Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Macskaszag ellen! fórum

Macskaszag ellen! (beszélgetős fórum)

8. k.tünde78 (válaszként erre: 7. - Hmv.)
2010. ápr. 14. 11:41
Hát ezt nem írtad,hogy pvc padló van!Azt bizony felkellene szedni,mindkét oldalát jól lemosni,majd kint a levegőn jól kiszárítani,a betont is jól felönteni akár flóraszeptes vagy domestosos vízzel,majd jól kiszellőztetniHa egyiken sem érződik már a szag(beton és pvc)akkor vissza lehet rakni a pvc-t,ha még mindig szagos,addig ismételjék a folyamatot míg teljesen elnem "illan"a szag.Elképzelhető,hogy a falat nem is kell térdmagasságnál jobban lemosni.A küszöböt és ajtófélfát is mossák jól le,s ha valaki esetleg megdobná őket egy kis kimaradt beltéri fára való zománcfestékkel,azzal lefesthetnék az ajtófélfát és küszöböt,(tudom korhadt,de még mindig jobb megoldás mint,hogy szagolják a belőle áradó szagot,tuti lezárja a kipárolgó pisi szagotí)
7. Hmv.
2010. ápr. 14. 10:15

Köszönöm a nevükben is az eddigi tanácsokat, sajnos anyagiak miatt egy fillért nem tudnak költeni felújításra, s remélhetőleg nem is tartózkodnak majd évekig a lakásban.

Ahogy én láttam, az előszobában leragasztott pvc alá is beszivárgott a "lé", s a beton meg a korhadt ajtófélfa és küszöb is beszívta magába.


Úgy tűnik, az ecetes kezelés megoldható lesz, s talán lesz is eredménye...

2010. ápr. 13. 15:23
Ha tapéta van, és zavar a szag, akkor nincs mese: le kell szedni a tapétát. Nem hallottam még ilyenről, hogy a diszpi ledobná a meszet... szerintem fordítva igaz. :-) Friss meszelésre nem mehet diszpi, mert leoldja (de ez is csak színes diszperzit esetében érvényes /foltos lesz a festés/).
2010. ápr. 13. 14:42

Na, mi ezért kasztráltattunk a macsekot.

Szegények!

És ez az előző tulajt nem zavarta,hogy tett volna ez ellen....???

Sajna,tavaly mi is ágyat cseréltünk,mert ez a szag semmivel nem jött ki moshattam gépben az ágyneműket,szellőztethettem....

Remélem sikerrel járnak.

2010. ápr. 13. 11:43
Meszelni,viszont nagy munka főleg,ha tapéta van,vagy beltéri diszperzit,arra nem lehet meszet felvinni,mert a diszperit miatt lepereg róla.
2010. ápr. 13. 11:26
Igen meszelés,mert valószínű a falat "spriccelték"(jelölték) és az büdösebb mint maga a cica pisi.De ha nem akarnak most ilyenbe belefektetni akkor,próbálják ki a fal ecetes mosószeres lemosását (az ecetes-mosószeres vízbe pár csepp levendula illoolaj is mehet).
2010. ápr. 13. 11:17
Ki kell meszelni. A mész fertőtlenítő hatású. Ilyen esetekben csak ez az egy jó megoldás van szerintem...
1. Hmv.
2010. ápr. 13. 11:15

Ismerősömék olyan albérletbe költöztek, ahol az előző bérlő macskákat tartott.

Sajnos az alapos fertőtlenítő takarítás után is kellemetlen a szag főleg az előszobában, s most derült ki, hogy ott tartózkodtak a macskák.


Mit tudnátok ajánlani, hogy eltűnjön a macskapisi kellemetlen szaga?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook