Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska-oltások fórum

Macska-oltások (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

23. Csigusz 79 (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2009. jan. 19. 13:12
Azt hittem csak az én macskám van oda ennyire a"húsropiért" :-O megvan bolondulva érte,csomagostol megenné!
22. zena01
2006. nov. 13. 17:13
Keresztanyám pesti cicusa pár éve eljött hozzánk. Szegényke ő is akart fára mászni, mint a többiek. De mivel, hogy még fát sem látott, állandóan leesett. Persze pár nap múlva már utolérte a tudományában a többieket.
21. emagdi (válaszként erre: 20. - Zena01)
2006. nov. 13. 11:18
az nagyon sokat számít, ha tudnak a kerben mozogni!!! akkor nem fognak elhízni! nálunk nincs kert, csak a lakás a birodalmuk, és így azért jobban kell figyelni a kajáltatásukra...
20. zena01 (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2006. nov. 13. 11:11
Az egyik cicám 4 a másik 3 kg. Jelenleg. A kertben letudják ugrálni a felesleget. Egész éjjel nincsenek bent, csak ha hideg van. Volt egy kandúrkám, amelyik nem volt ivartalanítva. Mi csak Gömbinek hívtuk, mert 12 kiló volt. Hatalmas jószág volt. Egyszer beültettük a fotelbe, úgy mint egy embert és nem tudott felkellni a hasától. Nyáron meg olyan sovány volt, hogy kilátszottak a bordái. Nem tudom meddig élt volna, mert egy napon nyomtalanul eltünt. Sajnálom, mert ilyen macskánk sose lesz. Jámbor nagy "mackó" volt.
19. emagdi (válaszként erre: 18. - Zena01)
2006. nov. 13. 09:20
igen, bundácskát növeszthetnek az enyémek is, de a hájacskának nem annyira örülnék, mert szobacicák lévén nem igazán tudnák lemozogni. Szüleim cicája is szegény olyan, mint a kvíznyeremények között a do-ball állatkák (mintha egy labda lenne a törzse:)). Pedig ő sem eszik sokat, csak nem tudja lemozogni a lakásban, minden évben egy kicsi plussz rakódott rá, és most 14 évesen már szép gömbölyű:))
18. zena01 (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2006. nov. 12. 22:43
Az én két macskám napi egy doboz konzervet eszik. Reggel és este kapnak belőle. Délben meg szárazat esznek. Szerintem ez nem sok, mert télen bundát és hájacskát növesztenek.
17. emagdi (válaszként erre: 16. - Zena01)
2006. nov. 12. 18:25

a 2 macska együtt kap 1 alutasakos kaját reggel, és egyet este. ezt csak azért, mert nagyon szeretik, kettejüknek nem sok az 1 tasak.

ezen kívül kapják a "jutalomfalatokat": macska-kolbászkát, vitamintablettát, néha egyéb nassolnivalót. Ezeket nem minden nap kapják, hanem csak eseti jelleggel. száraz tápból 2-3 fajtát szoktam összekeverni nekik, mert úgy vettem észre, ha huzamosabb ideig csak 1 fajtát kapnak, pár nap után már nem annyira szívesen eszik.

16. zena01 (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2006. nov. 12. 17:15
Száraz kaja mellett még mit adsz enni a cicáidnak?
15. emagdi (válaszként erre: 14. - Zena01)
2006. nov. 12. 13:05
az enyémek is szeretik a vitamintablettát:)) azt is szoktak kapni, de nem sokat, nem akarom őket túlvitaminozni (elvileg a száraztápban benne van az összes szükséges vitamin, amit külön kapnak már csak plussz).
14. zena01
2006. nov. 12. 11:35
Most már csak hétvégén kapják, legyen nekik is "ünnepnap". Hátközben inkább a vitamintablettát, azt is nagyon imádják.
13. emagdi (válaszként erre: 12. - Zena01)
2006. szept. 27. 09:17

hát, a cigi azért szerintem ártalmasabb.

ez a "ropi" max nem annyira egészséges étel (bár ahogy nézem, elég magas a hústartalma, tehát nem annyira junk food, mint mondjuk a whiskas száraz kaja, amit sokan adnak a macskáiknak).

de biztos van valamilyen adalékanyag benne, amitől ennyire megőrülnek érte (koffein?).

12. zena01 (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2006. szept. 27. 09:05
Az én macskáim is imádják, de nem adok nekik mindennap. Nem azért, mert írigy vagyok. Hetente 2-3-szor kapnak és mindig este. Ha meglátják a kezemben, észnélkül rohannak felém. Nem tudom, miből készítették, de lehet, hogy olyan nekik, mint az embereknek a cigi.
11. emagdi (válaszként erre: 10. - E71af41436)
2006. szept. 22. 15:39
Köszi a dícséretet! Valóban nagy már a kicsi is:))
2006. szept. 22. 15:36

nálunk ezt a dm-ben kapható noném ropogtatni való váltja ki. azt nagyon imádja :)

amúgy néztem a blogoldalad,jó nagy már frici is! nagyon szépek!

2006. szept. 22. 15:33

viszont imádják a "húsropit". nem tudom mi a rendes neve, de kb úgy néz ki, mint egy óriás ropi, kb 15cm hosszú, egyesével van alufóliázva. persze valami "hús"-ból van.

Laci szerint macska-narkó van benne, mert mindkét macska szabályosan megőrül érte, kitépnék a kezemből még csomagolással együtt. semmi másért nincsenek így oda.

8. emagdi (válaszként erre: 7. - E71af41436)
2006. szept. 22. 15:31

múltkor én is pont ilyen sheba-t vettem a jószágoknak kóstolóként.

megették éppen, de nem mondhatnám hogy megőrültek érte.

2006. szept. 22. 15:29

szerinted kaptam már? azt vadászom mióta láttam,de sehol nem kaptam.

ma viszont vettem neki tenger gyümölcseivel sheeba-t,szerinted ránézett??? :)perdig rendesen van benne kagyló,haldarab,polip....

2006. szept. 22. 15:24

erről jut eszembe: láttam múltkor valami reklámban, de csak fél szemmel, hogy van joghurtos öntettel is alutasakos whiskas (?).

boltban még nem láttam.

van aki már próbálta?

5. emagdi (válaszként erre: 4. - E71af41436)
2006. szept. 22. 15:20

jaja, szegényekre ugyanúgy kihat a civilizációs ártalom, mint az emberekre.

(lehet, hogy nekik olyan a whiskas konzerv, mint nekünk a hamburger:)))


mindenesetre Bombi nem is akarta megenni a nyers pulykahúst, egyszer próbáltam neki adni. szóval azt hiszem, ha egérfogásból kellene eltartaniuk magukat, hamar lefogynának szegények (bár most sem kövérek).

2006. szept. 22. 14:59

főleg,mert a kmonzerv kajcsik mindennel tele vannak,nem?

az a koszt,amit mi eszünk emberek,nem megfelelő a cicáknak....

na jó,néha tudnak kunyizni rendesen :)

3. emagdi (válaszként erre: 2. - Zena01)
2006. szept. 22. 14:57

szia!

valószínűleg azért gyengébb a "mostani" cicusoknak az immunrendszere, mert a tenyésztett cicák közül nagyon sok "beltenyésztett".

a házicicákat sokkal több hatás éri kölyökkorukban, valamint talán jobb a génállományuk (betegségek szempontjából), így könnyebben leküzdik a betegségeket.

szerintem legalábbis (de nem vagyok egy állatorvos)

2006. szept. 22. 14:07
Sajnos a mostani macskák imunrendszere elég gyenge, ez talán összefügg a konzerv ételekkel. A házikosztos macskáimnak semmi sem ártott meg, betegek sem voltak, kivéve, ha valamelyik szemét megmérgezte őket. Egyébként az elkövetőknek hasonló szenvedést kívánok.
2006. ápr. 10. 20:38
Sose feledkezz meg az oltásokról, ez szükséges ahhoz, hogy egészséges cicád legyen.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook