Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Madáretetés fórum

Madáretetés (beszélgetős fórum)


1 2
43. 55Judit (válaszként erre: 37. - Lidizsuzsi)
2021. okt. 30. 13:19
Jó lesz az, csak még sok eleséget találnak mindenfele.
42. 55Judit (válaszként erre: 41. - 4c1635f78d)
2021. okt. 30. 13:18

Szotyiból a nagyszemű is ugyanolyan jó. Kibontja, aztán csipegeti el a magot. Én takarmányboltban fogok venni egy 20 kilós zsákkal, mert már úgy elszaporodtak a jólét miatt a cinkék s más apró madarak, hogy nem győzöm a csarnokból hordani a 2kg-os csomagokat télen. Ha veszek 1 zsákkal, sokkal olcsóbb kilója.

Nem esznek meg mást. Ha többféle apró magot teszek ki, a napraforgót kiválogatják, a többi ottmarad.


Most darált kukorica van kitéve egy tálcára mert nincs itthon még más, de azt láttam tavaly, ezt csak akkor eszik ha nagy hidegben nem találnak mást.

2021. okt. 30. 11:49
Nekem is kéne valami cinege kaja zöldségesből vagy nagy boltból.De ők csak a diót,és az apró fekete szotyit hajlandók megenni:)Idáig mindenből volt itthon,most nincs.Sajna nagyon válogatósak lettek,olyat kell keresnem,amit meg is esznek :)
40. Miss Poppy (válaszként erre: 37. - Lidizsuzsi)
2014. nov. 24. 17:43
Inkább próbálkozz frissel!
39. sonysony (válaszként erre: 37. - Lidizsuzsi)
2014. nov. 24. 17:42

Szerintem ha hidegebb lesz megeszik!


Én már etetgetem őket. Remélem ideszoknak megint. :)

2014. nov. 24. 10:12
Láttad, hogy nem vesznek belőle? Nem lehet, hogy csak nem éhesek még annyira?
2014. nov. 24. 10:04
Miért nem eszik a madarak a tavalyi napraforgómagot? Semmi baja,száraz,nem penészes,csak éppen múlt télről maradt.
36. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 21. - Sonysony)
2011. ápr. 19. 18:47

Nálunk is sok madár van a kertben! Imádom őket.:) A madáretetőben viszont télen a szomszéd cicája szokott aludni...:)))) Valószínű figyelné a madarakat, csak elalszik közben....

A cinkék nem szeretik a cinkegolyót, biztos nem tudják, hogy kimondottan az övéké! Eszükben nincs enni.:-D

2011. jan. 24. 18:58
A munkahelyem kertjében én is minden(munka)nap feltöltöm az itatót. Ma kicsit borzongva néztem a feketerigót és a verebeket ahogy fürödtek -2 fokon. Igaz a nap odasütött.
2011. jan. 23. 18:26

A szomszéd hülyének néz, mert mindennap feltöltöm az itatót, hátha jön valaki inni, de nem jön.Pedig az almafán is hagytam néhány almát, de szépen megfagytak az ágon,bár kettőt találtam a földön,amit kiettek a madarak.Tavaly még az almacsutkákat is kidobáltam a rigóknak a bokrok alá, és elfogyott, az idén meg rigót sem láttam.

Szomorú, de már annak is örültem, amikor jöttem haza a boltból és az utca cégén lévő ház kerítésén láttam egy rozsdafarkút!

33. Lisy50 (válaszként erre: 32. - Fülemüle01)
2011. jan. 22. 10:29
Engem még mindég ez a tömeges madárhalál foglalkoztat, amit a hírekben mondtak!Mitől lehet?
2011. jan. 21. 22:02
Lehet nagyon vészjósló vagyok, de szerintem ennek is a klímaváltozás lehet az oka. Szegény madárkák is meghülyülnek ettől az egyszer tavasz van máskor tél időjárástól... :(
2011. jan. 21. 17:10
Igen. Jönnek a verebek egy nap, aztán napokig, hetekig rám se bagóznak. Tegnap egy galambocska jött csipegetni. Lentebb már leírtam a problémámat.:(
30. 454db8ee37 (válaszként erre: 29. - Gomboc7)
2011. jan. 21. 16:45
Nálatok is ez a helyzet??
29. gomboc7 (válaszként erre: 27. - 454db8ee37)
2011. jan. 20. 16:51

Erre én is szeretnék választ kapni...

Kicsit szomorú vagyok.:(

28. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Fülemüle01)
2011. jan. 20. 16:28

Igen!

Esznek folyamatosan, hordják a száraz kutyakaját. Olyan édesek...

2011. jan. 20. 16:27

A kisváros szélén lakunk, szőlős területek, erdőrészletek, a szomszédoknál örökzöldek, gyümölcsfák..vagyis rengeteg madárnak otthont adó környezet. Évek óta rendszeresen etetem a madarakat, mindig ugyanott van az etető, itató tál is van, az eleséget sosem hagyom kifogyni egész télen.Mégis az idén szinte alig jöttek a madarak, még a verebeket sem láttam csak egy-kettőt.Tavaly több kiló madáreleséget felettek, az idén még nem fogyott el egy kiló.A fekete rigók, szőlőrigók is eltűntek, cinkét egyszer láttam egy párt.Szajkó jött 2-3 alkalommal, most pedig néhány napja egy vadgalamb pár jár enni.Hová lettek a madarak?

Van valami ötletetek, miért nem jönnek?

26. sonysony (válaszként erre: 23. - Lisy50)
2011. jan. 20. 16:00
A szarka is szép madár (bár nem tudom miért becézik) csak az a baj vele, hogy megeszi a fiókákat.
25. Lisy50 (válaszként erre: 24. - Radica947)
2011. jan. 20. 14:17
De jó neked!!!:)))
2011. jan. 20. 14:11
A mi házunk úgy áll, hogy az utca túloldala erdő, na nem nagy, olyan 200 m széles, de nagyon sok állat van. A madáretetőbe még a nagytestű szajkó is be-be csíp, gyönyörű kék csík van a szárnyán végig, apró madarak sokasága, kukoricát szoktunk kiszórni kicsit beljebb az edőbe, arra meg jönnek az őzek, valamelyik vasárnap is egészen kijöttek az úttest széléig, mert reggel nem járt autó, de láttunk már az utcában rókát is. A rossz az egészben csak az, hogy háromszor annyi időbe telik az ebéd elkészítése, mert a konyhaablakból látom őket, és megáll a kés a kezemben.
23. Lisy50
2011. jan. 19. 09:46
Nálunk nincs erdő, de szerencsére minél több a madár, pl. rengeteg a szarka, ami eddig nem volt jellemző!?
2011. jan. 18. 22:20

Mi nagyon imádjuk a kismadárkáinkat. Rengetegen vannak, van is 4 eteőnk kint. Széncinke, kékcínke, stiglinc és mégegy, nemtudom milyen madár jár hozzánk, lehet rozsdafarkú, habár az nem magvakat eszik, de nálunk fészkelt nyáron, olyan édes ki madárkái voltak:).

Anyum tesz is azért, hogy jól érezzék magukat, képes minden évben aratás után elmanni napraforgót böngészni, aztán kiverni a magokat:) Idén lett 2 és fél 10 literes diszperzites vödör. Hogy ezt mikor fogják megenni, nemtudom:)

De szokott venni nekik még pluszba madár hízlaló kaját, de a szotyit jobban szeretik:)

Én úgy örülök, hogy felénk nagyon sok háznál vannak kint madáretetők, olyanoknál is, akikről nem is gondoltam volna. Remélem nem csak dísznek:)

2011. jan. 18. 18:10

Nálunk 3 szén és 1 kékcinege, 1 balkáni gerlepár és 8 veréb eszik rendszeresen.

Hántolt napraforgó maggal vagyok kénytelen etetni mert az ablak alatt egy kert van amely nem a miénk.

Szinte minden tavasszal itt költenek a cinegék. Én készítettem a házikójukat. Néhány éve a feketerigó fészkelt a madárház tetejére és mikor a harmadik fészekalja tojáson ült már a kezemből elfogadta a kukacot (amit a rigóknak vettem). Ez Budapest l. kerületében!!

A munkahelyem kertjébe vettem néhány "cinkegolyót" de gondoltam rá, hogy visszaviszem mert "verébgolyót" adtak szerintem. Cinege alig volt rajta, csuri annál több. (No azért a szürke kabátos kismadarakkal sincs semmi bajom!!)

2011. jan. 18. 17:56
Itt is erdő van...:(
19. 8625c5bd9b (válaszként erre: 18. - Gomboc7)
2011. jan. 18. 17:37
Nálunk azért van annyi, mert az utcánk végén erdő, folyó van...
2011. jan. 18. 17:34

Jó nektek, hogy járnak a madárkák. Ide ritkán jönnek valamiért. Félhetnek a kutyaóltól?

(Tavaly még nem volt itt, de az etetőjük ugyanott van. Azóta épült ide az ólacska.)

Jönnek a verebek és a galambok. Egy nap itt vannak sokan, aztán egyszer csak eltűnnek és napokig, hetekig senki.

Van 2 cinkegolyó, és madárkajcsi nekik.

2011. jan. 18. 16:10

És amit adunk nekik:

mezőgazdasági boltból zsákos szotyi

golyó

dió(persze csak a silányabbakat, mert elég drága)


A rigóknak a fagyasztóból cseresznyét szoktunk kidobni azt szereti, meg az egyik bokorról leeszi a bogyókat.

Meg még a húslevesből kidobott zöldséget is megették a rigók egyik éven(pedig csak úgy kiburítottuk oda, mert hideg lett volna hátravinni a komposztálóig)

16. 8625c5bd9b (válaszként erre: 14. - Lisy50)
2011. jan. 18. 16:07

Mi mondjuk közel lakunk a természethez és ott rendeteg féle madár van.


Nálunk esznek vörösbegyek, szén és kékcinkék is, valami sárga hasú ami olyan mint a veréb, sőt rigók és (nem vicc) fakopács is jön kajálni, na meg rengeteg veréb.


Évente 5-6 alkalommal azt tapasztaljuk, hogy a sas is jön a sok madárkára, olyankor pillanatok alatt eltűnnek a fák-bokrok-sövények között. Eddig egyszer láttuk csak, hogy levadászott egyet.

Macska csak ritkán jár arrafelé mert körbe kutyás szomszédaink vannak.

15. Fülemüle01 (válaszként erre: 14. - Lisy50)
2011. jan. 18. 15:23
nem hiába 2011 a cinegék éve! :)
14. Lisy50
2011. jan. 18. 15:19
Én fellógattam a virágtartóra, oda nem érnek a cicák! Amúgy nálunk tavaly elég kevés cinke jött, idén meg sokkal többen lettek!:))
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook