Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Madárimádóknak- díszmadár, díszbaromfi... :) fórum

Madárimádóknak- díszmadár, díszbaromfi... :) (beszélgetős fórum)


1 2
2015. máj. 14. 13:51

Kukk :) Keresgéltem a neten díszbaromfival kapcsolatba, és belebotlottam a saját kis fórumomba.... :D

Már igen régen jártam erre, de remélem hogy újra életre tud kelni ez a *klub :D

Mióta utoljára írtam, igen sok változáson ment át a kis baromfiudvarunk, és rengeteg dolog történt. Megszaporodtunk egy picit, és több új jövevényünk lett, sok-sok színt hozva a baromfi udvarra. Igen sok tapasztalatot szereztem ez idő alatt, és csodálatos élményeket. Több papagájféle is helyt kapott a madárházunkba.

Keresek a környékünkön (Gödöllő) nimfa papagájjal foglalkozót, akinek lenne vadas színben folttal fiókája.

Akit érdekel japán baromfi tojás keltetésre csodálatos állományból (képeket szívesen küldök), írjon. Rövidesen kiscsibék is lesznek folyamatosan. :)

2011. márc. 20. 13:53

Sziasztok!

Keresek napos ororsz szürke,bütykös,afrikai vagy landesi ludat Hajdú-Biharban.

Légyszi segítsetek!

2010. aug. 30. 08:53

Sziasztok!

Zsu, sajnálom a pipusodat :-(

Én sajnos nem értek a pipikhez, mondjuk más madárhoz sem, csak hellyel-közzel :-P

mi viszont képzeld, kitaláltuk h lesz nimfánk...jupiiiii... :-))) csak aprót akarunk venni, akinek legalább már csövesek a tollai, hogy abszolút kézzel nevelt legyen :-) mivel itthon vagyok veszélyeztetett terhes, ezért lenne időm felnevelni :-)

VISZONT!!! nem találok Mo-n nimfatenyésztőt...mert látok hirdetéseket, de azok már nagyobbacskák...egy tenyésztő meg tudna Nekem megfelelőt adni.

2010. aug. 29. 20:33
Sziasztok! Sajnos a két napja gubbasztó egyik kis búbos pipusom feladta a harcot az eddig még rejtélyes valamilyen betegséggel szemben. Van az állományban több is akiknél ugyan úgy látom hogy valami nem stimm. Egyenlőre úgy tűnik hogy nem himlő, a tünetek alapján akár baromfikolera is lehet, vagy pedig légúti parazita. Ha esetleg valakinek vannak tapasztalatai baromfibetegségekkel szemben, írjon. Előre is köszke mindenkinek!!
2010. aug. 28. 09:14

Szép reggelt mindenkinek!.... már ha ilyen esőset lehet annak nevezni...:(

A kis fehér bóbitás pipusok inkább szürkén festenek, mint fehéren. Nem kevés csapadék hullott egész éjjel, és mostanra csak belehúzott.

27. zsukica (válaszként erre: 26. - 204b456479)
2010. aug. 27. 20:01

Nekem nem volt sok időm bealudni, pedig tudtam volna:D

helyette szorgoskodtam, pipusoztam, meg egy kis takarítás is belefért:)

Most azonban igen kemény kis vihar alakul ki, úgy hogy szerintem mindjárt zuhog. Még egy gyors vacsikészítés jön.... de igyekszem vissza:)

2010. aug. 27. 18:32

na vagyok,csak bealudtam :-P

hát Én se ajánlanám a jákót elsőnek, férjem tenyésztett többféle madarat is, Zuli rajtamaradt, őt nem adta el :-) voltak pintyei, hullámos papagájai, 1 nimfa, 1 balkáni gerle, és pár kanári, legalábbis ennyiről tudok, szerintem volt még más is :-)

a kakadu még drágább mint a jákó, de Ausztráliában olyan, mint itthon a galamb :-)

2010. aug. 27. 15:00

...most értem vissza a pipusok kényeztetéséből. Akár hogy is veszem, bizony másfél óra mire minden tollas, bundás állatka el van látva:)

Valakinek nincs tapasztalata barát papagájjal kapcsolatosan?

24. zsukica (válaszként erre: 23. - 204b456479)
2010. aug. 27. 13:39

Nagyon sokat számít hogy mennyit és hogyan van foglalkozva a jákóval. Kis önfejű tud lenni, ha nincs jó passzban az átlagtól is türelmesebbnek kell lenni vele.

Első madárként nem is ajánlanám kifejezetten senkinek, előtte egy kis tapasztalatot érdemes gyűjteni. Komoly leckéken mentünk mi is keresztül. Volt hogy tanácstalanná váltam én is, mikor elérte az ivarérettséget, nagyon megváltozott a viselkedése, meg is voltam ijedve, hogy ennek vajon mi lesz a vége. Szerencsére azért azt mondhatom hogy visszaállt az egyensúly, de idő kellett, és a végeredmény végül is az lett, hogy a fiam fogadta el már inkább. Szóval inkább már ő a kis gazdija. Első perctől úgy éreztem hogy inkább fiú gazdit választana, csak hát még is én foglalkoztam vele folyamatosan. Ettől függetlenül imádom, és ha úgy alakul remélhetőleg lesz fajta társa is... Szeretnék még többet foglalkozni a fajtával. Az elmúlt napokban még a kis barát papagáj-jal szemezgetünk, lehet ő lesz a következő kis szerzemény:)

2010. aug. 27. 12:23
Én azért nem etetem szájjal, a kezemben öklendezik :-D Zuli sajnos nem túl kezes, Nekem engedi, hogy megsimogassam, de nem megy a karomra, csak ha kalitkán kívül van. Férjem elhanyagolta az utóbbi időben, ezért félős lett, de már oldódik, hogy foglalkozok vele :-)
22. zsukica (válaszként erre: 20. - 204b456479)
2010. aug. 27. 12:14
Persze, én még most is szájjal etetem sokszor, és kölcsönösen visszaetet:))
21. zsukica (válaszként erre: 19. - 204b456479)
2010. aug. 27. 12:14
Okés:)) Szerintem picit én is kiköltözöm a madárkákhoz, déli etetgetés....stb. :)
2010. aug. 27. 12:14

igen, ki kellett engedni, lenyugodott :-D

Neked is szokott öklendezni? elég undi, de ha belegondolsz, kedves gesztus :)

19. 204b456479 (válaszként erre: 17. - Zsukica)
2010. aug. 27. 12:11

október utolsó hétvégéje, azt hiszem, majd pontosítok :-D

(Zuli elkezdett hiányolni, már zörgeti a kalitkáját...lehet kiengedem...)

18. zsukica (válaszként erre: 13. - Linus79)
2010. aug. 27. 12:11
Nagyon remélem hogy idén nem kéne megélni még betegségből származó veszteséget is, elég volt a nyár elején, hogy valamilyen állat, (szerintem a közelbe szokó vadmacska volt a tettes), elvitt egy gyönyörű tyukimat, mind a 16 kicsijével. Hetekig nem tértem magamhoz. Ezt követően, még menyét is vitte a tojásokat, azt sem tudom hogyan védekezzem, hogy tényleg biztosra menjek.
17. zsukica (válaszként erre: 14. - 204b456479)
2010. aug. 27. 12:08
:)) Ez nem is rossz gondolat. Mikor lesz ez az esemény?
16. zsukica (válaszként erre: 12. - Hte23)
2010. aug. 27. 12:07

úúúú, látom nálatok sincs hiány a kis állatokban:DD

Hasonló a felállás nálunk is, ugyan vadászgörény most az utcsó két évben már nincs, egyéb rágcsálók sincsenek, csak a nyuszink:) Kutyus nálunk is akad 4:)), pipusokat így hirtelen nem is tudom szám szerint,....megvan 74 basszus most számoltuk össze a kicsi lányommal:DD, most már csak az arányon kellene javítani mert ebből most az idei kelés miatt 25 kakas:DD Ezért aztán igen sok helyet kellett kialakítanom, mert sajnos nem tudom megoldani hogy egy nagy területen legyenek, ahol lakunk van minden ragadozó, még róka is, ragadozó madarak, szóval mindnek felülről is védett helynek kell lennie. Szóval vannak izgalmak. Most azon gondolkodom hogy hasonló törpe féle pipusokból kéne jércéket szereznem, hogy javuljon az arány, azonban a környékemen eddig még nem találtam megfelelő állományt.

15. zsukica (válaszként erre: 11. - 204b456479)
2010. aug. 27. 12:01

...hát tényleg nem a legolcsóbb madár...ez is milyen rossz hogy pénzben beszélünk, miközben ha úgy nézzük megfizethetetlenek, pénzben nem lehetne megmondani a valós értéket, hiszen a szeretetnek nincs ára...

Azonban még mindig ezen a golyóbison élünk, így hát...szóval kicsi lányomban is felmerült a kakadú mint újabb jövevény gondolata, azonban megálltunk a nimfánál, kecskénél, barát papagájnál. Még dilemma hogy még is melyiket válasszuk, sok sok szempontot figyelembe kell venni. Egyenlőre azonban még van ideje gondolkodni, egy picike...előbb a számlák kifizetése...:(...:D

14. 204b456479 (válaszként erre: 12. - Hte23)
2010. aug. 27. 11:47

jó sok állatotok van :-D

hát a jákó lehet nem is lenne jó ennyi állat mellé, mert tényleg olyan féltékeny madarak, tuti elkezdené kopasztani magát az idegességtől :-D

Október utolsó hetében lesz azt hiszem a Pannónia kupa a Vajdahunyad várában, nagyon szeretünk oda járni, ha tehetitek, menjetek el!!!! ott lehet venni is madarakat.

13. linus79 (válaszként erre: 10. - Zsukica)
2010. aug. 27. 11:46
borsodba szomolyán sajna terjed itt már kezd megálni igaz nem is merem leirni mennyi veszteségem lett emiatt, de ha azt vesszük jo is van a dologba mert ami megmaradt az már védett amugy most mi inkább a baromfira koncentrálunk vettünk kis paraszt pulykákat az udvar diszének
12. hte23
2010. aug. 27. 11:40

istenem! de irigyellek benneteket a Jákók miatt.

A szivem vágya.Évek óta.

volt régen egy rózsásfejüm fium, kapott később egy feleséget.

Aztán évek mulva a fiu valamiért elpusztult. Az asszony pár hét mulva belehalt a bánatba.

utána lett egy törpém-őt nem szerettem igazán.

Pár éve van 3 nimfám.

De voltak már pintyeim - nagyon szerettem a hangjukat, még őket ujra tervezzük.


De egyébként van pár állatunk. (3 nimfa + 2 kutya, 2 macska, 2 degu, 1 teknős, 1 gabonasikló + 2 gyerek szintén állatimádók és állatbarátok)

11. 204b456479 (válaszként erre: 9. - Zsukica)
2010. aug. 27. 11:32

Hát igen, nem a legolcsóbb madárfaj az már biztos, és ráadásul a párválasztás se egyszerű náluk, mert lehet h nem fogadják el a másikat...szabadban ők választják ki egymást, sajnos nem biztos, hogy ha veszel egyet, abból lesznek fiókák. :(

Zulinak sose volt párja, és szerintem szegénynek már nem is lesz...

Nekem a kakaduk a kedvenceim, főleg a sárgabóbitás. :-) de aztán lehet beérem egy nimfával, az majdnem olyan, csak pici, meg férjem szerint ostobák

10. zsukica (válaszként erre: 4. - Linus79)
2010. aug. 27. 11:31
...mi Gödöllőtől nem messze lakom, egyenlőre még nem tapasztaltunk megbetegedést, de sok helyről halljuk (más megyékből) hogy vannak gondok. Remélem megállítható lesz a folyamat, anélkül hogy komolyabban felüsse a fejét a betegség. Ti merre felé laktok?
9. zsukica (válaszként erre: 7. - 204b456479)
2010. aug. 27. 11:27
Persze:) Én neveltem. Csodás madarak, de minden apró változásra nagyon reagálnak, és oly féltékenyek tudnak lenni, hogy a kutyáinkat is simán lekőrözi. Sokszor leszögezem, hogy szabályosan gondolatmenetei vannak. Nem véletlenszerű a viselkedése... picit sem. Rengeteget beszélget, és értelemszerűen válaszolgat. Egyenlőre neki azonban nincs párja, pedig szeretnénk, csak hát... egyenlőre anyagilag még nem megoldott...
8. zsukica (válaszként erre: 4. - Linus79)
2010. aug. 27. 11:23

Szióka:) Idén már én is gyarapodtam kis brahmákkal, eddig még nem nagyon foglalkoztam nagyobb baromfival, de ezek annyira édesek voltak, nem tudtam ellenállni. Azt figyelgettem, hogy mennyire más egy-egy fajtának a viselkedése... meglepőek a különbségek. Én a nyár folyamán több fészekaljnyi csibuszt keltettem úgymond kézzel, mivel egyik kotlósunk úgy gondolta hogy még sem fejezi be anyai kötelességét, így átvettem a feladatot:))

Ott még 10 nap kellett a kelésig. Gondoltam egy merészet, és mezei lámpával, folytattam a keltetést, igyekeztem a körülményeket megfelelően kialakítani, figyeltem a páratartalomra, hőmérsékletre, és minden tojás rendben kikelt. Így aztán átavanzsálódtam kotlóssá, mert ugye törődést igényelt a kis pelyhes csapat. Rövidesen 2 hét elteltével ismét így jártam az egyik kotlósnál, hogy át kellett vegyem szerepét, ő meg megtörte a tojásokat, ahogy megszólaltak... Szóval végül 28 csibét keltettem így ki, ennek megfelelően tényleg másképp viselkednek, mármint hogy nagyon ragaszkodóak, és esténként továbbra is igénylik hogy még a "fektetéskor" is jelen legyek, így aztán vagy a gyerkőceim vagy én megyünk pipit fektetni:) Lehet viccesen hangzik, de rengeteg örömöt okoznak, és nem annyira butusok mint azt sokan hiszik. Jelenleg nekem inkább japán pipik vannak, és bóbitások. Ezen belül persze igen változatos színekben. Nagyon kis szeretni valóak:)

7. 204b456479 (válaszként erre: 6. - Zsukica)
2010. aug. 27. 11:18

ne is mondd...Zuli ha nem foglalkozunk vele folyamatosan a kalitkáját csattogtatja. Most kivételesen nyugalomban van, de ha szólok neki, azért válaszol. :) Édespofa, csak tényleg egy külön pszichológiai tanulmányt lehetne róluk írni :-) A férjem vette még bébi korában, Én csak 1,5 éve élvezem a társaságát :-)

Tiéd kézzel nevelt?

2010. aug. 27. 11:14

Közben szólított a kötelesség....dolgozom:)

De már vagyok is:) 22 éves a jákód? az igen:) Én még csak 3 éve élvezhetem kis kokónk rosszalkodásait. Azonban a jákó nem egy egyszerű kis lény, igen komoly pszichológiai küzdelmek folynak....hát igen az intelligenciának is meg van a hátrány:D

5. 204b456479 (válaszként erre: 3. - Zsukica)
2010. aug. 27. 10:45

:-) férjem a kanárit akarja tenyészteni, most van 1 hím, meg 3 tojó, nagyon kis helyesek, minden nap kiengedjük őket repülni, sok mindenre nem jók, de a hím nagyon szépen dalol. :)

a jákónk meg már 22 éves, pofáz állandóan :)

mi lakásban lakunk, de nagy vágya férjemnek hogy kertesbe költözzünk és legyen pipi is, nagyon szereti őket :-)

4. linus79 (válaszként erre: 1. - Zsukica)
2010. aug. 27. 10:45
szio nekünk oriás brahma, meg törpe cochinjaink vannak meg galambok csak sajna a himlö miatt semmi jot nem tudok most irni, felétek van már járvány?
3. zsukica (válaszként erre: 2. - 204b456479)
2010. aug. 27. 10:42

Sziaszia:)

Akkor a jákóban már is megegyezünk, kanári még nem jött be a képbe:)

További kis papagájok azonban tervben vannak.

Most azonban valamiért a baromfikba estünk bele, és nagyon szép kis csapat jött össze. Még hogy butusok... meglepődtem rajtuk. Csak két éve foglalkozom aktívabban baromfival, de igen kis ragaszkodó madarak, sőt még tanítgathatóak is:)

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook