Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Macskák alsó húgyúti betegségei fórum

Macskák alsó húgyúti betegségei (beszélgetős fórum)


14. bnedora (válaszként erre: 13. - Ikres_anyu)
2019. jún. 20. 08:58
Szerintem szerencséd volt. Az én cicámnak homokja volt, ami szerintem problémásabb 1 fokkal. Most is van egy cicám, aminek gyógytápot kell ennie. Sajnos, nagyon drágák ezek a tápok.
2019. jún. 20. 07:56

Ne kövezzetek meg, de én nem sokat változtattam az étrendjén.


Sztori röviden: macska egyre rosszabbul volt, 2-3 állatorvos látta, szorulás, kb ez volt a legbiztosabb diagnózis. Végül, mikor már majdnem vérmérgezést kapott, a kő által elzáródott vese leállása miatt, egy szuper doki megkatéterezte. A kő már a húgycsövében volt, amint felszabadult az út, rengeteg vizelete lett Jancsi macskámnak.


Macska már 13 éves, ivartalanított, élete nagy részében szobacica. 4-5 éves lehetett, amikor ez történt, azóta viszont nem újult ki neki. Doki annyit mondott, hogy a száraztáp okozhat ilyet, azóta konzervet is kap, de ilyen drága tápokat nem veszek neki.


Szóval csak annyi, hogy lehet hajlamtól, fajtától is függ, hogy kiújul-e. Brit rövid szőrű amúgy.

12. Zsuzska_70 (válaszként erre: 10. - Timycat)
2019. jún. 20. 00:55
Nagyon köszönöm. Szerencsére Miczi megeszi a bontott tápot, nem problémázik rajta. Meg mondjuk én eddig szetporcioztam 2 kg-s műanyag pattintós tetejű dobozokba, hogy minél kevesebb levegő érje. El is döntöttem, mindenképp azt folytatom, ami bevált. Nagyon köszönöm a segítséget!
11. Perla del Mar (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2019. jún. 19. 22:23
Attól van ez a betegség !
10. timycat (válaszként erre: 8. - Zsuzska_70)
2019. jún. 19. 21:16

Nekem ételallergiás cicám is van. Neki nem jött be a Royal Canin, nem szerette. De nem ette a Hills, Acana, Eukunauba, a Visan tápot se, ahogy nem eszi a nagyon-nagyon drága konzerveket se (a RC pépes tápban kifejezetten ócska, azt csak a minden befaló macskám eszik meg)

2 tápot eszik, az egyik a Brit Care, ezt nagyon szerettem én is, kis kiszerelés és nem túl drága (1200-1300,-Ft/kg) de nehéz beszerezni, pedig több ízesítésben is hipoallergén. A másik a Fressnapf saját márkása, asszem Medica. Ócska táp, azóta büdi a szája, heti 1x tuti hány a szőrcsomótól, a bundája se olyan szép mimt a RC-tól, de mint hipoallergén táp bevált és az ára sem horror, a macska meg falja.


Hidd el húgykövességben tényleg a RC a legjobb és ha a cicád is szereti akkor ne kísérletezz mással. Én az allergiás macskával rengeteget kínlódtam (nagyon sok visszaesés volt, volt hogy 1,5 kilósra fogyott a macska, szőre alig maradt pedig akkor is gyógytápot kapott) mire meglett a neki megfelelő táp, amit szívesen meg is eszik.

9. timycat (válaszként erre: 1. - Zsuzska_70)
2019. jún. 19. 21:06

Igen, csak gyógytápot ehet. Húgykövességnél az se mindegy milyet, csak amit az orvos mond, mert többféle kövesség van. A Royal Canin pedig e témában a legjobb.


Gyógytápot nálunk se bontanak fel a patikában, nyitott zsákban veszít a minőségből és ez azért ahhoz drága. Az én cicáim közült csak egy eszi meg a régóta bontott száraztápot.


Én is a zooplusról szoktam tápot rendelni, jó áraik vannak. Gyors és pontos a kiszállítás. Általában van kisebb kiszerelés is, de annak jóval drágább az egységára.


Nem tudsz valakivel összefogni? Nagy kiszerelést rendeltek és elosztjátok.

2019. jún. 19. 20:31
Nagyon köszönöm a hozzászólásaitokat! A zoon körül fogok még nézni. De szerintetek normális, hogy csak ez az egy táp van erre a betegségre? Vagy legalábbis nekem csak ezt ajánlották...
7. Zsuzska_70 (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
2019. jún. 19. 20:26
Nagyon köszi! A Miczinél kb 1 hónap volt a kúra, műteni szerencsére nem kellett. Itt is véres pisi volt, meg erőlködés, annyira sajnáltam, nagyon szenvedett amíg a kezelés el nem indult. A doki amúgy nagyon rendes pasas, meg tett mindent. :) de köszönöm! :)
6. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2019. jún. 19. 19:35
Igen igen. Az ivartalanítás hozadéka sajnos. 🙁
5. bnedora (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
2019. jún. 19. 19:27
Tapasztalatom szerint ez a betegség az ivartalanított (bár ezt az orvosok cáfolják) kandúr macskáknál gyakran előfordul. Anno, 2 éves cicámnál is probléma volt, majd komoly műtéten esett át. Akkor még nem volt ilyen drága a táp, de akkor sem volt olcsó, de én is megvettem neki. 15 évig élt a cicám.
4. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Zsuzska_70)
2019. jún. 19. 19:15
Nővérem macskáját kiherélték mert benti macska. Szintén kövesedéssel és vagy homokkal küzdőtt. Ő is speciális tápon él. Viszont a véres pisit a homokot a legszuperebb állatorvosunk simán kikezelte. C vitamin. Ha gondolod megkérdezem nővérem meddig tartott a kúra.
3. c1053eb731 (válaszként erre: 1. - Zsuzska_70)
2019. jún. 19. 18:51
Sajnos nincs más megoldás. Nálunk ugyanez van. Én múlt hónapban nagyon akciósan 18 ezerért rendeltem a 9 kilós tápot. Egekben az ára. :/
2. Bazinga (válaszként erre: 1. - Zsuzska_70)
2019. jún. 19. 18:51
Szia! Mi állateledelt a zooplus.hu-ról szoktunk rendelni, sokkal olcsóbb, mint bármelyik boltban vagy webshopban. Ha esetleg nem rájuk gondoltál,akkor szerintem érdemes lenne megnézni.
2019. jún. 19. 18:41

Sziasztok! A cicám kb 2 éve küzd a kövesedéssel. Orvosi javaslatra RC s/o 34es tápot kell vennem neki.


Eddig marha jól megvoltunk vele, bár piszok drága volt. 7 kg 14e Ft, ha neten vettem egy bizonyos allateledeles boltban.


Patikában szégyen, nem szégyen csak megkérdeztem mennyiért adják. És a 3 és fél kg-s került 10e Ft-ba februárban.


Most gondoltam megrendeltem a következő 7 kg-t és azt hittem kiesik a szemem, a 7 kg-s már majdnem 19e Ft.???!!! 🤪😵🤦‍♀️🤷‍♀️


A doki azt mondta, amikor kikezelte, hogy hát akkor innentől kezdve ezt kell élete végéig venni... Vagy adatok neki mást is, de akkor újra előjön a betegség.


Ti mit gondoltok? Van ötletetek, másfajta táp esetleg, ami ugyanerre jó? Vagy mit tegyek?


Vidéki vagyok, a pesti barátnőm macskája ugyanez, de ott az állatorvosi kiarulja a tápot kilonket. De ott is csak egy kgt tudnék venni, nem rohangalhatok 2 hetente tapert.


Nyilván a cicának nem akarok rosszat. Sőt! De azért nonszesznek érzem, ha olcsóbban akarok hozzajutni, akkor a 9 kg tápot kell megvennem 20e Ft-ert. Oké, hogy az kitart kb 5-6 hónapig.


De ez csak nekem sok? Értitek min vagyok ledöbbenve, muszáj vagyok megvenni, ez az egy van a piacon és az égben az ára....


Írtam az webshopnak is ma, és csak azt tudták írni, hogy a gyártó néhány termék árát megváltoztatta és hát sajnálják, ez van...


Bármilyen ötletet, tippet szívesen fogadok! Köszi előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook