Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska - Lopás vagy jogos tulajdon? fórum

Macska - Lopás vagy jogos tulajdon? (beszélgetős fórum)


1 2 3
77. Érdekes73 (válaszként erre: 76. - Anyagi)
2022. febr. 13. 17:23
Személyzet és taxi :)
76. Anyagi (válaszként erre: 69. - Napsugár8)
2022. febr. 13. 17:16

Ez nagyjából igaz is - de nem teljesen!


Én költöztem odébb két utcával és két felnőtt macskával!

Első időkben bezártam őket, de nappalra ki kellett engedni őket, mert kijáró cicák voltak és megőrültek a bezártságtól.

Ezzel nem is volt gond, mivel otthon voltunk, nem mentek el.

Aztán visszatértünk a szokott menetrendhez, hogy az éjszaka egy pontján menni akartak, hát menjenek!


Innen kezdve reggelre eltűntek. Szépen visszamentek a régi házhoz.

Munkából hazafelé arra kanyarodtam, hívtam őket és hazaszállítottam macsekékat.

Így ment ez jó ideig, annyi könnyebbséggel, hogy már megismerték az autó hangját és a régi kuka mellett várták a taxit! :)


De végül eljött a pillanat, hogy megadták magukat és reggelente már szépen maguktól vagy hazajöttek, vagy el sem mentek többet.


Egyébként minden macskánk pontosan tudatta, hogy a családból ki az ő igazi gazdája! .... vagy inkább kiszolgáló-kényeztető személyzete?

75. Anyagi (válaszként erre: 59. - L.luiselotte)
2022. febr. 13. 11:12

Picit mindenképpen ivartalanítani kell!

És ha nálad marad, akkor a lányát is!


Egyébként egy ivarérett betolakodó elfogadása nem egyszerű!

A mi ivartalanított cicáni együtt napozott a szomszéd kis cicájával és nyalogatták egymást a kertünk közepén.... amíg a kicsi ivarérett lett! Azóta űzi ezerrel el!

Több eszük van, mint az embereknek! Védik a territóriumukat!!!

74. Mézes-Krémes (válaszként erre: 73. - Papája)
2022. jan. 24. 13:46

Igen, most olvasom csak, hogy már az övé, mert neki adták.


Az igazi jó gazdi kijárós macska esetében az ivartalanítással kezdődik.

73. papája (válaszként erre: 70. - Mézes-Krémes)
2022. jan. 24. 13:18

Hiszen nem lopta el és igazán nem is akarta.

Mostanra meg a gazdája átadja a cicát Lotténak, így tényleg nem lopás.

Megvédem Őt, mert igazi jó gazdi.

72. l.luiselotte (válaszként erre: 70. - Mézes-Krémes)
2022. jan. 24. 11:56
?
71. papája (válaszként erre: 68. - L.luiselotte)
2022. jan. 24. 11:49
Talán nem ártana Picit kandúrtalanítani, akkor nyugodtabb lenn és a lányában sem tenne "kárt"
70. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2022. jan. 24. 11:47

Ez lopás. Tele vannak a menhelyek árva cicákkal, és te tényleg más macskáját lopnád el? Már a gondolat is extra gáz.

Inkább az ivartalanításon járjon az eszed, ne másik macskán! A meglévőről sem gondoskodsz úgy, ahogy azt kéne. Akkor minek egy másik is?!

2022. jan. 24. 11:34

Én úgy tudom, hogy a macska területhez ragaszkodik és nem elsősorban gazdihoz.


Ahol született (két házzal arrébb) azt tekinti otthonának, és annak ellenére, hogy elkóborol viszonylag nagyobb távolságra, (és még a talált finomságokat is bezabálja!!), "haza menni" mindig is oda fog, ahol született.


Ha még akkor került volna egy új helyre, amikor még nem bóklászik el otthonról, talán megszokott volna egy új helyen. Lehet, hogy néhány órára jól el lesz nálatok is, de amikor úgy érzi, hogy elege volt a vendégeskedésből, mindig "haza" fog menni.

2022. jan. 24. 11:27

Dolgozom rajta, a fiam is majdcsak megbarátkozik

a gondolattal, a Piciek meg csak előbb utóbb elfogadja a saját lányát.

67. 37e1ff8723 (válaszként erre: 65. - Papája)
2022. jan. 24. 11:13
Egy kandúrral vigyáznék. Szerintem simán kinyírja.
66. papája (válaszként erre: 65. - Papája)
2022. jan. 24. 11:03

Még annyit, ha már ilyen szerencséd van, hogy lopnod sem kell, akkor feltétlen fogadd el a kis reinkarnációt.

Sok sikert !

65. papája (válaszként erre: 59. - L.luiselotte)
2022. jan. 24. 11:00

Ne add fel ! Ez természetes, hogy védik a területüket és harcolnak, de idővel elfogadják egymást.

Mi többször fogadtunk be kóbormacskát úgy, hogy a meglévő/k hevesen tiltakoztak, aztán egyszer csak szent lett a béke és együtt aludtak, játszottak.

64. Érdekes73 (válaszként erre: 59. - L.luiselotte)
2022. jan. 23. 21:49
Lehet hogy a fiadnak van igaza nem élnének békében együtt. Amúgy szép a "Picike" :)
63. c85d1d200b (válaszként erre: 59. - L.luiselotte)
2022. jan. 23. 19:15
Ha ivartalanittatnad, talán kevésbé lenne harcias. De a kobor macska szaporulat megelőzése érdekében főleg meg kellene tenni.
62. Scherlock (válaszként erre: 58. - Fincsi5)
2022. jan. 23. 18:53
:DDD
61. tumbo2 (válaszként erre: 57. - Birebora)
2022. jan. 23. 18:34
vissza sem lehetne tartani.én is etetem a szomszéd macskáit,mégsem akarnak átköltözni.
60. Ági0830 (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2022. jan. 23. 18:22

Már miért lenne jogos tulajdon?

Valaki egy éve nevelget egy kismacskát. Leírásod szerint jó sora van, tehát szeretik. Nem derült ki számomra, hogy találta, vagy övéké a kismacska anyja. De mindegy is, mindenesetre az az ő macskájuk. Az ő jogos tulajdonuk.

2022. jan. 23. 18:18

Beszéltem velük. Boldogan adták volna, és még egy félperzsa kismacskát is mellé. A P. nagyon gonoszul fogadta, megtámadta, a fiam pedig ugy nyilatkozott, ha a Picikének nem kell, neki se.

A normális hozzászólásokat köszönöm, azért most eléggé fáj, hogyha nem ilyen elutasitó a családom, a mienk lehetett volna a Picike " földi mása " ( A.E. )

Otthon majd még lobbizok az érdekében, remélem az életünkbe belefér.

58. fincsi5 (válaszként erre: 52. - Scherlock)
2022. jan. 23. 17:56
Jaj, tényleg már csak az hiányzik. Valami van velem mostanában. Van cicám, van férjem, minek nekem több állat?🤣
57. birebora (válaszként erre: 55. - Papája)
2022. jan. 23. 17:51

Szerintem is. Én is igy látom.


Azt viszont nem értem, hogy egy "régi, ismert" napi szintem köztünk normálisan emberi módon fórumozó társunkat miért kell betegnek minősiteni és "lesajnálni".


Lányok, legalább nekünk legyen már egy kis több türelmünk egymással. Én biztosra veszem, hogy mélyen legbelül nem ellopni akarta, hiszen szomszéd cica, bármikor haza mehet.

56. Bichi (válaszként erre: 5. - L.luiselotte)
2022. jan. 23. 17:42
Bocs, de te nagyon beteg vagy...
55. papája (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2022. jan. 23. 17:22

Kedves L.luiselotte !

Tudom, hogy nagyon szereted a cicákat. Amikor Picike elcsavarog nagyon szomorú vagy. Mi küldjük a jeleket, hogy a kis tekergő előkerüljön.


Gondolj csak bele, ha lenyúlod ezt a kiscicát mennyire fájhat a gazdijának. Arra viszont van esélyed, hogy ha beszélsz vele, akkor neked adja. Ez esetben nem kell aggódnod a lebukástól és ha visszaszökik a régi gazdihoz érte mehetsz.

54. Napsugár8 (válaszként erre: 50. - Bless the child)
2022. jan. 23. 16:34
Te biztosan jobban tudod, én csak úgy saccoltam. De egyet kérni a több cicából sokkal egyenesebb, mint egyet ellopni közülük. :))
53. tumbo2 (válaszként erre: 51. - Fincsi5)
2022. jan. 23. 16:20
utánam fiatal koromban jött egy kutya,azt hiszem fehér komondor.nagyon szerettük,de elpusztult.
52. Scherlock (válaszként erre: 51. - Fincsi5)
2022. jan. 23. 16:17
Azért remélem, gyereket nem akarsz hazavinni.;)
51. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Piroska52)
2022. jan. 23. 16:02

az utca elején sokszor van kint egy tüneményes cica, olyan barátságos, hogy bárki hazavihetné. 1x én is elhoztam, dorombolt végig, majd bementünk, persze Picuri majdnem nekiment, aztán kivittem az udvarra és hazament.

Tegnap két autó is megállt miatta, mert megint kint volt, mintha meg akarnának szabadulni tőle. Bár nyakörv van rajta.


Én még kutyust is tudtam hazahozni, aztán jött ő, majd leálltam, ha isten megsegít, 1x lesz olyan kutyám.

50. Bless the child (válaszként erre: 49. - Napsugár8)
2022. jan. 23. 15:56
Az 6-10 inkább 4-5
2022. jan. 23. 15:14
Egy macska nem 1-2 cicát fial egyszerre, általában 6-10 kiscica születik. Ha átmegy és kér egyet, biztosan szívesen adnak majd.
48. globus (válaszként erre: 35. - Bless the child)
2022. jan. 23. 15:06
Arról pont lemaradtam.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook