Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska bolhásság kezelése fórum

Macska bolhásság kezelése (beszélgetős fórum)


24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Lolita2112)
febr. 23. 09:20
Nem gond, egy korábbi hozzászólásban már írtam, hogy en megtaláltam a megoldást. De ha vkinek szüksége lenne még tippekre, az nem baj, ha van.
jan. 19. 01:24
meg vmi eszembe jutott.korabban indulasnak hasznaltam a bolhak ellen vmi hintoporszeruseget amivel csak be kellett dorzsolni a cicuska bundajaban.
jan. 18. 06:57
Én vettem olyan rácseppentőt a macskának, ami 5 hétig hatott bolha és kullancs ellen. majd állatorvos javaslatára olyat, ami bolha, kullancs, bélféreg és fülatka ellen hatott. Állatorvosnál és állatgyógyászati patikákban lehet kapni.
21. lolita2112 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 18. 06:13
ne haragudj akkor nincs tobb otletem.
jan. 17. 14:26
Eleve nem volt bolhás a macskánk, de mivel kijárós, elővigyázatosságból folyamatosan lekezeljük Frontlin combóval és amikor ez nincs a patikában, Fyprysttel. Azóta sem bolhás, pedig sok rajta a fehér szin, igy észrevennénk a bolhát, de nem is kaparózik.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Lolita2112)
jan. 17. 14:09
Nem tűrik meg magukon a nyakörvet. Plusz nem is kijárósak, nem kell nekik allandóan. Csak az egyik kilógott. A sampon meg sajnos nem oldott meg mindent.
nov. 29. 01:43
nem tudom otthon kapni e/gondolom igen/egy nyakorvet erre a celra,nalunk ezt hasznaljak ere a celra,vagy sampont venni amibe eleve benne van a bolhairto.
nov. 28. 17:14
Nézegettem a fórumjaimat, és megláttam ezt. Nem emlékszem már az akkori esetre, így arróp már nem tudok "élménybeszámolót" írni, viszont va egy frissebb eset, amiről még igen. Történt ugyanis nemrég, hogy az egyik macsekunk kiszökött, és kint töltött egy napot a vadonban.. 😀 mikor hazahoztam, gyorsan bevonultam vele a fürdőbe, bezárkoztam vele, mondom koszos, büdös, ebből fürdi lesz, de biztos összeszedett egy-két bogarat is, úgyhogy az előző esetből megmaradt bolhafésűvel átmegyek rajta. Fésülgetem a kis testét, beigazolódott a baj.. 1 bolha.. 2 bolha... még 2... majd eljutottam oda, hogy akkor a fejét is átfésülöm. Végighúztam az állán... és mikor elemeltem, azt hittem szív ér görcsöt kapok. Mimt egy felaljzott hangyaboly. Végeredményben nyilván sem ez a müvelet, sem az utána következett fürdés nem szabadított meg minket a gonosztól, és aznap már a masik kettőt is láttam vakarózni, úgyhogy mentem vásárolni. A helyi boltban vettem Beaphar cseppet, és aeroszolos sprayt. (Csak ez volt). Voltak kétségeim, mert egyszer ennek a márkának egy másik termékére is beruháztunk, ami olyan volt, mintha lehúztam volna a pénzt a slozin. De! DE!!!! Becseppentettem őket, és körbefújtam mindent is (közel sem volt olyan büdös, mint a korábbi spray), és másnap már nem volt vakarózás, illetve fésülésnél már csak egyetlen hullát sikerült találni az egyik macskán, és ennyi. 1 nap alatt kiírtott minden vendéget. Szóval letettem a voksom sztem.. :D
2022. ápr. 3. 17:40
Köszi a segítséget. Most vettünk advantage combot, mert ez a fypryst nem tűnt túl hatásosnak. A lakásban többször is körbefújtunk mindent, a féreghajtót meg ilyen kis tálcás nedvessel be tudtam nekik adni. :) Fésülgetem is őket, mindig szedek ki belőlük. Legalább annyi haszna van, hogy a napi többszöri fésülésnek hála, a himalájainak csodaszép most a szőre :D
15. cilabogyó (válaszként erre: 11. - Sirga)
2022. ápr. 1. 17:20
Mi is így jártunk. A frontline combo drága is volt, nem is használt. Tavaly a mezőgazdasági boltban ajánlottak egy szert, attól jöttek helyre. Fontos, hogy a helyük, ágyuk is le legyen kezelve. A féreghajtot is fontos beadni nekik, nálam a kenőmájas a rejtés jött be.
2022. márc. 27. 19:15
Na mostanra talán mintha kevesebbet vakaróznának. Bolhaírtóval mindent is átfújtunk a napokban párszor, biztos ami biztos... meg fésültem is ki belőlük jópár dögöt. Remélem hamarosan eltűnik mind.
2022. márc. 25. 06:32
Fyprystet kaptunk a helyi állatos boltban, akinek ez használt, annak általában mennyi idő volt, mire hatott? Mi megfürdettük őket bolhariasztó samponnal, fésüljük, cseppentettünk, de nem tudom, mikorra kéne eredményt látni ...?
2022. márc. 23. 16:50
A Stronghold a leghatásosabb, a mi állatorvosunknál a rendelőben is általában van Stronghold, amit az állatorvos rá is cseppent a cicára, a nyaktól kicsit lejjebb eső részre. Nem muszáj kiváltanom állatpatikában.(Ha véletlenül nincs, akkor felírja vényre, amit állatpatikában kiváltasz, és otthon rácseppentesz a cicára, a nyaktól kicsit lejjebb eső részre.) Ott fizetem ki az orvosnál. Ráadásul a Stronghold többféle atkára is jó, ahogy tudom, nemcsak bolhára, sőt bizonyos típusú férgek hajtására is van hatása.
11. Sirga
2022. márc. 23. 16:46
Nálunk is csődöt mondott a Frypyst, ahogy a Frontline is. A Frontline Combo eleinte hatásos volt, de már se működik. (Pedig időközben kipróbáltunk mást is, hogy a hozzászokást megelőzzük.)
10. Imisz
2022. márc. 23. 16:37

Stronghold Plus

Én már kínomban úgy kértem, ne azt adja amit mindenki visz, ne azt amit reklámoznak, nem kell, hogy olcsó legyen csak hatásosat adjon!

Nekünk ez vált be, az utolsó bolháig kivitte mindet amit előtte sem fürdetés, sem Frontline, sem semmi. Ezt is tarkótájra kell csepegtetni.

Azóta 4-5 havonta veszem, 3000+ párszáz/db volt legutoljára, de nekem kinti macskáim vannak 4 db :) akik bandáznak szomszéd cicákkal is.

2022. márc. 23. 14:18

Frontline

a macska nyakára kell kenni, hogy ne tudja nyalni

novemberben 2800 ft volt - gazdabolt, állatgyógyszertár, de Szegeden normál gyógyszertárban is árulják

3 hónapig elég

2022. márc. 23. 13:12
Nekünk Bravecto-t adott az állatorvos. A Fypryst kevés volt.
2022. márc. 23. 12:15
Nekünk az Advantage volt jó. A Fypryst nekünk semmit nem ért, 3 hét különbséggel 2x kellett csepegtetni, de semmit nem ért.
6. libikóka (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2022. márc. 23. 12:12
Nekem sem voltak csak ez az egy ,,de ő meg látogatóba jött csak időnként,,aztán egy jó pillanatában megnéztem miért ilyen szedettvedett,,akkor láttam hogy bolhás..
5. bnedora (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2022. márc. 23. 12:08
Hozzáteszem, a bolhairtás mellett féregteleníteni is kell a cicát.
4. bnedora (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2022. márc. 23. 12:07
Ezt ajánlom én is. Évek óta, pedig kinti-benti cicáim vannak, nincs bolha bennük. Idegen cicák is járnak a kertben, szerencsére mégsem bolhásak a cicáim.
3. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 23. 12:04

Sampon + csepp, + biokill spray az egész lakásra.

Igyekezz mert, ha a cicák tiszták is , a bolha szanaszét szorja mindenhova főleg a szőnyegre a követlező generációt..

2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 23. 11:53
Fypryst bevált,,bár szerencsére csak 1 bolháskám volt,,de mire észrevettem már kivakarta a szőrét is ,,szépen rendbejött.
2022. márc. 23. 11:47

Sziasztok,

Szobacicáink valahogy bolhásak lettek. Korábban sosem fordult elő, és nem is igazán tudom, hogy ez most hogyan sikerült. Párom szerint mi hoztuk haza miután megsimogattunk egy kóbor cicát. Nem vagyunk jártasak a bolhaírtó termékek körében. Ebben kérnék segítséget. A nyakörvet nem tűrik magukon, így a spot on termékek érdekelnek, meg esetleg sampon. Kinek mi vált be ezek közül?

Köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook