Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska állandó vedlése fórum

Macska állandó vedlése (beszélgetős fórum)


26. 480a1bea09 (válaszként erre: 25. - Detti1976)
2010. jan. 20. 22:07

Kedves hogy írtál :) Remélem "mi" nem vagyunk allergiások! Én a royal canin tápokat ajánlom, kizárólag csak is azt!

Hát igen, ha én azt a szőrt összeszedném, amit egy egy takarítás után a porszívóból szedek ki...

Minden nap hengert használok és igyekszem nem beengedni őket az ágyba, pedig nagyon szeretem, ha mellém bújnak, csak a párom nem díjazza, ha cicaszőr van az ágyban :(

25. Detti1976 (válaszként erre: 1. - 480a1bea09)
2010. jan. 20. 15:47

Szia! Én is hasonló cipőben járok, mint Te. Nekem is lakásban tartott cicám van és folyamatosan vedlik. Több állatorvost kérdeztem, hogy ez normális-e, de tulajdonképpen konkrét választ nem kaptam. Nyár végén viszont "csinált" az oldalára egy sebet, ami azóta is ott van. Azonnal állatorvoshoz vittük (egy újabbhoz), aki végre komolyan vette a problémát és közölte velünk hogy allergiás a drága. Egyébként a seb úgy keletkezik, hogy addig nyalja egy helyen az oldalát és a szőrt is kitépve, amíg gyulladt felületi seb nem lesz rajta. Amíg a gallér rajta van, addig gyógyul, de ahogy leveszem róla kezdődik előről az egész. Én is ezekkel a jobb cicakajákkal etettem, ami kiderült, egy ételallergiás macskának nem jó, mivel általában a csirke és a sertéshús az amit nem szabadna enniük. Nekem eddig 2 féle hypoallergén tápot sikerült beszereznem, egy fél vagyonért, mert először ezt a típusú allergiát kellett kiszürjem. Több mint 10 hete eszi csak ezt, és semmi változás, úgyhogy most ismét jön a találgatás, hogy mire lehet allergiás. Az állatorvos szerint a lehetséges allergia okozók: étel, poratka, penészatka, műanyag, pollenek, és ember!!! Ja, és van arra lehetőség, hogy vérből megállapítsák, de nem minden deríthető ki a vérvételből sem. Az ára pedig egy ilyen vizsgálatnak kb 25-30 ezer ft. :(

A porszívózsákból kb 2 hetente egy "újabb macskát" szedek ki, és nagy tételben fogy ez mellett az IKEA-s henger. És engem is tájékoztattak már az IKEA-ban arról, hogy a hengeren több a réteg. :)))) Amit írtál, az alapján lehet hogy a te cicád is allergiás valamire. :( És ha neked sikerült kiszűrni valamit, akkor szívesen veszem a tippeket, mert én még csak a második dolog kiszűrésénél tartok. :(

24. c33bd8536b (válaszként erre: 23. - 480a1bea09)
2010. jan. 6. 09:06
Bocs, nem akartalak megbántani.
23. 480a1bea09 (válaszként erre: 21. - C33bd8536b)
2010. jan. 5. 15:41
Nem vagyok tök süt :D Köszi a bizalmat, persze hogy tudom, hogy működik!!! Az egész kanapéról leszedtem a szőrt mindenhonnan és még ha nem is egy egész henger de sok sok réteg elfogyott róla.
22. manul (válaszként erre: 20. - C33bd8536b)
2010. jan. 5. 15:40
Köszi kipróbálom!
21. c33bd8536b (válaszként erre: 19. - 480a1bea09)
2010. jan. 5. 15:37

Elment egy henger? Én néhány hónapig használok egyet, és néha még a szőnyegről is azzal szedem fel.

Tudod, hogy le kell hámozni a megtelt rétegeket? és ott van alatta a friss! Szerintem legalább ötven réteg van, nem létezik, hogy egy kanapé tisztításnál az összes réteg elmenjen!

20. c33bd8536b (válaszként erre: 18. - Manul)
2010. jan. 5. 15:31

Persze, ruhákhoz is jó! De nálunk a ruháknak is a legnagyobb bajuk, hogy megtelnek hosszú, puha, fehér szőrszálakkal.


Az IKEA-ban árulják 195 forintért, és kismillió réteg van rajtuk, amiket egyenként lehámozol, ha megteltek.

19. 480a1bea09 (válaszként erre: 17. - C33bd8536b)
2010. jan. 4. 18:54
Igen azt én is beszereztem egyből ahogy megláttam, és valoban nagyon jó, de igazából az a ruhákhoz jó. Én egyszere nekiálltam a kanapét leszedegetni vele és egy henger el is ment :) Amugy az IKEA-ban elég olcson vettem, csak 200 ft volt, míg mindenhol máshol 400nál kezdödik.
18. manul (válaszként erre: 17. - C33bd8536b)
2010. jan. 4. 18:38
Milyen ez a szöszösszeszedő,olyan mint amit a ruhákhoz használunk,vagy valami speciális dolog?
17. c33bd8536b (válaszként erre: 12. - 480a1bea09)
2010. jan. 4. 17:21

Nekem is kettő van, az egyiknek egyáltalán nem hull a szőre, a másiknak egész évben. Fehér, tömött, gyönyörű bundája van, nem győzök csodálkozni, honnan annyi kihullt macskaszőr.

Nekem nagyon beválik az IKEA-ban kapható ragacsos "szöszösszeszedő" henger.

2010. jan. 4. 17:06
na egy óra múlva itt leszek, addig is ha irtók ötleteket megköszönöm!
15. 480a1bea09 (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2010. jan. 4. 17:04
A sok takarítás megvan, de egy olyan fésülős kesztyűt beszerzek, mert hagyja hogy fésűvel fésüljem de nem szereti... A simit meg igen.
14. emagdi (válaszként erre: 12. - 480a1bea09)
2010. jan. 4. 17:04

nálunk is állandóan szőrös minden, dehát ez van:)

amúgy is a benti macskák mindig melegben vannak, tehát folyamatosan hullathatják a szőrüket, mert nincs rá szükségük.

13. emagdi (válaszként erre: 10. - Szasz23X)
2010. jan. 4. 17:03

jajj, nem szabad semmivel sem kenni a szőrét!!!

nem lehet tudni mivel mérgezi meg az ember a cicát, még ha a legnagyobb jóindulatból is kente be valamivel!!!!!!!

(igen, azért, mert lenyalogatja)

12. 480a1bea09 (válaszként erre: 9. - 37403e3af4)
2010. jan. 4. 17:03

3 éves a cica, és szerintem régebben is ugyan így vedlett csak nem zavart ennyire. Nem csomókban hullik szerencsére, csak állandóan, pl a kanapén is mindenhol ott marad a szőre, az ágyra is felmegy, és ott is...

A fiatalabb cica sokszor nyúzza, de nem tépi a szőrét, el is kalapálnám :)

11. emagdi
2010. jan. 4. 17:02

szerintem ahol macska van, ott macskaszőr is.

egyedüli megoldás talán a szfinx (kopasz) macska, de hát az nem annyira szép szerintem mint a bundás:))


ha sokat hullik a cica szőre valószínűleg normális. ha nem lenne az, egy idő után láthatóan megfogyatkozna a bundája, akkor látnátok hogy beteg. de mivel nem ez a helyzet, valószínűleg csak simán ennyi szőr cserélődik rajta. :)

nekem is két macskám van, az egyik jobban vedlik, mint a másik, de szerintem ez alkati/fajta kérdés lehet náluk.


nincs más hátra, mint hogy sokat kell takarítani, illetve fésülgetni a cicát, ha hagyja:)

2010. jan. 4. 17:01

akkor a megoldás a szobából való kitiltás. semmi mást nem tudok...

az a baj, hogy ha ápolóval kened a szőrét, pl nercolajjal, ricinussal, azt lemosakodja, és f.sni fog...

9. 37403e3af4 (válaszként erre: 5. - 480a1bea09)
2010. jan. 4. 16:58
Szia! Én is hasonló cipőbe járok mint te, nekem is van két cicám, és nekem is hullik a szőrük, viszont nemsokára én is szeretnék babát. Én is a szobából való kitiltást javaslom, nekem se mehetnének be a gyerekhez, főleg addig nem amíg nagyon pici. Utána is csak "látogatóba" :) A szőrt meg sajnos gyakori takarítással lehet többé kevésbé csökkenteni. Mennyi idős a cica? Eddig is ennyire hullott a szőre? Ha nem látszik rajta (pl szőrtelen foltok) hogy beteg lenne vagy bőrproblémája van, akkor lehet hogy verekszik a másikkal, és az csomókban tépi ki a szőrét. sajnos nálunk is néha eldurvulnak a dolgok, és olyankor tényleg száll a szőr mindenhol, pedig anya-lánya... Sok sikert a babaprojekthez! :D
2010. jan. 4. 16:56

Gondoltam már rá, hogy megkérdem a dokinkat hogy mi lehet ennek a nagy vedlésnek a hátterében. Amugy elkel vigyem más betegség miatt vérvizsgálatra, majd ezt is megnézetem.

Babaszobába én sem engedném be a cicákat, de a gyerek sem ott éli le az életét, nyilván az ember kiviszi a nappaliba, stb...

7. manul (válaszként erre: 6. - Szasz23X)
2010. jan. 4. 16:54

Én elvittem,nem tudott mit mondani.A cicám egészséges,jól táplált,nincs mit tenni.

Eleinte nagyon zavart a sok szőr,most már csak az bosszant,hogy sokat kell takarítani utána.

nagyon szeretjük így elfogadtuk "szőröstől bőröstől".Persze vannak olyan helyek,ahová nem mehet,ezt ő nagy részben tiszteletben is tartja.

6. Szasz23X (válaszként erre: 5. - 480a1bea09)
2010. jan. 4. 16:47

nálunk nincs baba, de valószínűleg a gyerekszobából ki lennének tiltva.

A másik: én napi szinten fésülöm őket, és a székek,stb sem macskaszőrös, pedig hullanak :D

A porszívózást simán 2 naponta megejtem, ez tény.

Igazából annyira nem zavaró...

Ha nagyon hullik, jóval többet, mint a másik cica, érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy nincs-e valami baja.

2010. jan. 4. 16:45

hát köszi, leborotválni nem nagyon akarom :)

nekem is 2 cicám van, de csak az egyik vedlik folyton. Állandóan takarítók :(

Nemsokára szeretnék kisbabát és nem tudom elképzelni hogy fogom megoldani, hogy a pici holmijai macskaszőr mentesek legyenek. Ti hogy oldjátok meg?

2010. jan. 4. 16:39

Nekem 2 cicám van, lakásban. 2 naponta takarítok a macskaszőr miatt. Sok, igen, de sajnos a cicával jár :)

Ha leborotválod, nem hullik, ellenben a cica nem lesz oda érte :D

3. manul (válaszként erre: 1. - 480a1bea09)
2010. jan. 4. 16:37

Az én cicám is hasonló paraméterekkel rendelkezik és neki is folyton hullik a szőre.

Én sem tudok vele mit kezdeni,vettem olyan kesztyűt,ami simogatáskor összegyűjti a szőrt,ez hatásosnak tűnik.Előtte sok mindent kipróbáltam már semmi hasznuk nem volt!

2010. jan. 4. 16:34

Sajnos a cicák ilyenek, főleg amelyik lakásba van.

Esetleg annyit tudsz tenni, hogy gyakran, hetente-3naponta fésülöd.

Jobb ötletem nincs.

2010. jan. 4. 16:33

Sziasztok! Szerintetek, akinek van cicája, normális az, hogy az egyik cicám egész évben non-stop vedlik? Lakásban élő cica, nem hosszú szőrű, cirmos fajta. Minőségi ételt kap, nem gagyit. Purinát és Royal canint eszik.

Adjatok ötleteket vagy tanácsokat, mit csináljak, mert megörülök az állandó macska szőr takarítástól, ellenben nem mondanék le a cicámról mert imádom őt! Köszike

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook