Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska mérgezés fórum

Macska mérgezés (beszélgetős fórum)


1 2
23. 04e95f637a (válaszként erre: 22. - Vigyorex6)
2011. okt. 12. 11:11

Most nagyon irigyellek!Én sajnos nem hozhatok macskát lakásba,a kutyát nem merem vállalni,sokat csavargok...

fanatikus?nem baj,én is imádom őket,de nekem csak a szomszéd kutyái,macskái "jutnak" :))


hát tudnék cifrát mondani,én is...elhiszem,hogy dühös vagy :((

22. Vigyorex6 (válaszként erre: 21. - 04e95f637a)
2011. okt. 12. 10:54

Nem. Ő olyan sokat nőtt. Gyönyörű, játékos. Most tanulunk alomba menni. Egyre szebben eszik. Tegnapelőtt lett féreghajtva.


Nálunk farm van, mert a két háznál 5-5 cica van, és egyik helyen egy bulldog, a másik helyen 2 boxerlány és egy elütött, befogadott kutya, aki akkor béna volt.

Hát..., így élünk.

Feltudnék robbanni. Rendszeresen oltva, féreghajtva vannak mind. Prémium tápot kapnak. A cicák ivartalanítva vannak és a befogadott kutya is. Vannak cicáink, akik (persze ez genetika is), de olyanok, mint a tigrisek.

Biztos sokan azt gondolják, hogy fanatikus vagyok, ami így is van, de ha megköveznek is, állítom, hogy az állatok többek, mint sok embertársunk..., éééés NEM akarom elhinni. Dühös vagyok és elkeseredett.

2011. okt. 12. 10:29
Azt a kis picit mondod,akit nemrég fogadtál be?
20. andi6020 (válaszként erre: 1. - Vigyorex6)
2011. okt. 12. 10:24

Kúúúrva anyját az ilyen gyökérnek.


Sajnos nagy "divat" a fagyálló. Édes,tehát kedvvel fogyasztják, bárhol könnyen beszerezhető és olcsó.


Sajnálom. :'(

2011. okt. 12. 09:18

Köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek!

Jenci80, azt írod, hogy a macska csak ételben eszi meg a méret, de én valahogy annyira bízom benne, hogy nem szándékos volt. Tudom, hogy hülye vagyok, mert ilyen a világ, de lehet, hogy könnyebb most így.


Pahet, azért tudjuk, hogy nem rágcsáló méreg, mert volt egyszer régen, egy gyönyörű hamuszürke cicánk, és ő a végén már vért hányt, és véres hasmenése volt.

Az első hsz-omban írtam azt a kettő, ami ilyen csinál, mint ami vele van, ezért kapta az infúziókat és az Atropin injekcíót.


Ahhh.... :(

18. Pahet a vadász (válaszként erre: 15. - Vigyorex6)
2011. okt. 12. 09:13

nálunk nem tudta megmondani sem az állatorvos sem a háziorvos h milyen mérgezés, de ahogy beadtuk neki, jobban lett...remélem a te cicád is jobban lesz...

kár h nem azokban az időkben élünk, amikor keményen megbüntették az ilyen dolgokat... gyűlölöm azt amikor egy olyan lényt bántanak aki nem tud védekezni...

2011. okt. 12. 09:10
Nekünk több cicánkat is megmérgezték. A cica nem eszi meg a mérget csak ha ételbe rejtik! Alattomos dolog! Már elköltöztünk arról a környékről, az új helyünkön nincsenek ilyen macskagyilkosok.
16. Vigyorex6 (válaszként erre: 14. - Timmy0520)
2011. okt. 12. 09:07
Sajnálom. :( Ez borzasztó. :(
15. Vigyorex6 (válaszként erre: 13. - Pahet a vadász)
2011. okt. 12. 09:07
A K vitamin a rágcsálók elleni méregnél hatásos, mert az okozza a vérzékenységet. Ennek a kezelésében segít a K vitamin és a vérátömlesztés is. Neki sajnos fagyálló vagy gombaölőszer okozta mérgezése van. :(
2011. okt. 12. 09:05
Nekem tavaly pusztult el a cicám hasonló tünetekkel, nem derült ki, miféle méreg bánt el vele...:(
13. Pahet a vadász (válaszként erre: 1. - Vigyorex6)
2011. okt. 12. 08:59
szia, nekünk a kutyánkat akarták kimérgezni... mi elmentünk a körzeti orvoshoz, és felírattunk K vitamint, ne kérdezd miért de az segít. Bár csak elvileg embereknek írják fel, de nem kell tudniuk h állatnak lesz.
12. Vigyorex6 (válaszként erre: 11. - Reni79)
2011. okt. 12. 08:53
Köszönöm, Reni! Hát..., nagyon nem úgy néz ki sajnos. :((( Azt hiszem, hogy ma délután eldől minden.
11. reni79 (válaszként erre: 9. - Vigyorex6)
2011. okt. 12. 08:34
Remélem meggyógyul szegény!!!
10. Vigyorex6 (válaszként erre: 7. - Reni79)
2011. okt. 12. 08:31

Hmmm.... :(


Erre mindenkinek van macskája, vagy ha nem, akkor kutyája. Oda nem mennek. De mivel a szomszédok macskái is becsben van tartva, így nem tudom elképzelni egyikről sem.

9. Vigyorex6 (válaszként erre: 6. - Reni79)
2011. okt. 12. 08:29
Kinti cica. Ivartalanított, viszonylag fiatal kandúr. Úgy félek, mert imádjuk. Szinte várom, hogy mikor szólal meg. Jól táplált, rendszeresen oltva, féreghajtva van.
8. Vigyorex6 (válaszként erre: 3. - Rozália)
2011. okt. 12. 08:27

Azt mondta az állatorvosunk, hogy egyesek "szeretetből" kiteszik a fagyállófolyadékot, vagy gombaölőszert étellel, hogy megmérgezzék az állatokat.

Az egér/patkányméreg vérzékenységet okoz, úgyhogy nem az.

Bár a macska messze merészkedik, de a környéken nem tudom elképzelni senkiről, mert jó környéken lakunk. A szomszédok cicái is átjönnek. Esznek nálunk.

De persze nem feltétlenül kell, hogy szándékos legyen a mérgezés. Tócsába ömlött fagyálló is lehet. Több alternatíva megfordult a fejemben.

7. reni79 (válaszként erre: 4. - Syria)
2011. okt. 12. 08:25
Nálunk a kedves szomszéd tett ki mérget hogy a macskák ne sz..rjanak a kertjébe.Ez volt a magyarázat!
6. reni79 (válaszként erre: 1. - Vigyorex6)
2011. okt. 12. 08:24
Szobacica vagy kint is mászkálhat?
5. Vigyorex6 (válaszként erre: 2. - Reni79)
2011. okt. 12. 08:24
Köszönöm a válaszodat.
2011. okt. 12. 08:23

Nekem még nem volt szerencsére, de rettegek, mert a környékünkön valaki rohadék mérgezi a cicákat.


Sajnos van egy-két felelőtlen gazdi, aki hagyja, hogy elszaporodjanak (persze orvoshoz sem viszi őket, terjesztik a betegségeket) Az ilyenek miatt eshet bajuk a gondozott kedvenceknek. :(

2011. okt. 12. 08:21
De pl. bármelyik méreg hogy került a cicádba? Mert még ha egérméreg...
2011. okt. 12. 08:17
Volt sajnos!Mindkét macskánk elpusztult:(
2011. okt. 12. 08:15

Tegnapelőtt a munkából hazaérve úgy találtuk az egyik cicánkat, hogy nem tudott lábra állni, zavart volt a tekintete, rángatózott.

Rögtön állatorvoshoz vittük. Azt mondta mérgezés.


Két féle méreg jöhet szóba az orvos szerint (ezt találtam a neten is mérgezés címszó alatt):

-Növényvédő szerek (szerves és foszforszármazékok).

Tünetek: nyálzás, hányás, remegés, görcsök. Kezelés: Atropin inj. infúziók, nyugtatók

-Hűtőfolyadék (etilén-glikol).

Tünetek: bágyadtság, hányás, imbolygó járás, görcsök.

Kezelés: alkoholos infuziók, a heveny veseelégtelenség megszüntetés


Tegnap voltunk újra. Megint kapott infúziót, tehát az orvosnál előttük a kezelés címszó alatti minden lehetőséget. Ma újra kell vinni. Egyre gyengébb. Nem pisil. Néha iszik, de van, hogy kihányja.

Ha arra kerül a sor, és azt mondják, hogy búcsúzzunk el, akkor megtesszük, hogy emberségesen tudjon távozni, de mindent meg szeretnénk tenni érte.


Volt már valakinek az állatának hasonló mérgezése? Tehetek valamit még az orvoson és az itatáson kívül?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook