Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskámtól nem tudok aludni, hajnalban nyávog és nagyon idegesít. Mit lehetne tenni? fórum

Macskámtól nem tudok aludni, hajnalban nyávog és nagyon idegesít. Mit lehetne tenni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
12. Evawitch (válaszként erre: 11. - 3b6009da8e)
2011. ápr. 23. 07:42
Volt egy hasonló esetem, az még rosszabb volt, de az állatorvos se tudott mit kezdeni vele. Azt a macskát el is ajándékoztam, de más okból is (másik albérletbe költözés).
11. 3b6009da8e (válaszként erre: 9. - Evawitch)
2011. ápr. 23. 07:40
Állatorvostól nem próbáltál meg tanácsot kérni?
10. andi6020 (válaszként erre: 6. - 6c98619f8d)
2011. ápr. 23. 07:40
Erről az esetről én is hallottam pár éve. :)
2011. ápr. 23. 07:39

Az előző macskám is ivartalanított volt, nem mászkált messzire, csak az udvarban, a szomszéd udvarában meg a kapu körül. Mégis eltűnt...

Ez meg most is, ahogy behoztam, már hisztizik...

2011. ápr. 23. 07:38

Nekem a 3 macskámból 2 ivartalanított.

Egyik sem komplett:-)

Télen, mikor hideg van kint, még csak-csak kibírják reggelig bent.

De most, amikor már jó idő van, az egyik éjfél előtt kel, hogy ki akar menni, a másik 3-körül, a harmadik, meg akkor szeretne bejönni:S

Kicsit belefáradtunk a férjemmel, mert olyan, mintha a két kis gyerekünk mellé kaptunk volna még hármat, akikhez fel kell kelni 3 óránként etetni:-D

Ezért este 8-9 felé, érzékeny búcsút veszünk tőlük, és husssss, kitesszük őket.

Fél 6-kor így is verik az ajtót, mint akik éhen akarnak halni, de legalább nyugodtan tudunk addig is aludni.

Ha van lehetőséged, engedd ki éjszakára.

Ha ivartalaníttatod, kisebb eséllyel fog "szomszédolni"

7. Evawitch (válaszként erre: 6. - 6c98619f8d)
2011. ápr. 23. 07:37
Nem akarom kínozni, mert akkor is nyávog, max nem hallom... A szenvedését így sem tudom megoldani, meg szerintem ez hülyeség...
6. 6c98619f8d (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2011. ápr. 23. 07:34

Vágasd el a hangszálát. Durván hangzik, de pl sziámi macskáknál gyakran alkalmazzák ezt az eljárást.

Gregor Berni is megcsináltatta a macskáján ezt a beavatkozást. Nem nagy cucc.

2011. ápr. 23. 07:33
Ivartalanított lán macska. Most hoztam be, mert a szomszéd kint volt és nem egy jóindulatú ember, a tulaj is tapasztalta már, mindenbe beleszól, ok nélkül fejlentette párszor...
2011. ápr. 23. 07:28

A macska szabadságszerető állat, nem mindegyik tűri a bezártságot.A hosszú szőrű fajták lustábbak, kevésbé akarnak kimenni.

A lányom ugyanígy járt a lakásban tartott macskával, ma már nálunk van, élvezi a kertet, be se akar jönni.

Én a helyedben kiengedném, mert ez a helyzet szenvedés mindkettőtöknek.

2011. ápr. 23. 07:27

Kedves Evawitch!

Fiú, vagy lány a cica?

2011. ápr. 23. 07:25

Ivartalanított a cica?


Mert ha nem, valószínüleg ezért nyávog...

Az én cicámat sem lehetett elviselni ennyi idős korában, éjjel-nappal ordított.


Az ivartalanítás után semmi gond nem volt vele.

2011. ápr. 23. 07:18

Kb. most 1 éves a macska. Idén kezdte el a nyávogást. Nappal is nyávog, ha leülök a gép elé vagy éppen mosogatok, de hajnalban is rázendít, ami idegesítő és egész nap agresszív vagyok mindenkivel. Ha nagyon későn fekszem le és nagyon korán kelek, akkor nem nem nyávog, mert addigra felkelek, mire rázendítene, csak nem alszom ki magam soha. Most akartam kivételesen kialudni magam úgy, hogy lefeküdtem 10 előtt és reggel 8-ig szerettem volna aludni. 4.20-kor már felébredtem, 2 órát szenvedtem néha félálomban és inkább felkeltem. 2 műszakban dolgozom, így nehezebb a rendszeresség nekem is meg a macskának is. Most kiengedtem az udvarra, de nem szívesen, mert a szerintem a szomszéd tüntette el az előző macskámat.

Nem tudok sokat aludni, meg nem is szeretek, de legalább hétvégén aludjak 1-2 órával többet, mint máskor. Így nem megy, nappal meg nem szeretek fetrengeni, mert nem arra való és éjjel szokás aludni, legalább is nekem...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook