Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Macska egy mászó baba mellé fórum

Macska egy mászó baba mellé (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. jún. 19. 10:00

Állattartók, és nem állattartók sosem fognak közös nevezőre jutni, ez szinte 1000 %.


Amúgy meg senki nem mondta, hogy a macska rágcsáló. Olvassatok, és értsetek, mielőtt leharapnátok egymás fejét! :)

További szép napot!

27. egypt (válaszként erre: 19. - C33bd8536b)
2011. jún. 19. 09:57
Egy ismerősömnek pár éve volt, nem legyengült szervezetű, felnőtt ember, ráadásul másodszor kapta el, amire azt mondják, kizárt. Majdnem megvakult, és nagyon nehezen gyógyult meg. Nagyon utánajárt akkor a dolognak, rengeteg tévhit kering erről a betegségről, pl. hogy aki átesett rajta, nem kaphatja el, csak kismamákra veszélyes, stb... Egyáltalán nem így van.
26. egypt (válaszként erre: 18. - Malkata)
2011. jún. 19. 09:53

Így van, egyáltalán nem csak terhesség alatt veszélyes. A babák immunrendszere pedig még nem túl erős, így vigyázni kell nagyon.

Gyenge immunrendszerűekre a toxoplazmózis halálos, minden állatot el is kell távolítani az ő esetükben a lakásból. (Persze most betegekre gondolok, nem egészséges gyerekekre.)

Múltkor egy állatorvos volt a tévébe, ő mondta, hogy nagyon jó a háziállat a gyerek mellett, de csak akkora kortól, mikor a gyerek elég nagy már, hogy betartsa, hogy miután az állathoz nyúl, kezet mosson. Elég durva eseteket mesélt, mikor kisgyerekekbe bélféreg került az állatról. Ha a gyomorban van, az még a jobbik, de ha a májban, akkor cisztákat okoz és műteni kell. És nem elég az állatot féregteleníteni, azt javasolta, hogy a kisgyereknek is adjanak időnként féreghajtót, ha állattal él egy fedél alatt.

25. Muraja
2011. jún. 19. 09:48
Alat a gyerek mellet csak jot hozhat , empatiara tanit es josagra.
24. Muraja (válaszként erre: 23. - 9bbc382386)
2011. jún. 19. 09:46
Hat te - nem ? olvasd vissza !
23. 9bbc382386 (válaszként erre: 22. - Muraja)
2011. jún. 19. 09:40

Aztán ki írt olyat hogy a macska rágcsáló???

Olvass vissza,azt is kinek írtam.kösz.

22. Muraja (válaszként erre: 16. - 9bbc382386)
2011. jún. 19. 09:25

Macska nem ragcsalo , macska ragadozo !

Barmilyen alat a gyerekek közvetlen közeleben csak egyet adhat - pozitivumot es empatiat !

2011. jún. 19. 09:19
HA nem is kap el a gyerkőc semmilyen betegséget engem maga a gondolat zavar, hogy a macska ürülékkel és vizelettel találkozhat. Tudom, hogy sok olyan hely van ahol összeszedhet bármit, csak ez a gondolat idegesít!
20. andi6020 (válaszként erre: 18. - Malkata)
2011. jún. 19. 09:03

Hmm.

Nincs kedvem ismételni senkit. Vedd úgy, hogy titanilla14 elmondott mindent, amit szerettem volna. Kiegészítve a homokozós hozzászólással.

19. c33bd8536b (válaszként erre: 18. - Malkata)
2011. jún. 19. 08:47

Legyengült szervezetű embernél bármilyen fertőzés komoly gondokat okozhat.

A toxoplazma fertőzésen viszont a lakosság több mint fele átesett, (és ezáltál immunissá vált), a többsége úgy, hogy fogalma sincs róla, mikor. Ráadásul sokkal többen fertőződnek meg nyers hústól vagy tojástól, nem megfelelően megmosott zöldségtől, gyümölcstől, kerti munka közben, mint a macskáktól.

18. malkata (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2011. jún. 18. 23:38
Hm, érdekes, hogy ennyire nem tudjátok, (gondolom védőnéni vagy doki elbagatelizálta) mennyire komoly gondokat okozhat legyengült szervezetű embereknél és kisgyerekeknél, lázat, nyirokduzzanatokat, vagy akár agyvelő- vagy agyhártya gyulladást is. Nálunk 3 lakásban tartott macska van, én nem voltam még fertőzött, így a macskáink valószínű nem hordozzák, mégis elővigyázatos voltam.
17. 9bbc382386 (válaszként erre: 9. - Zsuzsika83)
2011. jún. 18. 23:33
Akkor nem volt rendesen takarítva....
16. 9bbc382386 (válaszként erre: 12. - Anyucika3)
2011. jún. 18. 23:33
Rágcsáló egyáltalán nem való gyerek mellé...agyhártyagyulladást okozhatnak.
2011. jún. 18. 23:32

Felnőttem én is,és a Lányom is gond nélkül.Igaz nálunk minden nap porszívózva és felmosva van,volt és lesz.

Ha kiviszed a játszótérre ott több mocsokkal fog találkozni,ha érted mire gondolok.....

14. malkata (válaszként erre: 13. - Anyucika3)
2011. jún. 18. 23:26
Toxoplazma fertőzést bármikor kaphatsz és súlyos gondokat okozhat. Én nem kívánnám a kisbabámnak.
13. anyucika3 (válaszként erre: 7. - Malkata)
2011. jún. 18. 22:48

Mitől tartasz?Kicsit el vagy tévedve.

Toxoplazma fertőzést a terhesség alatt kaphat a kismama,ami a baba fejlődésében okozhat kárt.

Már nem kell félned tőle.

12. anyucika3 (válaszként erre: 1. - PáKiMa)
2011. jún. 18. 22:46
Én nem tudom,mi is állatok közt nőttünk fel,soha semmi bajunk nem volt egytől sem.Mondjuk azért én is azt mondom,lakásba aranyhal mag hörcsög való,nem kutya vagy macska.Ha a gyerek nincs hozzá szokva,könnyen elkaphat bármit.De gondolom,ezt anyósodék is megértik,és a gyerek fontosabb.A baba olyan helyeken másszon,ahova a macskát nem engedik.
11. andi6020 (válaszként erre: 7. - Malkata)
2011. jún. 18. 22:27
.....attól elég terhesség alatt tartani.
10. Myrtill (válaszként erre: 9. - Zsuzsika83)
2011. jún. 18. 22:26

Az állatok és a szagok szerintem egyáltalán nincsenek összefüggésben. Nekünk is van egy macskánk és senki meg nem mondja soha, hogy állat van a lakásban, amíg meg nem látja őt, vagy az almot, etetőtálat, stb.

Szerintem ez a macska fajtájától, az eledel fajtájától, az alom takarításának gyakoriságától is függ.

2011. jún. 18. 22:20
Ja! És eddig minden lakásban iszonyat büdöset éreztem, ahol állatot tartottak, hiába volt a lakás alapjaiban tiszta, rendben tartott, gyakran takarított...
2011. jún. 18. 22:19
Szerintem lakásba konkrátan semmiféle állat nem való, főleg nem kisgyerek mellé. Milyen guszta is, amikor kakilás után szépen felcsapja a farkát és ráül a gyerek játszószőnyegére, vagy bárhová, ahová utána a gyerek is leül, lefekszik, rámászik...
2011. jún. 18. 22:13
Nálunk is van macska, de csak akkor jöhetett be abba a szobába ahol a gyerkőc volt, mikor a kislányom már járni tudott. Én tartok a toxoplazmától...
2011. jún. 18. 22:11

Nekem ugyan macskáim nem, csak kutyáim vannak, de sajnos őket is száműztük a lakásból, amint a kisfiam mászni kezdett.

Nem tartottam a gyereket steril környezetben, de ennyit azért megérdemelt!

Szerintem igazad van!!!

2011. jún. 18. 22:11
hááááát...én is kényes vagyok az ilyen dolgokra. nem repesnék az örömtől.
2011. jún. 18. 22:08
Semmi baja nem lesz, nekünk is van cicánk, és jön a baba is :) Kicsit gyakrabban kell takarítani, fertőtleníteni és ennyi
3. Csicsi25 (válaszként erre: 1. - PáKiMa)
2011. jún. 18. 22:07
Nekem két fiam nőtt fel macska mellett, kis lakásban. Semmi bajuk nem lett tőle.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - PáKiMa)
2011. jún. 18. 22:04
Kapjon a macska 3 havonta féregtelenítőt, a gyereket meg ne engedd az alomba turkálni. Ha ezeket betartod, különösebb gond nem lehet.
2011. jún. 18. 21:59
Van egy macskája a férjeméknek, családtag, én is szeretem, csakhogy: én aggódom, hogy a lassan már mászó lányom összeszed valami szart a földről mászás közben, a macska után. Csak belegondoltam macska elmegy pisilni, elkaparja (mert minden macska kapar én is mindig hallom) és a macska vizeletes lábával végigjár mindenhol, aztán lányom mászik és a szájába veszi a kezét, mert a gyerekek ilyenek, így is összeszed majd minden koszt, de azért a macska vizelet és ürülék nem hiányzik. Azt mondják a macska tiszta állat, mert mosakodik, de ez hülyeség, mert ha belegondolok kakál aztán a nyalással végigkeni a bundáján azt is! Én elég rigolyás vagyok ezekre...De mennyire van igazam???
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook