Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ma véletlenül tonikkal locsoltam meg a pálmákat, lehet valami bajuk? fórum

Ma véletlenül tonikkal locsoltam meg a pálmákat, lehet valami bajuk? (tudásbázis kérdés)


2017. jún. 2. 22:05
Ügyes vagy! :D Nem hiszem.
2017. jún. 1. 21:00
Önts utána vodkát is, vidámak lesznek a pálmáid
2017. jún. 1. 17:32
szerintem nem, lehet, hogy én is kipróbálom:)
2017. jún. 1. 16:31
Köszönöm szépen a válaszokat. Most még jól néznk ki, reggel történt a "baleset".
11. Ikebana3 (válaszként erre: 10. - Ikebana3)
2017. jún. 1. 15:15
vaja=baja :)
10. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2017. jún. 1. 15:14

Én egyszer borral locsoltam meg az egyik virágom. Kaptuk zöld flakonban és eszembe sem jutott, hogy az nem víz, csak hát a szaga elárulta, de már akkor bőven kapott. Én gyorsan utánaöntöztem vízzel úgy, hogy a cserép alján meg jött is ki. Átmosta a földjét, aztán kapott tápoldatot. A földje még sokáig borszagú volt, de a virágnak semmi vaja sem lett. :):) :)

Amikor már nagyon untam a borszagot, tettem rá egy réteg virágföldet, az teljesen elnyomta. :)

9. spann (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2017. jún. 1. 14:31

Szénsavassal? Az kifejezetten jó is.

A cukor szintén jó, a tonik savtartalmát meg túlélik. Csak ne legyen sós, amit rájuk öntesz, pl. a savanyú uborka levének nem örülnek.


Vegyél egy locsolókannát, gondolom üdítős flakonból öntözöl, azért volt a keveredés.

2017. jún. 1. 14:13
nem kapnak maláriát :D
7. homern (válaszként erre: 5. - L.luiselotte)
2017. jún. 1. 13:54
nem lesz semmi bajuk, de emiatt nem kellene túlöntözni sem szerintem.az óránként kicsit túlzásnak tűnik :D
2017. jún. 1. 12:52

nem lesz semmi bajuk :D


max a sok cukortól bekukacosodik a virágföld, de remélhetőleg ezt is megúszod.

5. l.luiselotte (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2017. jún. 1. 12:45

Ital tonic, 2 literes üvegben. Ügyanilyenben van a viz is ( régen volt eső - bár most perceken belül lesz - az udvarra vittem ki locsolni. És láttam, hogy habzik a földjük felszine, megkóstoltam, és a tonic volt.

Majd locsolom óránként, de azért eléggé megijedtem, ezek a szegény pálmák már annyi mindent kibirtak, kibirják talán ezt is.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2017. jún. 1. 12:32

Ital tonik, vagy arcra való tonik ?


Én amikor lepisilte a macska a virágomat, betettem a zuhanyalá és áztattam a földjét. Megmaradt a gyönyörű virágom.

2017. jún. 1. 12:26

Kár, hogy tdásbázis :)


Nem lesz semmi baja :)

2017. jún. 1. 12:18
A reggeli sietségben összetévesztettem a két üveg tartalmát, és pálmáiamat viz helyett toniccal locsoltam meg. Utána öntöttem rájuk még 2-2 liter vizet. Remélem nem lesz bajuk ...Járt már igy valaki ?
2017. jún. 1. 12:16
Ma véletlenül toniccal locsoltam meg a pálmákat ...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook