Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska a lakásban fórum

Macska a lakásban (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
871. Kata667
2011. dec. 23. 11:21
Jaj igen, azt kihagytam, hogy úgy legyintek a tomporára, hogy a termés mellé viszem. Kaparófája is van és játékai is vannak. Párom szinte minden nap foglalkozik vele, simogatja és én is szoktam vakargatni a hasát. Nincs sokat egyedül, én viszonylag sokat tartózkodom otthon. Ülök a laptopnál és mikor kimegyek a szobából ott vár a szeretetcsomag.
870. spinneli (válaszként erre: 865. - Kata667)
2011. dec. 23. 11:17

Ja, egyébként, hogy eredeti és fő kérdésedre válaszoljak-meg lehet nevelni egy ennyi idős macskát, viszont akkor a pároddal elég komoly és következetes szabályokat kell lefektetni neki.

(Tényleg pont, mint a gyerekeknél. :)

2011. dec. 23. 11:15

A függönytépést és egyebeket megelőzhetitek kaparófával.

A legtöbb macska azért fanyalodik erre, mert nem tudja más formában koptatni a karmait.

Az enyémknek is van, de nem használják, ezért mi vágni szoktuk a karmaikat, ez is egy megoldás lehet.

868. spinneli (válaszként erre: 867. - Kata667)
2011. dec. 23. 11:14

Ez azért nem biztos, hogy jó, mert a cica nem érti, hogy miért kapta.

Oda kell vinni a "terméséhez", megmutatni neki, és utána meglegyinteni-persze nem erősen.

Utána a legyintés utéán közvetlenül bele kell rakni az alomba.


Nálunk is előfordult ez rendszeresen, pedig mindig tiszta volt az alom, egy idő után megtanulta, hogy nem szabad mellé kakili.

Balesetek persze nha most is előfordulnak.


Egyébként lehet a cica nem érzi jól magát nálatok, vagy sokat van egyedül-és kb. ezt ugyanolyan figyelemfelhívásnak használja, mint a kisgyerekek.


A párod mennyit foglalkozik vele?

Vannak játékai?

867. Kata667
2011. dec. 23. 11:10
Igen, rácsapok a fenekére és a helyére kergetem. De nem használ semmi. :(
866. spinneli (válaszként erre: 865. - Kata667)
2011. dec. 23. 10:54
Meg szoktátok büntetni a cicát?
865. Kata667
2011. dec. 23. 10:52

Kedves Macskabarátok!

Remélem valaki tud tanácsot adni nekem, mert már kezdek nagyon elkeseredni :(

Ott kezdődtek a dolgok, hogy a párom hozzám költözött. Én röviddel előtte újítottam fel a lakásom, amire rengeteg pénzem ráment. A párom hozta a macskáját, aminek eleinte nem örültem, aztán mégis megengedtem. Két éves, ivartalanított nőstény macska. Ott kezdődtek a bajok, hogy megtépte a függönyt, letört egy szekrényajtót, kaparja az új ajtókat... Mintha ez önmagában nem lenne elég, rászokott arra, hogy az alom mellé sz@r. Pedig az alom mindig tiszta, nagyméretű. Sajnos nem tudom ezt elviselni a sok szőr és egyebek mellett. Egyszerűen rossz az a macska, randalírozik, mindent lever, tönkretesz. Párommal rengeteg a vita. Őszintén szólva azt szeretném, hogy ajándékozza el az állatot, mert 9 hónap sz@rlapátolás után betelt a pohár. 40 nm a lakás, el tudjátok képzelni milyen undorító szag terjeng benne, ha hazaérek munkából és délelőtt óta a folyosón hever egy nagy adag macskaürülék. Szerintetek meg lehet nevelni egy ennyi idős macskát? Vidékről származom, állatokkal nőttem fel és szeretem is őket ... de én még ilyen buta macskával életemben nem találkoztam :( Már ott tartunk, hogy úgy érzem, vagy normális lesz a macska, vagy ha nem és nem szűnik a veszekedés és nem kerül el a macska, akkor szakítok a párommal :(

864. amacska (válaszként erre: 861. - Evawitch)
2011. máj. 24. 12:20
megszokja és oda fog jári ,gyere a cicáim c.forumra
2011. máj. 24. 10:51
Hahóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó
2011. máj. 8. 15:03
Sziasztok! Mizu a macskáitokkal? Az enyém már megnőtt jó nagyra és már a fürdőszobában van a wc-je az enyém mellett. :) Éppen pihenget, álmos, szerintem az ócska időjárás miatt nem olyan élénk, mint szokott lenni.
2010. dec. 18. 12:43

Nekem annyi a kérdésem, hogyan lehet megszoktatni a macskát, hogy a fürdőszobában legyen az alomtál és oda is járjon wc-re?

Amikor kicsi volt megpróbáltam, de inkább a tál helyére alkotott. Most bevittem megint a fürdőbe, megmutattam neki. Hallottam, hogy kapirgálja, de, ha dolga lesz, nem tudom, oda-fog-e menni, ahová kell vagy megint az alomtál helyére csinál. 3-4 hónapos korában próbáltam először, most 7,5 hónapos.

860. sysy66
2010. dec. 18. 12:02
vannak itt olyanok akiknek perzsa cica van a lakásban és kisbaba is?
859. Basset (válaszként erre: 858. - C33bd8536b)
2010. dec. 17. 18:22
Ez is igaz. Nem tudom... Szerintem a mi saját immunrendszerünk is romlik lefelé (nem tudom, mitől, talán a stressz is közrejátszik, rendszertelen kajálás, kevés mozgás) és ezért vagyunk mindentől betegek... Tényleg nem tudom.
858. c33bd8536b (válaszként erre: 857. - Basset)
2010. dec. 17. 18:17
Nézd, ez itt egy kicsit off, de van egy elmélet, hogy inkább a túlzott higiénia a ludas. A sok fertőtlenítőszer, antibakteriális tisztítőszerek, amelyekk kiirtják azokat a baktériumokat is, amik az élethez szükségesek. Ráadásul gyengül, vagy meg sem erősödik az immunrendszer, ha nem találkozik elég kórokozóval. A fejlett országokban nagyságrendekkel több az allergiás. Vidéken, ahol nem óvják annyira kutyától-macskától, és bizony gyakrabban játszik az udvaron porban-sárban, mint a kifertőtlenített gyerekszobában, sokkal kevesebb az allergiás gyerek, mint a városokban.
857. Basset (válaszként erre: 856. - C33bd8536b)
2010. dec. 17. 17:25
Öööö.... nem biztos, hogy divat, sajnos. Inkább valóban sokkal kevésbé vagyunk immúnisak a sok szemétre, ami a kajában/vízben/levegőben van... :(
2010. dec. 17. 17:01
Azt nem tudom. De az is lehet, hogy nem allergia. Mostanában divat mindenre ráfogni, hogy allergia, embernél is, állatnál is.
855. Judit1960 (válaszként erre: 854. - C33bd8536b)
2010. dec. 16. 20:46
Köszönöm, kedves vagy. De akkor mitől lett? és nem jön vissza, ha allergia?
854. c33bd8536b (válaszként erre: 853. - Judit1960)
2010. dec. 16. 17:36
Ne szomorkodj! A lányom cicája is így volt, benti cica, a kenőcstől simán elmúlt.
2010. dec. 16. 17:23

Sziasztok! Nagyon szomorú vagyok!

Szofi cicámmal ma dokinál voltunk. 3 napja kezdődött egy pici varral a nyakán. Tegnap már nagyobb volt a púp, ma reggelre pedig kihullott a szőre kb. 200 forintnyi területen. Most meg a találgatás pedig ez egy nagyon jó doki. kapott Szofi egy szurit és kenőcsöt. Lehet, hogy allergia, de mitől??? Ha tudtok segítsetek. Ő egy otrosz kék és csakis lakásban van. Félix vagy Whiskas szaftosat eszik és szárazat.

852. Basset (válaszként erre: 850. - C33bd8536b)
2010. dec. 9. 19:10
Hát, igen, de honnan fogod tudni, hogy épp melyik lesz... :) Azt hiszem, amúgy, Zsófi se hullajtja olyan durván. (Barátnőm macskája). Azt hiszem, néha igen, de általában nem.
851. Basset (válaszként erre: 849. - Evawitch)
2010. dec. 9. 19:08
igen, ettől is félek...
850. c33bd8536b (válaszként erre: 848. - Basset)
2010. dec. 9. 15:07

Nézd, vannak macsekok, akiknek hull a szőrük, és vannak amelyeknek nem. Nekem volt egy hatalmas cirmos kandurom, alig hullt a szőre. Olyan bundája volt, mint a gyapjú, mikor a frontline-nal kellett kezelni, hat(!) kézzel próbáltuk széthúzni a szőrét, hogy a bőrére cseppentsük, hát alig sikerült. Szenvedett is szegény nyáron a nagy bundija miatt. (kinti-benti cica volt).


Ez a mostani, fehér! cica bizony hullatja a szőrét. Van egy gyönyörű fekete Triumph fürdőköpenyem, soha nem tudom felvenni, mert ahogy leülök, macsek ölömbe, képzelheted...:) Oda is adom a leányomnak, neki fekete cicája van.:)))


Mármint a fürdőköpenyt adom oda, nem a cicát.:)))


Az IKEA-ban szoktam venni ollyan ragacsos hengert, ami remekül összeszedi a macskaszőrt.

849. Evawitch (válaszként erre: 848. - Basset)
2010. dec. 9. 12:46

Húgomnak kettőt ütött el autó, főút mellett laknak. Most van egy félperzsája, nem engedi ki a lakásból, csak pórázon sétáltatja.

A gyerekeid kicsik, lehet, hogy megcibálnák a macskát, mert még nem "értenek hozzá". Lehet, hogy az én húgom volt csak ilyen, nem tudom. Én csak rossz példákat láttam ezzel kapcsolatban. :(

848. Basset (válaszként erre: 847. - Evawitch)
2010. dec. 9. 10:04

4 és 2. De elég gáz volt a régi macsesz is, állandóan minden tiszta szőr volt... :(

Amikor terhes lettem az elsővel, akkor átköltöztettük anyuék kertes házába, nagytakarítást rendeztünk, egy csomó ruhát pl. ki kellett dobni és még hónapokkal később is találtunk macskaszőrt itt-ott. :(

Anyuéknál meg az volt az érdekes, hogy a macska átjárt a szomszédba, ahol beengedték a házba és mindig ott aludt a székben a rongyok tetején, mint itt. Egyik alkalommal, amikor szomszédolni ment, elgázolta egy kocsi... :(

847. Evawitch (válaszként erre: 846. - Basset)
2010. dec. 9. 09:24

Akkor szerencsés ő is. :)

Mennyi idősek a gyerekeid, hogy a férjed nem engedi a macskát?

846. Basset (válaszként erre: 845. - Evawitch)
2010. dec. 9. 09:20
Egyedül lakik és elég jó áron egy kisebb lakásban. Ráadásul lépcsőházas, ki lehet engedni Zsófit és nem megy el, vagyis visszajön.
845. Evawitch (válaszként erre: 844. - Basset)
2010. dec. 9. 09:16

Biztos szép lehet. :) Nekem is volt feketém, mikor a perzsám velem volt.

Barátnőd gondolom nem egyedül lakik, vagy ki tudott venni egyedül egy lakást. Én csak szobát tudok fizetni, de ezt a lakást csoda, hogy találtam. Amúgy ez is kb. egy drágább szoba árának felel meg, amit fizetek érte, de megéri. A cicámmal ketten nagyon jól megvagyunk, senki nem szól semmiért. :)

Az én macskám nagyon rossz, játékos, még 8 hónap körül van. :)

844. Basset (válaszként erre: 843. - Evawitch)
2010. dec. 9. 09:10
A barátnőm is albérletben lakik, ez a hely a 3., ahol lakik, de eddig mindenhol engedték a macskát. Sőt, igazából nem is ő az első gazdi, hanem egy sráctól kapta, aki nem nagyon bírt vele, aki egy csajtól kapta, aki az utcáról szedte össze. Nagyon vad volt, lelkibeteg, az utcán sokat és nagyon bánthatták. A barátnőmnél már több éve van, nagyon jól érzi magát, nagy kerek fekete macska - gyönyörű, pedig sima házimacska. Még mindig kicsit vad az idegenekkel, harap meg karmol, de a barátnőmet nagyon szereti és neki bármire hajlandó... :) Zsófinak hívják. A cicust. :)
843. Evawitch (válaszként erre: 842. - Basset)
2010. dec. 9. 09:05

Sajnálom, hogy nem lehet macskád. :( Nekem sem volt sokáig, és egy himalája perzsámat is el kellett ajándékoznom, mert az albérletben nem engedték meg. Ő nagyon jó cica volt, most már 5 éves és nagyon szép. Idén tavasszal lett nekem 2 egy másik albérletben, de az egyiket el kellett ajándékozni, mert folyton nyávogott, éjjel-nappal, nem tudtam, mi lehet a baja. Maradt nekem a másik, amelyik csámpás volt, az első bal lábára nem tudott ráállni mindig, mert autóbalesete volt. Őt a szomszéd intézhette el... Most van egy fehér, őt nem engedem ki, vigyázok rá.

Albérlet nem igen van, ahol elfogadják a macskákat. Ez családi házrész, szoba, konyha, fürdőszobás lakás, kis előtérrel. Itt a tulajnak is van meg volt is macskája, őt nem zavarja. Amikor idehoztam a fehéret, miután eltűnt a másik, megkérdeztem a tulajt, hogy nem baj-e. Mondta, hogy ha engem nem zavar, őt miért zavarná. :) Innen nem is akarok elköltözni, remélem nem jön semmi dolog, mert jó helyünk van kettőnknek.

842. Basset (válaszként erre: 841. - Evawitch)
2010. dec. 9. 08:53

A barátnőmnek a vécében van a macskaalom... :)

Én régebben a Tescoban vettem, nagyszemű volt, szerettük. A DM-ben is vettem néha, az kisszemű volt, hamarabb összeállt, hamarabb cserélni kellett. De ez már több, mint 10 éve volt... :S

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook