Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Macskás kismamák fórum

Macskás kismamák (beszélgetős fórum)

23. birebora (válaszként erre: 15. - Alnisa)
2021. nov. 27. 13:11
Ahogy gondolod. Nekem mindegy.
22. Dreamerlady (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2021. nov. 26. 15:54
Nagyon sajnálom 😔😔
21. ranit (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2021. nov. 26. 14:28

Jaj és mi baja lett?

Súlyos? Meggyógyult?

20. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Ranit)
2021. nov. 26. 14:14
Már terhesség előtt átestem rajta, így nem volt gond.
19. andi6020 (válaszként erre: 5. - Ranit)
2021. nov. 26. 13:11
Lett, de te ne gondolj erre.
18. tyityu (válaszként erre: 1. - Ranit)
2021. nov. 26. 11:32
Nekem 13 eves a cicam, kinti-benti cica. Csak az udvarra jar ki, nem megy messze viszont csak az alomba hajlando jarni, az udvaron nem vegzi el a dolgat. 2 terhessegem volt, velunk alszik, semmi bajom nem lett. Az almot a ferjem takaritotta, ha nem volt itthon akkor en csinaltam, gumi kesztyut huztam. Ahogy masok is irtak egy mosatlan gymolcstol konnyebben elkaphatod mint egy macskatol. Szegenyeknek eleg rossz reklamuk van 🙂
17. c9155193c4 (válaszként erre: 15. - Alnisa)
2021. nov. 26. 11:21

Remélem nem arra gondolsz, hogy veled az ágyban...

Függetlenül ettől én is azt tanácsolom, hogy maradhatnak a megfelelően tartott macskák.

16. Alnisa (válaszként erre: 13. - Dreamerlady)
2021. nov. 26. 11:14
A székletben 3 nap után fertős csak a toxo, tehát mire fertőzne, már rég a szemetesben van.
15. Alnisa (válaszként erre: 12. - Birebora)
2021. nov. 26. 11:13
Velünk alszanak a a macskák!
14. Alnisa (válaszként erre: 1. - Ranit)
2021. nov. 26. 11:13

8 macskánk van 15 éve, al ányom 7 éves, tehá bőven megvoltak. Én takarítottam végig az almot, sőt a tyúl ólat is. Senkinek semmi baja.

Anyuéknál kutya is van, cica is, oda is jártam rendszeresen, sőt anyóséknál is!

A legtöbb ember nem a cicától kapja a toxoplazmát, hanem a mosatlan zöldségtől, gyümölcstől!

Sőt és a nyers húst se kesztyűben vágtam.


Semmi bajod nem lesz, ezért ne tedd ki a cicát.

Őt egy életre vetted magadhoz és nem egy tárgy amit kibanszarinthatunk!!

2021. nov. 26. 09:11

Szia! Nincs cicám, csak anyának kinti kutyusa, vele rengeteget találkozom. Mivel paramami vagyok, eléggé utánajártam ennek a témának. 😄😄


Egy cica egész életében egyszer tudja elkapni és utána összesen 10 (!!!) napig üríti a fertőzést.


Amiket tehetsz a fertőzés elkerülése érdekében: először is, ahogy teszed is, elmész szűrésre. Felnőtt lakosság fele már elkapta korábban, ha te is, akkor védett vagy.


Ha nem lennél védett, kicsit jobban kell figyelni a higiéniára, de várandósan ezt az ember úgyis megteszi.


Naponta kell takarítani a macskaalmot, de erre kérj meg valaki mást. Ne aludj együtt a cicával. Simogatás, étkezés előtt mindig kézmosás. Zöldséget és gyümölcsöt pedig alaposan mosd meg. Húst mindig alaposan süsd át. Ha véletlen negatív a teszted, akkor érdemes lehet a terhesség alatt többször ismételni, hogy nem lett-e közben aktív fertőzés.


A fertőzés tünetekkel is jár, megfázás/influenza jellegű tünetekkel. Szóval azért vsz. feltűnik az embernek. Ha valaki elkapja, gyógyszert adnak neki. Olvastam itt több ilyen esetet is, nem lett bajuk a magzatoknak.


Igazából engem az nyugtatott meg, hogy ha az ember felnőtt korára sem kapta el, azért naaaaaagyon kevés rá az esély, hogy pont ezalatt a 9 hónap alatt kapná el. 🍀


Egyébként nekem is készül épp a tesztem, pár nap múlva kiderül, hogy átestem-e már rajta.


Hajrá és boldog babavárást kívánok!! ☺️☺️

2021. nov. 26. 09:02
Én nem aludnék vele.
11. ranit (válaszként erre: 10. - L.luiselotte)
2021. nov. 26. 09:02

Nem válok meg Tőle, a szívem szakadna meg.

Így is folyton bögök mindenen :D

2021. nov. 26. 08:58

Tiszta gondozott fekete kandúrunk volt terhességem idején. Sokszor velem aludt. Soha nem volt beteg. A babának semmi baja nem lett, később sem volt beteges.

Fiam is szereti a macskákat, de ezzel, a 30 év előtti macskával ki nem állhatták egymást, a fiam zokogott ha meglátta, a macska meg morgott fújt rá. - el is vittük a szüleimhez.

Eszedbe se jusson, hogy egy jólápolt egészséges macskától bármi baja lehet a babádnak.

9. bogyoka89 (válaszként erre: 8. - Ranit)
2021. nov. 26. 08:58
Így azért ne aludj vele közös ágyban, mert egy kijárós cica sokmindent össze tud szedni. Viszont semmiképp ne válj meg tőle ezért, csak nagyon figyelj a higiéniára. Így is annyi gazdátlan cica van, és sajnos sokan eldobják őket mondjuk egy terhességnél.
8. ranit (válaszként erre: 7. - Borian)
2021. nov. 26. 08:51

Kedden megyek vérvételre, akkor ezt is megnézetem.


Kinti és benti cica Ő. Éjszakára beengedjük, néha odafekszik mellém aludni, mikor alszom és kicsit simogattatja magát, de ezt akkor a jövőben nem engedem Neki. Én almozom. Mindig mosok utána kezet.

7. Borian (válaszként erre: 1. - Ranit)
2021. nov. 26. 08:46
Ha már átestél rajta, veszélytelen. Meg lehet nézetni, így van-e.
2021. nov. 26. 08:46

Semmiképp se válj meg tőle szerintem.


Azt szokták javasolni, hogy más takarítsa az almot a terhesség alatt. Ha ez nem megoldható, akkor alapos kézmosás és fertőtlenítés amikor almoztál.


Nekem már régóta megvoltak a cicák, amikor terhes lettem.

Az is számít úgy tudom, hogy kinti vagy benti macsek-e. A kintiek több betegséget össze tudnak szedni, de persze ez sem törvényszerű.

Igaz az enyémek szobacicák voltak, de végig én almoztam őket, nem lett bajom tőlük.

5. ranit (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2021. nov. 26. 08:35
És lett baja a babának?
4. bogyoka89 (válaszként erre: 1. - Ranit)
2021. nov. 26. 08:26
Szia. 3 cicám van, a kislányom jelenleg 5 hónapos. Már a terhesség előtt is megvolt mindhárom. Semmi baj nem történt. Van pár dolog, amire oda kell figyelni, pl. alomszedés után alapos kézmosás, és akkor nem lesz semmi gond.
2021. nov. 26. 08:25

Az ember gyerekkorban 98% átesik rajta.

Nem kell megválni tőle.

Van toxoplazma szűrés is.

Amúgy előbb benyalod mosatlan zöldség gyümölcsről..

2021. nov. 26. 08:24
Egyik terhességnél igen, másiknál nem. De szerintem nem a saját macskámtól kaptam el.
2021. nov. 26. 08:11

Fél éve mentettünk egy Cicát, nagyon szeretem Őt, nem szeretnék megválni Tőle.

kb 3 hete kiderült, hogy van egy kis pocaklakóm.


Van, akinek volt cicája terhesség alatt és megúszta a toxoplazmózist?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook