Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska a lakásban fórum

Macska a lakásban (beszélgetős fórum)


31. manul (válaszként erre: 30. - C8772e855b)
2009. nov. 28. 11:17

Ezen kívül a cicuska nagyon édesszájú,imádja a fagyit,a kakaót,a pudingot és a csokit.Él-hal a pálpusztai sajtért,és előnyben részesíti a lazacot a többi hallal szemben,bár azért azokat is megkóstolja,ha úri kedve úgy tartja!

Ja és nagyon nagyon ritkán gyávog,ha kér valamit,akkor leül és vár,vagy kétlábra áll a polc előtt,amin a finomságok vannak!Nagyon jó fej!

30. c8772e855b (válaszként erre: 28. - Manul)
2009. nov. 28. 10:53
Mi ugyan így jártunk csak a Wiskas,aztán már hiába próbálkoztunk mást kínálni neki,inkább veszekedett velünk,de nem ette meg.Ő a harmadik gyerekünk!
29. manul (válaszként erre: 21. - 000Évi000)
2009. nov. 28. 07:56
Szia!Milyen cicusod van?
28. manul (válaszként erre: 27. - Pipőci)
2009. nov. 28. 07:47

Ha perzsa cica,akkor azt nyugodtan merem ajánlani,mert a perzsákra jellemző a nyugalom,igaz egy kicsit távolságtartóbbak,de a gazdit imádják.Amúgy minden nevelés kérdése!

Várom kérdéseidet!


Egy jó tanács! A cicus izlése az elkövetkezendő néhány hónapban alakul ki,ezért nem célszerű drága kajákat venni neki indításképpen,mert rászokik és nem hajlandó mást megenni.

Mi így jártunk,ezt az után olvastam,miután a cicám rászokott a Wiskas alutasakos eledelre!A macskára többet költök mint magunkra:)

Olyan árkategóriát kell belőni,amit később is el tudtok külőníteni a macsek számára!

Sok sikert!

27. Pipőci (válaszként erre: 13. - Manul)
2009. nov. 27. 21:14
Szuper, köszi! Még biztos eszembe jut pár kérdés. Ma elmentünk és megnéztük a cicusokat, hogy kiválaszthassuk, melyikőjük lesz a miénk. Félhosszú szőre van, nem vészes, most olyan, mint egy kis pamacs. Nagyon nyugis volt velünk, hízelgő, kézhez szokott. Akkor hozzuk csak el, ha mindent megvettünk neki.
26. manul
2009. nov. 27. 19:19
Nálunk is nyitva vannak az ajtók,csak szúnyogháló van rajta,amit a cicus tiszteletben tart.Lehet,hogy szüksége lenne társadalmi életre,de szerintem ő nagyon jól érzi magát velünk.Én nagyrészt otthon vagyok,velem sokat játszik és nagyon sokat alszik.Mindíg követ,ott van a sarkamban,nem hízelgős fajta,de tudom,hogy sokat jelent neki a közelségünk.Ha hiányzik is neki a macskatársaság,nem nagyon foglalkozom vele,mert biztonságban van,szeretetben él és boldog elégedett cicamackó!
25. c33bd8536b (válaszként erre: 24. - Manul)
2009. nov. 27. 15:38

Szia, én nem bírnék bent tartani egy macskát. Gyakorlatilag is lehetetlen, áprilistől-oltóberig nyitva vannak az ajtók, de elméletileg sem tudnám elképzelni. Elnéztem az elöbb is, jött haza, egy helyes kis sárga kandúr kísérte...

Én látom, hogy a cicák "társadalmi életet" élnek, mindig van az udvaromon néhány idegen cica, játszanak együtt, vagy csak ücsörögnek egymás mellett. Szerintem olyankor beszélgetnek is.:)

24. manul (válaszként erre: 20. - C8772e855b)
2009. nov. 27. 15:24
Az én cicuskám szobacica,szerencsére ilyen balesetek vele nem történnek.9 hónapos korában ivartalanítottuk,mert szegényke két hetente tüzelt,bár nagyon aranyosan csinálta,nem volt szivem tovább húzni.Megműtötték és utána egész este mászkált,nem találta a helyét,majd fölvettem és az ölemben elaludt.Egész éjjel takargattam a kis hülyét,úgy sajnáltam!Nagyon félteném,ha kijárna,de szerencsére nem is nagyon akar kimenni!
23. 000Évi000 (válaszként erre: 22. - C8772e855b)
2009. nov. 27. 14:11
szia:) nem lehet nem imádni....nem én tehetek róla....kisebbségi uralomban élem napjaim:)
22. c8772e855b (válaszként erre: 21. - 000Évi000)
2009. nov. 27. 13:56
:):):)üdv. cicaimádó.:):):)
21. 000Évi000 (válaszként erre: 19. - Manul)
2009. nov. 27. 13:36
Milyen igazad van, Nekem is van, imádom a büdös dögöt:)
20. c8772e855b (válaszként erre: 19. - Manul)
2009. nov. 27. 13:26
Mi nagyon szeretjük és tegnap késő délután a frászt hozta ránk.Családi házban lakunk,Ő kinti-benti cica.Jött haza sírva és a bal első lábára nem tudott ráállni,mikor ölbe vettem még jobban sírt mintha a lapockája környéke is fájna.Nagyon megijedtünk mert úgy lógott a "kézfeje" mintha el lenne törve,hozzányúlni nem lehetett mert ordított.Kocsiba be,irány a doki.:Eltörve nincs valószínű megrándult valahol, vagy verekedett vagy rosszul esett le valahonnan vagy beakadt valahova---mondta a doki bácsi.Fellélegeztünk!!!Biztonság kedvéért rögzítette neki,kapott fájd. csill.-ot meg egy antibiotikumot.Nagyon nehezen nyugodott el este,egy ideig még sírdogált---én meg vele--de aztán elnyugodott és reggelig egy hangja sem volt.Éjszaka megnéztem,nem aludt csak pihent és dorombolt ezerrel.Rögzítést leszedte.Reggel fél hatkor felkelt és hála istennek lábra állt.Nagy izgalmat okozott nekünk,de már csavarog valahol,megkötni sem tudnám itt bent.
19. manul (válaszként erre: 18. - C8772e855b)
2009. nov. 27. 07:10

Ezért igen sajnálatos,hogy nagyon sokan bántják őket,és nem csak a macskákra gondolok,hanem a többi állatra is! Pedig,ha tudnák,hogy mennyi szeretet és ragaszkodás van egy ilyen kis szőrgombócban,ha éreznék azt a törődnivágyást és felelősségtudatot amit én érzek,biztosan nem tennék!

Ez olyan mint szülővé válni!Amíg nincs gyereked nem tudod,hogy mennyivel vagy szegényebb!

18. c8772e855b (válaszként erre: 17. - Manul)
2009. nov. 26. 15:18

Köszönöm,gondoltam!

Sok ember csak szeretne magának olyan sorsot mint amilyen nálunk is van a ciccnek.

17. manul (válaszként erre: 15. - C8772e855b)
2009. nov. 26. 14:46
Kedves Naka! Az előző hozzászólát neked szántam!
16. manul
2009. nov. 26. 14:38

Világ életemben kutyás voltam,soha sem gondoltam,hogy egy ilyen kis szőrös-morcos ennyire belopja magát a szívünkbe!A férjem,aki ki nem állhatja a szőrt,berakja a cicust a takarója alá és úgy alszanak!

Nekem családtag,imádom!Egy külön egyéniség!

15. c8772e855b (válaszként erre: 13. - Manul)
2009. nov. 26. 14:26
Jó látni,hogy vannak még olyan cica imádók mint mi!:):):)Mert ugye macska nélkül lehet élni,de nem érdemes!:):):)
14. manul (válaszként erre: 1. - Pipőci)
2009. nov. 25. 22:18
A lányok kevésbé szagosak!
13. manul (válaszként erre: 1. - Pipőci)
2009. nov. 25. 22:14

Szia! Nekem van egy 3 éves cicám,kertes házban lakuk,de ő szobacica!Még soha sem volt kint.

Néhány infó:

Cicabili:ha olyan helyről kapo,ahol a mamájától meg tudta tanulni az alom használatát,akkor nem lesz gondod,mert már tudni fogja,ha elég idős 6-7 hetes korban már a cicuskám tudta.Az első időben kakiláskor keservesen nyávogni fog,de ne ijedj meg nincs baja,csak míg pici az anyukája nyalogatására indul meg a széklete,ez ösztön,majd kinövi!Nem szeretnek szennyezett alomba piszkítani!

Virágok:az enyém nem nagyon bántja a növényeket,bár vannak olyan fajták,amiket szeret megkóstolni,ezeket magasra raktam és vettem neki cicafüvet,vagy lehet csíráztatni is bármilyen fű megteszi,ez segít a szőrcsomókat kiöklendezni,mert azt is szokott az enyém úgy kéthetente szokott hányni de ő perzsa,tehát nagyobb a szőre.

Gyerekek:a mi cicusunk imádja a gyerekeke,nincs vele semmi gond,ha megfelelő figyelmet fordítasz a cicus egészségére és rendszeresen takarítod,nem lesz vele gond.

Még néhány tanács:ha jó almot veszel,én az Auchan -ban veszem kékeszöld szine van a papírzacsinak,kb 600 Ft 10kg,nekem bevállt,nem büdösödik olyan hamar,sokáig elég,nem lesz a lakásban macskaszag!Próbáltam kristályt,és minden mást is,de nekem ez jött be.

Feltétlenül szerezz be neki egy kaparófát,mert a bútorokat kinyírja.A mienk már csak a kaparófát használja körömélesítésre,de amíg nem volt,szétszedte a franciaágyat!

Az utolsó:nálunk a cica családtag,jó és rossz értelemben is,csak akkor lesz hű doromboló társad,ha biztosítod neki a szükségleteit és kényelmét,viszont a szeretete és békés dorombolása kárpótol mindenért.

Csak akkor ugorj bele,ha valóban fel vagy rá készülve,hogy elkövetkezendő 15-16 évben egy szőrös ördögöt fogsz szolgální!

Bocs egy kicsit hosszú lett,de ha kíváncsi vagy még valamire kérdezz bátran!

2009. nov. 25. 13:41

Szia!

Nekünk most már csak egy cicánk van,sajnos.Rendszeresen takarítok így nincs szőr a lakásban.A kislánnyommal is jól elvannak nem bántja.A szobatisztaság:pici korában megmutattuk neki hogy hova kell mennie és azóta sincs vele gond.A virágokkal vigyázz mert nagyon sok mérgező van.Kis mértékben szüksége van rá de ha sokat eszik belőle akkor meghal.Egyébként nincs vele sok gond,szinte mindig alszik.

2009. nov. 25. 13:22

22 éve van cicánk.Az első 20 évesen meghalt a második most lesz 2 éves.Szobatisztasággal soha semmi gond nem volt.Az első cicc ha kint volt akkor is bejött elvégezni a dolgát,a mostani kinti-benti cicc,de csak kint végzi el.Reméljük úgy kapod,hogy a mamája szobatisztaságra szoktatta és neked már csak meg kell neki mutatni hol az alom.Macska és kisgyerek???:)macskája és gyereke válogatja,szerintem szoktatni kell őket egymáshoz.

Virág?:Attól függ mennyi idős a macska?Ha kicsi akkor bizony nevelni kell,hogy ne bántsa a virágot,de ez sem nagy ördöngőség.Türelem!!!

2009. nov. 25. 13:06

Az enyém 8 éve él velünk a lakásban,soha semmi gond nem volt a szobatisztasággal. Teljesen szagtalan,bár tény,hogy többet kell picivel porszívózni miatta.

Most jön a baba,de természetesen a cica marad.

Csinálunk egy hálós ajtót a babaszobára,hogy oda ne tudjon bejutni.

2009. nov. 25. 12:38

A szőrrel nincs gond egyébként..ahova rendszeresen fekszik ott össze kell kefélni, amúgy meg kicsit sűrűbben kell porszívózni,és már nincs is vele baj.

Gondolom egy cicával nem lesz sok probléma...de nekünk néha kicsit sok a kettő,pedig imádom őket!:D

2009. nov. 25. 12:35

Nekünk kettő is van a lakásban..és hát nem könnyű velük.

Esténként hangosak, és volt gond az alomra szokással is...fiatal anyacicától hoztuk el,és nem tanította meg neki rendesen...:(

Ha nagy a lakás az biztos,a hálóból zárd ki,mert nem fogsz tudni aludni!:)

2009. nov. 25. 11:39
A cicák nagyon okosak. Az enyém sokat van kint, oda is végzi a dolgát, csak télen jön be éjszakára is. A lányom allergiás a macskaszőrre, éppen ezért ő nem fogdossa, így nincs is semmi gond.
6. c33bd8536b (válaszként erre: 4. - Pipőci)
2009. nov. 25. 11:36
Nálam a cicák kinti-benti cicák. Mégis, egyik hullatja a szőrét, a másik szinte egyáltalán nem.
2009. nov. 25. 11:16
Egy barátnőmnek két hosszú szőrű macsekja is van a lakásban. Hullik a szőrük. Szobatiszták, nem büdösek még szerintem sem, pedig én megérezném, mert nem vagyok nagy macskarajongó a lakásban. Viszont az egyik mostanában elkezdett a kanapéra vizelni és azt már hetek óta tisztítgatja a barátnőm és ha közel hajolsz még mindig lehet érezni, nem is beszélve arról, hogy foltot hagy.
4. Pipőci (válaszként erre: 2. - 431d09b5d5)
2009. nov. 25. 09:54

Megtalálta a szobavécét rögtön, miután megmutattátok neki?

Szőrhullatás? Egy ismerősömnek van két cicája lakásban és ő azt mondta, nem hullatják nagyon a szőrüket, mert igazából nem is váltják téli-nyári időszakonként, mivel nincsenek az udvaron, a "szabadban". Nálatok ez hogy van?

2009. nov. 25. 09:05
A macsak szep es jo, de ha van kisgyerek, akkor veszelyes, mert hullatja a szoret! Nekem is volt, a macskanak meg a homokjanak, em ereztem akkor a szagat, de igy utolag, ha mashoz megyek, mar az ajtoban erzem, hogy van macskaja . A gyerekek gyakran nem mosnak kezet, de a macskakat "nyuzzak" annyira szeretik, es bizony az allatok hullatjak a szoruket, sajna
2. 431d09b5d5 (válaszként erre: 1. - Pipőci)
2009. nov. 25. 09:03

szia:)

gratulálok az elhatározáshoz hogy Cicamami leszel :)

nekem van egy cicám, lakásban él velünk már évek óta, a szobatisztasággal nekünk nem volt gond, mert ahonnan kaptuk már ott rászoktatták!

kisgyerek még nincs, de épp rajta vagyunk a témán, cica maradni fog...

virág... hát igen, azzal vigyázni kell, nekem is mindig megrágja a leveleit ha nem figyelek :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook