy esetben, 78 százalékban tettes-áldozat kapcsolat áll fenn. „A gyermekek alig öt százaléka kerül idegenek kezei közé", jelenti ki Egg.


A helyzet jelenleg azonban meglehetősen zavaros. Sok önjelölt detektív egész egyszerűen hobbiból találgat, mi történhetett. Dr. Stephan Lermer müncheni pszichológus szerint a szülők hirtelen távozása Portugáliából semmi esetre sem ér fel beismeréssel vagy akár meneküléssel. „Ez az eset nagyon különleges, szokatlan, amely más szülőket elbizonytalanít és nyomást helyez rájuk." Lermer óva int a korai véleménynyilvánításoktól.


A portugál hatóságok tovább nyomoznak, az államügyészségnek pedig még a héten döntenie kell arról, hogy az orvos-házaspárt hivatalosan is vád alá helyezik-e.


A házaspár egy másik rokona azt nyilatkozta a BBC-nek, hogy mindketten jogi tanácsadást igényeltek annak érdekében, hogy portugál „jogi labirintusban" el tudjanak igazodni. A rokon arra is emlékeztetett, hogy Maddie szülei teljes mértékben együtt kívántak dolgozni a hatóságokkal, illetve továbbra is bármikor készek visszatérni Portugáliába.


Az egész család most visszahúzódott angliai házukba, ahova már a nagyszülők is megérkeztek Liverpoolból. A város lakói továbbra is hisznek McCann-éknek. A szülők összetört szívvel érkeztek haza, ám otthon-tartózkodásuk a városbeliek szerint sem jelenti azt, hogy a keresést feladták volna.


A szimpatizánsok többsége úgy véli, hogy az a világméretű keresési médiakampány, melyet J. K. Rowling, [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]David Beckham[{[{[/A]}]}], de még maga a pápa is támogatott a legnagyobb bizonyítéka a házaspár ártatlanságának. A kriminológus Egg viszont valamivel árnyaltabban fogalmaz: „A legrosszabb esetben az történhetett, hogy a szülők ezzel az egésszel el akarták terelni a figyelmet valódi tettükről. De semmi esetre sem szabad azt a végkövetkeztetést levonni az eseményekből, hogy valami közük lenne lányuk halálához csupán azért, mert ekkora mértékben a nyilvánosság elé tárták ügyüket."

222. 4c35511f0b (válaszként erre: 220. - Skorpió73)
2007. szept. 12. 12:43

DE pl annyi hajat találtak, ami szakértők szerint csomagról, tárgyról nem kerülhetett oda, csak ha a halott kislányt tették az autóba.


A másik; nem szabad elfelejteni, hogy ez az autó 25 nappal a bejelentés után lett bérelve...

2007. szept. 12. 11:53

Ha az altatas miatt halt meg a kislany akkor miert veres egy par dolog?

En Angliaba elek de meg nem hallottam a hiradoba ilyasmit,hogy altatas miatt hunyt volna el a kislany.Pedig ez egy allando tema itt a hircsatornakon.

2007. szept. 12. 11:52
Nem vagyok szakértő, de "állítólag" bármilyen tárgytól, amivel érintkezett megtalálható az őt azonosító DNS teszt.
2007. szept. 12. 11:37
A vér a szobában nem biztos, hogy aznap este került oda. A kocsi csomagtartójában lehet, hogy vért is, de ("body fluid") testnedvet találtak, ami x%-ban egyezik a kislány dns-ével, a hírek szerint.
2007. szept. 11. 19:13

Aha, most már hallottam: a szülők rendszeresen altatózták gyermekeiket.

Azt hallottam, kitakarított vér volt a szobában, tehát hihetetlen, de kívülálló fél óra alatt még azzal is bajlódott (minek?) volna, hogy eltakarítsa a vért???

2007. szept. 11. 14:16

[link]


EZ pedig már az index

2007. szept. 11. 13:47

MAI:


"Már korábban is felmerült az a gyanú, hogy Kate McCann, aki körzeti orvosként dolgozik, fájdalomcsillapítót, esetleg altatót adhatott be a kislánynak, aki véletlen túladagolás miatt meghalt, bár ezt a házaspár határozottan tagadja. A portugál rendőrség még vádalkut is felajánlott Kate McCannnek: ha beismeri a véletlen emberölést, egy év börtönnel megúszhatja.


A gyanú központi eleme két vérminta: az egyiket a szállodai szobában, a padlón és ablakpárkányon találták, a másikat abban az autóban, amelyet a szülők a gyermek eltűnése után 25 nappal béreltek. A rendőrség feltevése az, hogy az addig rejtegetett holttestet a házaspár ebben a kocsiban vitte el valahová, ahol eltemették.


Szakértők korábban lehetetlennek nevezték, hogy ennyi idő után a gyermekből friss vér kerülhetett a kocsi padlószőnyegére, de a Mirror által idézett források szerint a Renault-ban talált vér- és testnedvminták állaga eltért a szállodában kimutatottakétól, megfelelően az időközben bekövetkezett alvadási folyamatnak. Egyébként a DNS-vizsgálatokat végző birminghami igazságügyi laboratórium 100 százalékos azonosságot talált a kocsiból származó nyomok és a kislány DNS-e között.


Sajtóforrások szerint a portugál rendőrség folyamatosan lehallgatta a házaspár telefonbeszélgetéseit, valamint e-mail-forgalmát is figyelte, és találtak valamit a hangfelvételek és az elektronikus levelek között, ami az eredeti, gyermekrablási feltételezésről a szülők felé terelte a gyanút.


A portugál rendőrség már többször hangoztatta véleményét arról, hogy a kislány nem él, és most már csak a holttestét keresik. A rendőrök most engedélyt kértek egy gyalogút felásásához. Az utat, amely az üdülőtelep közelében húzódik, nem sokkal a kislány eltűnése után látták el kőborítással"

2007. szept. 11. 12:54
Az emődi kislányt nem lehet, hogy valaki befogadta? Jó lenne, ha a kutya nyomán megtalálnák...
2007. szept. 11. 12:53
Mondjuk a lehetséges elrabló is bánthatta a kislányt, nem csak a saját szülei, szal ha vért találtak, az még nem bizonyíték ellenük. :((( Ha a pofontól kiesik a foga, az vérezhet, annál durvább verést azért már egyszerűen nem tudok elképzelni, agyba-főbe csak nem veri a 4 éves gyerekét egy orvosszülő...
213. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 210. - Daroki)
2007. szept. 11. 06:50
Most már akár 3 gyereket is említhetünk, hisz itt van a 2 éves emődi kislány. Hihetetlen, hogy megszaporodtak az ilyen esetek.
212. 4c35511f0b (válaszként erre: 211. - 4c35511f0b)
2007. szept. 10. 19:05
* hallgatni
2007. szept. 10. 19:05
MAi híradóban meg az volt, megpofozta az anya a kislányt s ilyen szerencsétlen kimenetele lett a dolognak,,,azt hiszem naponta mást fognak bemondani, kár hallgani.
210. daroki
2007. szept. 10. 14:46

Összehasonlítottam magamban Dominik és Madeline történetét.Ezek most a legfelkapottabb hírek.Mivel hosszú ideje tart a nyomozás és még nincsenek lezárva ezek az ügyek,ezért mindig kapunk "vmilyen" kiszivárgott hírt.Azért lássuk,hogy a rendőrök rajta vannak az ügyön,mégha fejfájást okoz nekik is kideríteni az igaszágot.

Egyik nap Dominik eltűnésével(és egy nevét eltitkoló rendőr verzióját lehetett olvasni)állítólag a portugál rendőrségről is szivárognak ki információk.

Nagyon jó lenne már végre megtudni,hogy mi is történt mind2 gyermek esetében?!

Én elhinni igazából nem hiszek el már semmit,összezavarja az embert ez a sok verzió.

2007. szept. 10. 11:57

Azért ha az ő hibájuk is, akkor sem érdemlik meg ami velük történt, mert ekkora büntetést senki sem kívánhat egy anyának!!!!


Az altatós story-ról: mivel nincs meg a gyerek, honnan tudják, hogy beadtak neki altatót??? Ne üljetek fel minden találgatásnak amit a sajtó előhoz. A szenzáció és a magas lap eladás miatt mindenre képes a média. Szóval nem kell mindent elhinni!!!!

208. nykol (válaszként erre: 148. - Daroki)
2007. szept. 10. 11:46
Hihetetlen, hogy értelmes, inlelligens (állítólag) emberek, ráadásul orvosok, képesek elmenni jóízűen vacsorázni, miközben a teljes mértékben szülői felügyeletre szoruló három gyermekük egyedül van egy idegen szállodai szobában. Az sem mentség, hogy fél óránként megnézték, hiszen a baj egy perc alatt megvan.A szállodában bárkit megkérhettek volna, hogy vigyázzon rájuk. Egy ilyen luxus helyen ez nem lehet probléma. Az altatóra térve, hihetetlen, ha igaz. Huszon éves létemre nem merek bevenni altatót, nemhogy egy négyéves száját így próbáljam befogni. Itt valami nagyon bűzlik. Ha nem a szülők a hibásak, akkor megérdemlik a szenvedést, mert ilyen felelpőtlenek voltak. Bár nincs gyermekem, de minden percben óvnám és aggódnék érte.
207. 4c35511f0b (válaszként erre: 206. - 031d5c7fc0)
2007. szept. 10. 11:36
Én már annak is örülnék ha fele igaz lenne annak, amit mondanak nekünk.,
206. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 205. - 4c35511f0b)
2007. szept. 10. 11:02
Köszi azért.
205. 4c35511f0b (válaszként erre: 204. - 031d5c7fc0)
2007. szept. 10. 10:27
Részletekről nem is fognak soha beszélni ez tuti
204. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 203. - 4c35511f0b)
2007. szept. 10. 10:23

Igen, ezt olvastam, de arról nem írtak, hogy honnan gondolják ezt így?

Az altatós fecskendőt találták meg? Vagy az injekciós tűt?

203. 4c35511f0b (válaszként erre: 202. - 031d5c7fc0)
2007. szept. 10. 10:19
199.hozzászólás pl mai cikk neten
2007. szept. 10. 09:05

Honnan vettétek ezt az "altató" sztorit? Én csak tőletek hallottam róla. Ezt tippelik, vagy találtak vmit?


Ha én ne adj Isten véletlen megölném a gyermekemet (de rossz ezt leírni is), akarnék bűnhődni, és valószínűleg akkor per pillanat nem tudnék a másik 2 gyerekemre gondolni nagy fájdalmamban, csak arra, mit tettem. Nem hiszem, hogy tudnék azzal foglalkozni, hogy börtönbe kerülök -e, vagy sem, csak azzal, hogy gyilkos vagyok. A saját gyerekem gyilkosa, valszeg nagyon össze omlanék. De hogy a kicsi lányom holttestét rejtegessem, elméleteket gyártsak stb.

Persze ez még mindig feltéátelezés, gondolhatunk Dominikra vagy Madre és még nyilván többezer gyerekre.

2007. szept. 10. 08:45
Borzalmas ami torténik!mondjuk lehet benne valami, h ok tették!nem tudom, de miert? azért mert a kislany "keresztbetett" az esti programjuknak? nem tudom, de remélem h nem igaz!
2007. szept. 10. 08:09
Ez mai, bár sok új hír nincs benne,
2007. szept. 10. 08:09

"A kiszivárgott hírek szerint a nyomozók azzal gyanúsítják a házaspárt, hogy véletlenül túladagolták lányuknak az altatót, aki ebbe belehalt. Az emberölést úgy próbálták fedezni, hogy eldugták a holttestet, és előadták az elrablási sztorit, majd 25 nappal később kocsit béreltek, és azzal végleg eltüntették az akkor már jó 3 hete halott Maddie-t.


S persze mindeközben fenntartották a látszatot, hogy lányuk eltűnt, s felhívások ezrét intézték a lakossághoz: segítsenek megtalálni a kicsit. A család most Maddie két testvérével, a kétéves ikrekkel hazatért Angliába, mielőtt a portugál bíróság vádat emel ellenük, és bevonja útlevelüket. Kate és Gerry is kétségbeesetten tagadja bűnösségét.


- A rendőrök azt akarják, hogy hazudjak, csapdába akarnak csalni - mondta a Sunday Mirrornak az édesanya, Kate még azelőtt, hogy megtiltották volna, hogy nyilatkozzon.


- Nem akarnak egy gyilkossági ügyet Portugáliában, és zavarja őket ez a nagy nyilvánosság, miután az országnak nincsenek megfelelő törvényei a pedofilokkal szemben. Azt mondták, valljam be, hogy megöltem a kislányomat, hogy stressz alatt álltam és túladagoltam. Hogy két-három évet kapok, de korábban kint lehetek. És gondoljak bele, a férjemnek is jobb lesz, mert visszamehet dolgozni.


Az ügyvédemnek is mondták, hogy vegyen rá a vallomásra, de én nem fogok hazudni nekik. "

198. cato (válaszként erre: 193. - Zsofromaberdeen)
2007. szept. 9. 23:37
Én itt (Portugáliában) erröl még nem hallottam. (De lehet hogy a másik 628 keringö hír között - mert a portugálok is szeretnek fantáziálni - elkerülte a figyelmemet.)
197. 4c35511f0b (válaszként erre: 193. - Zsofromaberdeen)
2007. szept. 9. 23:17
ÉN nem olvastam még ezt,,,de lehet, hogy valahol már lehetett róla hallani.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook