Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Madártartók ide! fórum

Madártartók ide! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2009. szept. 7. 16:57

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszi!Tegnap vettem egy rozella papagájt, hazahoztam és ahogy vettük ki a dobozból szegénykémnek a farka a kezemben maradt!Ő egy gyönyörű hím papagáj és nem tudom hogy vissza fog-e még nőlni a farka!:( Ha valakinek van tapasztalata vagy meg tud nyugtatni az írjon!

Előre is köszi !

Sziasztok!

12. Neenaa
2009. aug. 23. 17:52

Nekem mindig is voltak madaraim, főleg zebrapintyek. Olyan viccesek voltak, annyit nevettem rajtuk XD Ha jött hozzánk valaki, és hangosabban szólt, vagy vékonyabb hangon, olyan károgást(!) rendeztek.. :D Amikor hazajöttem, meghallották a hangom, mindig üdvözöltek! De el is voltak ám kényesztetve rendesen! Minden nap kaptak reszelt sajtot és répát, almát, a chips-et imádták a legjobban. Amikor már matuzsálemek voltak (9évesen), Karácsonyra varrtam nekik kispárnát, mert már nem tudtak felugrani a botra..

Nem is értem, hogy érhették meg ezt a kort, amikor ez a faj csak 2-3 évig él.. Annyira megszerettem őket, hogy miután meghaltak, megfogadtam, nekem több madár nem kell.. Nagyon sokáig voltam miattuk lelkibeteg..

2007. aug. 21. 09:45

Sziasztok!

5 napja van nálam egy két hetes nimfa papagály fióka. Az üzletben kapható lágyeleséggel etetem kb. 3 óránként. Már szépen eszik, de napról-napra csökken a súlya. Mit adhatnék neki enni, ami táplálóbb lenne és pipettán keresztül etethető? Kérlek segítsetek!!

10. 4726e582cf (válaszként erre: 9. - Elvira1)
2006. jún. 12. 16:46
De jó fej lehetett a papagály, na ne érrsd félre, nem ellened beszélek, de akkor is :D. Láttam én is egy ilyen félét, aki csak káromkodni bírt. Asszem már így kapták, de a legvadabb pillanatokban közölt dolgokat :), behaltunk rajta komolyan, sőt néha úgy tűnt, hogy valakinek mondja a jelen lévők közül. :)
2006. jún. 10. 18:02
Macskapárti vagyok,gyermekkoromban volt egy egyszerû tigrispapagályunk nagyon mocskos csõrrel,ugyanis káromkodott mint egy kocsis.Ki nem birtuk egymást állni mikor tisztitottam vagy enni adtam a csõrével az ujjamra kapaszkodott mig kivérzett az egész.Utáltuk egymást talán azért mert egyikünk többet beszélt a másiknál:)))
2006. ápr. 7. 10:35

Én borzasztóan szeretnék egy nimfa papagájt, de picike lakásban lakunk, és a párom nem engedi, hogy vegyek egyet. Pedig meg vagyok érte veszve.

Ha vásárolni megyünk a gyerek a játékbolt kirakatára tapasztja az orrát, én az állatkereskedésére. Már csak ezért is nagyon szeretnék már nagyobb kecóba költözni.

Anyuéknak van egy hullámos papagájuk, hülyének néznek, mert amikor megyünk hozzájuk, az ő üdvözlésük után megyek köszönni a papagájnak...

7. Tacus (válaszként erre: 6. - Nebel)
2006. ápr. 6. 17:45

Sziasztok,


Nekünk van egy kanári madarunk, gondom csak az vele, hogy nem akar fütyülni. Napnta kivan engedve, röpül a szobába, de fütyülni nem akar.

Szerintetek mit tegyek vele.


Pl nagymamámnak van egy hullámos papagája, és hihetetlenül dumál a madár. Mindent mond!

6. nebel (válaszként erre: 5. - TÜBI)
2005. dec. 15. 09:12
Nekünk van rozella (piros, ill sápadtfejű), kissándor, nagysándor, kecske papagáj, ugráló, kb 80 hullámos, 10 nimfa fürjfélék, fácánfélék, hegyi papagáj, katalin papagáj, pintyfélék, macskák, kutyák, afrikai csigák, ennivaló kacsák, ennivaló csirkék, három teknős. Nehéz hirtelen felsorolni őket. De szinte a legtöbbnek storija is van. Nagyon hozzámnőttek. Remélem a pocaklakó is szeretni fogja őket. :) Valószínű nem anya vagy apa lesz az első szava, hanem: pipi!:)
2005. dec. 14. 09:13
Véletlenül kitöröltem: van két kacsánk is és őket nem esszük meg!!!!!!!!!!
4. TÜBI (válaszként erre: 3. - Nebel)
2005. dec. 14. 09:12
Hát igen csak mióta gyerkőcök is vannak azóta nem igazán jut idő mindenre,így meg nincs sok értelme,sőt mióta a csajok megszülettek egyre jobban nem tudom elviselni a madarakat pedig gyönyörű madaraink voltak volt nagyon szép Rozelánk törpepapagájaink is voltak,volt olyan nimfánk aki szinte velünk élt kilehetett engedni mászkált az asztalon csipegette a kaját a tányérunkból,válunkra szált odabujt a nyakunkhoz nagyon jópofa volt imádtam,most meg a madártoll gondolatától is kiráz a hideg.Mostani leltár:egy cicánk(régen meg tőlük írtóztam)(őket sem esszük meg )és van egy teknősbékánk.Elég szegényes ahoz képest,hogy voltak kecskéink,vietnámi disznóink stb.
3. nebel (válaszként erre: 2. - TÜBI)
2005. dec. 13. 12:10

Szia

Nálunk ez is a baj, hogy pl etetéskor túl sokat pátyolgatom őket.:)

2005. dec. 12. 12:21
Szia! Teljesen igazad van,de csak akkor van így ha megfelelő gondoskodást és szeretetet kapnak,de ez minden állatnál ígyvan (szerintem). Tübi
2005. dec. 12. 09:08
Megrögzött madártartó vagyok. Igaz ennek a szenvedélynek nem csak egyedül én hódolok hanem a párom is. Tartunk papagájféléket, fürjeket, fácánokat, pintyeket. Sokan nem hiszik, de rengeteg szeretet képesek adni, tudnak annyira ragaszkodni mint egy kutya, és bármilyen hihetetlen okosak... néha több mindenre rájönnek mint amire kellene.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook