Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska örökbefogadása fórum

Macska örökbefogadása (beszélgetős fórum)


2015. okt. 1. 15:48
Sziasztok! Vasárnap óta van macskám :-) Még nem tudom, hogy nevezzem, ezek a nevek merültek fel eddig: Berci, Bonifác, Leó. Szerintetek, melyik név hangzik jobban? Fekete fiú kiscica :-)
2015. szept. 24. 15:02
Benti cicának is nagyon fogja élvezni az életet, mert hihetetlen mennyi tudnak lustulni :)
11. Sly7105 (válaszként erre: 10. - 77e2fce5e3)
2015. szept. 24. 15:01
Én a 10 heteset választanám... de a 4 hónapos is még nagyon fiatal, úgyhogy dönthetsz akár szimpátia alapján is. A kétlaki életet élő macskákkal bizony pont ez a baj, hogy egyszer csak nem jönnek haza, baj éri őket. Nekem már több cicám is eltűnt így egyik napról a másikra. Általában fiúk voltak és nem voltak ivartalanítva. Mióta ivartalan macskáim vannak (lekopogom) mindegyik megvan, nem csavarognak.
2015. szept. 24. 14:41

Sziasztok! Tök jó, hogy ilyen sokan írtatok :-) Régen volt cicám, a szükleimnél, de kétlaki életet élt és egy reggel nem jött haza :-(

Most Budapesten élek egy garzonban, ott lesz a cica is, sajnos kert nincs, de ha kicsi még lehet, hogy megpróbálom rászoktatni a cicahámra, akkor ki lehetne vinni kicsit levegözni. Macskaszállítóm van még régröl, a többit most fogom beszerezni.

Az én cicámnak mindig volt frontline spotja bolha ellen, most az egyik cicahellyel beszéltem, ott egy 10 hetes cica van, azt mondták, hogy csak frontline sprayt kapott, mert picinek nem lehet a spotot. A másik helyen már 4 hónapos a cica, be van oltva, ott van örökbefogadási szerzödés is, ami teljesen rendben van, valahogy ki kell szürniük, ki a felelöségteljes gazdi.

Örülök, ha megint írtok :-)

2015. szept. 24. 14:33
Nekem három macskám van, mindegyik saját "termés":) úgy értem anyacica és két gyereke, de már mindenki ivartalanítva van. Viszont most én is örökbefogadás előtt állok. Két hét múlva érkezik hozzánk egy 3-4 éves körüli cica, a gazdi halála miatt vállaltam be egy ismerőstől. Remélem az én három cicám is szeretettel fogja fogadni, de tudom nem lesz egyszerű egyiknek sem.
2015. szept. 24. 14:19
Macskaalom, cicatoalett, tányérok (enni-inni), egy-két doboz, mûegér; a fekhelyet vagy elfogadja vagy nem, bolhanyakörv.
2015. szept. 24. 13:33

Szia!

Szuper, hogy befogadsz egy kis állatot, én is csak ezt tudom mondani.:)

A lent leírtakat azzal egészíteném ki, hogy szerezz mindenképp egy vízipisztolyt! Az egyetlen hasznos macskanevelési eszköznek bizonyult nálam. Nem fáj a cicusnak, de mégis kellemetlen, ha picit vizes lesz, így szót fogad. ELőbb-utóbb már csak fel kell emelned, és engedelmeskedik. Nálam azért volt erre szükség, mert nekiment a függönynek, kanapénak, lopni akart a kajából. Így ki tudtam alakítani neki a szabályokat, és immáron 9 éve élünk nagy boldogságban és harmóniában.:))

6. KarinaLina (válaszként erre: 1. - 77e2fce5e3)
2015. szept. 24. 11:32

Befogadott cicámmal már eljutottunk odaig, hogy beleül a nyakamba a "kis testével :) " már "beszélget" stb, ehhez egy hónap kellett.


De egy tündérzsacsi, nagyon aranyos.Rúgnám szét a valagát anak aki kitette :(

5. KarinaLina (válaszként erre: 1. - 77e2fce5e3)
2015. szept. 24. 11:23

Szép dolog tőled. Én hozzám speciel besétált egy és ittmaradt :)Nem tudtam mit tenni megtartottam, kb 2 éves lehet.Volt egy cicám de már sajnos elment, úgyhogy ez az új jövevény gyógyítja a kis lelkem.


Szerintem majd a cica eldönti milyen életmódot szeretne, de mindenképp bezárva tartanám egy ideig.Ha kertesben laksz kiengedném egy idő után, ha lakáscica lesz hát nem kérdés.Fontos a bizalom is, hogy kialakuljon közöttetek, idő kell a cicának.


Lány vagy fiú tökmindegy, mert ivartalanítani kell mindenképpen.Ha kicsit hozol, türelem kell hozzá hiszen még egy fejlődő személyiség, nagy cica meg már olyan amilyen.


A cicák tökmindegy hányévesek szeretnek játszani, bármivel :) tehát csak akkor tarts ha ezt tudod kezelni,enyém gyerekkorában pl szétkapta a tapétát, játszott a kakijával és sorolhatnám :)


Kezdőcuccok, macskahordozó, alomtálca, bolhaírtó-kullacsírtó spot on, cicasampon, száraz-nedves kaja kornak megfelelően, tálkák, labdák stb. Fekhelyet ne :) mert majd ő kinevez magának egyet :) Elég egy szivacs v valami amire ráfekszik.


Egyelőre ennyi jutott eszembe.

2015. szept. 24. 11:14

Én, nem menhelyről hoztam egyiket sem!

De szerencsém volt a nagyobbikkal, rögtön tudta hova végezze a dolgát, szerencsére ezt a kicsi is tudja!

Ágyba nem mászik egyik sem, vagy szőnyegen, vagy a nappaliban a széken és az ülőgarnitúrán alszanak.

Szerencsére a bútorokat nem kaparják, azt rögtön az elején megtanítottam nekik, hol lehet.

Plusz mázli, a földig érő függönyeim sincsenek bajban!

Sok sikert!

2015. szept. 24. 11:10

Szia.

Jaj de örülök,hogy örökbe akarsz fogadni egy cicust. Általában utó követéssel adják örökbe,azaz néha benéznek hozzád,vagy iratnak szerződést vagy se (általában van ). Én Szofit az olxen láttam meg és tudtam,hogy ő kell. Ez érzés,meglátod és kell nem tudom elmagyarázni.

Fekhelyet vehetsz neki puccosat,de amúgy nem biztos,hogy alszik rajta,mert mindenhol alszik,enyém pl íróasztalomon,kellenek tálak,néhány labda,nyakörv esetleg (nálunk nincs mert lakásból nem megy ki)

Ha nagyon picikét (3-9 hó) fogadol örökbe,de akárhogy is veszem mindnek kell egy megszokási időszak. Enyém mellett akkor volt 7 hós, kb 1-1.5 hétig nem aludtunk,mert ahonnét hoztam rá volt hagyva minden.

Eleve utálta ha felvettük,vagy simogattuk,tiszta úri macska volt,mondjuk most is az. De.

Az volt a gond ahol volt,hogy nem foglalkoztak vele,és jóhogy rengeteg energia maradt benne.

Lassan 2 éve van nálunk és egy igazi bujós,dorombólós szőrgombóc. Megszokta a helyet és ha olyan van odajön elég sokszor magától is.

Pl. múlt héten el se mozdult mellőlem,érezte,hogy szarul vagyok,vagy érzi ha szomorú vagyok,esetleg utazok és akkor se mozdul el.

csak azt akarom mondani,hogy én nem bántam meg,hogy ő van és semmit se csinálnék másképp. Mióta itt van eltört 1 poharat,1 lámpát,néha igazán pofátlan de mindezért kárpótol az a sok szeretet amit ad. Egy kutya elég hamar behódol,és mindig ugyanolyan,a macska kicsit olyan mint egy kapcsolat,mindig meg kell dolgozni a szeretetért,és meg kell tudni tartani.

Bocs ha hosszú voltam.

2015. szept. 24. 11:04

Szia!

Én épp most fogadtam be a nagyobbik mellé, egy 2 hónapost.

Amikor a másikat haza hoztuk ő is 2 hónapos volt.

Amibe a dolgát eltudja végezni, kaparófa, amiből és amiből eszik ennyi.

2015. szept. 24. 10:59

Sziasztok!

Tervezem, hogy legyen cicám, már beszéltem egy macskamentö egyesülettel is, ahol lehet örökbefogadni cicákat. Van valakinek ebben tapasztalata? Mire figyeljek kiválasztáskor, milyen alapfelszerelést vegyek? Macskaszállítókosár már van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook