Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Madáretetők fórum

Madáretetők (beszélgetős fórum)


8. Józsibirka (válaszként erre: 1. - Weberkitti)
2022. jan. 8. 12:41

Szia Kitti,

Odaszoktak már a madarak?

2010. dec. 17. 18:04
Nekünk évek óta krnyezetbarát cinege etetőnk van.Lopótökből és korsótökből csináltam. A legszélesebb részen egymással szemben vágtam ki 4-5 centis lyukat. Napraforgót tettem bele, s a cinegék amikor mennek kajálni egyik lyukon be, a másikon ki, szájukban egy maggal. Lehet, hogy műanyag üvegből is jó, de ez szebb. S rengeteg cinegénk van.
6. weberkitti (válaszként erre: 3. - Pomi)
2010. febr. 5. 21:38
Köszi megnézem!
5. weberkitti (válaszként erre: 4. - 454db8ee37)
2010. febr. 5. 21:38
Köszi:)
2010. febr. 5. 16:08

A cinkegolyóra már akkor szállnak rá, ha a másikhoz nem férnek hozzá, vagy elfogyott.Légy türelmes,ha egyébként vannak madarak felétek, akkor szórj ki madáreleség keveréket, ha már egy meglátta, jön a többi is.És olyan helyre tedd, hogy a járkálással, vagy a kukucskálással ne zavard meg őket.azt tapasztaltam, hogy a nagy hidegben jobban bejönnek, hóesésben, esőben szinte egy sem jött enni.ha csak kicsit van hideg akkor csak néhány madárka jön vissza.

A rigóknak a földre kell félbe vágott almát tenni, imádják,ha van maradék túró, azt a vörösbegyek is szeretik.Főtt rizs is elfogyott a földről.a minap még harkály is bejött az etetőhöz.

3. Pomi
2010. febr. 5. 15:56

Szia.


Nézd meg itt a hoxán a "Téli madárélet" fórumot. A cikkben és a hozzászólásainkban is találsz segítséget.

Üdv

Pomi

2. bnedora (válaszként erre: 1. - Weberkitti)
2010. febr. 5. 15:55
Szia! Az én tapasztalatom az, hogy ez a lelógós fajta nemigazán jön be nekik. Inkább napraforgómagot adjál nekik, azt több madár is szereti.
2010. febr. 5. 15:53

Én szeretnék madarakat etetni, és ide szokatni a kis kerünkbe. Vettem is egy fellógatható eleséget cinkéknek, de még sose jött egy se. Lehet nem télen kéne elkezdeni??


Nektek hogy sikerült odacsalni őket??

(Nincs semmi állat a közelben, ami elriasztaná őket!)

Köszi


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook