Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska a lakásban, avagy őfelsége "macskus kitekattus" fórum

Macska a lakásban, avagy őfelsége "macskus kitekattus" (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Macska a lakásban, avagy őfelsége "macskus kitekattus"

1 2 3
2014. márc. 25. 14:49

Nálam hatan vannak, szabadon járnak ki-be.

Van közöttük, amelyik nem jön be a szobámba, pedig picike korban itt lakott.


Mindegyik más egyéniség...:-D

2014. márc. 25. 08:48
Aranyos cikk:) cicám van csak nem szoba macsek.
2013. márc. 6. 21:50

Sziasztok!


Tudnátok mondani helyeket, ahol lehet kapni az alábbi videóban szereplő szőrfényesítő kesztyűt? Köszönöm szépen! 000:36:13 nál kezdődik a riport.

Ide is írhattok: vorsi0128@gmail.com

2013. jan. 27. 07:32

Gondolom, azóta már rájöttél, hogy feleslegesen idegeskedtél, a szalámihéjat megemészti a macska.

Ha műanyag felvágott-héjról volt szó, az is távozik, elég nagy valószínűséggel. Az én egyik macskámból egyszer egy egész virsli műanyag héja jött ki, és nem itthon ette meg, az biztos, mert nem szoktam virslit venni. (Ha meg mégis, akkor a héja egyből a kukába és nem a kis szemetesbe megy.)

78. Pndi
2012. jan. 23. 10:35
Hogy lehet egy cicát meghányatni? Légyszi segítsetek, a cicám megette a szalámi héjat, és nem szeretném, ha valami baja lenne.
2010. okt. 6. 18:14
Sziasztok!Én Pénteken kapok egy cicust!Meg tudná valaki mondani,hogyan lehet arra szoktatni,hogy kikéredzkedjen az ajtón,és elvégezze a dolgát?Amúgy lakásban szeretném tartani,csak nem akarom,hogy bent piszkítson!
76. 13c32dc80a (válaszként erre: 75. - Awela)
2010. jún. 14. 09:24
Igen, én is remélem. :)
75. Awela (válaszként erre: 74. - 13c32dc80a)
2010. jún. 14. 08:57
Akkor lehet készülni a fogadására.:) Remélem, jól érzi majd magát nálatok és minden rendben lesz.
74. 13c32dc80a (válaszként erre: 73. - Awela)
2010. jún. 10. 23:26
Remélem a mi cipőink is biztonságban lesznek. Ha nem találja meg a vécéjét, majd kipróbálom én is. Ha minden igaz, a jövő héten "költözik".:)
73. Awela
2010. jún. 10. 18:30

Párom csinálta azt vele, hogy citrom illatú löttyöt tett a felmosóvízbe és a macskavécé környékét nem mosta fel vele egyedül. Mivel nagyon kényes a padló, naponta fel szoktunk mosni, szóval valószínűleg ezért nem volt gond. Aztán elég hamar rászokott, hogy az az ő helye, azóta is ott végzi el a dolgát. A szüleim mondják mindig, hogy ha földet talál, akkor tuti ott végzi majd el a dolgát. Most tele az erkély virágládákkal, de eszében sincs belemászni.


A cipőket békén hagyja a miénk, csak a sarummal szokott játszani, mikor tekerem fel a lábamra a bőrt, mert ott mozog az orra előtt és azt hiszi, játék.:)

2010. jún. 9. 09:27

Azt szeretném még megkérdezni, hogy a cípőket mennyire szeretik a macskák?

Olyan cipősszekrényem van, ami nyitott, jó lenne tudni, hogy mennyire lesznek veszélyben a lábbelijeink?

71. 13c32dc80a (válaszként erre: 70. - Awela)
2010. jún. 9. 08:58

Igen, tudom, hogy lesz vele gond, legalábbis az elején. Mit értesz az alatt, hogy a nedves padlóval és a citrom illatával rá lehet szoktatni a macskavécére? Állandóan felmosol, hogy beűzze? Vagy elég, ha érzi, amikor muszáj utána felmosni?

Gondolkoztam rajta, hogy az elején feltekerjem-e a szőnyeget, hogy könnyebben takaríthassak utána.

70. Awela (válaszként erre: 69. - 13c32dc80a)
2010. jún. 9. 08:31

A miénk 57, de jól érzi itt magát. Az előtérből nyílik mindkét helyiség, szóval így jókat tud futkározni.

A beszoktatás viszont nehezebb, mert rá kell szoktatni, hogy a kijelölt helyen végezze el a dolgát és ne ott, ahol neki tetszik. Kesa is próbálkozott, mikor ideköltöztek, szokatlan volt az új hely. Viszont utálja a vizes padlót és a citrom illatát, ezzel rá lehetett szoktatni a macskavécére is. Mindig ugyanott vannak a tálkái, van neki kialakítva egy kis hely mellette, ahol tud aludni, de mivel van két ágy is, inkább azokat használja. Ő már lustább, mint a kicsik, most számoltuk ki nemrég, hogy olyan 8 év körüli lehet, de nem tudjuk biztosan.

69. 13c32dc80a (válaszként erre: 68. - Awela)
2010. jún. 8. 20:55
Nem nagy, 55 négyzetméter, de két szobát össze lehet nyitni. A cica egyszrű házi cica, nemrég született, még az anyja mellett van.
68. Awela (válaszként erre: 67. - 13c32dc80a)
2010. jún. 8. 07:14

Szia!


Mekkora a lakásod? És milyen cica? A miénk is elég kicsi, de a nappali és a konyha egy térben van, ezt nagyon szereti, mert lehet rohangálni.:) Neki sajnos nem volt alternatívája, először kollégiumi macska volt, nem is akarok belegondolni, milyen körülmények között, aztán egy fele ekkora lakásban lakott. Itt most jól érzi magát, övé egész nap a lakás, mikor itthon vagyunk, kiengedem az erkélyre is, mert ilyenkor szeret kint lenni, sütteti a hasát.:)

2010. jún. 8. 04:37

Látom, elég régi az utolsó bejegyzés is.

Awela, tetszett a cikked!


Nekem soha nem volt semmilyen állatom, mindig társasházban laktam, és az anyukám nem rajong értük. Miután elköltöztem pedig nem jutott az eszembe.

A tesómék macskája kölykedzett, és most gondolkozom rajta, hogy az egyiket elhozom. Nem tudom, mennyire jó egy macskának, ha állandóan be van zárva egy lakásba. A hozzászólásokból ítélve nem egyszerű a macska nevelés, de azt hiszem a döntésem attól fog függeni, hogy érezheti-e jól magát a macska egy lakásban.

2009. nov. 17. 23:36

Kedves Fórumozók!

Köszönöm az elmúlt hetekben hónapokban adott rengeteg hasznos tanácsotokat, ennek ellenére folyamatosan úgy érzem, hogy valamit elrontottam, de úgy, hogy már nem lehet visszacsinálni, ezért a szivem szakad meg , de úgy döntöttem, hogy megválok Rozitól és olyan családnak ajándékozom, aki megfelelőképpen tudja őt kezelni...Nagyon agressív lett a lábam és kezem tele van mély sebekkel, gyűlöl és ezt ki is mutatja, az egyetlen békés időszak amikor éjjel a lábamnál alszik, persze amikor nem harapja meg...

65. Awela (válaszként erre: 64. - 1ea7976753)
2009. nov. 16. 08:21

Ezt nem tudom megmondani, mert a miénk nem itt volt kiscica. Viszont a mai napig retteg mindentől, amivel feltételezem a koleszban bántották. Annyit javult a helyzet, hogy én már takaríthatok nyugodtan, de párom továbbra sem. Szerintem is érdemes szavakkal fenyíteni, arra szokott hallgatni. Néha nagyon szemtelen ő is, felugrik a pultra, amiről tudja, hogy nem szabad, mert azt hiszi, nem látom. Akkor elég egy kis köhécselés és már lent is van.:)

A másik cica, ami anyuéknál van, csak anyutól fél, ő tudja "fenyíteni". Napközben a lakásban rohangál, aztán mikor meghallja anya lépteit, már kint is van az udvaron.

Légy kitartó, szoktasd hozzá, hogy a hangod bizonyos változásai rosszat jelentenek, így megszokja, hogy nem szabad.

2009. nov. 15. 21:19

Sziasztok!

Most már kezd normalizálódni a helyzet...De a legyintéseimet nem felejtette el:( pld 10 perce is lepofozta a kezemet amiből most folyik a vérem...vajon ezek a támadásai elmúlnak ha felnő vagy sem?!...Ez az ami most foglalkoztat...

63. Awela (válaszként erre: 62. - Kavalasz)
2009. nov. 4. 16:46

Biztos nagyon édesek!

Én is láttam egy szép vöröset otthon, el is akartam hozni, de párom kézzel-lábbal tiltakozott.:)


Tegnap bemászott az számítógépasztal alá, párom szólt, hogy hozzam ki, kérdeztem, miért. Válasz:

új gépet még csak tudok venni, de új Kesát nem.

Tudom ám, hogy szereti, hiába mond mást.:)

2009. nov. 4. 15:05
Szerintem unatkozik a cica, azért rendetlenkedik. Nekem sosem volt ilyen gondom, igaz mindig több cica van a ház körül. Most is van kettő pici, 4 hetesek és egymással játszanak. A nagyok jól elfoglalják magukat a kertben, csak akkor jönnek be ha már elfáradtak, akkor jól teleeszik magukat és alszanak. A szobacicáknak, akik nem kertes házban laknak valszeg túl sok energiájuk marad, valahol le kell vezetni.
61. c8772e855b (válaszként erre: 60. - 1ea7976753)
2009. okt. 28. 19:13

Nevelhető Ő csak még kicsi.Türelem,türelem,türelem!!Azt viszont nem jól tetted,hogy rácsaptál,még ha csak kicsit is.A macska sem felejti el,ha valaki rácsap,attól csak agresszív lesz mert azt hiszi,hogy harcolni akarsz vele.Az erélyes és hangsúlyos tiltó szó többet ér.Nálunk mindkettőnél ez jött be.A NEM és NEM SZABAD szavak felemelt hangsúllyal és közben úgymond "tapsolni",hogy ezzel elriaszd a csínytevéstől vagy ha látod,hogy valami disznóságot készül elkövetni.

Mi már csak rossz álomként emlegetjük a tavalyi vadóc időszakot,most egy tündéri nyugis maccs. Eszik;alszik;csavarog egyet,vadászik;éjszaka "macska diszkóba" jár és utána egész nap alszik vagy egész nap aktív életet él és éjszaka meg alszik.Imádjuk mert nagyon tud szeretni és olyan igazi macsó.Hidd el,ha túl lesztek a gyerek és kamasz koron minden sokkal nyugisabb lesz.

2009. okt. 28. 08:26
Sziasztok!Köszi a rengeteg segítséget, nagyon rendesek vagytok:D Azóta elváltam és sanaxon élek:D jó ez csak vicc, de a tombolásokat már sikerült megoldani, most viszont van más:D ha tépte a függönyt vagy valami nagy kárt készült tenni mindig odalegyintettem neki(kiindulva a kutyákból, eddig csak kutyusom volt)nem nagyot és nem durván csak hogy tudja, hogy rosszat csinált, de ezt valahogyan félre értelmezte és azóta(nem mindig)ha nyúlok felé harap vagy lepofozza a kezemet és közben nyávog olyan elkeseredetten, tudjátok, nah most mi lesz????Mert azért azt mégsem hagyhatom, hogy Ő neveljen engem....Teljesen el vagyok keseredve, szerintem sokkal nehezebb cicát nevelni, mint kutyát és ha ti nem lennétek, már zártosztályon lennék....:D
59. andi6020 (válaszként erre: 48. - 1ea7976753)
2009. okt. 16. 06:13

Ó dehogynem! Nálam cica-kutya egyaránt van a lakásban, tehát nem a levegőbe beszélek!

Egyet ne felejts el, Te vagy a "falkavezér", bármilyen álatod is van!!! Ha csak azzal tudod nevelni, hogy a fürdőbe zárod, hát tedd azt. Semmi baja nem lesz. Neki is tudni kell, hogy merre hány méter. Attól még hogy szereted, nem kell, hogy a fejedre nőjjön. Légy következetes, ez nagyon fontos, így megtanulja a cica is egy idő után, hogy mi a rend!

58. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 48. - 1ea7976753)
2009. okt. 15. 23:10

Hmmm.

Most el fogtok ítélni,de nálunk a cicánk a konyhában van,ott van a kajája a wc-je,meg egész nap,s mikor a kislányom elalszik du.akkor kijöhet hozzánk.Minden felé mehet,csak a mi szobánkba nem.

Ezt szokta meg,így nem műsorozik és nem is tiltakozik.Neki is van napirendje,mikor kap enni,a konyhában amúgy meg kárt nem tud tenni,meg már lehiggadt,amióta megvan mikor mi következik.

Ott érzi magát biztonságban,ott a búvóhelye,a radiátor mellé,elé bekutyorodik,jön rá a meleg,melette van a kaparófája ilyenek.

Ez így beállt,s nincs változtatva,így minden oké.

Amúgy ha kiengedem,akkor is keresi a helyét a lakásban.

2009. okt. 15. 22:33
Sziasztok, hát én is jókat derültem a cikken és a hozzászólásokon...tapasztalt macskatartóként részesültem én is ilyen élményekben, most is van két macsunk, mind a kettő hófehér, fiú-lány, lakásban vannak, udvarra nincsenek kiengedve..egyikük sem ivartalanított, nme testvérek, és mégsem képesek osszehozni egy alomnyi pici cicát, pedig annyian értek már utódokat, és ezek meg csakazértsem..., nem tudom, mit kéne kitalálni, hogy jobban érdeklődjenek egymás iránt.. . Amikor pár hónapja rátalátam a Simon's Cat-re (adatlapomon megnézhetitek..) mintha csak az én macsomat látnám(képen egyedül látható), már fájt a hasam a nevetéstől...imádni való..nekem a "Fly Guy" a kedvencem, de az ajtós is haláli, a "Cat Man Do"-ról nem is beszélve... miáuu :DD
56. c8772e855b (válaszként erre: 55. - 1ea7976753)
2009. okt. 13. 14:47

Hát,ez tényleg nagyon rossz lehet!Sokat gondolkodtam azon mi lehetne a megoldás,ha van időtök és lehetőségetek próbáljátok ki.: 1;ne hagyjátok napközben sokat aludni;ha otthon vagytok főleg este-no és ha ráértek-játszatok vele,FÁRASSZÁTOK KI!! 2;lehet,hogy nem tűnik szimpatikusnak,de a ti nyugalmatok érdekében:zárható ajtajú macskakosár.Egy kicsit drákói szigor,de ha nincs más helyiség ahova kizárhatod-bezárhatod akkor meg kell próbálni,csakis éjszakai tombolás ellen.Az mégsem állapot,hogy ti készüljetek ki.Ne a maccs diktáljon!!!!!!!!!!!Ő még kicsi,tanítható az alkalmazkodásra.


Nekünk az a szerencsénk,hogy családi házban lakunk és van külön "szobája".Az első cicusunk csak ott aludt,soha ,egyetlen éjszakát sem aludt szabadban.A mostani meg igazi házi maccs és még nem igazán marad meg a lakásban éjszaka sem.2-3-4 órát bent van,alszik,aztán megy ki.Szereltünk fel macskaajtót azon közlekedik.

2009. okt. 13. 10:32

Szia Naka!

Háát ami értdekes, hogy amikor nem vagyunk otthon akkor semmi rosszat nem csinál, mondjuk én csak 8-14ig hagyom magára, de nappal csak eszik és alszik:) az őrület éjjel van, én is sírtam már tehetetlenségemben, a férjem mondta, hogy nincs elég játéka ezért tépi a bútorokat, nah akkor szombat hajnalban rohantunk vettünk neki egy kosárral:D, de semmi eredménye nem volt, játszik azokkal is te a tombolásnál a függönyt részesíti elönybe>.Egyedül a fürdőbe tudom bezárni ahol nem tesz kárt, de ott meg sajnálom hagyni, még nagyon pici és már megengedtem neki hogy a fotelban aludjon(közénk nem jöhet ez szabály, igaz próbálkozott, de férjem meggyőzte, hogy nem is szeret ő velünk aludni, érted:D), az idegesít, hogy máskor ha rosszat tesz akkor elég rászólni és nem csinálja, de ilyen őrületeknél semmi sem segít se a szép szó se a csúnya, 1 hete karikás szemekkel járunk dolgozni:) a férjem azt mondta, ha ez igy megy tovább , átköltözik a másik szobába:D ezt meg azért nem szeretném és perse én sem tudok töle aludni rendesen...

54. c8772e855b (válaszként erre: 48. - 1ea7976753)
2009. okt. 12. 11:58

Szia Rami!Látom küzdesz a kis terroristával.Mintha csak magamat hallanám anno.Én is azon voltam néha,hogy vissza viszem oda ahonnan hoztuk,mert ezt nem lehet kibírni,volt hogy sírtam tehetetlenségemben,de átvészeltük.

A miénk is rohangált,főleg pisilés után 3x körbe futotta a lakást,nem nézve szekrényt,kanapét,virágot,de soha nem tört el semmit.Volt egy hatalmas pálmánk,annak nekifutásból rohant,az első lábával csak érintette a cserép szélét,a hátsó lábával meg rúgta ki a földet és ezzel a lendülettel rohant is tovább.Teendő:időnként virágföld söprés volt.Aztán egy idő után minden bolondságot elhagyott és nagyon nyugis cicus lett.


Más lehetőséged nincs ahova elzárd a cicust,ahol nyugodtan aludhat vagy pihenhet????Mi van ,ha napközben egyedül hagyjátok,akkor nem tombol?

2009. okt. 12. 11:39
A nagyobb macsek 1 éves múlt de hegyekbe csinálja a hülyeségeket,most is épp randalíroznak :D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook