Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskáink "bűnei", osszuk meg egymással. fórum

Macskáink "bűnei", osszuk meg egymással. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
54. selena78 (válaszként erre: 24. - Ina87)
2016. okt. 20. 09:00

"alapból ott kezdeném h macskának bent keresni semmi helye"


Én nem így gondolom. Alapból.

Én azért tartok macskákat, mert szeretem őket a közelemben. Különben miért tenném?


Mi értelme volna állatot tartani, ha rossz időben mi behúzódunk a házba, ők meg kint maradnak az udvaron?


A mieink kinti-benti macskák, pont azért, mert nyáron mi is az életünket kint éljük a kertben. Kint is a közelemben szeretem tudni őket, bent is. Azért vannak macskáim.

53. 4975ebdc2f (válaszként erre: 48. - Magdalénia)
2016. okt. 20. 08:07
Családi házban élek minden cica aki velünk élt kinti macsek volt. Meleg helyre johettek mehettek amikor akartak. Rendes étel, állatorvos es sok sok szeretet.Családtagnak számítanak annyi extrával hogy szabadon jönnek mennek. Kutya azért nincs mert neki nagyobb az ember igenye...Egy cica jóval kevesebb emberi társaságot igényel, és azt jelzi is. Bejött a lakoterbe ha akart, aludt az étkező széken. Az ágyamba nem jött, főzés közben finom falatok kerültek neki de a konyha pultra asztalra nem ment fel. Ha macskát simogatok utána kézmosás és főzés vagy etelkeszites nincs olyan felsőben amiben előtte cicát olelgettem.De miért ne lehetne macskát kutyát lakásban tartani? Miért kéne lemondani a mérhetetlen szeretetről amit adni tudnak? Ez mindenkinek a magánügye!
52. Panna.33 (válaszként erre: 15. - Bnedora)
2016. okt. 20. 07:33
Az a dolga. Miért nem vigyáztak a madarak?
51. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 50. - Antonov225)
2016. okt. 20. 07:01
Margit cuki szerintem :D
2016. okt. 19. 23:47

Üdv! :-D


Nagy macskafan vagyok. Nekem egy 6-7 éves, Margit névre hallgató, fekete rosszcsontom van.


A rosszaságai - a teljesség igénye nélkül:


- Beleiszik rendszeresen az éjjelre idekészített innivalómba

- Leteker egy jóadag a wc-papírt a gurigáról

- Ha megsértődik, amiért el/leküldjük valahonnan, vagy valamivel nem játszhat, akkor erősen harap, hangosan nyávog és pofozkodik :-D

- Terrorizálja a kutyákat :-D

- Lopja az édességemet :-))

- Egyszer a Karácsonyi fényfüzér egyik égőjét lerágta, még jó, hogy épp' nem volt áram alatt

- Karácsonyfadíszt is elrágott

- Elrágott egy fülhallgatómat

- A szintetizátorom adapterének a zsinórját is

- Virslit lopott :-D

- Bemászott a szekrénybe és nem akart kijönni, pedig sietnem kellett el otthonról (megfogni olyankor nem lehet, durván karmol-harap)

- Felmászott a szekrény tetejére és nem akart lejönni, pedig várt minket az állatdoki időre

- Lerántotta a lapmonitort

- Rágta az Anyám virágait

- Néha éjjel nem hagy aludni, ütöget, beleszuszog/nyal a fülembe, nekemugrik, stb. :-D


Most ennyire futja, de sok vicces dolgot csinált már és csinál. Akármilyen rossz tud lenni, nagyon szeretem!

49. Érdekes73 (válaszként erre: 47. - Pengő Gyöngyi)
2016. okt. 19. 23:17
:D jó
48. Magdalénia (válaszként erre: 24. - Ina87)
2016. okt. 19. 22:40

A háziasított állatok közül talán a kutya és a macska igényli legjobban az ember közelségét és az ember is őket fogadja el a legjobban. Persze nem mindenki.


Szerintem nincs annál szomorúbb, amikor egyedül van a kutya a kertben és senki nem foglalkozik vele. Ennél többet ér!

Többször előfordult már, hogy egy kinti kutyát megmérgeztek, mielőtt betörtek. Egy benti kutya mellett szinte lehetetlen, mert előbb jelez az ugatásával. Sok egyedülálló embernek segít a kutya jelenléte.

Egy városi ember pedig miért fosztaná meg magát egy állat szeretetétől? Több olyan fajta is van, ami nem is tartható szabad ég alatt.


A macskák vidéken több kilométert is bejárnak, de szeretnek biztonságban is lenni, nyugodtan aludni, mert éjjel megy a verekedés, aminek sérülés lehet a vége.


Aki nem szeretné, hogy hetente állatorvoshoz vigye az állatot, az vigyáz rá, mert óvja és szereti.


Városban ki sem szabad engedni a macskát.


Aki mást mond annak nincs tapasztalata, esetleg fél tőlük, vagy állatidegen, de szerintem mindenképp szegényebb érzelmi téren.

2016. okt. 19. 21:43

[link]


Ezen bexartam :DD

2016. okt. 19. 21:39
45. elbb (válaszként erre: 32. - Lacuslacus)
2016. okt. 19. 21:29

téényleg, ilyen volt nekem is. hajnalban a hideg orrát képes volt az arcomhoz nyomni :) meg arra ébredtem, hogy szagolgat a számban. Mennyire imádtam őt.

Van egy rossz szokásom, a takaró alatt mindig mozgatom a lában. Fiatalabb korában mindig jól letámadta :D

2016. okt. 19. 21:26
Nekünk is két macskánk van, és a kisebbik igazi kis zabagép. Párom volt a figyelmetlen, úgy sikerült táskában hazahoznia a főtt virslis edény, hogy a virsli "leve" rácsorgott a tablet puha szivacs tokjára, így annak is virsli illata lett. Na, a kis mohónak se kellett több, nyitva maradt a táska (tudom, második hiba), Macsusz pedig elkezdte rágicsálni a szivacs "virslit". Pech, de benne volt a tablet, konkrétan úgy beharapta a kijelzőt, hogy érintő panelt kellett cserélni, a hátsó fém borításon a mai napig ott vannak a fognyomok. Rájött, hogy nem finom, amit eszik, úgyhogy ledőlt mellé pihenni. :) Persze mivel később vettük csak észre, mit tehettünk volna, mint azóta is nevetünk rajta. (Meg persze nem csorgatjuk le a tokot kajával... )
2016. okt. 19. 20:58
5 cicusunk van, mind bűntelen. Úgy csodálatosak ahogy vannak.
42. fincsi5 (válaszként erre: 37. - L.luiselotte)
2016. okt. 19. 20:46

Tényleg?! DD

Én is gondoltam rá, hogy a plázában sétálgatok vele. Olyan nyugodtan ül a karomban, simán mehetnénk.

Majd télen, mert a fekete-fehér cica jól menne a fekete bundámhoz. D


10 cica? És hogy "koptak" el?

41. jozsi.38 (válaszként erre: 40. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 19. 20:31
nekem mondod, ott ült a nyavalyás a tányérban, szóval félreérthetetlen volt, fúúúj :D
40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - Jozsi.38)
2016. okt. 19. 20:25
Jesszusmária :O
39. 3d787b167a (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 19. 20:24

Élmény volt az öreg cica.:)


Legyen neki könnyű a föld.

38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - L.luiselotte)
2016. okt. 19. 20:21
Tök aranyosak lehettek. :)
37. l.luiselotte (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 19. 20:18

én ha közforgalmán utazom,a bevásrló táskába rejtem a macskát

de néha nyávog a csomag.



ugy 10 évvel ezelőtt a nagy kertünkben közel 10 macskánk volt, a kandurok is anyáskodtak, a saját anyjuk kivételével szinte mind imádta és kényeztette a kicsiket. Én a nőstények is lopkodták egymás macskáit, vagy volt hogy a kicsikhez beült 2-3 anya ill. apa és nyalogatták mosták őket, és egymást is.

36. jozsi.38 (válaszként erre: 35. - L.luiselotte)
2016. okt. 19. 20:14
na igen, az még a szerencsésebb verzió :)
35. l.luiselotte (válaszként erre: 31. - Jozsi.38)
2016. okt. 19. 20:13
akkor én még szerencsésnek mondhatom magam, hogy rántotthús kapcsán csak a földre ( linóleumra ) dönti a prézlit és a lisztet , mást nem csinál
34. massalhangzo (válaszként erre: 27. - Ina87)
2016. okt. 19. 20:10
aki szerint a kutyanak, macskanak kint a helye, az vegyen riasztot es egerfogot. aki szereti az allatokat, annal csaladtagok es nem diszek vagy felszerelesek
33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - Sirga)
2016. okt. 19. 20:08

Az a cicánk akiről írtam,mindent megevett. Kedvence volt a görögdinnye és az ananász. De megette a narancsot almát. Rengeteg főzeléket.


Volt egy tündéri sztorija. A szomszédnak volt egy cicája. Lefialt és odahozta az ajtónk elé a folyosóra.

Tettem ki nekik dobozt.

A mi kandúrunk elzavarta az anyát és beült a kölykökhöz mosdatta őket.

Persze behoztuk a lakásba, de amint tehette ott termett a kölyköknél :)

Lassan eszembe jut egy csomó élmény. Kirándulni voltam a 2 gyerekkel meg a macskával, este felszálltunk a metróra és az ellenőr leszállított, hogy nincs a macskán szájkosár. :D Ezt komolyan is gondolta, annyi esze nem volt,a macska halálos fegyvere a karma és nem a harapása. :D

2016. okt. 19. 20:08

Engem a Szotyikám minden reggel 4 kor felébreszt! Nagyon finoman hozzáér az arcomhoz, hogy ébredjek fel. És ugye, ha már úgyis felkeltem adjak már enni ! :) Az a gond, hogy akkor is felkelt, ha éppen nem kell mennem dolgozni !

Persze van amikor az éjszaka közepén ébreszt, nem tudom miért. (talán hangosan horkolok?) Felébreszt, és mikor látja, hogy felébredtem, akkor ő összetekeredik, és alszik tovább ! Én meg persze nem tudok ismét elaludni! De persze nem tudok rá haragudni, már lassan 10 éve élünk egymás mellett !

2016. okt. 19. 20:04
egyébként pedig: panírozás után az asztalon maradt lisztbe elvégezték a dolgukat, és a szokásos pákosztoskodás, kajalopás az asztalról, sőt a csokit is szeretik a nyavalyások :)
2016. okt. 19. 20:02
a fiamra ráhozta a frászt, amikor első alkalommal "örökbe fogadta", és megtisztogatta-harapdálta a haját, merő szeretetből :D azóta tudja, hogy macska szokás, és nevet rajta
2016. okt. 19. 20:01

Az enyém egy csoda! Sehova nem mászik fel, már ahova nem lenne szabad, kint intézi dolgát, még semmit nem rágott szét. Amiért néha haragszom; sokat csavarog, a délelőtti és délutáni benti alvásért "rimánkodni" kell. Leteszem a plédre, leszorítom, mikor nyugodtan fekszik, akkor simogatom míg el nem alszik.

Idekerült 2 kicsi, nem foglalkozik velük, ő a másik ajtón közlekedik.

2 napig itt volt egy nagyon pici cica, no arra fújt, ajtón keresztül is.

28. Sirga (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 19. 19:56

Ez óriási! :)


Az én kis vörösöm megette a márkás csokimikulásom felét. :( Hála Istennek, semmi baja nem lett. :)

A feketém igazi kisördög: ő tanított meg rá, hogy kaját csak jól elzárva szabad magára hagyni - képes még a kenyeres zacskót is kibontani. Imádnivaló, bújós, és olyan hangosan dorombol ...!

27. ina87
2016. okt. 19. 19:55
nem vagyok ellen és tudtommal nem is azt írtam,miért állatot csak a lakásban lehet tartani nem is tudtam úgy látszik egyesek véleménye szerint igen.
26. elbb (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 19. 19:51

A gombócoson nagyon nevetek :)))

Annyira cuki lehetett :)

Az én cicám a karácsonyfára aggatott csokidíszeket pofozgatta addig, amíg azok a sztaniolból ki nem estek. Akkor megnyugodott. Még mindig van olyan csokidísz, amit ő intézett el :)

25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Ina87)
2016. okt. 19. 19:25

És nem is olyanoké, akik ellene vannak az állatoknak.

Mindenkinek szíve joga, hogy tartson, vagy ne állatot a lakásában.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook